Розташування поста керування повинно забезпечувати оператору добру видимість операцій, які проводяться на машині.

На час лиття металу між постом керування і кристалізатором повинен установлюватися пересувний екран.

4.7.12. Розливний майданчик МБЛЗ повинен бути викладений вогнетривкою цеглою та мати поручневе огородження. З розливного майданчика повинно бути не менше ніж два виходи.

4.7.13. На розливному майданчику повинні бути пристрої для повітряного душування робочих місць.

4.7.14. Шлак з проміжних ковшів після закінчення лиття повинен бути злитий у сухі ємності.

Проміжні ковші повинні бути обладнані футерованими кришками.

4.7.15. Для аварійного зливу металу із сталерозливного ковша повинні бути аварійні ємності, що забезпечують прийом усього металу.

Для аварійного зливу металу і шлаку з проміжних ковшів повинні бути футеровані ємності, що забезпечують прийом металу і шлаку.

4.7.16. Пости керування газовим різанням повинні бути розташовані у приміщеннях з теплоізолюючими стінами та мати оглядові вікна з теплозахисним склінням.

4.7.17. Облаштування різаків, а також підводи газу й кисню повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.008-75 "ССБТ. Оборудование и аппаратура для газопламенной обработки металлов и термического напыления покрытий. Требования безопасности", ГОСТ 12.2.052-81.

4.7.18. Різаки газового різання повинні охолоджуватися водою.

Кріплення різаків на візку повинно забезпечувати можливість зручного й безпечного зняття будь-якого з них для ремонту при короткочасних перервах у роботі установки.

4.7.19. Підйомник для видачі заготовок з машини повинен бути обладнаний огородженням, що виключає вхід працівників у зону дії підйомника під час його роботи.

4.7.20. Прибирання та навантаження заготовок, а також прибирання окалини повинні бути механізованими.

4.7.21. МБЛЗ повинні бути забезпечені аварійним освітленням.

4.7.22. Насосно-акумуляторні станції МБЛЗ можуть бути розташовані в окремих приміщеннях за межами будівлі цеху, у прибудовах до нього, а також усередині будівлі цеху та у приміщеннях МБЛЗ.

4.7.23. Приміщення насосно-акумуляторних станцій повинні відповідати вимогам протипожежних норм і мати стоки для мастила.

4.7.24. Будова та експлуатація посудин, установлених на насосно-акумуляторних станціях, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів.

XX. Зберігання та доставка вогнетривів

1. Вогнетривкі вироби та матеріали повинні зберігатися на спеціальних закритих складах.

На відкритих майданчиках вогнетриви допускається зберігати тільки в контейнерах.

2. Розвантаження вогнетривів на складі й доставка їх у будівлі цехів і до місць ремонту повинні бути механізованими.

3. Складування вогнетривів у цехах для поточного витрачання повинно здійснюватися у спеціально виділених місцях, розташованих якомога ближче до місць використання вогнетривів.

4. Складування вогнетривів і устаткування під розливними майданчиками не допускається.

5. Складування вогнетривів повинно провадитися на рівні майданчика. Висота штабеля не повинна перевищувати , ширина проходу між ними повинна бути не менше .

Контейнери з вогнетривами дозволяється складувати не більше ніж у два яруси.

Сифонний припас повинен зберігатися на спеціальних стелажах.

6. Зберігання вогнетривів під робочим майданчиком мартенівської печі дозволяється в кількості, що не перевищує потребу для чергового ремонту будь-якої з печей.

Не дозволяється зберігати вогнетриви поблизу перекидних пристроїв.

Вогнетриви для ремонту ковшів, жолобів і кришок печей допускається зберігати під робочим майданчиком у холостих прольотах.

7. При переміщенні цегли автонавантажувачами пакети цегли повинні укладатися на підкладки, а поштучна цегла - на піддони, що забезпечують можливість підведення під них вилочних захватів.

Під час руху автонавантажувачів усередині цеху швидкість їх не повинна перевищувати 4 км/год.

Укладення вогнетривів повинно забезпечувати їх стійке положення, а водію - видимість шляху пересування.

XXI. Зберігання матеріалів для змащення виливниць

1. Вхід на територію смолосховища і смоловарні працівникам, які не причетні до процесу варіння смоли, не дозволяється.

При вході на територію смолосховища і смоловарні повинні бути вивішені попереджувальні плакати: "Вхід стороннім особам заборонено!".

Пролита смола повинна бути негайно прибрана.

2. Пункт розвантаження смоли повинен мати підвід пари для розігріву смоли в залізничних цистернах і майданчик з перекидним мостом для доступу на цистерну.

3. Будівлі смоловарні і сховища мастильних матеріалів повинні бути неспалимі. Палити та користуватися відкритим вогнем у цих будівлях не дозволяється.

4. Опалювальна система будівель смоловарні та сховища мастильних матеріалів повинна бути водяною або паровою.

5. Баки (ємності) для зберігання мастильних матеріалів і варіння смоли повинні бути обладнані витяжними трубами та оглядовими люками. Верхні люки баків для запобігання попаданню в них випадкових іскор повинні бути закритими.

6. Баки для варіння смоли і смолопроводи повинні бути теплоізольовані вогнестійкими матеріалами.

Для підігріву мазуту в баках (ємностях) повинні застосовуватися парові змійовики.

7. Наповнення баків смолою для варіння повинно бути механізованим.

Подача смоли до місць споживання повинна провадитися по трубопроводах.

8. Для очищення та огляду баків (ємностей) оглядові люки і внутрішні стінки баків повинні бути обладнані скобами.

9. Огляд баків (ємностей) для мастильних матеріалів і баків для варіння смоли повинен здійснюватися не рідше одного разу на рік, а огляд і очищення оглядових люків і витяжних труб баків для варіння смоли - щоденно.

10. Доступ працівників у баки (ємності) для зберігання мастильних матеріалів і в баки для варіння смоли повинен провадитися з дотриманням вимог підпункту 9.2.12 пункту 9.2 глави 9 розділу XII цих Правил.

XXII. Шлакові двори. відділення первинної переробки шлаку термоударним методом

1. Шлакові двори

1.1. Шлакові двори, що споруджуються, повинні бути розташовані на території, віддаленій від службових і побутових приміщень, а також тротуарів і проїзних шляхів на відстані, що визначена проектом.

1.2. Лафет шлаковоза до початку кантування ковша повинен бути закріплений пристроєм, що запобігає його перекиданню.

1.3. На шлаковому дворі уздовж залізничної колії повинен бути вільний прохід шириною не менше .

1.4. На в'їзді у шлаковий двір повинна бути облаштована світлова сигналізація з лампами зеленого та червоного кольорів, що повинна вмикатися працівником, відповідальним за роботу шлакового двору.

1.5. Швидкість руху залізничного транспорту на шлаковому дворі не повинна перевищувати 4 км/год.

1.6. Шлаковози повинні бути обладнані зчіпним пристроєм, що виключає перебування працівників між шлаковозами під час їх зчеплення або розчеплення, і обмежувачами, що зупиняють кантування ковша при досягненні установленого крайнього положення.

1.7. Після установлення шлаковозів на фронт кантування шлаку локомотив повинен бути віддалений за межі шлакового двору.

1.8. Перед кантуванням шлакових ковшів повинна бути продавлена кірка шлаку, що застиг, а також перевірена відсутність шлаку у шлаковій ямі.

1.9. Перед початком кантування шлакових ковшів повинні подаватися гучні звукові сигнали, після чого всі працівники повинні бути виведені в укриття, а кран відведений у безпечне місце.

1.10. Злив рідкого шлаку у шлакову яму повинен здійснюватися рівномірним струменем.

Не дозволяється проводити одночасне кантування двох ковшів, що установлені поряд.

1.11. Стіни шлакової ями повинні бути виготовлені з жароміцного бетону та облицьовані металевими плитами.

1.12. Керування кантуванням шлакових ковшів повинно бути дистанційним і здійснюватися з постів керування.

1.13. Пости керування кантуванням шлакових ковшів повинні бути виконані з неспалимих матеріалів. Ковші для кантування повинні установлюватися не ближче від постів керування.

Оглядові щілини пультів повинні бути захищені від попадання на них бризок шлаку.

1.14. З'єднання електричного кабелю з приводом кантувального пристрою повинно здійснюватися штепсельною з'єднувальною муфтою. Приєднувати кінці кабелю до відкритих затискачів або гнізд не допускається.

1.15. Для відпочинку та обігріву працівників у холодний і перехідний періоди року на шлаковому дворі повинно бути облаштоване опалювальне приміщення.

2. Відділення первинної переробки шлаку термоударним методом

2.1. На відділення первинної переробки шлаку (ВППШ) поширюються також вимоги пунктів 1.2, 1.3, 1.5-1.7, 1.10-1.15 глави 1 розділу XXII цих Правил.

2.2. Відділення первинної переробки шлаку з усіх боків, за винятком отворів для в'їзду транспорту, повинно бути огородженим. Конструкція та висота огородження повинні виключати викиди шлаку з відділення й визначатися проектом.

Безпечна відстань від відділення первинної переробки шлаку до службових і побутових приміщень, тротуарів і проїзних шляхів повинна бути не менше і визначається проектом.

2.3. Для зливу та розробки шлаку повинно бути не менше двох секцій. Злив шлаку та його розробка повинні провадитися по черзі. Одночасно зливати та розробляти шлак в одній секції не допускається.

2.4. Шлакові траншеї повинні бути обладнані системою дренажу для відводу технологічних та поверхневих вод і захищені від проникнення ґрунтових вод.

Працездатність дренажу у шлаковій траншеї повинна забезпечувати повний відвід указаних вод і регулярно перевірятися.

2.5. Конструкція розбризкуючих пристроїв системи водяного охолодження повинна забезпечувати рівномірну подачу води на поверхню шлаку. Не дозволяється поливати водою місця, що не залиті шлаком.

2.6. Кантування ковшів з рідким і застиглим шлаком повинно провадитися в різних зонах шлакового поля.

2.7. Відділення первинної переробки шлаку повинні бути обладнані світловою і звуковою сигналізацією, яку добре чути. Сигналізація повинна вмикатися на весь час зливу шлаку.

2.8. Для кантування шлакових чаш допускається використання мостових кранів, що призначені для роботи надворі, обладнані дистанційним керуванням і мають захист від тепловипромінювання шлаку.

2.9. Оглядові щілини постів керування зливом шлаку повинні бути засклені жароміцним склом.

2.10. При застосуванні автошлаковозів для транспортування і кантування шлакових ковшів у місцях зливу шлаку повинно бути передбачене спеціальне стаціонарне огородження (упори), що виключає падіння шлаковоза у шлакову траншею.

2.11. У конструкції автошлаковозів, що використовуються у ВППШ, повинен передбачатися пристрій, що виключає попадання на кабіну водія шлаку під час його транспортування і зливу.

2.12. Перед кантуванням шлакових ковшів сирі місця у траншеї повинні бути засипані гарячим шлаком для повного випарування води. Злив шлаку на вологу поверхню не дозволяється.

2.13. Продавлювання шлакової кірки в ковші повинно бути механізованим. Не дозволяється проводити ручне пробивання кірки.

2.14. Порядок зливу та охолодження шлаку, а також заходи безпеки при використанні автошлаковозів для транспортування та кантування шлакових ковшів повинні передбачатися інструкцією з охорони праці, розробленою та затвердженою на підприємстві з дотриманням вимог НПАОП 0.00-4.15-98 .

2.15. Вибивання з шлакових ковшів охолодей і шлакового гарнісажу повинно бути механізованим. Вибивання повинно провадитися способом, що виключає пошкодження шлакових ковшів.

2.16. Розробка, відвантаження шлаку екскаваторами, навантажувачами, бульдозерами або іншими машинами й механізмами дозволяється на відстані не менше від місця зливу шлаку. У разі коли ця відстань менше , роботи щодо розроблення на час зливу шлаку повинні бути припинені, а працівники виведені у спеціальне приміщення.

2.17. У разі різкого погіршення видимості у відділенні (траншеї) через надходження пари від місця зливу шлаку або несприятливих природних умов повинно вмикатися додаткове освітлення. Якщо ж і після цього освітленість буде недостатньою, роботи щодо розроблення та відвантаження шлаку повинні бути припинені.

2.18. Для обприскування вапняним розчином шлакові ковші і шлаковні повинні подаватися в гарячому стані з температурою не менше 200 град.С.

2.19. Роботи на шлакових дворах у місцях розвантаження (шлакові відвали) повинні проводитися відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів.

XXIII. Профілактичні огляди та ремонти агрегатів і устаткування

1. Загальні вимоги

1.1. Агрегати та устаткування сталеплавильних цехів повинні підлягати оглядам, обслуговуванню й ремонтам відповідно до вимог НПАОП 27.1-1.06-08 .

1.2. У сталеплавильних цехах капітальні і поточні ремонти агрегатів і устаткування повинні проводитися за розробленими і затвердженими проектами організації робіт. У проектах організації робіт повинні вказуватися заходи щодо забезпечення безпечних умов праці на кожний ремонт і відповідно до чинної нормативної документації повинна бути призначена особа, відповідальна за проведення ремонту.

1.3. Відповідно до НПАОП 27.1-1.06-08 перед початком ремонтних робіт усі працівники, що беруть участь у ремонті, повинні бути ознайомлені з проектом організації робіт

1.4. Вибухові роботи у сталеплавильних цехах повинні провадитися згідно з вимогами відповідних нормативно-правових актів.

1.5. Перед ремонтом печей і конверторів повинні бути облаштовані в необхідних місцях безпечні проходи.

1.6. Люки для проходу працівників по майданчиках і в перекриттях, що не огороджені поручнями, повинні зачинятися кришками з завісами.

1.7. При проведенні ремонту піднімання і переміщення конструкцій, устаткування, деталей, будівельних матеріалів тощо повинні бути механізованими і виконуватися способом, що виключає їх падіння.