1. Кулі (див. 4.3, 7.3, С.15)

На пакованні латексних куль повинна бути нанесена застерігальна інформація (див. 7.3).

На пакованні куль з натурального латексу, має бути зазначено, що кулі виготовлені з натурального латексу.

  1. Шнури для Іграшкових повітряних зміїв та Інших Іграшок, що літають (див. С.16)

Шнури довжиною більше ніж 2 м для утримування дитиною іграшкових повітряних зміїв та інших іграшок, що літають в повітрі, повинні бути виготовлені з матеріалу, питомий електричний опір яких перевищує 100 МОм під час проведення випробовувань згідно з 8.19 (питомий елект­ричний опір шнурів).

Користувач повинен бути поінформований про потенційну небезпеку запуску іграшкових зміїв поблизу повітряних ліній високої напруги, а також під час грози (див.7.10).

  1. Оболонки

    1. Іграшки, всередині яких може розміститися дитина (див. С.17)

Іграшки, всередині яких може розміститися дитина, повинні відповідати таким вимогам:

  1. будь-яка іграшка, яка має дверцята, накривку чи аналогічний пристрій і охоплює суціль­ний об’єм більше ніж 0,03 м3 і в якій всі внутрішні розміри дорівнюють 150 мм або більше, по­винна щонайменше мати два незакриті вентиляційні отвори, кожен площею не менше ніж 650 мм2, розташованих на відстані не менше ніж 150 мм одне від одного. Загальна вентиляцій­на площа повинна бути передбачена у випадку, коли іграшку розташовують на підлозі у будь-яко­му положенні і, яка прилягає до двох розташованих під прямим кутом вертикальних рівних пло­щин, подібно до кута кімнати.

У випадку, якщо для розділення суцільного простору використовують стаціонарну перего­родку або бруси (два чи більше), які обмежують суцільний внутрішній простір, що створює най­більший внутрішній розмір, менший ніж 150 мм, вентиляційна площа не потрібна;



  1. іграшки, оснащені дверцятами, накривкою чи аналогічним пристроєм, повинні відчинятися зсередини дверцятами, накривкою чи аналогічним пристроєм за допомогою зусилля, не більше ніж 50 Н.

Примітка. Ця вимога однозначно забороняє використання гудзиків, замків-блискавок та аналогічних кріплень на двер­цятах, накривках чи аналогічних пристроях;

  1. ящики для іграшок з шарнірною накривкою, що відкривається вертикально, повинні бути оснащені механізмами підпирання накривки для запобігання раптовому падінню накривки.

Механізм підпирання накривки повинен підпирати накривку так, щоб у жодному положенні на дузі руху накривки в межах 50 мм від повністю закритого положення до дуги, що не перевищує 60° від повністю закритого положення, накривка не могла би впасти більше ніж на 12 мм під дією своєї власної ваги, якщо тільки це не останні 50 мм руху. Випробовування потрібно проводити відповідно до 8.34.1 (підпора накривки).

Механізм підпирання накривки не повинен регулюватися споживачем для забезпечення адек­ватного підпирання накривки, і не повинен потребувати регулювання, щоб забезпечити відповідність вищенаведеному після випробовувальних 7000 циклів відповідно до 8.34.2.

Накривка і механізм підпирання накривки повинні відповідати вимогам 4.10.

Ящики для іграшок з шарнірними накривками, що відкриваються вертикально, повинні бути супроводжені інструкціями щодо належного складання та експлуатації.

  1. Маски / шоломи (див. С.18)

Маски і шоломи повинні відповідати таким вимогам:

  1. маски і шоломи з непроникного матеріалу, які повністю вкривають голову, повинні забез­печувати загальну вентиляційну площу не менше ніж 1300 мм2 за допомогою щонайменше двох отворів, розташованих одне від одного на відстані не менше ніж 150 мм, або за допомогою будь- якої еквівалентної окремої вентиляційної площі.

Примітка. На рисунку 6 наведено приклад еквівалентної окремої вентиляційної площі;


ніж 150 мм



Загальна вентиляційна площа не менша ніж 1300 мм2

ТЛ:







Альтернативна еквівалентна площа не менша ніж 1300 мм2

Рисунок 6 — Приклад еквівалентної окремої вентиляційної площі

  1. усі жорсткі матеріали, які вкривають обличчя, наприклад, захисні окуляри, шоломи космо­навтів або маски до і після випробовування відповідно до 8.3 (випробовування на крутильний момент), 8.4 (випробовування на розтяг, загальне), 8.5 (випробовування на падіння), 8.7 (ви­пробовування ударом) І 8.8 (випробовування стисканням), не повинні мати гострих крайок (див. 8.11), гострих кінців (див. 8.12) або незакріплених частин, які можуть ушкодити око.

Ці вимоги також застосовні до іграшок з жорстких матеріалів з отворами для очей, а також до іграшок, які закривають очі;

  1. на іграшках, які є імітацією захисних масок і шоломів (наприклад, мотоциклетний шолом, захисні будівельні і пожежні каски), потрібно нанесити застерігальну інформацію (див. 7.9).

  1. Іграшки, призначені нести масу дитини (див. С.19)

    1. Іграшки, які урухомлює дитина або рухаються Іншим способом

Іграшки, які урухомлює дитина або рухаються іншим способом і призначені нести масу ди­тини (триколісні велосипеди, скутери, автомобілі, ручні візки, роликові ковзани, рядні ковзани та скейтборди, призначені для дітей з масою тіла не більшою ніж 20 кг, м’ячі-стрибуни і стрибунчи­ки повинні відповідати таким вимогам:

Ці вимоги не застосовні до іграшкових велосипедів з вільним ходом, вимоги до яких встанов­лені 4.15.2.

  1. Попереджувальна інформація та інструкції щодо використання

Іграшки, призначені нести масу дитини, повинні, в разі необхідності, супроводжуватися інструкціями щодо використання, складання та обслуговування. Споживач повинен бути поінфор­мований про потенційну небезпеку, пов’язану з використанням іграшки, І про застерігальні заходи, які необхідно вживати (див. 7.4).

На іграшках, які через свою конструкцію, міцність чи інші чинники непридатні для викорис­тання дітьми віком понад 36 місяців, потрібно нанести застерігальну інформацію відповідно до 7.17.

  1. Міцність

Іграшки, під час випробовування відповідно до 8.21 (статична міцність) і 8.22 (динамічна міцність):

  1. не повинні мати доступних гострих крайок (8.11);

  2. не повинні мати доступних гострих кінців (8.12);

  3. не повинні мати доступних приводних механізмів, які становлять небезпеку роздавлюван­ня пальців або Інших частин тіла;

  4. не повинні завалюватись таким чином, що більше не можуть відповідати релевантним вимогам цього стандарту.

  1. Стійкість

Вимоги 4.15.1.3 не застосовні до:

  • роликових ковзанів, скейтів та іграшкових скейтбордів;

  • іграшок, які за своєю конструкцією не мають стійкої основи (гойдалки, скутери тощо);

  • іграшок, призначених для дітей віком понад 36 місяців, коли стопа дитини може забезпе­чувати бічну стійкість (тобто коли ноги не обмежені в бічному русі) і коли висота сидіння регу­люється таким чином, щоб дитина вікової групи, для якої призначена іграшка, могла, сидячи, діставати землю обома ногами (для збереження вертикальної стійкості);

  • іграшок з колесами, розташованими по осі (наприклад, скутери). Колеса з відстанню між центрами не більше ніж 150 мм вважаються одним окремим колесом.

Під час проведення випробовувань відповідно до 8.23.1 (стійкість іграшок, призначених не­сти масу дитини) іграшки не повинні перекидатися.

  1. Гальмовий пристрій

Вимоги 4.15.1.4 не застосовні до:

  • роликових ковзанів, Іграшкових скейтбордів та скутерів;

  • іграшок, приводне колесо або колеса яких урухомлюють механічно безпосередньо рука­ми або ногами (наприклад, педальні автомобілі, триколісні велосипеди);

  • іграшок з електричним приводом, які у ненавантаженому стані рухаються з максималь­ною швидкістю 1 м/с, висота сидіння яких нижча 300 мм і на яких ноги не торкаються підлоги.

  • ) іграшки з механічним або електричним приводом, з вільним ходом, повинні мати гальмо­вий пристрій. Такі іграшки масою ЗО кг або більше повинні забезпечувати блокування щонайменше одного гальма в положенні гальмування.

Якщо іграшка, навантажена масою 50 кг, починає котитися по площині під кутом 10°, то вва­жається, що вона має вільний хід, але та сама іграшка не вважатиметься такою, що має вільний хід, під час навантаги відповідно до 8.21 (статична міцність) І примусового руху по горизонтальній площині з поверхнею з наждачного паперу (оксид алюмінію) Р60 з постійною швидкістю (2 ± 0,2) м/с: 2>(А4+25) • 1,7 або

FT2Z(M+ 50) • 1,7

де FTі — максимальна сила тяги Іграшки, призначеної для дітей віком до 36 місяців, Н;

FT2 — максимальна сила тяги Іграшки, призначеної для дітей віком понад 36 місяців, Н;

М — маса Іграшки, кг.

Під час випробовування відповідно до 8.30.1 (вимоги до гальмового пристрою в іграшках, за винятком іграшкових велосипедів) іграшка не повинна пересуватися більше ніж на 5 см;

  • ) іграшки з електричним приводом, з сидінням, повинні задіюватись за допомогою переми­кача, який, якщо його відпустити, автоматично вимикає електричний привод, не спричинюючи перекидання іграшки. Задіювання гальмового пристрою повинно також автоматично вимикати привод.

  1. Передача і конструкція коліс

Передача і конструкція коліс повинні відповідати таким вимогам:

  1. приводні ланцюги з того боку, де нога дитини перебуває найближче до ланцюга (бік А), повинні мати захисний пристрій довжиною від хитуна (шатуна) до шестерні, а з протилежного боку (бік В) — захисний пристрій навколо хитуна (шатуна) (див. рисунок 7). Захисний пристрій не повинен мати щілин або отворів шириною, більшою ніж 5 мм.

Потрібно унеможливити знімання захисного пристрою без використання інструмента;

  1. колеса, які урухомлюються безпосереднім натисканням на педалі, не повинні мати щілин і отворів шириною, більшою ніж 5 мм;

  2. зазори між колесами і корпусом або частинами корпуса (наприклад, захисними щитками) повинні бути такі, що, якщо у них поміщається стрижень діаметром 5 мм, також повинні давати змогу розмістити стрижень діаметром 12 мм.

Вимога с) не поширюється на функційні поверхні гальмових механізмів, іграшкових скейт- бордів або на роликові ковзани;

  1. триколісні велосипеди, оснащені приєднаною ручкою для штовхання, повинні бути скон­струйовані так, щоб унеможливлювати захоплення ніг дитини педалями під час штовхання (на­приклад, механізмом вільного ходу або підпорами для ніг).

D

Рисунок 7 — Приводні ланцюги і захисні пристрої ланцюга



  1. Іграшкові велосипеди з вільним ходом (див. С.19)

Крім відповідності вимогам 4.15.1.2 та 4.15.1.5 до іграшкових велосипедів з вільним ходом потрібно застосовувати такі вимоги

:


  1. Інструкції щодо використання

Іграшкові велосипеди з вільним ходом повинні бути супроводжені інструкціями щодо скла­дання та обслуговування. Дорослі повинні бути поінформовані про потенційну небезпеку, пов’я­зану з їздою на іграшкових велосипедах, і про необхідні застережні заходи (див. 7.16).

  1. Позначання найменшого розміщення підпори сидіння

Підпора сидіння повинна мати чітку познаку, яка вказує на найменшу глибину розташован- ня опори сидіння в корпусі. Познаку найменшого розташовання потрібно розміщувати на відстані, що становить не менше двох з половиною діаметрів опори, беручи від нижнього кінця всього діа­метра опори, і не повинне погіршувати міцності опори сидіння.

  1. Вимоги до гальма

Іграшкові велосипеди з вільним ходом повинні бути оснащені двома незалежними гальмо­вими пристроями, одне з яких діє на переднє колесо, а друге діє на заднє колесо.

Для ручних гальм відстань захоплення ручки d, яку вимірюють в центральній точці важеля відповідно до рисунка 8, не повинна бути більша ніж 60 мм. У регульованого гальмового важе­ля діапазон регулювання повинен забезпечувати можливість досягнення цього розміру. Довжи­на гальмового важеля (І) повинна бути не менша ніж 80 мм.

Під час проведення випробовувань відповідно до 8.30.2 (експлуатаційні властивості гальмо­вих пристроїв іграшкових велосипедів) іграшка не повинна переміщатися більше ніж на 5 см.


Рисунок 8 — Розміри ручного гальмового важеля



  1. Гойдалки та аналогічні іграшки (див. 5.6 І С.20)

Гойдалки повинні відповідати таким вимогам:

  1. під час випробовування відповідно до 8.24 (міцність гойдалок) каркаси і підвісні конструкції гойдалок не повинні завалюватись таким чином, коли іграшка більше не відповідає релевантним вимогам цього стандарту;

  2. підвісні засоби, у випадку тросів і ланцюгів, повинні мати діаметр не менше ніж 10 мм, у разі випробовування відповідно до 8.29 (діаметр тросів і ланцюгів для гойдалок) або, у випад­ку ременів, ширину не менше ніж 10 мм.

Ланцюги повинні мати отвори величиною не більше ніж 5 мм для того, щоб унеможливити захоплення пальців (див. рисунок 9).

Підвісні гаки повинні мати таку конструкцію, щоб унеможливити ненавмисне відчеплення (тобто бути закручені на 540° або виконані як пружинні гаки);


Р

5 мм, не більше

исунок 9 — Максимальна величина отворів в ланцюгах для гойдалок
  1. користувачі повинні бути поінформовані про необхідність регулярного контролю і техніч­ного обслуговування основних частин гойдалок (див. 7.4).