Контроль якості матеріалів за фізико-технічними показниками здійснюють також кожного разу при зміні сировинного складу або технології виробництва.

  1. Показники пожежної небезпеки (групу горючості, групу займистості, групу за поширенням полум'я) визначають при постановці продукції на виробництво та при зміні сировинного складу.

  2. Для випробувань від партії матеріалу методом випадкового відбору відбирають рулони в кількості відповідно до таблиці 4 ДСТУ Б В.2.7-101.

  3. Кількість і розміри зразків, виготовлених з відібраного для контролю матеріалу, повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.7-83.

  1. При отриманні незадовільних результатів приймально-здавальних або періодичних випробувань хоча б за одним показником проводять повторне визначення цього показника на подвійній кількості рулонів, відібраних від тієї ж партії.

  2. При незадовільних результатах повторних приймально-здавальних випробувань партія прийманню не підлягає і у разі наявності можливості виправлення недоліків її повертають для усунення дефектів, після чого партію повторно подають на приймання. У разі відсутності можливості виправлення недоліків партія матеріалу прийманню не підлягає.

  3. При незадовільних результатах повторних періодичних випробувань партія матеріалу прийманню не підлягає. Виробник призупиняє виробництво, виявляє та усуває причини виникнення невідповідності. Після усунення недоліків виробник відновлює виробництво продукції.

Випробування за показником, що не відповідав вимогам цього стандарту, переводять до приймально-здавальних до одержання позитивних результатів не менше ніж трьох поспіль виготовлених партій, після чого цей вид випробувань знову переводять до періодичних відповідно до встановленого порядку.

10.13 Матеріали, що не відповідають вимогам цього стандарту, підлягають утилізуванню відповідно до ДСанПіН 2.2.7.029.

10.14 Кожну партію матеріалу або її частину при відвантаженні одному споживачу виробник зобов'язаний супроводжувати документом про якість, в якому вказує:

  • назву підприємства-виробника, знак для товарів і послуг та адресу;

  • номер і дату видачі документа;

  • назву та умовну познаку матеріалу;

  • номер партії і дату виготовлення (число, місяць, рік);

  • кількість продукції в партії (м2/шт. рулонів);

  • результати випробувань;

  • гарантійний термін зберігання;

  • штамп служби технічного контролю;

  • знак відповідності згідно з ДСТУ 2296 для сертифікованих матеріалів.

У документі про якість на вимогу споживачів виробник може надавати додаткову інформацію щодо якості та умов застосування матеріалів.

  1. Споживач має право проводити перевірку відповідності якості матеріалів вимогам цього стандарту, використовуючи правила відбору зразків та методи контролювання, встановлені цим стандартом.

  2. Вимоги безпеки розділу 5 підлягають контролю в процесі підготовки та здійснення виробництва із періодичністю, встановленою органами виконавчої влади відповідно до сфери їх діяльності.

11 ВКАЗІВКИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ

  1. Улаштування поверхонь з використанням матеріалів необхідно здійснювати відповідно до вимог ДБН В.2.6-14, НАПБ А.01.001, ДСТУ Б А.3.2-11.

  2. При улаштуванні покрівель або гідроізоляції потрібно дотримуватись вказівок із застосування, що додаються до кожної партії матеріалу.

12 ГАРАНТІЇ ВИРОБНИКА

  1. Виробник зобов'язаний гарантувати відповідність матеріалів вимогам цього стандарту за умови дотримання встановлених правил та умов транспортування, зберігання і застосування.

  2. Гарантійний термін зберігання матеріалів – 12 місяців від дня виготовлення.

  3. Після закінчення гарантійного терміну зберігання матеріалів перед використанням не обхідно перевірити на відповідність їх вимогам цього стандарту.

Використовувати матеріали за призначенням дозволяється за умови підтвердження відповідності показників якості вимогам цього стандарту.

12.4 Гарантійний термін експлуатування матеріалів – 3 роки за умови дотримання правил улаштування і експлуатування влаштованого покриття або гідроізоляції.

ДОДАТОК А

(довідковий)

ВИДИ ОСНОВИ ТА ЗАХИСНИХ ШАРІВ ВІДПОВІДНО ДО СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Таблиця А.1

Марка матеріалу

Види основи та захисних шарів

Сфера застосування

ПВ

Верхній захисний шар – Кз, Лп

Для влаштування верхнього шару покрівельного килима

Матеріал основи – Ст, Сп

Нижній захисний – Пл, Пп

ПН

Верхній захисний шар – Дз, Пп, Пл

Для влаштування нижнього шару покрівельного килима

Матеріал основи – Ст, Сп

Нижній захисний – Пп, Пл

ПД

Верхній захисний шар – Дз, Пп, Пл

Для влаштування вентильованого підкладкового шару покрівельного килима

Матеріал основи – Ст, Сп

Нижній захисний – Пп, Пл

Г

Верхній захисний шар – Дз, Пп, Пл, Ф

Для гідроізоляції будівельних конструкцій

Матеріал основи – Ст, Сп

Нижній захисний – Пп, Пл


Код УКНД 91.100.50

Ключові слова: геометричні розміри, зовнішній вигляд, лицьова поверхня, матеріали гідроізоляційні, матеріали покрівельні, рулони, скляна тканина, скляне полотно, фізико-технічні показники.

24