Питання

Важливість

Коментар

9 Коригувальні заходи

9.1 Чи задокументовано процедури щодо впровадження відповідних коригувальних заходів щодо невідповідності?

Е

Звертатися до документації виробника

9.2 Чи зареєстровано ці процедури з впровадження коригу­вальних заходів (головним чином відносно скарг споживача)?

Е

Звертатися до документації виробника

9.3 Чи мали місце коригувальні заходи за попереднім аудитом? Який результат?

Е

Звертатися до документації виробника

10 Обробляння, зберігання та пакування

10.1 Чи описано методи, які використовують для захищання виробу під час обробляння, зберігання і пакування?

Е

Звертатися до документації виробника

10.2 Чи є методи обробляння, зберігання та пакування і засоби для запобігання пошкодженню і погіршенню готового виробу?



10.3 Чи маркують кінцеві вироби згідно із гармонізованими стандартами?

Е


11 Контролювання звітів з якості

11.1 Чи звіти з якості є чіткі й доступні під час запиту та чи зберігають їх протягом щонайменше 10 років?

Е

За допомогою електронної техніки збережені звіти має бути захи­щено від змін та знищення. Звертатися до документації виробника

12 Персонал

12.1 Чи гарантує виробник, що персонал, задіяний у процесі, достатньо кваліфікований?

Е

Звертатися до документації виробника

12.2 Чи визначено в настанові опис роботи й обов'язки операторів?

Е

Звертатися до документації виробника

13 Призупинення дії сертифікатів



13.1 Чи передбачено тимчасове або остаточне призупи­нення дії сертифікатів? Якщо так, які практичні заходи визначено і здійснено?

Е

Звертатися до документації виробника



ДОДАТОК В
(обов’язковий)

КРИТЕРІЇ ДОВГОВІЧНОСТІ

  1. Погодотривкість

Усі геотекстилі та віднесені до геотекстилю вироби потрібно випробувати на прискорений вплив атмосферних умов згідно з EN 12224, якщо їх не потрібно закопувати в день установлення.

Міцність, збережена виробом наприкінці цього випробування, разом з визначеним застосуванням виробу визначає тривалість часу, протягом якого матеріал можна експонувати на місці установлення. Значення максимальної тривалості експонування наведено в таблиці В.1.

Примітка 1. Якщо виріб потрібно експонувати довше, ніж зазначено в таблиці В.1, виконують розширені випробування на довговічність згідно з EN 12224.

Таблиця В.1 — Максимальна тривалість експонування

Застосовування

Збережена міцність

Максимальна тривалість експонування після установлення

Армування або застосування, за якого довготривала міцність є важливим параметром

> 80 %

1 міс.а)

Від 60 % до 80 %

2 тижні

< 60 %

1 день

Інші застосування

> 60 %

1 міс.а)

Від 20 % до 60 %

2 тижні

< 20 %

1 день

а) Експонування може тривати до 4 місяців залежно від сезону і від місцерозташування в Європі.



Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби, які не випробовували на довговічність, потрібно закопати протягом одного дня. Це зазначають у технічних умовах щодо використання виробу.

Для групи однакових виробів, які відрізняються за поверхневою щільністю, спочатку випробовують виріб із найменшою поверхневою щільністю.

Результати випробування застосовують для інших виробів цієї групи, якщо їх не випробовували окремо.

Інформація щодо виробу має зазначати: «Потрібно закопати у ґрунт протягом (зазначають строк) після установлення».

Примітка 2. Випробування на розтягнення методом смуги завдовжки 50 мм згідно з EN 12226 не використовують для всього геотекстилю та віднесених до геотекстилю виробів, значення визначеної граничної міцності можна використовувати для деяких виробів (наприклад, для ґеограт), випробуваних методом одного ребра (див. ASTM D6637) для готового виробу.

  1. Тривкість до лужного середовища

Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби, поверхню яких піддають дії свіжовиготовленої бетонної суміші або стабілізують цементом з рівнем pH більше ніж 9, випробовують методом В згідно з EN 14030. Відсоток збереження міцності має бути більше ніж 50 %. Результати випробування мають бути прийнятними для місцевих умов.

  1. Тривкість до корозії

Метал (сталь) для армування виробів, застосовуваних в асфальтобетонних шарах, випробовують згідно з EN 10244-2 у разі використання дротяної сітки або згідно з prEN 10348 — у разі використання зварюваної арматурної сітки.

ДОДАТОК С
(довідковий)

МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ БІТУМОЄМНОСТІ У ВИРОБАХ,
ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ У ДОРОЖНІХ КОНСТРУКЦІЯХ
ТА АСФАЛЬТОБЕТОННИХ ПОКРИТТЯХ

С.О Вступ

Процедура випробування спрямована на визначення вимог до геотекстилю та віднесених до гео­текстилю виробів щодо бітумоємності в разі використання в дорожніх конструкціях і асфальтобетонних покриттях для поглинання напруження та захисту.

Для забезпечення гідроізоляції дорожньої конструкції до і після утворення тріщин використовують виріб як армувальний елемент в асфальтобетонній суміші. У поєднанні з дорожнім одягом геотекстиль у системі покривання виконує функцію гідроізоляції. Шар із гарячої асфальтобетонної суміші в дорож­ньому покритті утворює непроникний прошарок.

С.1 Сфера застосування

Цей метод випробування установлює процедуру визначення бітумоємності у виробах в дорож­ньому покритті.

Використання виробу в дорожньому покритті має виконувати функції гідроізоляції, щоб захистити шари основи дорожнього одягу від проникнення води (див. 3.1.8).

Захисний елемент системи покривання не виконує своєї функції, якщо виріб не повністю покри­ває запроектовану конструкцію дорожнього одягу або взагалі дорожню конструкцію. Оскільки є різні види геотекстилю та віднесених до геотекстилю виробів, кількість матеріалу для використання в до­рожніх конструкціях теж може бути різна.

Спочатку треба визначити необхідну кількість виробу, використовуваного у верхніх шарах дорож­нього одягу. Від шорсткості поверхні, пористої структури дороги й наявності або відсутності вирівню- вального шару залежить, який вид виробу буде використано, а також його кількість.

Примітка. Для забезпечення якісного вкладання мінімальну кількість бітуму повинні визначати фахівці згідно з технічними умовами AASHTO М288, а саме — 0,9 л/м2.

С.2 Випробування зразків

С.2.1 Оброблення

Зразок не повинен бути у складеному вигляді й підданий обробленню будь-якими речовинами для того, щоб структура зразка залишилася незмінною. Зразок зберігають у плоскому положенні без будь-якої навантаги.

С.2.2 Відбирання зразків

Зразки відбирають з проби згідно з EN ISO 9862.

С.2.3 Кількість і розмір

Із проби вирізають по чотири зразки у машинному (МН) і перпендикулярному до машинного (ГІМН) напрямках розміром 100 мм х 200 мм кожний.

Кожний зразок маркують, щоб під час випробовування знати, який зразок випробовують. Кожний зразок позначають № 1, № 2, № 3 і № 4 у машинному (МН) і № 1, № 2, № 3 і № 4 у перпендикуляр­ному до машинного (ПМН) напрямках скобою вздовж краю зразка. Місцерозташування позначок на відстані 20 см вздовж краю у машинному (МН) і на відстані 10 см вздовж краю у перпендикулярному до машинного (ПМН) напрямках. Розміщують скоби, змінюючи відстань від кута до центра краю. Скобу прикріплюють до зразка № 1 і так само послідовно до зразка № 4 від кута до центра краю.

С.2.4 Стан зразків

Зразки мають бути чисті, правильної структури, без складок, дірок і наявних пошкоджень або позначок.

С.З Процедура випробування

Процедура випробування містить:

  1. зважування кожного маркованого зразка;

  2. використання бітуму з визначеною величиною проникнення голки (індексом пенетрацї) 85 дм ± 5, виміряно в десяткових частинах міліметра згідно з EN 1426;

  3. випробовуваний бітум, нагрітий попередньо до температури 135 °С;

Примітка. Під час випробовування згідно з ASTM D6140 застосовують AR 4000 (АС 20) як стандартний бітум для підґрунтування, де AR 4000 стосується в’язкості однобічного осаду. Це відповідає європейським показникам проникання голки приблизно 85.

  1. виготовлення рамки зі зразками—до кожного зразка прикріплюють дріт. Кожний зразок із прикріпле­ним дротом прив'язують до з’єднувального дроту, який кріплять до рамки;

  2. занурення кожного зразка у бітум і в духову шафу за температури 135 °С протягом ЗО хв;

  3. видалення зразка із бітуму, висушування у підвішеному стані протягом ЗО хв, залишаючи рамку зі зразками у сушильній шафі за температури 135 °С;

  4. змінення положення дроту в рамці зі зразками і подальше висушування за температури 135 °С протягом 30 хв. Видалення першого з’єднувального дроту;

  5. видалення рамки зі зразками із сушильної шафи й охолодження протягом ЗО хв. Видалення залишку бітуму, який може капати з країв зразка;

  6. зважування зразків, покритих бітумом;

  7. обчислення бітумоємності: де Ra — бітумоємність, кг/м2;

A4sat — маса зразка виробу після випробування, кг; тд — маса зразка виробу до випробування, кг;

Дд — площа зразка до випробування, м2;

  1. за бажанням вимірювання площі зразка після випробування. Розрівнювання зразка і визна­чання розмірів. Обчислення розмірів площі у відсотковому співвідношенні як різницю площі зразка до і після випробування на площу зразка перед випробуванням.

С.4 Протокол випробування

Протокол випробування має містити таку інформацію:

  • відповідність випробування вимогам цього стандарту;

  • опис випробувальних приладів та фахівця, який виконував випробування;

  • опис випробного виробу;

  • розмір і номер зразка;

  • індекс пенетрацї бітуму;

  • визначення бітумоємності виробу у машинному (МН) і перпендикулярному до машинного (ПМН) напрямках;

крім того, за необхідності:

  • схему та детальний опис випробувального приладу.

ДОДАТОК D

(довідковий)

ВИПРОБУВАННЯ НА РОЗТЯГУВАННЯ ДРОТЯНОЇ СІТКИ

Випробування на розтягування сталевої дротяної сітки виконують згідно з 13.1.1 ASTM А975-97 Стандартна специфікація для подвійної крученої гексагональної сітки габіонів і облицювання матра­ців (металеве покриття сталевого дроту або металеве покриття сталевого дроту з полі(вінілхлориду) (PVC) покриття) (перезатвержено у 2003).

Ширину зразка може бути зменшено, але вона має бути не менше ніж десять повторів візерунка сітки, а також не меншою за довжину трьох повторів.

ДОДАТОК ZA

(довідковий)

ПУНКТИ ЦЬОГО СТАНДАРТУ, ПРИЙНЯТІ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЄВРОПЕЙСКИХ ДИРЕКТИВ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНИХ ВИРОБІВ

ZA.1 Сфера застосування і пункти, що відповідають вимогам

Цей стандарт і додаток підготовлено відповідно до повноважного Мандата М/107 «Геотекстиль», наданого CEN Європейською комісією і Європейською асоціацією вільної торгівлі.

Пункти цього стандарту, наведені в додатках, відповідають застосуванню, передбаченому для виробу, задовольняють вимоги Мандата М/107, надані Директивою ЄЄ (89/106/ЕЕС) щодо будівельних виробів.

Надання даних, які відповідають цьому стандарту, допускає, що на наведені дані можна поклас­тись як на правильні в межах допустимих відхилів.

Дотримання пунктів, описаних у цьому додатку, дає поняття про придатність геотекстилю та від­несених до геотекстилю виробів для зазначеного в цьому стандарті використанні; має бути посилання на інформацію, яка позначена маркуванням ЄЄ.

УВАГА! Інші вимоги й інші директиви ЄС, що не стосуються призначеного використання, можна застосовувати до геотекстилю та віднесених до геотекстилю виробів згідно з вимо­гами цього додатка.

Примітка 1. Додатково до деяких пунктів цього стандарту, які стосуються небезпечних речовин, може бути застосовано інші вимоги до виробів, які відповідають сфері їх використання (наприклад, заявлені європейським законодавством і національними законами, інструкціями й адміністративними постановами). Для виконання умов Директиви ЄС щодо будівельних виробів потрібно, щоб у всіх випадках застосування їх виконували разом з вимогами цього стандарту.

Примітка 2. Інформаційна база даних європейських і національних вимог щодо небезпечних речовин доступна на веб-сайті Construction on EUROPA (http://ec.europa.eu/enterprise/construction/intemal/dangsub/dangmain en.htm).

Цей додаток має деякі сфери застосування, описані в розділі 1 щодо виробу, який міститься в дорожній конструкції. Ця вимога стосується умов для СЕ-маркування геотекстилю та віднесених до геотекстилю виробів, які призначено для використання, наведеного нижче в таблицях ZA.1.1—ZA.1.5.



Вимог до певної характеристики не застосовують у деяких країнах, у яких не обумовлено жодних нормативних вимог стосовно кінцевого використання виробу. У цьому разі виробники, які постачають вироби на ринок цих країн, не зобов’язані визначати характеристики й такий виріб супроводжують СЕ-маркованням з приміткою «Характеристики не визначено» (див. ZA.3). Однак цього не може бути використано, якщо характеристики залежать від рівня граничного значення.