Про розгляд питання щодо експериментального проектування і будівництва готельно-офісного комплексу на вул. Хрещатик, 5 у Печерському районі м. Києва

Рішення НТР від 5 липня 2007 р. № 25

Заслухавши доповіді керівника авторського колективу, керівника Творчої архітектурної Майстерні Пашенько А.В., від інвестора будівництва - генерального директора ТОВ "Грааль" Окуневу І.М., та за результатами обговорення питання щодо можливого експериментального проектування і будівництва готельно-офісного комплексу на вул. Хрещатик, 5 у Печерському районі м. Києва, науково-технічна рада вирішила:

1. Враховуючи надані матеріали: Архітектурно-планувальне завдання (АПЗ) № 03-392 на планування об'єкту реконструкції, видане 18.08.2003 Комунальній корпорації "Київавтодор", та листи Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації від 20.09.2005 № 20-439 та від 26.10.2006 № 20-1145 щодо його продовження, Історико-містобудівне обґрунтування, погоджене 18.12.2005 Головним управлінням охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, витяг з протоколу засідання архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації від 18.01.2006 (справа №011-а-06) та звернення Київської міської державної адміністрації (лист від 27.04.2007 № 010-121), як виняток, у зв'язку із необхідністю завершення будівництва готельно-офісного комплексу на вул. Хрещатик, 5 у Печерському районі м. Києва до початку проведення чемпіонату Європи з футболу "Євро-2012", вважати технічно можливим експериментальне проектування і будівництво зазначеного комплексу з умовною висотою до .

2. Рекомендувати Київській міській державній адміністрації:

  • прискорити розроблення та прийняття схеми забудови міста висотними будинками, як основи для прийняття рішення щодо будівництва об'єкта підвищеної поверховості за вказаною адресою, узгодити характеристики будови з вимогами зазначеної схеми;
  • відповідно до статті 26 Закону України "Про планування і забудову територій" забезпечити розроблення містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта у кварталі існуючої забудови;
  • відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про основи містобудування" забезпечити проведення громадського обговорення запропонованого варіанту будівництва готельно-офісного комплексу на вул. Хрещатик, 5, виходячи із загальноміського значення цього об'єкта, та врахування громадської думки при формуванні остаточного рішення.

3. Зобов'язати замовника в разі перевищення нормативного рівня умовної висоти готельно-офісного комплексу на вул. Хрещатик, 5 підготувати та надати до Мінрегіонбуду проект Програми робіт з проведення експериментального проектування і будівництва готельно-офісного комплексу на вул. Хрещатик, 5.

4. Управлінню архітектурно-конструктивних та інженерних систем будинків і споруд (Авдієнко О.П.) в разі необхідності проведення експериментального проектування і будівництва готельно-офісного комплексу на вул. Хрещатик, 5 забезпечити подальше супроводження об'єкта відповідно до Порядку погодження та супроводу у центральному апараті Міністерства документів щодо експериментального проектування та будівництва об'єктів житлово-громадського призначення, на які відсутні нормативні вимоги.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Міністра А.В. Беркуту.

Заступник голови науково-технічної радиМ. Сорока