14.9.7. Заливати муфту компаундом необхiдно на мiсцi її встановлення. Перемiщувати муфту, яка залита розплавленим компаундом, забороняється.

14.9.8. Пiсля роботи з кабелем, заповненим гiдрофобною сполукою, необхiдно протерти руки змоченою у бензинi тканиною (ганчiр'ям), а потiм ретельно промити водою з милом. Забороняється користуватися бензином неподалiк вiдкритого вогню.

15. РЕМОНТ КАБЕЛIВ ПРОВОДОВОГО МОВЛЕННЯ

15.1. Без зняття напруги дозволяється виконувати ремонтнi роботи на абонентських кабельних лiнiях проводового мовлення напругою 15 i 30 В.

15.2. Робота на фiдерних кабельних лiнiях напругою 120 В i бiльше повинна виконуватись за письмовим дозволом (додаток 16) тiльки пiсля зняття напруги з лiнiї. Дозвiл пiдписує керiвник служби, дiльницi або працiвник, вiдповiдаючий за експлуатацiю лiнiйних споруд радiовузла. Дозвiл на проведення роботи записується у журналi з зазначенням номера фiдера, який необхiдно виключити, а також часу його включення пiсля закiнчення робiт. При виконаннi аварiйних робiт у тих випадках, коли працiвники, направленi для усунення пошкодження, знаходяться поза вузлом, допускається виконання роботи по усному (телефонному) дозволу з реєстрацiєю його у журналi з наступним оформленням по установленiй формi.

15.3. Особа, що пiдписала дозвiл на виконання робiт на фiдерних лiнiях зобов'язана проiнструктувати вiдповiдального за виконання робiт, а також усiх працiвникiв бригади про порядок виконання робiт i заходи безпеки.

15.4. Особа, що вiддала розпорядження на виконання робiт, несе вiдповiдальнiсть за своєчасне зняття напруги з кабелю та її ввiмкнення пiсля закiнчення робiт.

15.5. Для зняття напруги необхiдно на розподiльному щитi вимкнути кабельну лiнiю, на якiй повинна виконуватись робота, розрядити кабель на землю та заземлити його. Щоб виключити можливiсть випадкової подачi напруги на кабель, якщо його неможливо заземлити, необхiдно вийняти запобiжники у ланцюгу живлення або закрити контакти рубильника iзоляцiйними прокладками.

15.6. На рубильнику повиннi бути вивiшенi плакати "Не вмикати – робота на лiнiї". Вивiшенi плакати повиннi вiдповiдати кiлькостi бригад, що одночасно працюють на лiнiї. Плакати знiмаються пiсля отримання повiдомлення вiд бригад про те, що робота по ремонту кабелю закiнчена. Знiмати цi плакати i вмикати напругу має право особа, яка їх вiшала.

15.7. Забороняється приступати до роботи без дозволу керiвника робiт.

15.8. Розкривати кабель необхiдно у дiелектричних рукавичках i калошах, користуючись захисними окулярами. Пiсля розкривання кабелю необхiдно переконатися за допомогою iндикатора чи вольтметра у вiдсутностi напруги на кабелi.

15.9. Ножiвка, що використовується при розрiзаннi кабелю, повинна бути заземлена.

15.10. При ремонтi пiдземного кабельного переходу повiтряних лiнiй зв'язку кабель необхiдно вiдключити вiд повiтряної лiнiї на кабельних опорах.

16. РОБОТА НА КАБЕЛЯХ, ПО ЯКИХ ПОДАЄТЬСЯ НАПРУГА ДИСТАНЦIЙНОГО ЖИВЛЕННЯ

16.1. Роботи на кабелях, якi проводяться iз зняттям i без зняття дистанцiйного живлення

16.1.1. Напруга дистанцiйного живлення (ДЖ) знiмається:

–при монтажi i демонтажi кабелю (розкриттi кабелю, монтажi i демонтажi муфт, монтажi i демонтажi кiнцевих пристроїв);

– при усуненнi пошкоджень оболонок кабелю;

– при вимiрюваннях електричних параметрiв кабелю з ДЖ (за винятком вимiрювань напруги ДЖ при паспортизацiї кабельної лiнiї i налагодженнi лiнiйного тракту);

– при ремонтi пошкодженої каналiзацiї;

– при виконаннi усiх робiт на комутацiйному полi необслуговуваних регенерацiйних пунктiв (НРП), замiнi генераторiв (дистанцiйне живлення знiмається з тих лiнiйних трактiв, ввiмкнених в НРП, на яких проводиться замiна регенераторiв), замiнi блокiв ДЖ регенераторiв;

– при роботi на увiдних платах i панелях необслуговуваних пiдсилювальних пунктiв (НПП). Дистанцiйне живлення можна не знiмати:

– при шурфуваннi з метою уточнення траси кабелю та мiсць розташування муфт;

– при шурфуваннi з метою вимiрювання потенцiалiв;

– при чищеннi колодязiв телефонної каналiзацiї;

– при роботах в колодязях чи котлованах на кабелях, по яких не подається дистанцiйне живлення, але якi прокладенi поряд з кабелями, по яких подається ДЖ;

– при оглядi та профiлактичному ремонтi примiщень НПП або контейнерiв НПП, НРП;

– при пiдкачцi повiтря в кабель або контейнер до нормального тиску;

– при виконаннi кросировок неущiльнених пар кабелiв з ДЖ;

– при винесеннi та заглибленнi кабелю i муфт.

16.1.2. При роботах на кабелi, розташованому поряд з кабелями, по яких не припинена подача дистанцiйного живлення, необхiдно дотримуватись особливої обережностi з тим, щоб не пошкодити цi кабелi та не попасти пiд напругу. При роботi по двухкабельнiй системi можна зняти живлення з одного кабелю, на якому будуть виконуватись роботи. Кабель, що знаходиться пiд напругою, необхiдно в котлованi присипати землею, а в колодязях на цей кабель необхiдно повiсити плакат "Небезпечно – висока напруга". Усi працiвники повиннi бути попередженi про те, що другий кабель знаходиться пiд напругою.

16.1.3. Ключi вiд НПП, НРП i колодязiв, де встановленi НПП, повиннi зберiгатися на кiнцевiй станцiї або обслуговуваному пiдсилювальному пунктi (ОПП) i видаватися пiд розписку тiльки особам, список яких затверджений головним iнженером пiдприємства.

16.2. Порядок вмикання i вимикання напруги дистанцiйного живлення

16.2.1. Роботи на кабелях, по яких подається дистанцiйне живлення, виконуються по наряду, який видає головний iнженер пiдприємства або начальник дiльницi з дозволом та часом вимикання напруги дистанцiйного живлення (форма наряду наведена в додатку 16). Цi роботи повиннi виконувати не менше двох працiвникiв.

16.2.2. До монтажно-паяльних робiт на кабелях, по яких подається дистанцiйне живлення, допускаються працiвники, якi знають вимоги безпеки при монтажних роботах та мають квалiфiкацiйну групу з електробезпеки не нижче III.

16.2.3. Напруга дистанцiйного живлення вимикається за розпорядженням керiвника робiт (усно, якщо керiвник знаходиться на мiсцi проведення робiт), або телефонограмою. Телефонограма розпорядження подається на iм'я начальника пiдсилювального пункту (ПП) або станцiї з зазначенням пiдпису (прiзвища) керiвника робiт, дати i часу подачi телефонограми.

В телефонограмi вказуються:

–ланцюги, на яких вимикається напруга дистанцiйного живлення (у тому числi живлення для телекерування i сигналiзацiї);

–час початку робiт;

–дiлянка роботи i точне мiсце пошкодження;

–найменування кабелю;

–характер намiчених робiт;

–вид службового зв'язку з мiсцем роботи та вiдповiдальний виконавець.

16.2.4. Дистанцiйне живлення вiдключається на ОПП, що здiйснює живлення, або кiнцевiй станцiї за письмовим розпорядженням технiчного керiвника.

16.2.5. У випадку аварiї на кабелi напруга дистанцiйного живлення вимикається негайно черговим по ОПП або станцiї.

16.2.6. На ключах та кнопках, якими вимикається напруга дистанцiйного живлення, повиннi бути вивiшенi плакати з написом: "Не вмикати – робота на лiнiї". Кiлькiсть вивiшених плакатiв повинна вiдповiдати кiлькостi бригад, якi одночасно працюють на лiнiї. У журналi робiт повинна бути зроблена вiдмiтка про кiлькiсть вивiшених плакатiв.

16.2.7. На ОПП або станцiї для забезпечення надiйного вимкнення напруги дистанцiйного живлення з обладнання та з симетричних сигнальних пар коаксiального кабелю необхiдно у ланцюгу передачi дистанцiйного живлення зробити додатковi видимi розриви шляхом знiмання вiдповiдних дужок або запобiжникiв.

16.2.8. Одночасно з вимкненням напруги дистанцiйного живлення вимикається напруга телекерування та сигналiзацiї. На платах телекерування та сигналiзацiї також вивiшується плакат: "Не вмикати – робота на лiнiї" та робиться запис в журналi.

16.2.9. Усi розпорядження, час вимикання та вмикання напруги дистанцiйного живлення повиннi бути записанi у журналi робiт пiдсилювального пункту або станцiї, що забезпечують живлення.

16.2.10. Роботи переключення на високовольтному комутацiйному обладнаннi необхiдно виконувати в дiелектричних рукавичках, стоячи на дiелектричному килимку або в дiелектричних калошах.

16.2.11. Напруга дистанцiйного живлення низькочастотних кабелiв з'єднувальних лiнiй МТС, ущiльнених чКМ вимикається на АТС, що здiйснюють живлення, на блоках (платах) ДЖ, в якi ввiмкненi пошкодженi кабелi. Кабель заземлюється на кiнцевiй станцiї та в мiсцi проведення робiт.

16.2.12. Про вiдсутнiсть напруги на струмопровiдних частинах блокiв необхiдно впевнитись за допомогою переносного вольтметра або iндикатора.

16.2.13. При двокабельнiй системi персонал ОПП або станцiї, що здiйснюють подачу живлення, повинен особливо уважно прослiдкувати, щоб дистанцiйне живлення було вимкнене на потрiбному кабелi.

16.2.14. Пiсля одержання дозволу на проведення робiт та повiдомлення про те, що напруга вимкнена, керiвник робiт (начальник кабельної дiльницi) вiд'їжджає до НПП або НРП, обмежуючих дiлянку кабелю, що потребує ремонту, по службовому зв'язку отримує пiдтвердження з ОПП або станцiї про вимкнення напруги дистанцiйного живлення та перевiряє вiдсутнiсть напруги на кабелi.

16.2.15. Для забезпечення безпеки робiт, якi виконуються на кабелi в НПП або НРП, необхiдно зробити додатковi розриви в ланцюгах приймання дистанцiйного живлення.

Для забезпечення видимого розриву у ланцюгах дистанцiйного живлення симетричного кабелю повиннi бути знятi двопарнi вилки з боксiв. Одночасно необхiдно зняти дужки видимих роз'ємiв для вiдповiдних плат приймання дистанцiйного живлення.

Видимий розрив ланцюгiв дистанцiйного живлення на коаксiальних парах здiйснюється знiманням вiдповiдних високовольтних дужок,розташованих мiж платою фiльтрiв i блоком автотрансформаторiв, а на симетричних парах – знiманням дужок на боксах, розташованих на допомiжнiй стойцi. Високовольтнi дужки коаксiальних пар необхiдно поставити в горизонтальне положення, внаслiдок чого центральна жила i трубка з'єднуються разом i заземлюються.

Для вимкнення напруги ДЖ на кабелях НЧ, ущiльнених чКМ, необхiдно на вiдповiдних стойках або блоках у ланцюгу передачi зробити допомiжний розрив знiманням дужок, за допомогою яких комутується напруга ДЖ iз станцiйних пар на лiнiйнi пари.

16.2.16. У малогабаритних НПП видимий розрив здiйснюється знiманням високочастотних роз'ємiв або дужок на вiдповiдних блоках чи боксах.

За допомогою переносного лiнiйного комплекту (ЛК) iндикатора напруги або iншого вимiрювального приладу необхiдно впевнитись у вiдсутностi напруги дистанцiйного живлення. При користуваннi комплектом ЛК необхiдно клему для заземлення приладу надiйно з'єднати з клемою для заземлення НПП.

16.2.17. Пiсля вимкнення напруги дистанцiйного живлення кабель необхiдно розрядити на землю. Ця робота виконується в дiелектричних рукавичках, дiелектричних калошах та iз застосуванням захисних окулярiв. Кабель необхiдно розрядити з обох бокiв пiдсилювальної дiлянки.

16.2.18. Тiльки особисто перевiривши в НПП або НРП вiдсутнiсть напруги на кабелi, керiвник робiт видає розпорядження приступити до роботи на кабелi.

16.2.19. Дистанцiйне живлення включається пiсля закiнчення робiт на кабелi за усним розпорядженням керiвника робiт, якщо вiн на мiсцi вмикання ДЖ з записом у журналi, або телефонограмою, що передається керiвником робiт на ПП або станцiю. Працiвник ОПП або станцiї, який вмикає напругу дистанцiйного живлення,повинен вдруге перевiрити повiдомлення про закiнчення робiт та зафiксувати час вмикання дистанцiйного живлення у журналi проведення робiт.

16.2.20. Ввiмкнути напругу дистанцiйного живлення i зняти плакати може тiльки особа, яка їх вiшала, пiсля отримання повiдомленя про закiнчення робiт на лiнiї та повторної перевiрки. Плакати знiмаються послiдовно пiсля одержання повiдомлень про закiнчення бригадами робiт на лiнiї.

16.3. Проведення ремонтно-профiлактичних робiт

16.3.1. Керiвник робiт, отримавши наряд на роботу, повинен бути проiнструктований головним iнженером або iншою посадовою особою пiдприємства, на яку покладено вiдповiдальнiсть, про характер робiт та вимоги безпеки пiд час роботи на кабелi, по якому подається дистанцiйне живлення. В свою чергу начальник кабельної дiльницi або керiвник робiт повинен проiнструктувати працiвникiв про майбутнiй обсяг робiт та вимоги безпеки. Перед початком робiт керiвник повинен передати на ПП або станцiю, що здiйснює подачу живлення, телефонограму з розпорядженням вимкнути дистанцiйне живлення.

Забороняється заздалегiдь домовлятися про час вмикання та вимикання напруги дистанцiйного живлення.

16.3.2. Черговий ОПП або станцiї, що здiйснює подачу живлення, одержавши телефонограму, повiдомляє про її змiст начальника ОПП, iнженера змiни або старшого електромеханiка.

Порядок вимиканя напруги дистанцiйного живлення приведений в п.п. 16.2.1 – 16.2.20.

Пiсля вимикання дистанцiйного живлення черговий передає телефонограму керiвнику робiт i оповiщає керiвну станцiю про вимкнення дистацiйного живлення.

16.3.3. Для знаходження траси кабелю, муфт, глибини їх залягання необхiдно користуватися кабелешукачем.

16.3.4. Перед розкриттям кабелю необхiдно з найближчого НПП або НРП зв'язатися по службовому зв'язку з ОПП або станцiєю, що здiйснюють подачу живлення, i одержати пiдтвердження, що дистанцiйне живлення вимкнене саме на тому кабелi, на якому повиннi проводитись роботи.

16.3.5. Розрiзати i розкривати кабель, розкривати муфти дозволяється тiльки в присутностi керiвника робiт.

16.3.6. При розрiзаннi i розкриттi кабелю, при розкриттi муфт електромонтер повинен бути у дiелектричних калошах, дiелектричних рукавичках i захисних окулярах.

Пiсля розкриття кабелю необхiдно розрядити його на землю i, впевнившись у вiдсутностi напруги, працювати без засобiв захисту.

16.3.7. Ножiвка, що застосовується при розрiзаннi кабелю, повинна бути заземлена.

16.3.8. Дистанцiйне живлення вмикається пiсля закiнчення ремонтно-профiлактичних робiт згiдно п. 16.2.20.

16.4. Аварiйно-вiдновлювальнi роботи

16.4.1. При виявленнi пошкодження кабелю (обрив, коротке замикання, пониження iзоляцiї i т.iн.) черговий ОПП або станцiї, що здiйснює подачу живлення, повинен сповiстити про аварiю свого керiвника.