c) пасажир в інвалідній колясці


b) Сидячий пасажир


а) Стоячий пасажир




  1. — висота підйому;

  2. — мінімальний розм ір зазора висоти кутового нахилу;

  3. — ширина сходового підйомника;

  4. — платформа;

  5. — п ідставка для ніг.

—— . —— . —— Обмеження вільного пересування сходового підйомника.

Примітка. Розміри головного приміщення повинні бути досягнуті через повну ширину розташування сходового підйомника.

Рисунок 7 — Мінімаль ні розміри зазорів

ДОДАТОК А

(довідковий)

НАСТАНОВА ДЛЯ ВИБИРАННЯ І КУПІВЛІ
ПРИДАТНИХ СХОДОВИХ ПІДЙОМНИКІВ

Прим ітка. Настанова, надана в ць ому додатку, є допомогою під час вибирання придатного сходового підйомни­ка. Це нагадує покупцям і монтажни кам додаткові фактори, на які потрібно звернути увагу.

A.1 Вибір сходового підйомника

A.1.1 Придатність

A.1.1.1 Під час вибирання придатного сходового підйомника треба брати до уваги потреби користувача, якщо, ймовірно, будуть змінюватися умови в майбутньому.

A.1.1.2 Потрібно вибирати сходовий підйомник з номінальним навантаженням, що є гаран­тією до перевезення максимального передбаченого вантажу.

A.1.1.3 Гарантія, що користувач(і) може бути безпечно перевезеним на сходовому підйомнику одним зі способів: сидячи, стоячи або сидячи в інвалідному кріслі.

A.1.1.4 Де будь-яка ручна або автоматична дія необов’язково доступна для пристроїв, таких як двері, огородження, з’єднувачі з платформою, необхідно розглядати, яка є придатнішою для користувача.

A.1.2 Пристрої керування (операційні)

A.1.2.1 Потрібно розглянути положення, тип і порядок операційного керування, що повинно задовольн ити користувачів з фізичними порушеннями.

A.1.2.2 Потрібно розглянути, чи необхідні ключовий вимикач , електронна карта або подібні засоби, щоб обмежити використовування сходового підйомника, дозволеного користувачам.

A.1.3 Розташування сходового підйомника

Потрібно перевірити запропоноване положення сходового підйомника, чи є воно відповідним. Для прикладу перевірити таке, що:

  1. установка не ускладнює нормальних дій в і навколо будинку;

  2. розташування ділянки для забудови і запропонована підтримувальна структура достатньо міцна для підтримування сходового підйомника;

  3. відповідне інвалідне крісло буде мати простір для маневрування на кожній поверховій площадці, що обслуговується;

  4. клас захисту проти зовнішніх впливів є адекватн им для призначеного застосовування.

А.1.4 Робочий цикл

Передбачена максимальна кількість пересувань за годину повинна бути визначена покупцем і повідомлена постачальнику.

A.2 Електричне живлення і освітлення

Потрібно гарантувати, що відповідне електричне живлення є доступним.

Потрібно гарантувати, що відповідне освітлення є доступним на поверхових площадках в місцях входів до простору пересування.

A.3 Робочі і (або) аварійні інструкції

Потрібно гарантувати, що дія сходового підйомника продемонстрована користувачу, і що користувач повністю інструктований на його безпечне використовування, зокрема:

— інструкція щодо правильної аварійної операційної процедури у разі поломки;

— імена, ад реси і телефонні номери осіб для контакту з аварійним обслуговуванням.

A.4 Технічне обслуговування

Потрібно гарантувати, що покупець інформований про вимоги для перевіряння, випробову­вання і обслуговування сходового підйомника і будь-якими пов’язаними з цим національними регуляторними вимогами.

A.5 Система аварійної сигналізації

Треба розглядати можливість забезпечення системою аварійної сигналізації, яка повинна попереджати надійного диспетчера або викликати негайно допомогу за межами розташуван ня сходового підйомника.

ДОДАТОК B

(довідковий)

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПЕРЕВІРЯННЯ І ВИПРОБОВУВАННЯ

ПЕРЕД ПУСКОМ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ

Рекомендовано, щоб сходовий підйомник був перевірений відповідно до цього стандарту. Треба перевіряти перед поставленням сходового підйомника в експлуатацію обслуговування таке:

  1. усі пристрої контролювання і операційні функціонують правильно;

  2. усі бар’єри, нахилені площини, замки, з’єднувачі платформ і подібних пристроїв установ­лені належним чином;

  3. усі електричні контакти безпеки і пристрої функціонують правильно;

  4. елементи підвіски і їхні приєднання адекватні і у нормальному стані;

  5. сертифікати випробовування каната і (або) ланцюга підвіски є доступними і оформлені належним чином; сертифікат випробовування повинен констатувати безпечне робоче навантажен­ня і мінімальний вантаж руйнування;

  6. правильність допустимих відстаней від ст руктури оточення, що п ідтри муються п ротя гом повного руху сходового підйомника;

  7. опір ізоляції ланцюгів двигуна і керування (де необхідно, з роз’єднаними електронними компонентами) відповідно до 10.1.3а);

  8. опір електричного захисту частин між будь-якими доступними металевими частинами схо­дового підйомника і головним заземлювальним терміналом є відповідно до 10.1.3b);

  9. полярність з’єднання засобів живлення є правильною;

  10. правильність функціонування обмежувача швидкості (і, на гідравлічних системах, розрив­ного клапана) і уловлювача відповідно до 6 і 7.13.6 і 10.1.4;

  11. правильність дії механізму для аварійного і (або) ручного режиму керування;

  12. правильність дії пристрою аварійної сигналізації (якщо змонтовано) у разі активації;

  13. усі написи тощо, правильно показані.

Крім того, вимірювання і записані дані:

  • електрична напруга живлення під час випробовування;

  • електрична контрольна напруга під час випробовування;

  • струм працюючого двигуна, коли перевозять номінальний вантаж в обидва напрямки руху (див. примітку);

  • тип забезпеченого захисту перевантаження дви гуна;

  • струм двигуна в місці розташування і час від’єднання пристроєм обмеження переванта- жен ня двигуна;

  • відстань зупинення сходового підйомника, коли перевозять номінальний вантаж в обид­ва напрямки руху (див. примітку);

  • час змінення реверсуван ня двигуна.

Примітка. Вимірювання струму запуску і зупинення за повного завантаження може бути здійснено за межами розташування.

ДОДАТОК C

(довідковий)

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І ВИКОРИСТОВУВАННЯ
СПЕЦІАЛЬНО ПРИСТОСОВАНИХ ОПЕРАЦІЙНИХ ПРИСТРОЇВ,
ВИМИКАЧІВ ТА ДАТЧИКІВ

C.1 Операційні пристрої

C.1.1 Рекомендовано, що підіймальна платформа працює за допомогою традиційних кнопок, джойстиків або подібних пристроїв, окрім того, де це непридатно через нездатність (фізичне порушення) користувача.

C.1.2 У таких випадках операційні пристрої треба розташовувати на стіні, інвалідному кріслі, висячими тощо, щоб мінімізувати випадкову дію користувача.

C.1.3 Незважаючи на тип операційних вимикачів або пристроїв, що їх використовують для вмикання-вимикання, вимикач безпеки повинен бути придатним для сходового підйомника відповід­но до 8.14.1. Додаткові пристрої зупинення, які є або спеціально пристосовані вимикачі, або з дистанційним керуванням, можуть бути також придатними.

C.1.4 Рекомендовано, щоб стани виведення операційних вимикачів були електрично і (або) електронно контрольовані так, що якщо умова дефекту існує, то встановлені контакти утримують­ся закритими для більш, ніж на передбачений період, ніж пристрій зупинення, будуть перешкод­жати будь-якій подальшій дії сходового підйомника, поки компетентна особа усуне дефект. Такий ланцюг контролювання може бути частиною обмежувача часу запуску двигуна, чиє об’єднання також рекомендовано. Запропонований «передбачений період» є часом, що вимагається для повного на­правленого вверх руху підйомника з номінальним навантаженням плюс максимум 30 с.

C.2 Спеціально пристосовані вимикачі

C.2.1 Де вимикачі, як наприклад, силові вимикачі, паяльна трубка разом із вимикачами і використаний шнуровий вимикач повинні бути такої конструкції, що їх імунітет до електричного і механічного втручання буде перешкоджати випадковій дії на платформу.

C.2.2 Пристрій, який гарантує, що вимикач скерований для більше ніж 0,5 с перед тим, як (електрична) загальноприйнята команда буде прийнята контролером платформи, повинен вико­ристовувати мінімізовані ефекти електричного втручання на вимикачах дотику і випадкової дії механічно чутли вих вимикачів.

C.2.3 Вимикач повинен перемикатися і, де потрібно, бути підсиленим тільки додатково-низькою напругою (менше ніж 25 В).

C.2.4 Такий вимикач може бути використаним для зупинення ліфта, якщо необхідно, додат­ково до пристроїв зупинення, зазначених в C.1.3. У цьому випадку C.2.2 не придатний.

C.2.5 Вимикач повинен бути розташований в оптимальному положенні для зручного викори­стовування користувачем з фізичними порушеннями.

С.3 Датчики

Датчики, як наприклад інфрачервоні, надзвукові, мікрохвильові детектори руху і впливові за­хисні покриття не потрібно використовувати для управління платформою.

Якщо нездатність користувача така, що пристосований вимикач або пристрій дистанційного керування не може бути керований, то буде необхідною допомога інших.

ДОДАТОК D

(довідковий)

ПЕРІОДИЧНІ ОГЛЯДИ, ВИПРОБОВУВАННЯ
І ОБСЛУГОВУВАННЯ ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ

D.1 Періодичні огляди і випробовування

Сходовий підйомник повинен бути повністю оглянутий після 6 міс. експлуатації або виготов­лення головних модифікацій, і з того часу інтервал не повинен перевищувати 12 міс. Специфіч­ну увагу приділяють готовності звіту, в якому повинна бути відображена ефективність таких де­талей:

  1. пристрої блокування;

  2. електричні ланцюги безпеки;

  3. безперебійність заземлення;

  4. канати, ланцюги, зубчаста рейка або гвинти і гайки (якщо застосовано);

  5. привод і гальма;

  6. уловлювач;

  7. система аварійної сигналізації (якщо установлена).

Звіт зазначеного вище огляду повинен бути готовий, одна копія якого повинна бути вручена покупцю або представнику покупця і одну копію якого потрібно зберігати в уповноваженого з огляду.

Під час кожного огляду компетентна особа, що здійснює огляд, може порадити, що огляди і обслуговування необхідні частіше, щоб гарантувати безперервну безпеку і роботу.

Якщо дефекти виявлені і рекомендовано ремонт і період, в межах якого ремонт повинен бути виконаний, це повинно також бути зазначеним у звіті.

D.2 Випробовування і огляд після головних модифікацій

Якщо будь-які головні модифікації здійснюють на сходовому підйомнику, процедуру, вказану в 10, потрібно повторювати.

Якщо будь-який дефект безпеки виявлено і невідкладно треба зробити необхідний ремонт, сходовий підйомник повинен п еребувати поза експлуатацією і використовування користувачем.

Зокрема, розглядають такі складові як головні модифікації:

  1. змінення номінальної швидкості;

  2. змінення безпечного корисного навантажен ня;

  3. змінення тримального пристрою;

  4. змінення руху;

  5. змінення положення або типу привода;

  6. змінення блокуван ня, ланцюгів керування або безп еки;

  7. змінення будь-якої безпеки чутливих країв або поверхонь.

D.3 Технічне обслуговування

Сходовий підйомник і його устатковання потрібно підтримувати в хорошому робочому стані. Для цього регулярне обслуговування компетентною особою потрібно здійснювати в такій же ча­стоті, як це вказано в D.1. Особливу увагу потрібно звернути на будь-які акумулятори системи ава­рійної сигналізації.

ДОДАТОК E
(довідковий)

ПРИКЛАД СЕРТИФІКАТА ВІДПОВІДНОСТІ,
ВИЗНАНИЙ ПОКУПЦЕМ І (АБО) КОРИСТУВАЧЕМ
ПІСЛЯ ПОПЕРЕДНЬОГО ВИПРОБОВУВАННЯ І ОГЛЯДУ

Я(ми), покупець(споживач) цього сходового підйомника (серійний № ),

отримали і повністю зрозуміли усні і письмові інструкції, разом із демонстрацією від на його правильне і безпечне використовування.

Підпис:

Дата:

Адреса:

ДОДАТОК F
(обов’язковий)

ЛАНЦЮГИ БЕЗПЕКИ. ВИМОГИ ДЛЯ КОНСТРУКЦІЇ ЛАНЦЮГА
І КОМПОНЕНТА ТА АНАЛІЗУВАННЯ ВІДМОВИ ЛАНЦЮГІВ

F.1 Введення

Цілий ряд дефектів електричного устатковання сходового підйомника можуть бути передба­ченими. Протягом аналізування відмови деякі дефекти можуть бути вилучені за певних умов. Цей додаток описує умови і надає вимоги, яким чином і як виконувати їх.

F.2 Уникнення відмови: Умови

Таблиці F.1 показує:

a) перелік головних і більшості звичайних компонентів, що їх використовують у наявній елек­тронній технології; компоненти групують «сім’ями»:

  • пасивні компоненти 1

  • напівпровідники 2

  • змішані 3

  • збірні друковані ланцюги 4

  • ) цілий ряд ідентифікованих відмов:

— переривання І

— коротке замикання II

— значення зміни до вищого значення III

— значення зміни до нижчого значення IV

— зміна функції V

  • ) можливість і умови уникнення відмови.

Перша умова для уникнення відмови — те, що компоненти повинні завжди бути використані в межах їхніх власн их меж можливостей, навіть в якнайгірших умовах, вказаних у міжнародних стандартах, у сфері температури, вогкості, напруги і вібрацій.