За результат випробувань приймають середнє арифметичне значення вимірів трьох зразків.

7.10 Показник теплозасвоєння поверхні підлоги з покриттям із лінолеуму належить визначати за ГОСТ 25609.

7.11 Визначення індекса зниження приведеного рівня ударного шуму під перекриттям за рахунок застосування лінолеуму належить проводити за ГОСТ 24210.

7.12 Рівномірність забарвлення лицьової поверхні (інструментально) і кольоростійкість одноколірного лінолеуму при оформленні зразків-еталонів належить визначати за ГОСТ 11583. Тривалість опромінювання - 30 год.

7.13 Вимірювання питомого електричного опору лінолеуму належить проводити за ГОСТ 6433.2 на зразках діаметром не менше , діаметром металевого вимірювального електрода ± при напрузі 100 В.

Величину питомого електричного опору лінолеуму обчислюють як середнє арифметичне значення результатів випробувань трьох зразків.

8 Транспортування і зберігання

8 1 Лінолеум транспортують усіма видами транспорту в критих транспортних засобах у відповідності з правилами перевезення вантажів, чинними для даного виду транспорту.

8.2 Рулони чи бобіни, що транспортуються, повинні бути установлені в вертикальне положення в один ряд по висоті. Допускається транспортування бобін в горизонтальному положенні в два ряди по висоті.

8.3 При транспортуванні, навантаженні і розвантаженні лінолеуму повинні вживатися заходи, які забезпечують його зберігання від пошкоджень, зволоження і забруднення.

8.4 За пожежною небезпекою вантажів лінолеум відноситься до 9 класу; 9.1 підкласу; класифікаційний шифр 9133 згідно з ГОСТ 19433.

8.5 Рулони чи бобіни лінолеуму повинні зберігатися в сухому закритому спеціально відведеному приміщенні при температурі не нижче 283 К (+10°С) в вертикальному положенні в один ряд по висоті на відстані не менше їм від обігрівальних приладів.

Допускається зберігання бобін в горизонтальному положенні в два ряди по висоті.

Категорія приміщення для зберігання В, зона класу П-ІІа згідно з ПУЕ.

8.6 Не допускається в приміщенні для зберігання поява відкритого вогню, наявність органічних розчинників та речовин, що їх виділяють.

9 Вказівки щодо експлуатації

9.1 Розпакування рулонів чи бобін лінолеуму необхідно проводити при температурі повітря не нижче 288 К (+15°С).

У випадку, коли рулони чи бобіни транспортувались при температурі від 273 К (0°С) до 283 К (+10°С) їх слід розкочувати не раніше ніж через 24 год, а при температурі нижче 273 К (0°С) - не раніше ніж через 48 год після переміщення їх в тепле приміщення

9.2 Улаштування підлоги з покриттям лінолеумом належить проводити згідно з вимогами розділу 4 СНиП 3.04.01 І Інструкції по його застосуванню.

9.3 Поверхню підлоги після укладання лінолеуму для зниження величини залишкового потенціалу статичної електрики належить натерти мастикою, яка містить воскову складову без органічних розчинників.

10 Гарантії виробника

10.1 Виробник гарантує відповідність лінолеуму вимогам цього стандарту один рік з дня відвантаження його споживачеві при дотриманні умов транспортування, зберігання і вказівок щодо експлуатації.

10.2 Гарантійний строк зберігання - один рік від дня виготовлення при дотримуванні умов транспортування і зберігання.

Ключові слова:

лінолеум полівінілхлоридний, теплозвукоізолююча підоснова, технічні умови, вимоги технічні, вимоги безпеки, маркування, пакування, правила приймання, методи контролю