9.4 Для кожного окремого виробництва шпал залізобетонних попередньо напружених орган оцінки на підставі аналізу факторів, наведених у 20 Технічного регламенту, конкретизує перелік процедур оцінки відповідності, зазначених у 9.3. Усі застосовані при сертифікації продукції процедури оцінки відповідності документуються виробником.

9.5 Відсутність на підприємстві, що виготовляє шпали залізобетонні попередньо напружені для трамвайних шляхів, контролю за виробництвом згідно з ДСТУ-Н Б А.1.1-83 унеможливлює наявність позитивного висновку щодо видачі сертифіката відповідності.

9.6 Наявність системи якості виробництва залізобетонних шпал не є обов'язковою вимогою при сертифікації продукції. Відповідність системи контролю за виробництвом ДСТУ І5О 9001 є достатньою для позитивної оцінки цієї системи.

9.7 Для випробування навантажуванням шпал, які виготовляються за однією документацією в однакових технологічних умовах (далі за ДСТУ Б А 3.1-6 – однорідна продукція), при достатньому обґрунтуванні можливий відбір зразків марок-представників. Такий підхід можливий у випадку, якщо марка-представник/марки-представники може охоплювати кілька модифікацій продукції за умови, що різниця між модифікаціями не впливає на рівень безпеки та інші вимоги щодо безпеки та інші вимоги щодо використання продукції. Роботи з визначення зразків-представників здійснюютьться органом оцінки. Матеріали з обґрунтування використання марок-представників зберігаються органом оцінки протягом 10 років після закінчення робіт із сертифікації продукції.

9.8 Вибір марок-представників однорідної продукції залежить від конструктивних рішень і полягає у визначенні такого параметра/параметрів, який є найбільш чутливим до найменших коливань у технології виготовлення продукції.

Для випробувань навантаженням відбираються марки-представники/марка-представник, які мають мінімальні (максимальні) величини зазначеного параметра/параметрів.

Випробування навантаженням марок-представників однорідної продукції не звільняє від випробувань інших марок зазначеної продукції, що заявлена на сертифікацію, неруйнівними методами контролю.

ДОДАТОК А

(обов'язковий)

РОЗРАХУНКОВІ НАВАНТАЖЕННЯ

Конструкція шпали розрахована на дію на рейку двоосьового вагону з тиском на колесо 60 кН (6 тс) і чотириосьового з тиском на колесо 55 кН (5,5 тс).

У розрахунках шпали на міцність прийняте максимальне імовірне значення тиску рейки на шпалу, яке дорівнює найбільшому експлуатаційному плюс 2,5 середньоквадратичних відхилення. Найбільше експлуатаційне значення зазначеного тиску має місце при наступних обставинах: рейка зі зношенням, суміжні шпали під час експлуатації виведені з ладу, вагон рухається зі швидкістю 80 км/год. За цих умов навантаження на шпали у розрахунках на міцність складає 70 кН (7 тс).

У розрахунках шпали на тріщиностійкість прийнято найбільше експлуатаційне значення тиску, яке частіше повторюється в умовах експлуатації і дорівнює 56 кН (5,6 тс).

Шпали розраховані також на навантаження від безрейкового транспорту, що передається через конструкцію дорожнього покриття на середню частину шпали при застосуванні у закритих шляхах.

ДОДАТОК Б

(довідковий)

ВИТРАТИ МАТЕРІАЛІВ НА ОДНУ ШПАЛУ

Матеріали

Діаметр арматурного дроту, мм

3

5

Бетон класу міцності на стиск В 40, м3

0,069

Арматура – сталевий дріт періодичного профілю:



кількість дротів, шт.

32

12

загальна довжина дроту, м

80

30

маса дроту, кг

4,40

4,60

маса 4 шт. опорних шайб, кг

1,18

1,18

загальна маса металу, кг

5,58

5,78

Довідкова маса шпали, кг

89


Код УКНД 91.080.40


Ключові слова: бетон, випробування, відповідність, геометричні параметри, дріт, заглибина, закладна шайба, зберігання, колія широка, оцінювання відповідності, площадка підрейкова, похил, сертифікація, тріщиностійкість, шпала

31