Устатковання повинно відповідати вимогам 4.1 і 4.2.

  1. Метод випробовування на статичну міцність

    1. Одягніть пояси безпеки на макет тулуба.

    2. Установіть макет тулуба і пояси безпеки у випробовувальне устатковання і прикладіть обумовлене статичне навантаження між елементом кріплення поясів безпеки і нижнім кільцем, розташованим на макеті тулуба. Прикладайте силу протягом 3 хв і спостерігайте, утримують по­яси безпеки макет тулуба чи ні.

Повторіть процедуру для кожного елемента кріплення комплекту поясів безпеки

  1. . Повторіть процедуру, використовуючи верхнє кільце макета тулуба і прикладаючи зазначене в специфікації статичне навантаження.

Примітка. Дані випробовування на міцність також дозволяють досліджувати поводження і переміщення компонентів і ви­значати фактори, що впливають на безпеку користувача.

  1. Фали

    1. Устатковання для випробовування на статичну міцність

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.1.

  1. Метод випробовування на статичну міцність

Встановіть фал у пристрій для проведення випробувань і піддайте його впливу визначеного статичного навантаження, прикладеного між його двома крайніми точками (що, забезпечені кінце­вими пристроями). Прикладіть навантаження протягом 3 хв і спостерігайте за цілісністю фала.

Примітка. Якщо текстильний фал поставляють для випробовування з металевими з'єднувачами в якості кінцевих при­строїв, металеві з'єднувачі можна замінити на міцніші або з'єднувачі можна захоплювати збоку затискувачами випробовуваль­ного устатковання.

  1. Устатковання для випробовування на динамічну міцність

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.4.1,4.5 і 4.6.

  1. Випробовування на динамічну міцність фалів, що мають у своєму складі пристрій регулювання довжини

Прикріпіть з’єднувач до крайньої точки фала. Відрегулюйте пристрій, регулюючи довжину так, щоб довжина між крайніми точками складала (2,0+0,25) м, якщо загальна довжина менша 2,0 м, то відрегулюйте пристрій на повну довжину фала.

Прикріпіть гирю масою 100 кг до з’єднувача пристрою регулювання довжини і прикріпіть інший кінець до твердої конструкційної анкерної точки кріплення.

Підніміть гирю на (4,0 ± 0,1) м, якщо довжина фала менша 2,0 м, підніміть гирю на висоту, на яку дозволяє фал і змістіть по горизонталі максимум на 300 мм від конструкційної точки кріплен­ня. Утримуйте гирю за пристрій швидкого від'єднання.

Дайте гирі упасти і візуально проконтролюйте, що гиря не від’єдналась.

  1. Поглиначі кінетичної енергії

    1. Устаткований для випробовування на статичне попереднє навантаження

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.1.

Допускається використовувати устатковання, описуваного в 4.4.1 з допоміжною випробову- вальною гирею масою 204 кг.

  1. Метод випробовування на статичне попереднє навантаження

Установіть фал в установку для проведення випробовувань і піддайте його обумовленим ви­пробовуванням на попереднє навантаження, прикладеним між двома крайніми точками (що забез­печуються кінцевими пристроями). Прикладайте навантаження протягом 3 хв і візуально контро­люйте, чи відбувається постійне розтягування чи ні.

Допускається установлювати фал у випробовувальну раму і підвішувати додаткову випробо- вувальну гирю на 3 хв до нижнього кінця фала. Візуально контролюйте, чи відбувається постійне розтягування фала.

  1. Устатковання для випробовування динамічних характеристик

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.2, 4.4, 4.5 і 4.6.

  1. Метод випробовування динамічних характеристик

    1. Поглинач кінетичної енергії, як компонент системи

      1. Приєднайте за допомогою з’єднувача до одного кінця поглинача енергії гирю масою 100 кг, а до іншого кінця ланцюг (зазначений в специфікації EN 354) такої довжини, щоб загаль­на довжина сполучної системи дорівнювала (2,0+0,25) м.

      2. Підвісьте на тверду точку кріплення зібрану сполучну систему, яка вміщує прилад, що вимірює прикладену силу, підніміть гирю на 4 м за максимального зсуву по горизонталі від конст­рукційної точки кріплення на 300 мм. Утримуйте її за допомогою пристрою швидкого від’єднання.

      3. Дайте гирі упасти і виміряйте максимальну силу, що виникає на стадії зупинки падін­ня. Після падіння, у разі нерухомої гирі, виміряйте зсув Н точки кріплення гирі до поглинача кіне­тичної енергії (див. рисунок 4).



І

І

1 — Прилад для вимірювання зусилля. 2 — Ланцюг. 3 — Поглинач енергії. 4 — Гиря в 100 кг.

Рисунок 4 — Випробовування динамічних характеристик поглинача енергії, як компонента системи

  1. Поглинач енергії, з’єднаний з фалом

    1. Якщо загальна довжина поглинача енергії з фалом і з’єднувачами становить 2,0 м, прикріпіть гирю в 100 кг за допомогою з’єднувача одним кінцем до поглинача енергії і фала, а інший кінець прикріпіть до твердої анкерної опори, що вміщує прилад для вимірювання зусилля.

Примітка. Якщо загальна довжина поглинача енергії з фалом І з'єднувачами менша, ніж 2 м, довжину необхідно наро­стити до {2,0 ± 0.25) м так, як описано в 5.3.4.1.1.

    1. Підніміть гирю на 4,0 м за максимального зсуву по горизонталі від анкерної точки на 300 мм. Утримуйте її за допомогою пристрою швидкого від’єднання.

    2. Дайте гирі упасти і виміряйте максимальну силу, що виникає п'д час зупинки падіння. Після падіння, у разі нерухомої гирі, виміряйте збільшення Н точки кріплення гирі до поглинача енергії.

  1. Поглинач із ременями безпеки

    1. Якщо немає можливості вставити з’єднувач у точку кріплення поглинача енергії і ременів безпеки, дозволяється вдягати ремені безпеки на макет тулуба і виконувати етапи ви­пробовування так, як описано в 5.3.4.1 (див. рисунок 5).



1 — Прилад для вимірювання сили. 2 — Ланцюг. З — Поглинач енергії. 4 — Макет тулуба.

Рисунок 5 — Випробовування динамічних характеристик поглинача енергії з ременями безпеки

  1. Устаткованих для випробовування статичної міцності

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.1.

  1. Метод випробовування на статичну міцність

Встановіть поглинач енергії, що піддається випробовуванню на статичну міцність, прикладіть до його двох крайніх точок зазначене в програмі випробовування навантаження протягом 3 хв і візуально контролюйте відсутність розривів поглинача енергії.

Примітка. Там, де поглинач енергії являє одне ціле з комплектом ременів безпеки і немає можливості прикріпити устатко- вання для випробовування до двох кінцевих точок поглинача енергії, необхідно проводити випробовування відповідно до 5.1.4.2.

  1. З’єднувачі

    1. Устаткований для випробовування на статичну міцність

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.1 і діаметр стрижнів навантаження повинен до­рівнювати 12 мм.

Примітка. Там, де конструкція і функція з'єднувача роблять незручним проведення випробовування з навантажуваль­ними стрижнями діаметром 12 мм, виробник і організація, що проводить випробовування, повинні погодити між собою конст­рукцію допустимих навантажувальних стрижнів.

  1. Метод випробовування на статичну міцність

Під час випробовування з’єднувача на статичну міцність визначене навантаження прикла­дається до його двох крайніх точок. Необхідно дати з’єднувачу можливість прийняти його природне положення на навантажувальних стрижнях. Прикладайте навантаження протягом 3 хв і візуаль­но контролюйте відсутність розривів з’єднувача.

Якщо з’єднувач відноситься до типу самозамикальних, його потрібно випробовувати в незамк­нутому стані.

  1. Система зупинки падіння спрямованого типу з гнучкою анкерною опорою

    1. Устатковання для випробовування динамічних характеристик

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.4, 4.5 і 4.6.

  1. Метод випробовування динамічних характеристик

    1. Прикріпіть верх гнучкої анкерної опори до твердої анкерної опори, яка вміщує прилад для вимірювання навантаження так, як показано на рисунку 6.

Розміри у міліметрах

300 max



1 — Прилад для вимірювання сили. 2 — Система зупинки падіння. З — Гиря в 100 кг.

Рисунок 6 — Випробовування динамічних характеристик системи зупинки падіння спрямованого типу з гнучкою анкерною опорою

    1. Тримайте систему зупинки падіння за нормальних умов Ті експлуатування, на відстані 300 мм від верху анкерної опори, прикріпіть систему зупинки падіння до гирі 100 кг за допомогою фала і з'єднувачів.

    2. Підніміть гирю нагору над системою зупинки падіння наскільки дозволяє фал і з’єдну­вачі, і відведіть максимум на 300 мм по горизонталі від анкерної опори і утримуйте за допомогою пристрою, що швидко від’єднується.

    3. Дайте гирі упасти і виміряйте максимальну силу, що виникає на стадії зупинки падін­ня. Після падіння, у разі нерухомої гирі, виміряйте збільшення Н точки кріплення гирі.

    4. Якщо система зупинки падіння розрахована на кріплення безпосередньо до ременів безпеки, тоді систему треба випробовувати відповідно до вимог 5.8.

  1. Устатковання для випробовування динамічних характеристик

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.4.1, 4.5 і 4.6.

  1. Метод випробовування міцності у разі динамічного навантаження

Методика випробовувань — аналогічна опису, наведеному в 5.5.2, однак випробовування виконують із вантажем масою 150 кг.

На стадії зупинки падіння, і подовження Н, силу, що виникає, не вимірюють. Контролюйте мимовільне звільнення вантажу.

  1. Метод випробовування статичної міцності

Даний пристрій повинен задовольняти вимоги 4.1.

  1. Метод випробовування статичної міцності для анкерного фала

Виготовити зразок довжиною 2,0 м з верхньої частини анкерного фала, закладення нижньої торцевої частини якого повинно бути аналогічне верхній торцевій точці. Як альтернативне рішення допускають представлення на випробовування готових зразків виробника.

Встановити зразок анкерного фала в випробувальний пристрій, і піддати його заданому зу­силлю, регламентованому статичному випробовуванню, прикладеному між його двома кінцевими точками на період 3 хв. Контролювати появу ознак руйнування фала.

  1. Система зупинки падіння спрямованого типу з твердою анкерною опорою

    1. . Пристрій випробовування динамічних характеристик

Пристрій повинен задовольняти вимоги 4.4, 4.5 і 4.6. Через наявність небезпеки механічно­го пошкодження направленої, що може явитися причиною недостовірних результатів випробову­вання, допускається заміна тестової гирі відповідно до 4.5 на мішок з піском. Мішок з піском по­винен мати масу (100 ± 1) кг і кріпитися за допомогою ременів (див. рисунок 7)




1 — «D» кільце d = 0 300 — 400 мм

h = Висота мішка з піском

Рисунок 7 — Мішок з піском



  1. Метод випробовування динамічних характеристик

Варто проводити випробовування за методом «А» чи методом «В».

  1. Випробовування за методом «А»

    1. Прикріпіть твердий анкерний болт до твердої анкерної опори, яка вміщує прилад для вимірювання зусилля (див. рисунок 8а).

Примітка. Допускається направляти тверду анкерну опору в бік за допомогою методу погодженого між виробником і організацією, що здійснює випробовування.

    1. Тримайте систему зупинки падіння на відстані 300 мм від верха твердого анкерно­го болта, прикріпіть систему зупинки падіння до гирі 100 кг за допомогою фала і з’єднувачів.

    2. Підніміть гирю нагору над системою зупинки падіння наскільки дозволяє фал і з’єдну­вачі, відведіть максимум на 300 мм по горизонталі від анкерної опори і утримуйте її за допомогою пристрою, що швидко від’єднується.

    3. Дайте гирі упасти і заміряйте максимальну силу, що виникає на стадії зупинки па­діння. Після падіння, у разі нерухомої гирі, виміряйте зміщення Н від точки прикріплення гирі.

  1. Випробовування за методом «В»

Для даного методу вимірювання загальна довжина приладу, що вимірює силу, повинна ста­новити 100 мм.

  1. Закріпіть шину відповідно до інструкцій виробника.

  2. Прикріпіть систему зупинки падіння до гирі масою 100 кг за допомогою фала і з’єдну­вачів через прилад, що вимірює силу, яка виникає.

Розміри у міліметрах


300 шах


  1. метод випробовування А


  1. метод випробовування В



1 — Прилад для вимірювання сили. 2 — Система зупинки падіння. З — Гиря в 100 кг.

Рисунок 8 — Альтернативні методи для випробовування динамічних характеристик
системи зупинки падіння спрямованого типу на твердій анкерній опорі