7.1.1.7. Електричні проводи та кабелі, що живлять освітлювальні прилади й інше електрообладнання, не повинні зазнавати механічних пошкоджень.

7.1.1.8. Після закінчення роботи розподільчі щити необхідно відключати від електромережі, а дверцята шаф закривати на замок.

7.1.1.9. У знімальних павільйонах забороняється:

- фарбувати декорації масляними та нітрофарбами;

- застосовувати лаки, а також легкозаймисті та горючі рідини;

- проводити вогневі роботи;

- застосовувати піротехнічні вироби;

- користуватися відкритим вогнем;

- палити цигарки.

7.1.2. Склади кіноплівки, початкових матеріалів і фільмокопій

7.1.2.1. Загальностудійні склади кіноплівки слід розміщати в окремих будівлях, що відповідають вимогам пожежної безпеки.

7.1.2.2. Поверхня стін, стелі та підлоги в складах повинні бути рівними. Неприпустиме накопичення на них пилу.

7.1.2.3. Зберігати кіноплівку в секціях слід на стелажах висотою не більше чотирьох ярусів.

7.1.2.4. Кіноплівку, початкові матеріали слід зберігати на складі лише в металевих коробках на спеціальних стелажах або в металевих контейнерах.

7.1.2.5. Стелажі повинні бути виготовлені повністю із металу. Допускається використання металевих стелажів з дерев'яними полицями,що оброблені вогнезахисною речовиною.

7.1.2.6. Стелажі слід розташовувати на відстані не менше 1 м від опалювальних приладів, ламп розжарювання та іншого електрообладнання.

7.1.2.7. Між стелажами повинні бути передбачені проходи шириною не менше 1 м.

7.1.2.8. Допускається тимчасове зберігання кіноплівки та фільмокопій, що надходять до складу, на підлозі.

7.1.2.9. Заповнення складу кіноплівкою та транспортування її зі складу в цех повинно бути механізованим.

7.1.2.10. Кіноплівку та фільмокопії слід розміщати так, щоб уникнути дії тепла приладів опалення.

7.1.2.11. Кількість кіноплівки та готових фільмокопій не повинна перевищувати передбачених норм зберігання.

7.1.2.12. На складах кіноплівки, початкових матеріалів і фільмокопій забороняється застосування клею для склеювання кіноплівки, а також зберігання сторонніх речей і матеріалів.

7.1.3. Контрольно-вимірювальна та науково-дослідна лабораторії

7.1.3.1. Працівники лабораторій повинні знати пожежонебезпечні властивості хімічних речовин і матеріалів, що використовуються на підприємстві, і дотримуватись правил пожежної безпеки при роботі з ними.

7.1.3.2. Зберігати в лабораторіях хімічні речовини і матеріали слід з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей. Забороняється зберігати разом такі речовини, які при хімічній взаємодії можуть призвести до вибуху або пожежі.

7.1.3.3. Лабораторне обладнання та меблі слід розміщати так, щоб вони не заважали евакуації людей. Ширина проходу між лабораторним обладнанням повинна бути не менше одного метра.

7.1.3.4. Робочі столи та витяжні шафи, що призначені для роботи з вибухопожежонебезпечними речовинами, слід утримувати в справному стані, покрити неспалимими матеріалами, а при роботі з кислотами, лугами й іншими хімічно активними речовинами - матеріалами, які стійкі до їх дії, обладнати бортиками.

7.1.3.5. Легкозаймисті та горючі рідини необхідно зберігати в тій ємкості (тарі), що визначена інструкцією. Скляні банки повинні знаходитися в металевому ящику, який щільно закривається кришкою.

7.1.3.6. Загальний запас легкозаймистих рідин, що можуть водночас зберігатися в кожному лабораторному приміщенні, не повинен перевищувати змінної потреби.

7.1.3.7. Скляний посуд з легкозаймистими рідинами ємкістю більше 50 мл слід зберігати в металевих шафах.

7.1.3.8. Усі роботи в лабораторіях, які пов'язані з можливим виділенням токсичних або вибухопожежонебезпечних парів і газів, повинні проводитися лише у витяжних шафах.

7.1.3.9. Витяжні шафи слід постійно утримувати в справному стані, обладнувати електроосвітленням вибухозахисного виконання, а вимикачі розміщати поза межами шафи.

7.1.3.10. Скляний посуд з кислотами, лугами й іншими їдкими речовинами слід переносити в спеціальних металевих або дерев'яних ящиках, які всередині застелені азбестом. Для перенесення сірчаної й азотної кислот допускається використання дерев'яних ящиків, плетених кошиків за умови обробки їх вогнезахисною речовиною.

7.1.3.11. Приточно-витяжна вентиляція в усіх приміщеннях лабораторій повинна вмикатися не пізніше як за 15 хвилин до початку робочого дня і вимикатися по його закінченні.

Забороняється проводити будь-які роботи в лабораторіях при зіпсованій вентиляції.

7.1.3.12. Балони зі стисненими, зрідженими (скрапленими) газами слід розміщати в металевих шафах з отворами для провітрювання, поза межами будівель лабораторій.

7.1.3.13. У приміщеннях лабораторій забороняється:

- заставляти та захаращувати проходи, а також підходи до засобів пожежогасіння;

- застосовувати для миття підлоги та обладнання бензин, гас та інші легкозаймисті або горючі рідини;

- користуватися електронагрівними приладами з відкритою спіраллю;

- залишати без нагляду запалені пальники та інші увімкнені електронагрівні прилади;

- виливати відпрацьовані легкозаймисті та горючі рідини в каналізацію;

- прибирати випадково розлиті легкозаймисті та горючі рідини при працюючих пальниках і включених електронагрівних приладах;

- сушити спецодяг, інші спалимі матеріали на приладах опалення;

- палити цигарки;

- зберігати будь-які речовини, на які відсутні дані, що характеризують їх пожежонебезпечні властивості;

- зберігати горючі рідини в поліетиленових і тонкостінних скляних судинах.

7.1.3.14. По закінченні робочого дня приміщення лабораторій можуть бути закриті лише після відключення всіх приладів та агрегатів, прибирання в спеціально виділене місце горючих рідин, виносу із приміщення спалимих відходів і матеріалів.

7.1.4. Цехи звукозапису

7.1.4.1. Для акустичного облицювання переглядових залів, тонательє слід застосовувати негорючі та звукопоглинальні матеріали та конструкції. Каркас для кріплення конструкцій повинен бути виготовлений із негорючих матеріалів.

7.1.4.2. На кожному вікні з боку кінопроекційної повинна бути влаштована автоматична протипожежна заслінка.

7.1.4.3. Плафони, які розміщені на стелі, на стінах, а також у переглядових залах і тунелях, повинні мати закриту арматуру.

7.1.4.4. У цехах звукозапису забороняється:

- користуватися тимчасовою електропроводкою;

- застосовувати нестандартні запобіжники;

- залишати без нагляду в павільйонах і апаратних ввімкнену в електромережу апаратуру, що використовується для звукозапису.

7.1.5. Цехи обробки плівки

7.1.5.1. Усі виробничі приміщення цехів обробки плівки необхідно обладнувати приточно-витяжною вентиляцією.

7.1.5.2. Кіноплівка, що поступає на обробку, повинна зберігатися у приміщеннях, що знаходяться окремо, на металевих стелажах у частинних коробках.

7.1.5.3. Зрізки кіноплівки слід складати у металеві ящики, які щільно закриваються металевими кришками і розміщувати біля фільмоперевірочних столів. В кінці зміни ящики необхідно звільняти від зрізків кіноплівки.

7.1.5.4. Для складання сміття, відходів паперу та інших горючих матеріалів необхідно мати окремий ящик.

7.1.5.5. Двері складів зберігання кіноплівки повинні бути протипожежними з межею вогнестійкості 0,75 години.

7.1.5.6. У хімічній лабораторії витяжні шафи повинні бути обладнані справною витяжною вентиляцією і мати справні дверцята з цілим склом. Над робочими столами повинні бути металеві зонти.

7.1.5.7. У виробничих приміщеннях підлога має бути неспалимою.

7.1.5.8. Фільмоперевірочні столи, конструкція яких допускає улаштування нижнього освітлення, у верхній частині повинні мати скло товщиною не менше 5 мм. Корпус ліхтаря нижнього освітлення повинен мати отвори для вентиляції, а також зручно відкриватися для заміни електроламп і вилучення пилу.

7.1.5.9. Монтаж фільмоперевірочних столів слід виконувати так, щоб виключити можливість доторкання до частин обладнання, що знаходиться під напругою електричного струму, а також повністю уникнути іскроутворення.

7.1.5.10. Електропроводку необхідно прокладати в стальних трубах. Електромотори й арматура повинні бути тільки закритого виконання.

7.1.6. Фотоцехи

7.1.6.1. Стіни, підлогу та столи у фотоцехах необхідно протирати вологою тканиною.

7.1.6.2. У приміщеннях з підвищеною вологістю, в яких використовується фотоплівка, пускові пристрої повинні знаходитися поза межами цих приміщень.

7.1.6.3. Фотоплівку та рольфільми слід зберігати в спеціальних шафах або в фільмостатах.

7.1.6.4. У фотоцехах забороняється зберігати плівку в столах, на полицях, а також сторонні предмети.

7.1.6.5. Для ввімкнення освітлювальних приладів знімальних приміщень фотоательє необхідно застосовувати розподільчі щити з рубильниками закритого типу.

7.1.6.6. Порядок прибирання, утилізації та спалення залишків фотоплівки, фотопаперу визначається спеціальною інструкцією, яка затверджується головним інженером.

7.1.7. Монтажні цехи

7.1.7.1. Монтажні цехи забороняється сполучати з будь-якими іншими цехами.

7.1.7.2. Електропроводка в монтажних цехах повинна бути прокладена в стальних трубах із застосуванням герметичної апаратури. Пускові пристрої слід розміщати поза межами приміщень.

7.1.7.3. Необхідна кількість плівки для щоденної роботи у монтажних приміщеннях повинна зберігатись у спеціальних шафах, які щільно зачиняються.

7.1.7.4. Транспортування плівки між виробничими цехами повинно здійснюватися в частинних коробках або контейнерах.

7.1.7.5. У монтажних цехах забороняється:

- користуватися побутовими електронагрівними приладами;

- викидати зрізки кіноплівки в загальні ящики, де знаходиться сміття, папір та інші горючі матеріали;

- зберігати біля монтажних столів відкриті рулони плівки та інші непотрібні матеріали;

- складати кіноплівку біля вентиляційних отворів, радіаторів центрального опалення та інших нагрівних приладів.

7.1.8. Цехи комбінованих зйомок

7.1.8.1. Усі виробничі приміщення цехів повинні постійно утримуватись у чистоті й порядку.

7.1.8.2. У приміщенні аерографічних робіт підлогу слід покривати плиткою або лінолеумом, а стіни - облицьовувати плиткою.

7.1.8.3. Знімальні верстати слід розміщувати в окремому приміщенні.

7.1.8.4. Кіноплівка в цехах повинна зберігатися в холодильниках або в контейнерах.

7.1.9. Світлотехнічні цехи

7.1.9.1. Освітлювальна апаратура, що видається на зйомку, повинна бути справною і випробуваною на відсутність замикання на корпус, а електропроводка - на опір ізоляції.

7.1.9.2. Вмикати освітлювальну апаратуру мають право освітлювачі, що її обслуговують, тільки після перевірки справного стану апаратури та правильності її підключення.

7.1.9.3. З метою запобігання помилковому приєднанню кабелю до освітлювальних приладів, на кабелях слід наносити чітке маркірування.

7.1.9.4. Під час монтажу освітлювальної апаратури треба слідкувати за щільністю контактів на клемах.

7.1.9.5. Застосування кабелів і проводів із зіпсованою ізоляцією, без наконечників забороняється.

7.1.9.6. Електротрансформатори необхідно розміщати в приміщеннях, що знаходяться окремо, відповідно до вимог ПУЕ.

7.1.9.7. При розміщенні освітлювальних приладів під стелею декорації, під колосниками, під балконами тощо відстань від верхньої частини кожуха приладу освітлення до стелі повинна бути не менше 0,8 м для дугових приладів і 0,5 м - для приладів з лампами розжарювання.

7.1.9.8. Підвіска заглушень і драпування допускається не нижче 1,5 м над освітлювальними приладами.

7.1.9.9. У прожекторах не повинно бути вугільного пилу та недогарків вугілля.

7.1.9.10. При зйомках на риштуванні необхідно недогарки вугілля, фільтри, промащені матеріали прибирати в неспалимі окремі ящики.

7.1.9.11. При користуванні освітлювальними приладами забороняється проекція всіх променів в один пучок.

7.1.9.12. На дуговій апаратурі забороняється застосування дерев'яних рамок або сіток і спалимих фільтрів.

7.1.9.13. Для здійснення кольорових світлових ефектів у освітлювальній апаратурі необхідно застосовувати кольорове скло.

Допускається застосування для цієї мети кольорової плівки на негорючій основі в лінзових прожекторах, за винятком освітлювальних прожекторів без лінз, та іншій освітлювальній апаратурі, де безпосередньо здійснюється освітлення світлофільтра лампами розжарювання потужністю 500 Вт і більше.

7.1.9.14. Освітлювальні прилади постановочного освітлення повинні мати захисні металеві сітки, що унеможливлюють випадання світлофільтрів, лінз, ламп та інших внутрішніх частин освітлювальних приладів.

7.1.9.15. Не допускається підключати освітлювальні прилади за допомогою подовжувачів, групових розеток.

7.1.10. Піротехнічні цехи

7.1.10.1. Дотримання вимог пожежної безпеки в піротехнічних цехах здійснюється згідно з відповідними Тимчасовими правилами транспортування, зберігання та застосування фейєрверкових виробів.

7.1.11. Гримувальні цехи

7.1.11.1. Після закінчення зміни всі артистичні гримувальні приміщення необхідно звільнити від залишків легніну, паперу та інших горючих матеріалів і закрити на замок.

7.1.11.2. У гримувальних цехах щипці для завивання волосся повинні нагріватися тільки в електроприладах спеціальної конструкції.

7.1.11.3. У гримувальних приміщеннях забороняється:

- користуватися відкритим вогнем;

- знімати з електросвітильників захисні скляні ковпаки;

- залишати без нагляду ввімкненими в електромережу щипці для завивання волосся та інші електронагрівні прилади;

- зберігати та складати пастижерські вироби та спалимі матеріали біля батарей центрального опалення та інших нагрівних приладів.

7.1.12. Цехи (дільниці) пошиття одягу

7.1.12.1. Прасування одягу слід проводити в спеціально виділеному приміщенні.