3.3 Операції контролю робити відповідно до діючої в галузі нормативно-технічної документації.

3.4 Контроль деталей без застосування контактної рідини виконувати в бавовняних рукавичках; контроль деталей із застосуванням контактної рідини проводити в парі рукавиць (бавовняній і гумовій).

3.5 При кожній, навіть короткочасній, перерві в роботі, відключати апаратуру від мережі електроживлення.

3.6 При виникненні несправностей негайно виключити апаратуру і докласти адміністрації.

3.7 Не відволікатися і не допускати сторонніх осіб на робоче місце.

3.8 При безупинному виконанні робіт з огляду деталей і розшифровці показань дефектоскопа необхідно влаштовувати перерву через кожні 1,5 години на 15 хв.

3.9 Не виконувати ультразвуковий контроль агрегатів і виробів у позацехових умовах, якщо температура повітря нижча за (-10)°С під час ожеледі, дощу, снігопаду, туману і при вітрі більш сьомого балу шкали Бофорта.

3.10 При погіршенні самопочуття, несправності обладнання, оснащення та індивідуальних засобів захисту необхідно повідомляти керівника робіт.

3.11 У випадку отримання травми, необхідно терміново повідомити керівника робіт. Зберігати обстановку місця події нещасного випадку, якщо це не загрожує життю і здоров'ю працюючих, і обов'язково звернутися в медсанчастину для надання першої допомоги і проведення реєстрації даного нещасного випадку.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Виключити апаратуру відповідно до інструкції з експлуатації, відключити її від джерела живлення.

4.2. Привести робоче місце в порядок; забрати апаратуру у відведене місце.

4.3. Протерти замаслену поверхню проконтрольованих деталей серветками; використані промаслені серветки щодня утилізувати у встановленому порядку.

4.4. Про всі зауваження в роботі повідомляти керівника робіт.

4.5. Вимити руки та обличчя теплою водою з милом.

5. В аварійних ситуаціях

5.1 У разі виникнення аварійної ситуації роботу припинити, знеструмити обладнання, вжити заходів щодо недопущення в цю зону людей і сповістити керівника робіт або адміністрацію.

5.2 При виникненні несправностей (обриву заземлення, порушення ізоляції проводу чи живлення кабелю, появі запаху, диму і т.п.) негайно знеструмити обладнання у присутності спеціаліста по електрообладнанню і сповістити керівника робіт;

5.3 При поразці дефектоскопіста електричним струмом ужити заходів по звільненню потерпілого від дії струму; викликати швидку допомогу; надати потерпілому долікарняну допомогу.

5.4 При виникненні пожежі дефектоскопіст повинен знеструмити обладнання, повідомити керівника робіт, в пожежну частину та адміністрацію і вжити заходи для гасіння і локалізації пожежі, застосовуючи вогнегасники та пісок.






Примірна інструкція розроблена на основі нормативно-технічних документів

1. Положення ДНАОП 0.00-4.15-98

2. Сборник типовых отраслевых норм бесплатной выдачи рабочим и служащим специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты. - НИАТ, 1989 г.