ТУ У В.2.5-29.2-30637114-013:2006 “Дверцята металеві ревізійні”, розроблені ЗАТ “Вентиляційні системи”, м. Київ.

Ці технічні умови поширюються на дверцята металеві ревізійні (далі – дверцята), призначені для встановлення в житлових, громадських та виробничих будівлях для доступу до закритих комунікаційних вузлів, вентиляційних та сантехнічних систем.

Необхідність розробки обумовлена відсутністю національного стандарту, який би регламентував вимоги до дверцят металевих ревізійних.

Дверцята виготовляють зі сталі або алюмінієвого сплаву, з механічним замком або магнітною защіпкою. Можливі варіанти кріплення до поверхні отвору - на саморізах, шурупах тощо. Дверцята мають анодно-окисне або полімерне порошкове покриття.

Дверцята складаються з рамки, до якої на двох осях прикріплені дверцята, відчиняються поворотом на 90 о, замикаються або замком за допомогою ключа, або магнітною защіпкою (залежно від типу).

У проекті технічних умов наведено технічні вимоги до дверцят, їх основні параметри та характеристики, вимоги до сировини, матеріалів та комплектуючих виробів, які використовують для їх виготовлення, комплектність, вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища, правила приймання, методи контролювання, вказівки щодо експлуатації, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічну експертизу проведено Українським науково-дослідним та проектним інститутом сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського і надано позитивний висновок.

ТУ У В.2.6-20.3-25040391-001:2006 “Балки та стояки дерев’яні”, розроблені Одеською державною академією будівництва та архітектури та ТОВ “Пол і К”, м. Одеса.

Ці технічні умови поширюються на балки та стояки дерев’яні (далі – конструкції) двотаврового перерізу, призначені для використання як несучі елементи покриття та перекриття, а також стояки в одно- і двоповерхових житлових будинках і громадських спорудах з вогнестійкістю не менше ступеня ІІІб згідно з ДБН В.1.1-7-2002 у ІІВ, ІІІБ, ІІІВ та ІVВ кліматичних зонах України згідно зі СНиП 2.01.07.

Проект технічних умов розроблено відповідно до вимог СНиП ІІ-25-80, ГОСТ 20850-84.

Балки та стояки виготовляють у вигляді конструкцій двотаврового перерізу з дощок чи брусків, склеєних зі стінкою з фанери або орієнтованостружкової плити.

Основним перевагами застосування таких конструкцій є зниження собівартості будівель, невелика вага конструкцій, можливість проведення монтажу без застосування будівельної техніки, висока швидкість монтажу.

У проекті технічних умов наведено основні параметри, характеристики балок та стояків, схеми перерізів конструкцій, вимоги до матеріалів, які використовують для їх виготовлення, вимоги безпеки, охорони довкілля, правила приймання, методи контролювання, транспортування та зберігання, вказівки щодо монтажу та експлуатації, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України, Державним департаментом пожежної безпеки МНС України. Науково-технічну експертизу проведено Українським науково-дослідним та проектним інститутом сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського і надано позитивний висновок

ТУ У В.2.6-28.1-13806704-001:2006 “Двері металеві протипожежні з межею вогнестійкості ЕІ 30; ЕІ 60”, розроблені ВАТ “Львівбудкомплектація”, м. Львів;

Ці технічні умови поширюються на двері металеві протипожежні з межею вогнестійкості ЕІ 30 та ЕІ 60, призначені для встановлення в прорізах огороджувальних конструкцій виробничих і житлових будівель і споруд, в приміщеннях з пожежонебезпечним виробництвом, в приміщеннях каналів систем безпеки, а також на сходових маршах і ліфтових залах будівель з метою захисту від пожежі, диму і продуктів горіння, створення умов для безпечної евакуації людей.

Необхідність розробки обумовлена відсутністю національного стандарту, який би регламентував вимоги до такого типу дверей.

За кількістю дверних полотен двері можуть виготовлятись одностулкові та двостулкові.

Двері складаються з коробки, на якій за допомогою завіс встановлюється полотно. Коробка дверей і обрамлення полотна дверей зварної замкненої конструкції з листового прокату згідно з ГОСТ 16523-97, товщиною сталевого листа не менше 2 мм.

Зовнішнє облицювання дверного полотна виготовлене з листового прокату згідно з ГОСТ 16523-97 товщиною від 1,0 мм до 1,5 мм.

Щити полотен дверей наповнені мінеральною ватою згідно з ДСТУ Б В.2.7-99 -2000 (ГОСТ 22950) та плитами з гіпсокартону згідно з ДСТУ Б В.2.7-95-2000 (ГОСТ 6266).

Двері обладнані пристроями самозачинення та ущільнення. Ущільнення полотна – двоелементне: гумові самоклеючі ущільнювачі згідно з ГОСТ 6467-79 та ущільнювач з терморозширюючого матеріалу “Огракс” по периметру дверей за допомогою клею забезпечують герметичність в умовах пожежі.

В проекті технічних умов наведено основні параметри та характеристики дверей, вимоги до сировини, матеріалів, виробів, які використовують для їх виготовлення, комплектність, вимоги безпеки та охорони довкілля, правила приймання, методи контролювання, транспортування та зберігання, вказівки щодо експлуатації та монтажу, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України, Державним департаментом пожежної безпеки МНС України. Науково-технічну експертизу проведено Українським науково-дослідним та проектним інститутом сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського і надано позитивний висновок

ТУ У В.2.7-02.0-00294349-138:2006 “Снопи очеретяні “ЕКО РІД” (“ЕКО REED”), розроблені Українським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів і виробів, м. Київ.

Ці технічні умови поширюються на снопи очеретяні “ЕКО РІД” (“ЕКО REED”) (далі – снопи), які складають з підібраних за діаметром і зовнішнім виглядом та просочених антипіреном і антисептиком стеблин очерету і перев’язують металевим дротом або полімерною стрічкою. Речовина просочення повинна забезпечувати І групу вогнезахисної ефективності згідно з ГОСТ 16363-98.

Снопи очеретяні призначені для улаштування покрівель на дахах, розташованих під кутом не менше 30 оС, улаштування та утеплення огороджувальних елементів будинків та споруд, а також для декоративного оздоблення фрагментів історичних будівель, пам’ятників архітектури та побуту, декоративних елементів у місцях відпочинку, в ресторанах, кафе відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002.

Необхідність розробки обмовлена відсутністю національного стандарту, який регламентував би вимоги до снопів очеретяних.

Роботи з улаштування покрівель чи інших поверхонь з очерету здійснюють згідно з індивідуальними проектами на відповідні об’єкти, погодженими з органами пожежного нагляду.

Можливість використання снопів для влаштування покрівель визначають відповідно до вимог ДБН В.2.6-14-97 та ДБН В.1.1-7-2002 залежно від поверховості та вогнестійкості будинку.

При утепленні та облаштуванні інтер’єрів будівель не допускається використовувати снопи поруч з опалювальними та обігрівальними пристроями. Температура поверхні, на яку безпосередньо влаштовуються снопи, не повинна перевищувати 100 оС.

У проекті технічних умов наведено технічні вимоги до снопів очеретяних, їх класифікація, геометричні розміри, фізико-технічні показники, сировинні матеріали, які використовують для їх виготовлення, вимоги безпеки та охорони довкілля, правила приймання, методи контролювання, транспортування та зберігання, вказівки щодо застосування, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України, Державним департаментом пожежної безпеки МНС України. Науково-технічну експертизу проведено Технічним комітетом стандартизації “Будівельні матеріали” і надано позитивний висновок.

ТУ У В.2.7-26.1-00034045-001:2006 “Блоки з пористого теплоізоляційного матеріалу”, розроблені Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна за участю Головного управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Укрзалізниці.

Ці технічні умови поширюються на блоки з пористого теплоізоляційного матеріалу, які виготовляють випалом сирцевих виробів відповідної форми, сформованих з сировинної маси на основі скляного бою та газоутворювача.

Блоки з пористого теплоізоляційного матеріалу (далі – блоки) застосовують як внутрішній шар для теплової ізоляції будівельних конструкцій в громадських, житлових, та промислових будівлях відповідно до СНиП ІІ-3-79, а також промислового та побутового обладнання з температурою поверхонь від мінус 30 оС до 400 о С.

Необхідність розробки обмовлена відсутністю національного стандарту, який би регламентував вимоги до таких блоків.

Технічні умови розроблено відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-38-95 (ГОСТ 17177-94), ДСТУ Б В.2.7-105-2000 (ГОСТ 7076-99), ДСТУ Б В.2.7-122-2003 (ГОСТ 111-2001).

У проекті технічних умов наведено технічні вимоги до блоків, їх класифікація, розміри, форми, фізико-технічні показники, вимоги до сировинних матеріалів, які використовують для їх виготовлення, вимоги безпеки та охорони довкілля, правила приймання, методи контролювання, вказівки щодо застосування, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічну експертизу проведено Українським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів та виробів і надано позитивний висновок.

ТУ У В.2.6-26.6-32620977-001:2006 “Плити полегшені для перегородок “ПЕРОПЛИТ”, розроблені ТОВ “Поліпласт-Центр”, м. Київ та ТК “Будівельні матеріали”.

Ці технічні умови поширюються на плити полегшені для перегородок “Пероплит” (далі – плити), які виготовляють з розчину на гіпсовому в’яжучому та вкладнів з ніздрюватого бетону неавтоклавного тверднення.

Плити призначені для улаштування не несучих перегородок в промислових, цивільних та житлових будинках з відносною вологістю повітря не більше 60 % в умовах неагресивного середовища.

Плити відносяться до групи негорючих конструкцій з межею вогнестійкості не менше 1 години.

Необхідність розробки обумовлена відсутністю національного стандарту, який би регламентував вимоги до плит полегшених для перегородок “Пероплит”.

Технічні умови розроблено відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-45-96, ДСТУ Б В.2.7-82-99, ДСТУ Б В.2.7-42-97, ДСТУ Б В.2.6-2-95.

У проекті технічних умов наведено основні параметри та розміри плит, їх класифікація, вимоги до матеріалів і комплектуючих, які використовують для їх виготовлення, вимоги безпеки та охорони довкілля, правила приймання, методи контролю, транспортування та зберігання, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічну експертизу проведено Українським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів та виробів і надано позитивний висновок.

ТУ У В.2.7-26.6-30720558-002:2006 “Вироби бетонні дрібноштучні рельєфні”, розроблені Українсько-американським товариством з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями “Сілта-Брік” та приватним підприємцем Біленко Ю.В. , м. Дніпропетровськ;

Ці технічні умови поширюються на вироби бетонні дрібно- штучні рельєфні з лицьовими поверхнями типу “скала”, які виготовляють вібропресуванням або іншими методами з легкого або важкого бетону на цементному в’яжучому з наступним розколом заготовки по площині утворення лицьової поверхні на спеціальному обладнанні.

Вироби застосовують згідно з будівельними нормами та правилами для зведення та облицювання несучих і огороджувальних конструкцій житлових, громадських та виробничих будинків і споруд, у тому числі вентильованих фасадів, з наданням їх лицьовим поверхням декоративного вигляду.

Технічні умови розроблено відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.6-2-95, ДСТУ Б В.2.7-7-94 з метою розширення асортименту виробів. У зазначених технічних умовах передбачено нові типи виробів (плити обличкувальні, для навісних фасадів, фігурні, вироби кутові з двома лицьовими поверхнями), розширено габаритні розміри виробів, доповнено вимоги безпеки вимогами до виробничого процесу, охорони навколишнього середовища.

У проекті технічних умов наведена класифікація та розміри виробів, основні показники та характеристики, вимоги до сировини і матеріалів, які використовують для їх виготовлення, вимоги безпеки та охорони навколишнього середовища, правила приймання, методи контролю, вказівки щодо застосування, гарантії виробника.

Проект технічних умов погоджено з Міністерством охорони здоров’я України. Науково-технічну експертизу проведено Українським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів та виробів і надано позитивний висновок.

ТУ У В.2.7-25.2-00294349-144:2006 “Матеріал пінополіуретаноавий теплоізоляційний та гарметизуючий “ІЗОПЕН” (“IZOPEN”), розроблені Українським науково-дослідним та проектно-конструкторським інститутом будівельних матеріалів і виробів, м. Київ;

Ці технічні умови поширюються на матеріал пінополіуретановий теплоізоляційний та герметизуючий “ІЗОПЕН” (далі – матеріал), який виготовляють змішуванням рідинних компонентів, заливкою реакційної суміші у спеціальні форми (для виробів) або у порожнини будівельних конструкцій (для заливного матеріалу) з подальшим спінюванням реакційної суміші, формуванням та отвердінням пінополіуретану. Після отвердіння матеріал являє собою жорсткий пінополіуретан.

Необхідність розробки технічних умов обумовлена тим, що ГОСТ 16381-77 “Материалы и изделия строительные теплоизоляционные. Классификация и общие технические требования” регламентує тільки загальні технічні вимоги до теплоізоляційних матеріалів і виробів, не встановлює рівня цифрових значень показників надійності продукції, і на сьогодні є застарілим. ГОСТ 23486-79 “Панели металлические трехслойные стеновые с утеплителем из пенополиуретана. Технические условия” регламентує технічні вимоги до пінополіуретану, який використовують тільки як заливний теплоізоляційний матеріал при виготовленні панелей безперервним механізованим способом.