Оптичні відгалужувані й зіркоподібні оптичні розгалужувачі з нерознімними з’єднувачами мають забезпечувати герметичність або водонепроникність корпуса після монтажу оптичного кабеля.

    1. Зусилля вирнву оптичного кабеля під час кріплення у відга­лужувані й розгалужувані повинне бути не меншим ніж 20 Н для монтажного й не меншим ніж 50 Н для бортового кабелів.

    2. Міцність кріплення відгалужувана й розгалужувана до виробу повинна бути не меншою ніж 300 Н. Спосіб кріплення зазначають у ТУ на відгалужувач і розгалужувач.

    3. Кількість оптичних виробі^ зіркоподібного оптичного розга­лужувана вибирають з ряду: 1*4, 1x8, їх)6, 1*32 і зазначають у ТУ на цей розгалужувач.

  1. Вимоги до конструювання
    оптичних перемикачів і комутаторів

    1. За конструктивним виконанням оптичні перемикачі й кому­татори поділяють на:

з блоковою частиною рознімного оптичного з’єднувача;

з відрізком оптичного кабеля.

  1. Приводний елемент оптичного комутатора повинен переходити з одного положення в будь-яке сусіднє без заїдань.

Фіксація в кожному з положень повинна бути чіткою і забезпе­чувати оптичний контакт у відповідному положенні приводного еле­мента.

    1. Кріплення оптичних контактів має бути міцним. Не повинно бути дотику оптичних контактів один до одного.

    2. Оптичні комутатори повинні витримувати без порушення оптичного контакту й механічних пошкоджень кількість перемикань, яка відповідає ряду: 1000, 1500, 25000, 10000. Подальші значення ряду одержують множенням цих чисел на 10. При цьому величина коефіцієнта передавання між полюсами не повинна перевищувати норми, наведені в ТУ на цей оптичний комутатор.

    3. Кількість перемикальних каналів внбіір чоть з ряду: 1*2, 1x4, 1x8, 1*16, 2x2 і зазначають у ТУ на цей оптичний комутатор.

    4. Значення величини коефіцієнта передавання між полюсами комутатора належить нормувати для кожного каналу в ТУ на цей оптичний комутатор.

    5. Величина оптичного перехідного загасання на дальньому й ближньому кінцях комутатора повинна бути не меншою ніж величина, яку вибирають з ряду: 50, 60, 90 дБ.

  1. Вимоги до конструювання
    передавачів і приймачів ВОСП

    1. Конструкцію передавачів і приймачів ВОСП належить вико­нувати з вмонтованою блоковою частиною оптичного розмінного з’єд­нувача чи відрізком монтажного оптичного кабеля. Допускається вста­новлення оптичного розмінного з’єднувача на відрізку монтажного оптичного кабеля, вмонтованого в корпус передавача чи приймача.

Приєднувальні розміри розиімних оптичних з’єднувачів повинні відповідати вимогам п. 4.15.

  1. Блокові частини оптичних рознімних з’єднувачів і виводи відрізків монтажного оптичного кабеля належить розташовувати1 на гранях корпуса, перпендикулярних до площини монтажу.

  2. Конструкцію передавачів і приймачів слід виконувати з вмон­тованою блоковою частиною електричного рознімного з’єднувача, кон­тактною колодкою чи електричними виводами.

Крок електричних виводів і контактних елементів колодок повинен бути кратним 1,25.

  1. Конструкція повинна забезпечувати потрібний тепловий режим складових частин передавачів і приймачів. У разі необхідності, в конструкції можуть бути передбачені конструктивні елементи, які забезпечують потрібний тепловідвід. !

  2. Конструкція приймачів повинна забезпечувати стійкість 'до впливу зовнішніх електромагнітних полів, рівні яких задані в ТУ на цей приймач.

  3. Конструкція передавачів повинна виключати випромінювання у навколишній простір електромагнітних полів, рівні яких переви­щують значення,' наведені в ТУ на цей передавач.

  4. До складу блокових частин оптичних з’єднувачів, призначених ■ для встановлення приймачів і передавачів, повинні входити захисні кришки (заглушки).

7.8.. Конструкції мініатюрних передавачів і приймачів повинні допускати їх установлення на друковані плати з кріпленням і мон­тажем згідно з технічною документацією на зазначені вироби.

«ЧП

Номер пункту, підпункту

1.5, 4.16

ІНФОРМАЦІЙНІ ДАНІ

  1. РОЗРОБЛЕНО 1 ВНЕСЕНО Науково-дослідним технологічним інститутом приладобудування, м. Харків

РОЗРОБНИКИ: М. В. Замірець, докт. техн, наук, А. О. Редько (керів­ник теми), А. А. Тарасов, Г. Г. Софієнко, Н. В. Бондаренко

  1. ЗАТВЕРДЖЕНО 1 ВВЕДЕНО В ДІЮ наказом Держстандарту Ук­раїни № 290 від і 7 липня 1996 р.

  2. ВВЕДЕНО ВПЕРШЕ

  3. НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНІ ДОКУМЕНТИ, НА ЯКІ Є ПОСИ­ЛАННЯ

Позначення НТД, на який є посилання

ГОСТ 26789—85