5.2.2. Механічні травми.

Під час отримання механічної травми необхідно зупинити кровотечу, обробити рану перекисом водню, накласти пов'язку. Якщо накладається джгут, необхідно зафіксувати час його накладення. Джгут можна не знімати на протязі двох годин в теплий час року, а в холодний - однієї години.

У разі переломів необхідно накласти шину, яка фіксує нерухомість пошкоджених частин тіла. Для цього можна використовувати дошки і бинт. Під час відкритих переломів необхідно до накладення шини перев'язати рану.

Під час розтягнення зв'язок необхідно накласти на місце розтягнення тиснучу пов'язку і холодний компрес. Під час вивихів кінцівку роблять нерухомою в тім положенні, яке вона прийняла після травми, на область суглоба накладають холодний компрес.

При всіх видах механічних травм потерпілого необхідно доставити в медичний заклад.

5.2.3. Термічні опіки.

У разі опіків першого ступеня (спостерігається тільки почервоніння і невелике опухання шкіри) слід змочити обпечене місце міцним розчином марганцевокислого калію.

У разі опіків другого ступеня (утворюються пузирі, наповнені рідиною) потрібно накласти на обпечене місце стерильну пов'язку. Не потрібно змащувати обпечене місце жиром і мазями, розкривати або проколювати пузирі.

У разі важких опіків слід на обпечене місце накласти стерильну пов'язку і негайно відправити потерпілого в медичний заклад. Не можна змащувати обпечене місце жиром або мазями, відривати пригорілі до шкіри частини одягу. Обпеченого необхідно вдосталь напоїти гарячим чаєм.

5.2.4. Опіки кислотами і лугами.

У разі опіків кислотами обпечену ділянку тіла потрібно облити водою із добавленням в неї: соди, крейди, зубного порошку, магнезії.

Під час опіків їдкими лугами потрібно обмити обпечену ділянку тіла водою, яка підкислена уксусною або лимонною кислотою або обмити чистою водою, вдосталь поливаючи обпечене місце.

5.2.5. Отруєння.

У разі отруєння недоброякісними харчовими продуктами необхідно викликати у потерпілого штучну рвоту і промити шлунок, надаючи йому випити велику кількість (до 6-10 склянок) теплої води, підфарбованої марганцевокислим калієм або слабкого розчину питної соди. Потім напоїти молоком і дати випити 1-2 таблетки активованого вугілля.

Під час отруєння кислотами необхідно ретельно промити шлунок водою і дати потерпілому нейтралізуючі засоби: молоко, сирі яйця.

Під час отруєння газами потерпілого необхідно винести із приміщення на свіже повітря або влаштувати в приміщенні протяг, відкривши вікна і двері. Під час зупинки дихання і серцевої діяльності приступити до штучного дихання і масажу серця.

У всіх випадках отруєння потерпілого необхідно направити в медичний заклад.

Під час випадкового ковтання антифризу потерпілий повинен бути негайно доставлений в медичний заклад.

5.2.6. Травми очей.

У разі поранення ока гострими або колючими предметами, а також пошкодженнях ока під час сильних ударів, потерпілого потрібно терміново направити в медичний заклад. Предмети, які попали в очі не потрібно виймати із ока, щоб ще більше не пошкодити його. На око накласти стерильну пов'язку.

У разі попадання пилу або порошкоподібної речовини в очі, промити їх слабким струменем проточної води.

У разі опіків хімічними речовинами необхідно відкрити віки і добре промити очі на протязі 10-15 хвилин слабким струменем проточної води, після чого потерпілого відправити в медичний заклад.

У разі опіків очей гарячою водою, парою промивання очей не рекомендується. Очі закривають стерильною пов'язкою і потерпілого направляють в медичний заклад.

Розробник: