3.3. Після завершення розробки містобудівної документації районна в місті Києві державна адміністрація спільно з генпроектувальником забезпечує в місячний термін публікацію основних положень містобудівної документації в установленому порядку, експозицію відкритих матеріалів, які відображають прийняті планувальні вирішення, у приміщенні, визначеному відповідною районною в місті Києві державною адміністрацією, а також можливість подання пропозицій та надання персональних відповідей, підготовлених генпроектувальником у місячний термін.

3.4. Протягом місяця після завершення розроблення містобудівної документації відповідна районна в місті Києві державна адміністрація через засоби масової інформації забезпечує інформування населення про місце оприлюднення відкритих матеріалів та основних положень містобудівної документації, дату і місце проведення громадського обговорення.

3.5. За рішенням голови архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) професійне колегіальне громадське обговорення містобудівної документації може проводитися на розширеному засіданні архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) за участю членів Національної спілки архітекторів України, уповноважених представників громадських організацій, органів самоорганізації населення, зареєстрованих в установленому порядку, власників будівель і споруд, земельних ділянок у відповідному кварталі, мікрорайоні м. Києва.

3.6. При громадському обговоренні містобудівної документації щодо планування і забудови територій, розташованих в межах зон охорони пам'яток та державних історико-культурних заповідників, обов'язковим є запрошення уповноважених представників Київської міської організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури.

3.7. Затверджений головою архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) порядок денний засідання публікується у засобах масової інформації, через Інтерфакс-Україна та офіційний сайт Київської міської державної адміністрації KMV.org.ua. або розміщується на інформаційному стенді не пізніше ніж за чотири календарних дні перед наступним засіданням.

3.8. Детальніше з матеріалами містобудівної документації, проектної документації, поданими на розгляд архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), можна ознайомитись на інформаційному сайті генпроектувальника.

3.9. У разі необхідності бути присутніми на засіданні уповноваженим представникам громадських організацій, органів самоорганізації населення, зареєстрованих в установленому порядку, власникам будівель і споруд та земельних ділянок у відповідному кварталі, мікрорайоні м. Києва слід подати заяву на ім'я голови архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) щодо участі в громадському обговоренні не пізніше ніж за два календарних дні до запланованого засідання архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації). У заяві мають бути зазначені прізвища представників громадськості, які визначені для присутності на громадському обговоренні.

4. Проведення громадського обговорення містобудівної документації, проектів комплексної реконструкції та забудови територій кварталів, мікрорайонів

4.1. Громадське обговорення містобудівної документації, проектів комплексної реконструкції та забудови територій кварталів, мікрорайонів, забезпечується уповноваженим представником районної у місті Києві державної адміністрації (далі - організатор) за участю депутата районної ради і здійснюється шляхом публікації основних положень та відкритих матеріалів містобудівної документації, надання персональних відповідей, проведення публічних конференцій, "круглих столів" на ТРК-"Київ", телевізійних програм із залученням фахівців та мешканців району, зібрань громадських організацій тощо.

4.2. Організатор під час громадського обговорення забезпечує:

- обрання секретаря для складання відповідного протоколу;

- визначення регламенту виступів;

- надання слова генпроектувальнику для стислої характеристики змісту і завдань містобудівної документації, проекту комплексної реконструкції та забудови території кварталу, мікрорайону;

- надання можливості представникам громадськості ставити запитання та висловлювати побажання в усній або письмовій формі;

- надання заключного слова уповноваженій посадовій особі, замовнику, генпроектувальнику;

- підготовку секретарем протоколу громадського обговорення;

- збирання та складання переліку персональних запитів мешканців кварталу (мікрорайону) у разі проведення громадського обговорення шляхом оприлюднення матеріалів та надання відповідей заявникам.

4.3. Обраний секретар спільно із організатором та замовником складає за зразком, що додається до цього Порядку, протокол громадського обговорення.

4.4. Організатор передає протокол замовнику, генпроектувальнику, які зобов'язані у місячний термін узагальнити та урахувати пропозиції громадськості, вмотивовані та обґрунтовані відповідно до законодавства, державних норм і Правил забудови міста Києва, Генерального плану розвитку міста Києва.

4.5. Замовник забезпечує інформування населення через засоби масової інформації про урахування пропозицій громадськості в містобудівній документації з наданням необхідних роз'яснень та додає протокол або довідку щодо урахування пропозицій громадськості у складі пояснювальної записки до проекту відповідного рішення Київради.

4.6. Якщо пропозиції громадськості не надані у встановлений термін або на громадському обговоренні відсутні представники громадськості, у протоколі громадського обговорення організатором робиться про це відповідний запис.

4.7. У разі проведення громадського обговорення на розширеному засіданні архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) представники громадськості можуть висловити свої пропозиції та побажання в порядку, який регулюється головою архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

4.8. За потреби у протоколі засідання архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) дається рекомендація щодо проведення громадського обговорення містобудівної документації, проекту комплексної реконструкції та забудови території кварталу, мікрорайону відповідно до пунктів 4.1, 4.2 цього Порядку.

5. Інформування населення з питань будівництва окремих об'єктів містобудування

5.1. Замовник (забудовник) інформує населення з питань будівництва окремих об'єктів містобудування шляхом установки на місці будівельного майданчика інформаційного стенду із стислою інформацією про реквізити замовника, генпроектувальника та генпідрядника, функціональне призначення, основні техніко-економічні показники об'єкта (гранична поверховість, кількість квартир), а також схемою генерального плану з експлікацією об'єктів забудови та благоустрою (паркінгу, прибудинкових майданчиків, озеленення), схемами фасадів або перспективного зображення будівлі, схваленими на засіданні архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

5.2. Члени територіальної громади можуть за місцем свого проживання провести загальні збори з питань будівництва об'єктів містобудування в кварталі, мікрорайоні, скласти протокол громадського обговорення, звернутися з колективними запитами до замовника, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо економічних, екологічних та інших наслідків передбачуваного будівництва, урахування громадських і приватних інтересів, вмотивованих та обґрунтованих відповідно до законодавства, державних норм, Генерального плану міста Києва і Правил забудови м. Києва та підтриманих простою більшістю населення території відповідного кварталу (мікрорайону).

Протокол громадського обговорення та звернення громадськості складаються за зразками, наведеними в додатку до цього Порядку.

5.3. Замовник спільно з генпроектувальником у місячний термін з дня отримання відповідно оформлених запитів забезпечує інформування населення щодо урахування вимог громадськості, які не суперечать державним нормам та законодавству, з відповідними роз'ясненнями.

5.4. Для досягнення балансу інтересів зацікавлених сторін при будівництві об'єктів містобудування спірні питання розглядаються на засіданні комісії, затвердженої розпорядженням Київського міського голови від 25.03.2005 N 76 "Про створення комісії по вивченню питання правомірності прийняття рішень Київради про передачу земельних ділянок", за участю уповноважених представників органів самоорганізації населення, власників будинків та споруд, земельних ділянок, що прилягають до місця будівництва, інвестора та замовника, генпроектувальника, відповідної районної в місті Києві державної адміністрації.

5.5. Спірні питання щодо урахування замовником та генпроектувальником законних громадських і приватних інтересів під час будівництва окремих об'єктів містобудування оскаржуються і розглядаються у встановленому порядку.

5.6. Замовник (інвестор), органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, інші учасники містобудівної діяльності несуть відповідальність за недотримання вимог цього Порядку відповідно до законодавства та Правил забудови м. Києва.

5.7. Члени територіальної громади як місцеву ініціативу можуть внести на розгляд Київради, виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) конфліктні питання щодо урахування громадських і приватних інтересів у містобудівній документації або при будівництві окремих об'єктів містобудування, замовити незалежну громадську експертизу містобудівної та проектної документації із залученням фахівців у сфері містобудування та архітектури.

5.8. Мешканці кварталу (мікрорайону) можуть користуватися його територією без юридичного оформлення цього права на однакових засадах з іншими мешканцями міста, оскільки територія мікрорайону (кварталу) лишається за цих умов у комунальній або державній власності.

5.9. Питання про зміну використання територій та розміщення нового будівництва за межами прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків, встановлених з дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, вирішуються з урахуванням громадських інтересів відповідно до законодавства, а за потреби вилучення земель, що перебувають у власності або користуванні, - за згодою власників або користувачів.

 

Заступник міського голови -секретар Київради 

 В. Яловий 

 

Рекомендована форма подання звернення щодо урахування державних, громадських, приватних інтересів

Ініціатор (реквізити громадської організації, об'єднання власників і користувачів земельних ділянок, будівель і споруд, органів самоорганізації населення, прізвища, імена, по батькові уповноважених представників)

Пропозиція 

Обґрунтування 

  

  

Підпис(и) уповноваженого(их) представника(ів)

Перелік громадян (громадських організацій) із зазначенням адрес та прізвищ, дата подання.

 

ПРОТОКОЛгромадського обговорення

(назва містобудівної документаціїабо назва об'єкта містобудування, місце його розташування)

від "___" ____________ ____ р. 

м. Київ 

Замовник (забудовник, інвестор)(підпис керівника, дата)Організатор громадського обговорення(підпис, посада, дата) 

М. П. 

Присутні: назви та реквізити громадських організацій, органів самоорганізації територіальних громад, об'єднань власників земельних ділянок, будівель і споруд, органів самоорганізації населення, зареєстрованих в установленому порядку (прізвища, імена, по батькові уповноважених осіб - представників вказаних організацій та об'єднань), прізвища, і.п.б.

Реєстраційні листи додаються.

Порядок денний:

1. Вибори секретаря (уповноваженого представника громадської організації) для ведення протоколу.

2. Висвітлення назви об'єкта, змісту і завдань розробки, мети громадського обговорення (прізвище, ім'я, по батькові, посада доповідача).

Виступили: прізвище, ім'я, по батькові, посада або представництво у громадській. організації.

Відзначили:

Рекомендували:

Протокол вів:

від організатора (районної в м. Києві державної адміністрації, замовника):