1. Доповнення:

Якщо марковання фіксованих приладів не достатнє для того, щоб його було видно після монтування приладу, то відповідну інформацію потрібно також зазначити в інструкції з експлуатації або нанести на додаткову бирку, яку закріплюють біля приладу після монтування.

Примітка 101. Прикладом такого приладу є умонтована готувальна поверхня.

  1. Якщо під час випробовування згідно з розділом 11 перевищення температури бічних і задніх стінок випробувального кута над рівнем готувальної площини більше ніж 65 К і/або під час випробовування згідно з розділом 19 перевищення температури стінок над і під готувальною площиною більше ніж 125 К, то в Інструкції з монтування, що надає виробник, і на знімній бирці, наприклад такій, яку прив’язують, має бути така вказівка:

Якщо цей прилад треба встановити поблизу стін, перегородок, кухонних меблів, декоративних покривів тощо, рекомендовано, щоб їх було виконано з незаймистого матеріалу. В іншому разі їх потрібно вкрити придатним теплоізоляційним незаймистим матеріалом, пильну увагу варто приділити правилам пожежної охорони.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. Зони готування готувальних поверхонь зі склокерамічного чи аналогічного матеріалу повинні мати чітку Ідентифікацію за допомогою відповідного марковання, крім випадку, коли це очевидно.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. Клеми еквіпотенціальних з’єднань має бути помарковано символом 5021 згідно з ІЕС 60417-1.

Це марковання не можна розміщувати на ґвинтах, знімних шайбах або інших деталях, які можуть бути видалені під час під'єднання провідників.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. ЗАХИСТ ВІД ДОСТУПУ ДО ПІДНАПРУГОВИХ ЧАСТИН

Застосовують цей розділ частини 1 із такими уточненнями.

  1. Доповнення:

Прилад, призначений для розміщення знімних готувальних елементів, має бути сконструйо­вано із забезпеченням захисту від випадкового контакту з піднапруговими частинами під час вставляння та виймання цих елементів.

  1. Нагрівальні елементи, випадкове торкання яких вилкою або аналогічним голчастим об’єктом імовірно за нормального експлуатування, повинні мати захист, що не допускає торкання їхніх піднапругових частин такими об’єктами.

Відповідність вимозі перевіряють уведенням випробувального щупа 12 згідно з ІЕС 61032 в усі можливі для доступу щупа точки навколо пІднапругоеих частин. Щуп вводять без знач­ного зусилля.

  1. ПУСК ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ ПРИЛАДІВ

Застосовують цей розділ частини 1 Із такими уточненнями.

9.101 Двигуни вентиляторів, що забезпечують охолоджувальний ефект для відповідності ви­могам розділу 11, мають працювати за всіх напруг, які можуть бути наявні під час експлуатування.

Відповідність вимозі перевіряють трикратним запусканням двигуна за напруги, що дорів­нює 0,85 номінальної напруги; на початку випробовування двигун має перебувати за кімнатної температури.

Двигун щоразу запускають за умов, які бувають на початку нормальної експлуатації, або для автоматичних приладів — за умов, які бувають на початку нормального циклу роботи; двигуну дають відпочити між послідовними запусками. Для приладів, обладнаних двигунами з невідцентровими стартовими вимикачами, це випробовування повторюють за напруги, що дорівнює 1,06 номінальної напруги.

У всіх випадках двигун має запускатися і працювати так, щоб не було порушено безпеку і пристрої захисту від перевантаження двигуна не спрацьовували.

Примітка. Джерело живлення має забезпечувати, щоби спад напруги під час випробовування не перевищував 1 %.

  1. СПОЖИВАНА ПОТУЖНІСТЬ І СИЛА СТРУМУ

Застосовують цей розділ частини 1 із такими уточненнями.

  1. Зміна:

Замість першого абзацу вимоги, застосовують таке.

Споживана потужність приладів без джерел індукційного нагрівання, за номінальної на­пруги і за нормальної робочої температури не повинна відрізнятися від номінальної споживаної потужності більше ніж на відхил, зазначений в таблиці 1.

Споживана потужність приладів, що мають тільки джерела Індукційного нагрівання, за номінальної напруги і нормальної робочої температури не повинна відрізнятися від номінальної споживаної потужності більше ніж на 10 %.

Вимірювання виконують до установлення органів регулювання в положення зменшеної уста­новки.

Для приладів, що мають джерела індукційного і неіндукційного нагрівання, застосовують таке.

Споживану потужність джерел індукційного нагрівання і джерел неіндукційного нагрівання вимірюють окремо, у кожному разі використовують комбінацію нагрівальних модулів, які можуть бути ввімкнені одночасно, що дає найбільшу споживану потужність. Для джерел індукційного нагрівання вимірювання виконують до установлення органів регулювання в положення зменшеної установки.

Вимірювані в такий спосіб споживані потужності в разі джерел індукційного нагрівання не повинні відрізнятися від споживаної потужності, помаркованої або зазначеної виробником (див. 7.1) більше ніж на 10 %, у разі джерел неіндукційного нагрівання — більше ніж на відхил, зазначений в таблиці 1 для нагрівальних приладів.

Крім того, споживана потужність приладу за одночасної роботи джерел Індукційного І неін­дукційного нагрівання не повинна відрізнятися від номінальної споживаної потужності більше ніж на 10 %.

Доповнення:

Примітка 101. Для приладів, що мають більше одного нагрівального модуля, загальну споживану потужність може бути визначено окремим вимірюванням споживаної потужності кожного нагрівального модуля (див. також 3.1.4).

  1. НАГРІВАННЯ

Застосовують цей розділ частини 1 Із такими уточненнями.

  1. Доповнення:

Прилади, призначені для монтування (установлення) на підлозі, і прилади з масою більше ніж 40 кг, що не мають роликів, коліс і подібних засобів, монтують (установлюють) відповідно до інструкцій виробника. Якщо таких інструкцій не надано, то прилади вважають такими, які зазвичай установлюють на підлогу.

  1. Доповнення:

Примітка 101. Якщо на виміри надмірно впливає емісія із джерела індукційного нагрівання, наприклад магнітне поле, то її необхідно брати до уваги.

Загалом використання термопар не рекомендовано через очікуване помилкове нагрівання термопар, спричинене джерелом індукційного нагрівання. Наприклад, перевищення температури джерела індукційного нагрівання може бути визначено за допомогою платинового резистора, переважно високого опору, Зі скрученими з'єднувальними Проводами. Платинові резистори поміщають у найгарячішу точку обмотки для максимально можливого зменшення впливу на вимірювану температуру.

  1. Заміна:

НеіндукцІйні нагрівальні модулі приладу працюють за нормальних умов за споживаної потужності, що дорівнює 1,15 помаркованої або зазначеної споживаної потужності (див. 7.1).

Якщо межі перевищення температури двигунів, трансформаторів або електронних кіл перевищені, випробування повторюють за напруги, яка дорівнює 1,06 номінальної напруги. У цьому разі вимірюють перевищення температури тільки двигунів, трансформаторів та електронних кіл.

Індукційні нагрівальні модулі працюють і живляться одночасно найнесприятливішою на­пругою між 0,94 номінальної напруги і 1,06 номінальної напруги.

Якщо неможливо ввімкнути одночасно всі нагрівальні елементи або джерела індукційного нагрівання, випробування проводять за всіх комбінацій увімкнень, обираючи найбільше можливе навантаження в колі для кожного ввімкнення.

Якщо прилад має орган керування, що обмежує загальну споживану потужність, випробу­вання проводять з найнесприятливішою комбінацією нагрівальних модулів, обраною з усіх можливих комбінацій, які можна одержати за допомогою органів керування.

Крім того, прилад, що має джерела Індукційного нагрівання, також працює, як зазначено вище, але з посудом мінімального рекомендованого виробником розміру, розташованого в най- несприятливішому положенні, що дає змогу поставити під напругу котушку, але в межах зони готування.

Примітка 101. Додаткові умови випробовувань, описані вище, не застосовують, коли є посилання на розділ 11 в інших випробовуваннях.

  1. Заміна:

Прилади працюють до досягнення усталеного стану.

Примітка 101. Тривалість випробовування може становити більше ніж один робочий цикл.

  1. Доповнення:

Межу перевищення температури 65 К для кожної задньої та бічної випробувальної стінки, зокрема для частини випробувального кута, що має проекцію перед приладом, застосовують тільки вище рівня готувальної площини. Якщо межу перевищення температури перевищено над готувальною площиною, то застосовують вимоги 7.101.

  1. ПРОБІЛ

  2. СИЛА СТРУМУ СПЛИВУ ТА ЕЛЕКТРИЧНА МІЦНІСТЬ ЗА РОБОЧОЇ ТЕМПЕРАТУРИ

Застосовують цей розділ частини 1 Із такими уточненнями.

  1. Заміна:

Замість перших чотирьох абзаців опису випробовування застосовують таке.

Відповідність перевіряють випробовуваннями 13.2 і 13.3, які виконують після того, як прилад працював за умов, зазначених у розділі 11. Прилад працює, доки сила струму спливу не досягне усталеного значення або протягом часу, зазначеного в 11.7, вибирають коротший проміжок часу. Якщо на одну зону готування ставлять дві або більше каструль, то їх елект­рично з’єднують.

  1. Зміна:

Для стаціонарних приладів класу І замість допустимої сили струму спливу застосовують таке:

  • для приладів, що під’єднують 1 мА на кВт номінальної споживаної потужності шнуром і вилкою приладу з максимумом 10 мА;

  • для Інших приладів 1 мА на кВт номінальної споживаної потужності

приладу без максимуму.

  1. Доповнення:

Якщо між піднапруговими частинами і поверхнею зі склокерамічного чи аналогічного матеріалу є уземлені металеві деталі, то всі каструлі на готувальній площині електрично з’єднують разом і приєднують до уземленої металевої деталі.

Потім між піднапруговими частинами І каструлями прикладають випробувальну напругу 1000 В.

Якщо між піднапруговими частинами і поверхнею зі склокерамічного чи аналогічного матеріалу немає уземлених металевих деталей, то всі каструлі на готувальній площині електрично з’єднують разом, але не приєднують до уземленої металевої деталі.

Потім між піднапруговими частинами й каструлями прикладають випробувальну напругу 3000 В.

Примітка 101. Треба звернути увагу на те, щоб прикладена напруга не створила надмірне навантаження на іншу ізоляцію.

  1. КОРОТКОЧАСНІ ПЕРЕНАПРУГИ

Застосовують цей розділ частини 1.

  1. ВОЛОГОСТІЙКІСТЬ

Застосовують цей розділ частини 1 із такими уточненнями.

  1. Доповнення:

Крім того, прилади зі ступенями захисту ІРХО, ІРХ1, ІРХ2, ІРХЗ та ІРХ4 піддають протягом 5 хв такому випробуванню бризками.

Застосовують пристрій, зображений на рисунку 101. Під час випробовування тиск води регулюють так, щоб вода бризкала на 150 мм вище дна чаші. Чашу ставлять на підлогу для приладів зазвичай використовуваних на підлозі. Для всіх Інших приладів — на горизонтальну опору на 50 мм нижче найнижчого краю приладу. Чашу переміщають навколо приладу так, щоб забризкати прилад у всіх напрямках. Треба приділити увагу запобіганню удару приладу спрямо­ваним струменем.

  1. Зміна:

Прилади, що зазвичай використовують на столі, ставлять на опору, що має розмір на 15 см± 5 см більші за розміри ортогональної проекції приладу на опору.

Доповнення:

Якщо є докладні інструкції з очищання рухомих, але не роз’єднувальних (наприклад, шар­нірних) готувальних елементів, то випробування цих готувальних елементів проводять в їхньому горизонтальному положенні за нормальної експлуатації.

15.2 Заміна:

Прилади мають бути сконструйовані так, щоб розбризкування рідини за нормального викори­стання не впливало на їхню електричну ізоляцію.

Відповідність вимозі перевіряють таким випробовуванням.

Прилади з кріпленням типу X, за винятком тих, що містять спеціально підготовлений шнур, обладнують найвищим припустимим типом гнучкого кабелю найменшої площі попереч­ного перерізу, зазначеної в 26.6; інші прилади випробовують у тому вигляді, у якому їх постав­ляють.

Знімні частини видаляють.

Прилади розміщують так, щоб готувальна площина була горизонтальною і, якщо готу- еальні елементи регулюють окремо, то їхні поверхні теж мають бути горизонтальними.

Використовують посуд з діаметром, що дорівнює або не більше ніж на 25 мм менший діа­метра найбільшого кола, вписаного в готувальний елемент або зону готування. Посуд повністю заповнюють холодною солоною водою і поміщають у найнесприятливіше положення, не перекриваючи готувальний елемент або зону готування.

Потім у посуд рівномірно доливають ще приблизно 2 л холодної солоної води протягом 1 хв.