1999-2000 роки

67. Скоригувати існуючі державні будівельні норми "Містобудування, планування міських і сільських поселень" (ДБН-360-92*) щодо їх доповнення переліком обов'язкового проектування та будівництва різних типів спортивних споруд під час забудови міських і сільських населених пунктів, спорудження промислових підприємств, навчальних закладів усіх типів.

Держкомспорт України, Держбуд України

1999 рік

68. Розробити комплексну програму розвитку матеріальної бази фізичної культури і спорту в Україні відповідно до існуючих нормативів.

Держкомспорт України, Держбуд України, Мінекономіки України

2003-2005 роки

69. Розробити пропозиції щодо перекриття трибун Національного спортивного комплексу "Олімпійський".

Держкомспорт України, Держбуд України

1999-2000 роки

70. Створювати на діючих спортивних спорудах реабілітаційно-відновлювальні центри, тренажерні зали, консультативні пункти, кімнати психологічного розвантаження тощо.

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації

1999-2005 роки

71. Проводити національні виставки-ярмарки спортивного обладнання та інвентаря, інших товарів і виробів спортивного призначення; забезпечити функціонування постійно діючої експозиції у Національному виставковому центрі України сучасного стану і перспектив розвитку фізичної культури і спорту в Україні.

Держкомспорт України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Національний виставковий центр України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації

1999-2005 роки

72. Розробити серію сучасних проектів спортивних споруд для організації фізичної підготовки військовослужбовців, особового складу правоохоронних органів та військових формувань.

Держкомспорт України, Держбуд України, Мінекономіки України, Мінфін України, Міноборони України, МВС України

2000-2005 роки

73. Провести паспортизацію діючих спортивних споруд України для визначення їх технічного стану і оснащення згідно з нормативами проведення фізкультурно-оздоровчої роботи.

Держкомспорт України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації

2002-2003 роки

74. Продовжити роботу з будівництва, реконструкції, модернізації та оснащення головних спортивних баз олімпійської підготовки згідно з переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 1997 року N 979 ( 979-97-п ) "Про затвердження заходів на виконання Указу Президента України від 17 січня 1997 року N 38 "Про підготовку та участь спортсменів України у XVIII зимових, XXVII літніх Олімпійських та XI Параолімпійських іграх, Всесвітніх іграх глухих, Спеціальній олімпіаді, чемпіонатах світу і Європи".

Держкомспорт України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації

1999-2005 роки

Фінансове забезпечення

Фінансове забезпечення фізичного виховання, фізичної культури і спорту має грунтуватися на раціональному поєднанні державного фінансування з джерелами надходження коштів від юридичних осіб та населення. Пріоритетом державної політики є створення сприятливих умов для стимулювання залучення позабюджетних коштів.

Основними напрямами фінансового забезпечення фізичного виховання, фізичної культури і спорту є:

державне врегулювання лотерейної справи в Україні як джерела позабюджетного фінансування галузі;

залучення іноземних інвестицій та інвестиційних проектів для забезпечення потреб фізичної культури і спорту;

створення сприятливих умов для розвитку підприємств галузі у разі визначення їх виконавцями державного замовлення;

розроблення пропозицій про вдосконалення системи оподаткування прибутків, отриманих спортивними організаціями і установами від надання платних послуг.

Заходи

75. Опрацювати пропозиції щодо порядку виділення коштів з Фонду соціального страхування України на позашкільне обслуговування.

Держкомспорт України, Мінфін України, Мінекономіки України за погодженням з Федерацією професійних спілок України, Фондом соціального страхування України

1999 рік

76. Розробити та затвердити в установленому порядку Положення про порядок проведення спортивних змагань, навчально-тренувальних зборів та матеріального забезпечення їх учасників.

Держкомспорт України

1999 рік

77. Розробити заходи щодо створення у системі Державного комітету України з фізичної культури і спорту:

спортивного телеканалу;

Держкомспорт України

1999 рік

галузевої страхової компанії.

Держкомспорт України

2000 рік

78. Опрацювати пропозиції спортивних громадських організацій щодо створення міжнародного благодійного фонду сприяння розвитку фізичної культури і спорту.

Держкомспорт України

2001 рік

79. Організувати випуск олімпійських облігацій на підприємствах галузі з метою фінансування підготовки спортсменів вищої кваліфікації.

Держкомспорт України, Мінфін України за погодженням з Національним олімпійським комітетом України

1999-2001 роки

Науково-методичне забезпечення

Науково-методичне забезпечення фізичного виховання, фізичної культури і спорту передбачає розвиток фундаментальної і прикладної науки, взаємозв'язок наукових досліджень з практичними потребами галузі, відповідну підготовку наукових і науково-педагогічних кадрів.

Основними напрямами науково-методичного забезпечення фізичного виховання, фізичної культури і спорту є:

визначення пріоритетних напрямів фундаментальних і прикладних наукових досліджень, що мають в Україні усталені традиції та грунтуються на досягненнях, кадровому та інтелектуальному потенціалі вітчизняних наукових шкіл, які відповідають найвищим сучасним світовим вимогам;

трансформація і оптимізація системи науково-методичного забезпечення фізкультурно-оздоровчої, реабілітаційної та спортивної діяльності;

удосконалення системи управління та координації здійснюваних в Україні наукових досліджень у сфері фізичної культури і спорту;

створення у спеціалізованих вищих навчальних закладах та на відповідних факультетах інших вузів, в академічних та галузевих установах мережі науково-дослідних структур, здатних на високому рівні розв'язувати проблеми науково-методичного забезпечення розвитку галузі;

зміцнення, розширення і розвиток матеріально-технічної бази наукових досліджень.

Заходи

80. Визначити пріоритетні напрями наукових досліджень у сфері фізичного виховання, фізичної культури і спорту, запровадити конкурсний відбір найактуальніших фундаментальних і прикладних наукових досліджень та розробити зведений план науково-дослідної роботи галузі.

Держкомспорт України, Міносвіти України, Національна академія наук України, Українська академія наук національного прогресу

1999-2000 роки

81. Розробити та забезпечити виконання перспективного плану підготовки науково-педагогічних кадрів галузі.

Держкомспорт України

1999-2005 роки

82. Створити мережу регіональних науково-дослідних лабораторій вищих навчальних закладів галузі, орієнтованих на розв'язання сучасних проблем фізичного виховання, фізичної культури і спорту.

Держкомспорт України, Мінекономіки України

2003-2005 роки

83. Створити секцію з фізичного виховання і спорту при Експертній раді з гуманітарних наук Вищої атестаційної комісії України.

Держкомспорт України, Міносвіти України, Вища атестаційна комісія України

1999 рік

84. Визначити та запровадити наукові принципи і засоби формування мотиваційних стимулів у різних верств населення до зміцнення здоров'я засобами фізичної культури і спорту.

Держкомспорт України

2002-2005 роки

85. Розробити фізкультурно-оздоровчі програми для різних вікових груп населення.

Держкомспорт України

2000-2003 роки

86. Забезпечити розроблення та реалізацію цільових програм підготовки спортсменів України до Олімпійських та Параолімпійських ігор.

Держкомспорт України, Мінекономіки України

1999-2005 роки

87. Опрацювати та запровадити систему соціологічних досліджень серед різних верств населення, особливо молоді, з метою виявлення їх ставлення до занять фізичною культурою і спортом.

Держкомспорт України, Мінсім'ямолодь України

2002-2005 роки

Медико-біологічне забезпечення

Метою медико-біологічного забезпечення фізичного виховання, фізичної культури і спорту є:

проведення глибокого медичного обстеження, надання амбулаторної, поліклінічної та стаціонарної допомоги спортсменам, тренерам, фахівцям галузі;

здійснення комплексу профілактичних та реабілітаційно-відновлювальних заходів за наслідками захворювань та спортивного травматизму;

впровадження науково-практичних методик, новітніх технологій медицини та біології в практику спортивної медицини;

сприяння розвитку та впровадження у практику контролю, спрямованого на виявлення і припинення застосування у спорті заборонених методів та препаратів;

медичне забезпечення спортивно-масових заходів різного рівня.

Заходи

88. Забезпечити збереження та розвиток системи лікарсько-фізкультурних диспансерів, їхньої матеріально-технічної бази та кадрового складу.

МОЗ України, Держкомспорт України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації

1999-2005 роки

89. Розробити та запровадити систему медико-біологічного забезпечення збірних команд України, спортивного резерву та збірних команд спортсменів-інвалідів України.

Держкомспорт України, МОЗ України

1999-2003 роки

90. Створити державну службу антидопінгового контролю.

Держкомспорт України, МОЗ України, Держкоммедбіопром України

1999-2002 роки

91. Розробити та впровадити програму застосування фармацевтичних препаратів рослинного та хімічного походження для підвищення працездатності спортсменів.

Держкомспорт України, МОЗ України, Держкоммедбіопром України

1999-2005 роки

Інформаційне забезпечення

Метою інформаційного забезпечення фізичного виховання, фізичної культури і спорту є впровадження дієвої системи фізкультурної просвіти населення України, яка сприяла б формуванню світогляду, відповідних мотиваційних та поведінкових характеристик, активної соціальної орієнтації, здорового способу життя, престижу здоров'я як найвищої гуманістичної цінності та пріоритетного напряму державної політики.

Це потребує зосередження зусиль центральних і місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, засобів масової інформації, спрямованих на формування відповідних змін у менталітеті населення країни шляхом застосування нових ефективних технологій впливу на суспільну свідомість, створення інформаційної бази, яка забезпечила б ефективне управління галуззю.

Основними напрямами інформаційного забезпечення фізичного виховання, фізичної культури і спорту є:

формування наукових підходів до визначення рівнів мотивації різних верств населення щодо застосування засобів фізичного виховання, фізичної культури і спорту для профілактики захворювань, зміцнення здоров'я, активного дозвілля;

використання засобів масової інформації у пропаганді здорового способу життя, нових форм масової фізкультурно-оздоровчої роботи, гуманістичних цінностей спорту;

створення єдиного інформаційного простору галузі, розроблення галузевої інформаційної мережі, забезпечення доступу до галузевих, національних та світових ресурсів обміну спортивною інформацією шляхом інтеграції до глобальної інформаційної мережі "Інтернет".

Заходи

92. Забезпечити створення і розвиток видавництва "Олімпійська література", розширити його видавничу базу та збільшити тираж підручників, навчальних посібників тощо.

Держкомспорт України

1999-2005 роки

93. Вивчити питання про забезпечення щорічного випуску шести номерів науково-теоретичного журналу "Наука в олимпийском спорте", а також двох спеціальних номерів-додатків "Спорт для всех".

Держкомспорт України

1999-2000 роки

94. Вивчити питання щодо забезпечення випуску періодичного науково-методичного журналу "Теорія і методика фізичного виховання і спорту".

Держкомспорт України

1999-2000 роки

95. Створити науково-популярні та освітні радіо- та телепрограми; розгорнути виробництво відео- і кінофільмів методичного та просвітницького характеру з фізкультурно-оздоровчої і спортивної тематики для дітей дошкільного віку, учнів, студентів і батьків.

Міносвіти України, Держкомспорт України, Мінкультури України, МОЗ України, Держтелерадіо України

1999-2005 роки

96. Здійснити випуск науково-популярних методичних видань, відео- та аудіопродукції на допомогу організаторам фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

Держкомспорт України

1999-2005 роки

97. Створити систему інформування населення через засоби масової інформації про зміст Цільової комплексної програми "Фізичне виховання - здоров'я нації", її роль у житті суспільства та кожної людини.

Держкомспорт України, Мінінформ України

1999-2000 роки

98. Створити систему інформування фахівців галузі з науково-методичних проблем і питань використання вітчизняного та зарубіжного досвіду розвитку фізичного виховання і спорту.

Держкомспорт України

1999-2000 роки

99. Створити галузеву інформаційну мережу "Держкомспорт - органи державного управління фізичною культурою і спортом".