Міцність з’єднання ланок і ланцюгових закріплень повинна бути не менша ніж у ланцюга.

Єдиний ланцюг підвіски можна тільки використовувати на сходових підйомниках з обмеже­ним доступом, з вантажопідйомністю менше ніж 125 кг і з тримальним пристроєм для сидіння або тримальним пристроєм із платформою для стояння (див. 6.2 і 6.6).

Коли два або більше ланцюгів підвіски використані, повинні бути засоби, щоб зрівняти їхнє навантаження.Кінцеві та проміжні ланцюги повинні бути позитивно з’єднані і захищені від неправильного з’єднан ня.

  1. Захист і огорожа

Повинно бути забезпечено засобами уникнення стиснення внаслідок помилкової подачі або ослаблення ланцюгів і п ереш коджати ланцюгам зіскакувати з зірочок або рухатися над зубами зірочок.

Огородження повинні бути придатними, щоб перешкоджати виникненню небезпек між зіроч­ками і ланцюгом або ланцюгом і будь-якою іншою частиною.

  1. Додаткові вимоги для приводних гвинта і гайки

    1. Приводний гвинт

Приводний гвинт повинен бути металевим з відповідною міцністю. Він повинен бути розроб­лений з урахуванням зношуван ня і з коефіцієнтом запасу міцності не менше ніж 6, заснований на граничній межі міцності і динамічному навантаженні, окрім, якщо гвинт піддається стискуван­ню навантаженням, мінімальний коефіцієнт запасу міцності 3 проти дроблення треба застосову­вати.

Прим ітка. Обертання гви нта вимагають специфічної уважності за умови дотримання зап асу міцності проти дроб­лення.

  1. Приводна гайка

Приводна гайка повинна бути виготовлена з металу, сумісного з гвинтом щодо зношування і міцності стискан ня і повинна мати відповідний коефі цієнт безпеки. Для зменшення тертя доз­волено облицювання пластичним або подібним матеріалом.

  1. Комплект гвинт або гайка

Привод компонента обертан ня повинен бути безпосередньо керованим через гал ьмо. Про­те ланцюг або стрічка п роміжного привода дозволена, якщо вимоги 7.1.4 виконують. Компонент обертання повинен бути обмеженим проти осьового або радіального руху через засоби, адекватні напряму руху.

  1. Огор ожа

Повинно бути забезпечено засобами для ефективного захисту всіх рухомих частин і забез­печено від нанесення бруду на витки гвинта або інших зовнішніх речовин.

  1. Контрга йка

На самопідтримувальних приводах гвинта і гайки контргайка може бути використана в місці уловлювача (див. 6.1.1.c) і 6.8). Гайка повинна забезпечити еквівалентний коефіцієнт безпеки до приводної гайки.

  1. Додаткові вимоги для керованого каната і приводних роликів

Один канат може бути використаний в таких системах, якщо установка є об’єднаною із зу- пиняльним п ристроєм і виконавчою системою.

Коефіцієнт безпеки підіймального каната повинен бути не менше ніж 12. Коефіцієнт безпе­ки повинен бути відношенням між мінімальним гальмовим навантаженням на канат і навантажен­ням на канат робочого колеса, коли повністю навантажений підйомник рухається під максимальним кутом з урахуванням тертя від підтримувальних роликів.

Ролики, що несуть навантаження повинні бути прикріплені до канату у такий спосіб, щоб 12-разовий запас міцності, вказаний вище, був досягнутим через кількість роликів, що перебува­ють на робочому колесі одночасно.

Кріплення каната повинне мати мінімальний запас міцності 10, заснований на границі міцності.

  1. Додаткові вимоги для привода сегментного зубчастого черв’яка

    1. Зубчасті сегменти повинні бути з металу, можливо з ґрунтовкою (облицюванням), і так як проставлені розміри, і що коефі цієнт безпеки від поломки є не менше ніж 6, заснований на границі міцності від призначеного максимально дозволеного статич ного навантаження. Сусідні сегменти повинні завжди частково перекривати один одного.

Підіймальний черв’як повинен бути з металу. Матеріал черв’яка повинен бути стійкішим проти зношування, ніж матеріал зубчастих сегментів. Розміри черв’яка повинні бути такими, щоб 14максимальне статичне навантаження на кожний навантажений гвинтовий виток не перевищував 1/6 допустимого навантаження поломки. Як мінімум два витка повинні завжди перебувати обо­в’язково одночасно.

    1. Радіальний рух черв’яка повинен бути обмежений таким чином, щоб черв’як або сег­мент обов’язково був не менше ніж 2/3 від номінального. Черв’як повинен бути безпечно розмі­щений проти зміщення, навіть під час відмови головного приводного валу.

    2. Якщо привод не є самопідтримувальним, тримальний пристрій повинен бути придат­ним з уловлювачем і обмежувачем швидкості.

  1. Додаткові вимоги для фрикційної або тягової передачі

    1. Тягове зусилля між тяговими колесами і напрямним пристроєм повинно бути підтвер­джене обчисленням і випробовуванням на номінальному навантаженні плюс 25 %. Потрібно підтвердити, що це буде утримуватися, навіть після результатів зношення протягом нормальної експлуатації. Тягові колеса повинні регулюватися автоматично за умови, що тягове зусилля підтри­мується, навіть незважаючи на результати зношення (див. також 6.6).

    2. Тягові колеса повинні бути з металу, за винятком того, що зовнішня поверхня (обід чи шина колеса) може бути з іншого матеріалу, стійкого до зношення або пошкодження, що не зменшує тягового зусилля нижче вказаного мінімального.

  2. Додаткові вимоги для керованої ланцюгової передачі

    1. Керована ланцюгова передача з фіксованим ланцюгом повинна вважатися як систе­ма рейкової передачі.

    2. Керована ланцюгова передача з рухомим ланцюгом повинна вважатися як приводна система ланцюгової підвіски, розрахована відповідно до 7.6, за винятком, якщо уловлювач діє на ланцюг, і якщо ланцюг безперервно направлений так, щоб забезпечити підтримку між трималь- ним пристроєм і точкою дії уловлювача тоді, як трапилася поломка ланцюга, ланцюг і його на­прямні пристрої повинні вважатися як підтримувальна система передачі. Коли ланцюг діє як підтри- мувальна система, мінімальний коефі цієнт безпеки 3 від прогинання треба застосовувати для підтримувального ланцюга і його напрямного пристрою.

  3. Додаткові вимоги для керованої ланцюгової передачі з тримальними роликами та тримальними сегментами

    1. Засоби повного підвішування, що складаються з керованого ланцюга, тримальних роликів, тримальних сегментів і їх фіксація повинні мати мінімальний коефіцієнт безпеки 6, зас­нований на границі міцності, за винятком, що керований ланцюг повинен мати мінімальний за­пас міцності 10.

    2. Повинно бути мінімум два тримальних ролики і два тримальних сегменти обов’язко­во і навантаження повинно бути розподілене однаково.

  4. Додаткові вимоги для гідравлічного привода

При м ітка. Настанова і рекомендації для конструкції надійних і безпечних гідравлічних систем надані в ISO 4413. Графічні і схемні позначення, які використовуються на гідравлічних схемних діаграмах, надані в ISO 1219-1.

  1. Тиски

    1. Для обчислювання тиску в компонентах, таких як клапани, гідроциліндри і труби (виняток — гнучкі шланги), до уваги треба брати таке:

  1. максимальний статичний гідравлічний тиск повного навантаження;

  2. мінімальний коефіцієнт безпеки 1,7 взятий для випробовування пружності матеріалів;

  3. мінімальний коефіцієнт безпеки 2,3 для втрат тертя і піків тиску.

  1. Для обчислення стискувального тиску в гідроциліндрах у їх повністю розтя гнутому положенні до уваги треба брати таке:

  1. максимальний тиск до 140 % від повного тиску навантаження;

  2. мінімальний коефіцієнт безпеки 2,3.

    1. Гнучкі шланги повинні витримувати як мінімум 8-кратний повний тиск навантаження.

  1. Гідроциліндри

Сірий чавун або інші крихкі матеріали не повинні бути використані в конструкції гідроциліндрів і в пов’язаних з ними ланках сполучення.

Гідроциліндри повинні бути так вмонтовані, що вони підлягають тільки осьовому навантажен­ню. Вони повинні передбачати зупинки в межах їхнього ходу або однаково ефективні засоби, щоб перешкоджати поршню рухати ся за межі гідроциліндра.

  1. Розвантажувальний клапан

Гідравлічна схема повинна містити розвантажувальний клапан, установлений між насосом і зворотним клапаном. Клапан повинен бути скоректований, щоб обмежити тиск максимум до 140 % тиску повного навантаження.

  1. Зворотний клапан

Гідравлічна схема повинна містити зворотний клапан, щоб перешкоджати поверненню оли­ви від циліндра через клапан насоса або зменшенню тиску.

  1. Контрольні клапани

Шпиндель або плунжер клапана повинні бути позитивно стримані до перешкоджування їх висуненню із кожуха клапана.

Електрично керовані клапани, зокрема укорочений клапан(и), повинні бути розроблені так, що їх повернення до їхнього попереднього положення відбувається за допомогою гідравлічного тиску від гідроциліндра і як мінімум одним стисканням витоку клапана.

  1. Захист проти відмови гідравлічної системи

Коли рух сходового підйомника більше ніж 500 мм, гідравлічна система повинна включ ати розривний клапан, пристосований безпосередньо до випускного отвору циліндра або іншого ефективного пристрою, який у разі відмови в будь-якій частині гідравлічного ланцюга (вимкнен­ня гідроциліндра), повинен зупинити рух сходового підйомника.

Розривний клапан повинен бути:

  • суцільний з циліндром, або

  • безпосередньо і жорстко вмонтований на фланець, або

  • розміщений близько до циліндра і сполучений з ним за допомогою коротких жорстких труб, маючи приварені фланці або нарізь, або

  • сполученим безпосередньо з циліндром за допомогою нарізі.

Розривний клапан повинен бути забезпечений нарізаним в кінці пояском. Поясок повинен з’єднуватися у стик з циліндром.

Інші типи з’єднань, такі як стиснення деталей або зварювання деталей, не дозволені між циліндром і розривним клапаном.

  1. Захист від сповзання

Захист від сповзання повинен бути забезпечений на сходових підйомниках з гідравлічним приводом, довжина якого перевищує 500 мм.

Приклади методів, через які це може бути досягнуто, такі як:

  • електрична система антиповзучості;

  • запобіжний пристрій;

  • спрацьовування уловлювача або затискного пристрою під час руху сходового підйомника донизу.

Сходові підйомники повинні бути захищені від сповзання більше ніж за 50 мм від нижнього рівня підлоги.

  1. Манометр

Манометр і ізоляційний клапан, який придатний для випробовувальних цілей, повинні бути установлені в гідравлічному ланцюзі між зворотн им клапаном і гідроциліндром.

  1. Резервуар

Оливовий резервуар повинен бути закритої кон струкції і повинен об’єднувати закритий тан­кер, сапун, засоби для визначання рівня рідини і фільтр.

  1. Трубопровід і підтримування

Усі трубопроводи повинні бути підтримувані відповідно до ISO 4413, щоб усунути несвоєчасний тиск в з’єднаннях, згинах і установках, і, особливо, в будь-якій секції гідравлічної системи, схильної до вібрації.

Жорсткі труби і гнучкі шланги повинні бути захищені за допомогою металевих ободів, де вони проходять через стіни, настили, панелі або прибудови.

З’єднання не повинні бути розміщені в межах ободів.

  1. Гнучкі шланги

Гнучкі шланги повинні бути встановлені таким чином, що:

  1. різке згинання і розтягування шланга протягом дії сходового підйомника не дозволено;

  2. кручення шланга мінімізоване;

  3. шланг розміщений або захищений, щоб уникати пошкодження;

  4. шланг відповідно підтримуваний або вертикально загнутий, якщо вага шланга може спри­чинити невчасне натягнення.

Шланги повинні бути сумісні з гідравлічною рідиною, що її використовують у системі, і повинні бути постійно марковані їх максимальним робочим ти ском (див. 7.13.1.3).

  1. Ручна або аварійна опера ція

Вимоги треба застосовувати 7.3.2.

  1. ЕЛЕКТРИЧНІ УСТАНОВКИ ТА УСТАТКОВАННЯ

    1. Загальні вимоги

      1. Сходові підйомники повинні бути під’єднані до виділеного електроживлення відповід­но до частини IEC 60364, кінцевого головного вимикача і електроплавкого запобіжника або при­строю перевантаження. Вимогу до живлення виділеного типу не застосовують до сходових підйом­ників з акумуляторним живленням.

Прим ітка 1. Національні ви моги для електричних ланцюгів розподілення не придатні в терміналах впускань го­ловного вимикача передачі далі.

Прим ітка 2. Національна інтерпретація «відкрите електроживлення» дозволена.

  1. Електрична установка та устаткован ня повинні відповідати вимогам IEC 60204-1 або IEC 60335-1.