Пзвегхм


Колір


Вигляд

У реалом


ВКТИВНКХ РЄчОВ*<


ПОТОЧНИХ ЛІНІЯХ


Оздоблення верхньої поверхні по­винне Відповідати рецептурі. Поверх­ня печива, обсипаного цукром,повин­на бути покрита рівним шаром цукру. Поверхня печива, глазурованого шо­коладною, кондитерською чи жиро­вою глазур'ю, повинна бути без слі­де «посивіння*, а помадна глазур не повинна бути липкою чи зацукро­ваною

Для горіхового печива без оздоб­лення — шорсткувата з характерни­ми тріщинами, допускаються вкрап­лення хрихт горіха. Допускається шорсткувата поверхня здобного печива, яке виготовляють із застосуванням пшеничного обойного борошна, кукурудзяного борошна та пшеничних висівок.

Для діабетичного печива — злегка рифлена, шорсткувата з характер­ними тріщинами

Допускаються вкраплення кристалів ксиліту І хміну.

Для вівсяного печива — шорстку­вата, з характерними тріщинами, до­пускаються вкраплення кристалів цукру, часточок фруктової сировин, а також наявність раковин на низу печива

Для глазурованого почива допус­кається нерівномірно розподілення глазурі за товщиною.


Властивий печиву ідеї назви, резнях відтінків, рівномірний

Допускається т»е«ше забарвлення частин рель'єфного малюнку, що виступають, І країв печива, а також низу печива І темиозабарвлені сліди від сітки печі та трафаретів.

У фасованому печи» загальний тон забарвлення окремих виробів повинен бути однаковим у кожній пакувальній одимжл


Пропечене печиво з рівномірною пористістю без пустот і слідів непром.шеиня. Начинка е переша­рованому печив не повинна виступати за його краї.


Для пісочно-виїмкового печива — рівномірно-пористий без порож­нин, для решти груп допускається нерівномірна пористість Із наявністю невеликих порожнин. Печиво повин­не бути пропеченим. Начинка в пе­решарованому печиві не повинна виступати за його краї


Д'» печива з к»«юю допускається нервюмірне розподілення начинки за товщиною. Начинка


зс стопко со-тускакіться виссб- в слоям* чадззів І .зорсчуівтою повергне»

-а фаес-іімм-івх/ показниками печи зо повене БІдл08«аги вимогам, зазначеним у таблиці 2




















If

Згідно з ГОСТ 5800 Згідно 3 ГОСТ 5803 Згідно з ГОСТ 5899 Згідно з ГОСТ 5898 Згідно з ГОСТ !90і


I

1s 5 1= І 5

? і


I

|5 ІЗ ІЗ 3 5

і' 1 1


що формується Hl пстоіижимии* нашила* типу ФАК те ручним способом цуїроеого > пшеничного

другого ту «у Не більше 10,0

27.0

2,0—5.0

2.0 0.1


II Ф 3 J 3 5


1

II I S5


ї 1

III ’ І 3 =


- І

НІ 5 I = •


II І § ї 3 S


1 *

першого гетуніу з.о-о.о

27,0 8 0—30 0

2.0 0.1


5 і

вищого гггунму 3,0—8.5

27.0 7.0—28,0

2,0 0.1

в

!

X

Нікім. і!іі.

І ПШПИИІШ



Ї

  1. Вміст токсичних елементів у печиві не повинен перевищувати гранично допустимі кон­центрації, передбачені СанПиН 42-123-4089 І зазначені в таблиці 3.

Таблиця 3 — Вміст токсичних елементів

Назва токсичного елементу

Гранено допустиш рівні, мг/кг, не більше ніж

Метод аналізу

Свинець

0,5

Згідно з ГОСТ 26932

Кадмій

0,1

Згідно з ГОСТ 26933

Миш'як

0,3

Згідно з ГОСТ 26930

Ртуть

0,02

Згідно 3 ГОСТ 26927

Мідь

10,0

Згідно з ГОСТ 26931

Цинк

30,0

Згідно з ГОСТ 26934



  1. Вміст пестицидів та мікотоксинів у печиві не повинен перевищувати рівні, передбачені <Медико-биологическими требованиями и санитарными нормами качества продовольственного сырья и пищевых продуктов» Ne 5061, затвердженими Міністерством охорони здоров'я СРСР.

  2. За мікробіологічними показниками печиво повинне відповідати вимогам, зазначеним у таб­лиці 4.

Таблиця 4 — Мікробіологічні показники

Група продуктів

Мезофільні аеробні та факультативи о - анаеробні мікро­організми, КУОв 1 г, не більше ніж

Маса продукту (г/см*). у як» не допускаються


Бактерії групи

Патогенні мікро­організми, а т ч. бактерії роду Сальмонела

КУО в і г. не більше ніж

чок (коліформи)

Печиво:





затяжне

5x10»

0,1

25

цукрове неглазуроване

5x10»

о,1

25

цукрове глазуроване шоко­ладною, кондитерською тв жировою глазур'ю, здобне всіх видів

1x10»

0.1

25


  1. Вологість печива кожної назви повинна бути відповідною до рецептур із врахуванням граничних відхилень, передбачених у них. Допускається перевищення нижньої гранці відхилен­ня за вологою.

  2. Масова частка загального цукру в перерахунку на суху речовину (за сахарозою) печива кожної назви повинна відповідати її розрахунковому значенню за рецептурами з грани»вгмм відхи­ленням ± 2,0 %.

  3. Масова частка жиру в перерахунку на суху речовину печива кожної назви повинне відпо­відати її розрахунковому значенню за рецептурами з граничним відхиленням, у відсотках, для пе­чива:

  • цукрового та затяжного ± 1,3;

  • здобного з вмістом жиру до 20 % ± 1,0;

  • здобного з вмістом жиру понад 20 % ± 1,5.

  1. Форма І кількість штук в 1 кг цукрового і затяжного печива повене відповідати вимо­гам, що зазначені в рецептурі.

  2. Масова часта шоколадної, кондитерської, молочної, помадної, жирової глазурі та інших оздоблювальних напівфабрикатів у глазурованому печиві повинна відповідати розрахунковому вмісту за рецептурою з відхиленням t 3.0 %

  3. Вимоги до сировини

  4. Сировина, барвники, ароматичи. речовини, замінники цукру, допоміжні матеріали, які застосовують для виготовлення печива, певним, мати дозвіл для застосування Міністерства охо­роні- здоров я України їхня яюсть має відповідати вимогам чинної нормативної документації

  5. Сировина, що надходить для виробництва печива за вмістом токсичних елементів, міко- тоонте. пестициде, нлратв не повинна перевищувати норм передбачених «Медико-биологичес­ким* требованиями и самитао*«>*м нормами качества продовольственного сырья и пищовых про­дуктов» Ьв 5061 гзтвердже—<м* М.н«“ерствоы охорони здоров'я СРСР.

<44 Пакування

4 4 1 Печиво вилускась Фасованим і ваговим.

4.4.2 Печиво фасують у короба* металеві банки, пачки і пакети.

У коробки фасують печив; рядами на ребро або плазом

Здобне печиво, а гаком _/крове та затяжне печиво з кількістю не менше ніж 100 шт. в 1 кг допускається фасувати в коробки насипом

Коробки гюви-w виготовлятися з коробкового картону за нормативною документацією або з полімерних матеріале. дсзес.пе-мх для застосування Міністерством охорони здоров'я України. Ко­робе*. виготовлені з коробкового картону, зсередини вистилають пергаментом згідно з ГОСТ 1341. пергамьюм т.арафвювачмм папером згідно з ГОСТ 9569, целофаном згідно з ГОСТ 7730, підперга- меитом зпдно з ГОСТ 1760 марок ЖБ. ПЖ.

Допускається в«*крр*стовув8~и інші пакувальні матеріали, дозволені для застосування Міністерством охорони здоров я України.

Печиво можна укладати в філейчики з пергаменту, підлергаменту, пергаміну, в корекси з полімерних матерел* дозволених для застосування Міністерством охорони здоров'я України.

4 4 З У метанеє банки згідно з нормативною документацією печиво фасують насипом чи укладають масою ►ютто не бшыле ніж 1,5 кг Банки зсередини вистилають пергаментом, підпер- гвмечтом пергаміном ларафтиоваимм папером чи целофаном.

4 4 4 &гьн: м-сця ■ коробках, банках поверх паперу заповнюють паперовою чи целофановою стружкою, подушечкою з обгорткового паперу згідно з ГОСТ 8273, гофрованим чи тисненим папе­ром зпдно з чинною документацією

4 4 5 Коробки і баню* повиин- бути художньо оформлені та забезпечувати збереженість та якість печива

4 4 6 У пачки печиво фасують масою нетто не більше ніж 400 г.

Печиво загортають постдоено в два шари паперу:

1-й шар (тдгорта) — пергамент, пергамін, підпергамент марок ЖВ. ПЖ, целофан, кэширова­на фольга, поліпропілен, полімерні плівки, дозволені для використання Міністерством охорони здоров я України.

2-й шар — художньо оформлена етикетка -чи бандероль з писального паперу згідно з ГОСТ 18510 або етикеткового паперу згідно з ГОСТ 7625

Як етикетка може застосовуватись також целофан, кэширована фольга або полімерні плівки, у тому числі металізовані, з малюнком згідно з чинною нормативною документацією, а у випадку використання зазначених вище матеріалів без малюнку — пачку заклеюють ярликом з нанесеним 'саарним знаком чи обклеюють художньо оформленою бандероллю. У цьому випадку підгортка не використовується

Допускається застосовувати всередині пачки додаткову обгортку з картону чи паперу І встав­ляти картонні денця.

Допускається пачки з полімерних матеріалів термослаювати

Допускається фасувати насипом чи укладати печиво в пачки з картону або комбінованих ма­теріалів, зпдно з нормативною документацією, масою нетто не більше ніж 500 г Пачки всередині вистилають пергаментом, лідпергаментом, пергаміном, парафінованим паперомУ разі механізованого пакування печива з кількістю не менше ніж 100 шт. в 1 кг та вмістом жиру не більше ніж 10 % картонні пачки не вистилають.

У випадку використання комбінованих жиростмких марок картону коробки можна не вистилати. 7 4.4.7 Печиво допускається фасувати масою нетто не більшою ніж 500 г у пакети з целофану чи з полімерних плівок. Пакети термослаюють чи заклеюють ярликом з нанесеним товарним зна­ком або обв’язують стрічкою.

4.4.8 Вагове печиво укладають рядами на ребро в ящики дощаті та фанерні — згідно з ГОСТ 10131, ящики дощаті та фанерні багатооборотні — згідно з ГОСТ 11354, ящики з гофрова­ного картону — згідно з ГОСТ 13512 масою нетто в кілограмах, не більш ніж:

15 — цукрове та затяжне;

5 — здобне,

8 — діабетичне.

Між рядами печива прокладають смужку з картону чи щільного паперу, а кожний горизонталь­ний шар перекладають пергаментом, лідпергаментом, пергаміном, парафінованим чи обгортковим папером.

Здобне печиво допускається пакувати в ящики насипом масою нетто, що не перевищує 5 кг.

Цукрове та затяжне печиво, що має розмір не більше ЗО см2, затяжне печиво круглої та оваль­ної форми I печиво, що формується на машинах ФАК I ФПЛ незалежно від розміру, допускається пакувати в ящики з гофрованого картону, фанерні та дощаті насипом масою нетто, що не переви­щує 9 кг

У разі пакування вагового здобного печива ящики з гофрованого картону повинні мети вкла­диші по периметру та хрестовину з фанери або картону, що ділить ящик на чотири частини. Фа­нерні та дощаті ящики повинні мати хрестовини з фанери або картону.

Ящики для вагового печива повинні бути повністю вистелені одним з таких видів обгортково­го матеріалу; пергаментом, лідпергаментом, целофаном, парафінованим папером, полімерними плівками або Іншими матеріалами, дозволеними для використання Міністерством охорони здоро­в'я України, а також допускається використання плівкових мішків-вкладишів.

У разі пакування затяжного печива в ящиках із гофрованого картону допускається застилати папером тільки дно ящика І верхній ряд печива.

У разі пакування вагового печива в ящики, що застилаються парафінованим папером, темпе­ратура його не повинна бути вищою ніж 35 °С.