Такі випробування можуть знадобитися для підключеного паралельного резервного АБЖ. Випробування необхідно провадити з номінальним навантаженням, підключеним до АБЖ. За до­помогою імітації відмови резервні функціональні пристрої чи пристрої АБЖ принуждаються до від­мови (наприклад, відмова напівпровідникового інвертора). Необхідно виміряти вихідну напругу та частоту в перехідному стані, що повинні задовольняти установленим виробником межам.

  1. Перевірка переходу

Таку перевірку провадять для АБЖ з обвідним колом, зокрема, у разі електронного переми­кача обвідного кола.

Перевірку необхідно провадити за номінального навантаження, підключеного до виходу АБЖ. Під час імітації відмови чи перевантаження на виході, навантаження повинне переходити автоматично до обвідного кола і потім, після усунення імітованого відмовлення чи перевантажен­ня на виході, назад до АБЖ автоматично чи за допомогою оператора.

Необхідно виміряти вихідну напругу в перехідному стані та порівняти з установленими виро­бником межами. Необхідно також стежити під час роботи за фазовим кутом між обвідним колом і інвертором АБЖ.

  1. Випробування за повного навантаження

Випробування за навантаження необхідно проводити під час підключення до виходу АБЖ навантаження, що дорівнює номінальному, використовуючи еквівалент навантаження чи корисне навантаження, якщо це можливо.

Випробування навантаженням великих АБЖ із паралельним підключенням може бути прове­дено випробуванням окремих пристроїв АБЖ чи АБЖ у цілому.

Якщо є корисне навантаження, можна провести додаткові випробування для вимірювання відхилення вихідної напруги в умовах східчастого навантаження, а також за усталеної вихідної на­пруги та гармонійних складників корисного навантаження.

  1. Вимірювання коефіцієнта корисної дії АБЖ

Вимірювання коефіцієнта корисної дії АБЖ необхідно проводити вимірюванням вхідної та ви­хідної активної потужності в нормальному робочому режимі і за корисного навантаження.

  1. Перевірка незбалансованості навантаження

Незбалансовані навантаження слід підключити до АБЖ чи пристроїв АБЖ, якщо доречно.

Необхідно вимірити небаланс вихідної напруги.

Відхилення фазового кута необхідно виміряти чи підрахувати за виміряним значенням напру­ги фаза - фаза й фаза - нейтраль.

  1. Перевірка збалансованості навантаження

Збалансовані навантаження слід підключити до АБЖ чи пристроїв АБЖ. Необхідно виміряти не­баланс вихідної напруги.

Відхилення фазового кута необхідно виміряти чи підрахувати по виміряним значенням напруги фаза - фаза й фаза - нейтраль.

  1. Перевірка струморозподілення в паралельних АБЖ чи АБЖ із паралельним резервом

Розподіл струму в паралельному чи паралельному резервному модулях АБЖ чи функціона­льних блоках сліди виміряти за імітованого чи корисного навантаження.

  1. Вимір номінального часу роботи на накопиченій енергії

Час роботи на накопиченій енергії необхідно визначати під час відключення вхідної змінної напруги від АБЖ, що працює за номінального навантаження, вимірюванням часу, протягом якого досягається задана вихідна потужність.

До цього часу напруга запирання акумуляторної батареї не повинна бути нижча від установ­леного значення.

Примітка. Тому що нові акумуляторні батареї найчастіше не забезпечують повної потужності під час пуску, ви­пробування на розрядження необхідно повторити після визначеного часу відновлення енергії, якщо час, досягнутий спо­чатку, менший ніж установлена межа. Можливо, буде потрібно провести певну кількість циклів зарядження чи розрядки до того, як акумуляторну батарею буде заряджена до повної ємності.

  1. Вимірювання номінального часу відновлення енергії

Відновлена енергія залежить від зарядної ємності випрямлячів і робочих характеристик аку­муляторної батареї. Якщо встановлено певний режим розряджання, його необхідно підтвердити повторенням випробування на розрядження після зазначеного періоду заряджання.

  1. Вимірювання струму пульсацій акумуляторної батареї

Значення струму пульсацій акумуляторної батареї, що залежить від роботи АБЖ, при вста­новлених його межах, необхідно вимірювати за нормальних робочих умов і, якщо це застосовно, в умовах незбалансованості навантаження.

  1. Перевірка перевантажувальної здатності

Установлена в кіловольт-амперах (кВ-А) чи кіловатах (кВт) перевантаження слід подавати до виходу АБЖ протягом установленого інтервалу(ів) часу. Необхідно вимірювати вихідну змінну на­пругу та силу струму під час подавання на вхід потужності змінного струму.

Провадити цю перевірку треба відповідно до 5.3.2. r).

  1. Перевірка короткого замикання

Коротке замикання створюють закорочуванням виходу АБЖ без обвідного кола з потужністю живлення змінного струму. Слід провести такі перевірки:

  1. роботи захисних пристроїв чи схем;

  2. максимального вихідного струму короткого замикання;

  3. вихідного струму короткого замикання в усталеному стані та його тривалості, якщо це за­значено.

Застосування відповідних пристроїв захисту (запобіжників, вимикачів) має бути дозволено під час проведення цих випробувань.

Ці перевірки необхідно провадити відповідно до 5.3.2q), якщо їх застосовують.

  1. Перевірка пристроїв захисту від короткого замикання

Можна перевірити розривну здатність запобіжника чи вимикача АБЖ, якщо це обговорено, шляхом короткого замикання виходу АБЖ через захисний пристрій установленого типу та номіна­лу.

Перевірку провадять за відповідного навантаження АБЖ за нормальних умов роботи, якщо інші умови не зазначені покупцем.

  1. Перевірка повторного пуску

Випробування автоматичних і інших пристроїв провадять після повного відключення АБЖ.

  1. Перевірка перенапруги на виході

Слід перевірити захист від перенапруги на виході.

  1. Перевірка періодичних змін вихідної напруги

Якщо таку перевірку передбачено, то вона повинна бути проведена записуванням напруги за різних навантажень і робочих умов.

  1. Перевірка змін частоти

Перевірку необхідно провадити відповідно до 5.13 IEC 60146-4, якщо її застосовують.

  1. Вимірювання радіочастотних завад і кондуктивних шумів

Для радіочастотних завад і кондуктивних шумів - див. IEC 62040-2.

Інші випробування та методи вимірювання має бути погоджено між виробни- ком/постачальником і покупцем.

Примітка. Рівень електромагнітної емісії АБЖ вимірює виробник в умовах активного навантаження. Умови на міс­ці встановлення можуть спричинити відхилення через наявну раніше електромагнітну емісію, спричинену фактичним навантаженням устаткування, підключеного до виходу АБЖ.

  1. Вимірювання гармонійних складників

Вимірювання гармонійних складників вихідної напруги слід виконувати в умовах номінально­го лінійного чи корисного навантаження.

Вхідний струм і сумарний коефіцієнт гармонік напруги (СКГ) слід виміряти за відповідного на­вантаження з джерелом змінного струму на вході, зазначеним виробником. За згодою між вироб- ником/постачальником і покупцем можливе вимірювання у фактичних умовах обслуговування. До­пустимі струми гармонік, спричинені АБЖ на вході по змінному струму, може бути встановлено енергокомпаніями. Метод визначення та перевірки слід обговорити між виробни- ком/постачальником і покупцем.

  1. Перевірка короткого замикання на землю

Якщо вихід АБЖ і навантаження ізольовано від землі, коротке замикання на землю можна створити, використовуючи будь-які вихідні клеми. Перехідні процеси на виході АБЖ, якщо є, має бути досліджено і їхні характеристики повинні перебувати в межах, зазначених у 5.3.1 на рисун­ках 1,2 чи 3.

Якщо коло постійного струму ізольовано від землі, тоді коротке замикання на землю створю­ється з використанням клеми акумуляторної батареї і перехідні процеси на виході АБЖ, якщо вони є, повинні бути виміряні.

  1. Перевірка вентиляції на місці встановлення

Якщо доцільно, таку перевірку провадять за корисного чи еквівалентного/імітувального нава­нтаження. Використовування імітувальне навантаження, має перебувати за межами розміщення АБЖ для запобігання впливу його тепла розсіювання при вентиляції АБЖ.

Необхідно також контролювати температурний режим усіх шаф АБЖ.

Очікувана максимальна температура може бути також розрахована, зважаючи на фактичні та очікувані значення чи встановлених параметрів вентиляційного отвору і застосовуваних методів охолодження.

  1. Перевірка на сумісність із резервним генератором

Перевірки за 6.6.3, 6.6.5, 6.6.7, 6.6.9, 6.6.10, 6.6.21, 6.6.21, 6.6.26, 6.6.27 слід повторити, ви­користовуючи вихідну потужність резервного генератора, як джерела вхідного живлення, де це за­стосовано.

  1. Процедура випробування комутаційних пристроїв АБЖ

Комутаційні пристрої АБЖ, не випробовувані відповідно до 6.2 - 6.6, слід випробувати відпо­відно до цієї програми.

  1. Програма випробування комутаційних пристроїв

Програма випробування комутаційних пристроїв наведена в таблиці.

Вид випробування

Типові ви­пробуван­ня

Контрольні випробуван­ня

Додаткові випробу­вання 1)

Пункти

Перевірка з’єднувальних кабелів


Х


6.7.3

Випробування за неповного наванта­ження

Х

Х


6.7.4

Випробування за повного навантажен­ня

Х


Х

6.7.5

Перевірка переходу

Х



6.7.6

Перевірка перевантажувальної здатно­сті



Х

6.7.7

Перевірка стійкості до короткого зами­кання: а) включення

в) відключення

Х

Х


Х

6.7.8

Перевірка перенапруги (електронні си­лові комутаційні пристрої):

а) мережна повторна пікова напруга в закритому стані

в) мережна нерегулярна пікова на­пруга в закритому стані

Х

Х



6.7.9

Радіочастотні завади та кондуктивні шуми



Х

6.7.10

Низькочастотний шум

Х



6.7.11

Перевірка вентиляції на місці встанов­лення



Х

6.7.12

Перевірка короткого замикання на зем­лю



Х

6.7.13

Додаткові випробування

Х



6.7.14

Випробування на вібростійкість та удар

Х



6.7.14

1) Відповідно до спеціальної домовленості



  1. Особливості випробувань

Під час проведення випробувань необхідно використовувати максимально можливе наван­таження, що не перевищує номінального неперервного навантаження.

  1. Перевірка з’єднувальних кабелів

З’єднувальні кабелі необхідно перевірити на правильність підключення, ізоляцію і якість ви­водів.

  1. Випробування за неповного навантаження

Такі випробування провадять для перевірки правильності підключення комутаційного при­строю АБЖ і належним образом виконання усіх функцій. Застосовуване навантаження обмежу­ється з економічних причин і становить відсотки від номінальної.

Необхідно перевірити таке:

  1. роботу всіх контрольних перемикачів та інших засобів для введення в експлуатацію при­строїв;

  2. роботу захисних засобів та засобів оповіщення;

  3. роботу пристроїв дистанційного оповіщення та дистанційного керування.

  1. Випробування за повного навантаження

Такі випробування слід провадити підключенням активного чи корисного навантаження до виходу перемикача АБЖ. В окремих випадках можна використовувати спеціальне (особливе) на­вантаження, якщо це обговорено між постачальником і покупцем.

  1. Перевірка переходу

Перехідні стани та час переходу вимірюють протягом переходу номінального навантаження до альтернативного джерела живлення та повторного переходу номінального навантаження до першого джерела. Перехід навантаження спричинюється імітацією відмови.