Вторинну обкатку проводять після ревізії протягом 1 години.

Огляд електродвигунів проводять за технологічними процесами під­приємства-виробника, затвердженими у встановленому порядку.

Обкатку слід проводити за обмеженого витрачання охолоджуваль­ної води, щоб у кінці обкатки температура обмотки статора була близькою до 100 °С. У процесі обкатки періодично, через кожну годину, повинні вимірюватися такі величини; підведена лінійна напруга, частота, струм статора у кожній фазі, споживана потужність, температура води на вході в електродвигун. Температуру обмотки статора визначають методом опо­РУ-

  1. Випробування міжвиткової Ізоляції обмотки статора иа елек­тричку міцність слід проводити безпосередньо після зазначення струму і втрат неробочого ходу.

  2. Якщо частота джерела живлення під час зняття характеристики неробочого ходу відрізняється від номінальної, але не більше як на 1 %, то вимірювані значення до номінальної частоти не зводить.

  3. Розрахункова робоча температура обмотки електродвигуна до­рівнює 1 J5*’C.Під час періодичних І типових випробувань струм І втрати короткого замикання слід зводити до розрахункової робочої температури за такими формулами:

ZkjJ=I.73/u’ (1)

де Zu — повний опір, Ом, за температури досліду („ ;

t/k — підведена лінійна напруга, В; /и — струм. А, за температури досліду іи.

Au • Ю3
С05т“ 1,73'tV/u’ (2)

де COS y>U — коефіцієнт потужності за температури ДОСЛІДУ іиі fu —споживана потужність, кВт, за температури досліду іи.

Au ™ Zu - СО» У ku ,

де Au — активний опір, Ом, за температури досліду tu.

X

(4)

t “ "^Zku ~ Au

де Хк — реактивний опір, Ом, за розрахункової робочої темпера­тури і, °С.

2

<б)

(5)

35 + 1
Ak “ Au • 235 + tu*

де Ак — активний опір, Ом, за розрахункової температури t; t — розрахункова робоча температура, °С;

tu — температура досліду, °С.

де Zk — повний опір, Ом, за розрахункової робочої температу­ри /, °С.

/k=l,73-Zk’ (7)

Лк

= Zk ’ (8)

де /к — струм, А, за розрахункової робочої температури t;

cos </>k — коефіцієнт потужності за розрахункової робочої темпера­тури f.

Pk ~ 1,73 • І4 • Л - cosipk ■ 10"3 (9)

Допускається дослідне визначення струму, втрат короткого зами­кання і початкового пускового обертального моменту аа зниженої напруги, але чка становить не менше 60 % від номінальної.

Під час приймально-здавальних випробувань струм І втрати корот­кого замикання слід визначати за напруг, які знаходяться в Інтервалі

від j-g't/п ’ІЛ< .

  1. ККД, коефіцієнт потужності і сковзання за номінального вип­робування слід визначати за розрахункової робочої температури.

  2. ККД визначають непрямим метолом. За цих умов споживану потужність і основні втрати в обмотках зводять до розрахункової робочої температури.

Зведення споживаної потужності до розрахункової температури ви­конують за формулою

Pi - Au + 3 її (Лф—Лфи) • 10'3, < 10>

де А — споживана потужність за розрахункової температури, кВт;

Рій — споживана потужність, виміряна за температури досліду, к Вт;

/с — лінійний струм, виміряний за температури досліду, А;

Кф — опір фази обмотки статора, приведений до розрахункової

робочої температури, Ом;Афи — опір фази обмотки статора, виміряний за температури дос­ліду, Ом.

Для визначення основних втрат в обмотці ротора сковзання зводять до розрахункової робочої температури за формулою

- 235 4-і

ЛSu 235 4-V (ID

де 5 —сковзання, зведене до розрахункової робочої температу­ри, %; '

Su — сковзання, виміряне за температури досліду, %:

t — розрахункова робоча температура обмотки статора,11С; їй — температура обмотки статора під час досліду, ° С.

У раз! визначення ККД механічні втрати повинні відповідати розра­хунковій робочій температурі. Додаткові втрати незалежно всі величини навантаження приймають такими, що дорівнюють 0,5 % від споживаної потужності.

  1. Визначення максимального і мінімального обертальних мо­ментів безпосереднім навантаженням допускається за зниженої напруги, але не меншої 60 % від номінальної.

Перерахунок максимального і мінімального обертальних моментів ЗІ зниженої напруги на номінальну виконують за квадратом напруги.

  1. Температуру обмотки статора визначають як суму переви­щення температури обмотки статора за номінальної потужност і і темпера­тури зовнішнього середовища, зазначеної в 5.1.11, за цих умов темпера­тура обмотки статора не повинна перевищувати гранично допустимої тем­ператури, зазначеної в 1.5,1.6.

Перевищення температури обмотки статора визначають за опором.

Опір обмотки статора у нагрітому стані слід визначати з кривої залежності опору від часу, знятої після відімкнення живлення електро­двигуна. Перше вимірювання опору слід проводити не пізніше як через 20с після відімкнених. Наступні вимірювання проводять через кожні 10с. Число вимірювань повинно бути не менше шести. Величину опоруобмотки статора в нагрітому стані визначають екстраполяцією одержаної кривої на момент відімкнення.

Випробування на нагрівання проводять у тривалому режимі роботи 5| при 3—5 різних значеннях струцу від неробочого ходу до максимально можливого за умовами випробувань. За результатами дослідів будують графічну залежність перевищення температури від основних втрат у об­мети статора.

Перевищення температури, що відповідає номінальній потужності, визначають з графіка у функції основних втрат в обмотці статора, що відповідають струму статора за номінальної потужності і опору обмотки статора, приведеного до граничної допускної температури.

  1. Випробування електродвигуна, заповненого оливою з елек­тричною міцністю згідно з 5.2.1, на герметичність (ступінь захисту) слід проводити оливою за тиску не менше 1,0- 104 Па протягом 10 хв.

У процесі випробувань вал повинен періодично повертатися.

  1. Випробування шпинделя на герметичність (ступінь захисту) слід проводити у статичному стані повітрям тиском не менше 4 ■ 1(Г Па протягом 10 хв.

  2. Шпиндель, заповнений оливою відповідно до 5.2.1. після вип­робувано на герметичність повинен підлягати обкатці без навантаження протягом 1 год.

Механічні втрати шпинделя слід визначати безпосередньо після об­катки за допомогою тарованою приводного електродвигуна.

  1. Методи випробувань редукторів повинні бути зазначені у тех­нічних умовах на редуктори конкретних типів.

11 ТРАНСПОРТУВАННЯ 1 ЗБЕРІГАННЯ

  1. !.1 Електробури можутт транспортуватися будь-яким видом транспорту.

Умови зберігання і транспортування залежно від кліматичних чин­ників зовнішнього се реле виша — за ГОСТ 15150.

  1. 2 Електробури діаметром 190, 215, 240 І 290 мм та їх складові частини слід транспортувати без упакування. Якщо довжина електробура перепитує 10 м. допускається роздільне транспортування його складових частин.

Електробури діаметром 127,164 мм слід транспорту вати в тарі заво- ду-виробника.

Перед транспорту ванним шпинделі і редуктори (не більше трьох) повинні бути надійно скріплені між собою.

  1. 3 У разі перевезення залізничним транспортом повинні викори­стовуватися відкриті платформи. За цих умов кріплення електробурів на платформі — за технічними умовами навантаження і кріплення вантажів.

4 У разі перевезення електробурів автомобільним транспортом відстані, від кінця електробура до крайніюїопори не повинна перенишувати однієї чверті довжини електробура, причому тягове зусилля ие повинно передаватися через корпус електробура.

  1. 5 Транспортування електробурів діаметром 1271164 мм в умовах експлуатації трубовозами повинно проводитися також у металевих чох­лах.

  2. 6 Електробури повинні зберігатися заповненими оливою і герме­тично закритими.

  1. ВКАЗІВКИ ЩОДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

    1. Експлуатація електробурів повинна проводитися відповідно до «Правил технической эксплуатации электроустановок потребителей» (ПТЭ) і технічного опису та інструкції з експлуатації на електробури і його складові частини.

    2. Буріння похило-направлених і розгалужено-горизонтальннх свердловин слід проводити з викривлювачами, у яких кути викривлення не повинні перевищувати значень, зазначених у таблиці 5.

Таблиця 5

Діаметр електробура, мм

Кут викривлення. градус

одинарний

подвійний

Від 127 до 190

1,5

1* 1,5

»215 » 240

2,0

1x2,0



  1. Витрата промивного розчину, а також витрата повітря повинні відповідати зазначеним у таблиці 6.

Таблиця 6

Діаметр електробура, мм

Витрата промивного роїчиїгу, л/с

Витрата повітря, м’/хв

127

Від 6 ДО 10

Від 25 до 35

164

» 10 » 19

» 35 » 45

190

» 10 » 24

» 35 » 45

215

» |0 » 38

» 55 » 65


Закінчення таблиці 6

Діаметр електробура, ММ

В игре та промивного розчину, л/с

Витрат» повітрі, м3/хв

240

290

Від 12 до 45

15 • 70

Від 65 до 75 » 150» 160



Потужність і напруга електродвигуна електробура під час буріння з очищенням забою повітрям повинні бути зазначені в технічних умовах на електробури конкретних типів.

  1. За необхідності, залежно від умов буріння, допускається оброб­ка промийного розчину хімічними реагентами (дизельним паливом і наф­тою до 10 %, графітом, кухонною сіллю, каустичною содою, бурям вугіл­лям. карбокси метилцелюлозою (КМЦ), петролатумом, конденсованою сульфіт-спиртовою бардою (КССБ) і т.д.) і обважнення баритом і гемати­том.

Допускається у разі прихвату бурильної колони установлення соля­нок не лот >нн ванни на термін не більше 12 год і нафтової — не більше 24 гоп.

! 2.5 Електробури повинні експлуатуватися у свердловинах, в яких умови вібрації не перевищують: частота до 35 Гц, прискорення до 5g, а пуски — не більше 10 включень за годину.

  1. Під час буріння свердловини в ускладнених геологічних умовах допускається застосування доліт діаметрів, зазначених у таблиці 7.

Таблиця 7

Діаметр електробура

Діаметр долот»

164

212,7:215,9

190

244,5; 269,9

215

269,9; 295,3

240

320,0; 349,2; 374,6

290

і

444,5; 469,9; 490,0



Під час буріння зазначеними долотами необхідно:

  • забезпечити швидкість висхідного потоку, не меншу відрекомен­дованої технологією проведення нафтових І газових свердловин;забезпечити вертикальність стовбура свердловини, використову­ючи розширювачі, центратори і т.п.;

  • відповідно знизити осьове навантаження на долото.

    1. Допускається зберігання електробура протягом 3 років з момен­ту його виготовлення, у цьому разі умови його зберігання стосовно гумових ущільнювальних кілець повинні відповідати ГОСТ 18829.

    2. Після транспортування і зберігання за температури нижче мінус 30° С електробури повинні бути витримані в опалюваному при­міщенні протягом не менше 24 год.

    3. Пуск електробура в умовах експлуатації повинен здійснювати­ся за відсутності осьового навантаження на долото.

    4. Експлуатація електробурів в умовах, відмінних від установле­них цим стандартом, повинна узгоджуватися з підприємством-розробни­ком.

  1. ГАРАНТІЇ ВИРОБНИКА

  1. Виробник повинен гарантувати відповідність електробурів ви­могам цього стандарту за умов дотримання правил транспортування, мон­тажу і експлуатації.