6.11. Внутрішні несучі стіни та перегородки, що відокремлюють житлові блоки від інших груп приміщень, повинні мати  межу вогнетривкості не   менше   0,5 години та нульову межу розповсюдження вогню.

6.12. Двері приміщень, де розташовані газові прилади, повинні відкриватись назовні.

6.13.  Найбільша  відстань від дверей спалень, їдалень   і загальних кімнат до сходової     клітки   або  виходу йазовні з будівлі повинна бути 20 м:

6.14.  З    кожного поверху будйнку-інтернату слід передбачати не менше, двох евакуаційних виходів.

6.15. Використання зовнішніх пожежних  сходів для евакуації мешканців будинків для престарілих забороняється.

6.16.  Допускається       влаштування відкритих     сходів     (без огброджуючих внутрішніх стін та перегородок) з, вестибюля  на другий  поверх,  якщо стіни та перекриття вестибюля зроблені з негорючих матеріалів з  межею  вогнетривкості не менше 0,75 години, а приміщення вестибюлів відокремлені від коридорів пере-городками з дверима.   Відкритих  сходів у   будинках   допускається   передбачати не більше 50%.

Сходові клітки і ліфтові холи повинні-бути відокремлені від приміщень будь-якого призначення та коридорів дверима з ущільненням в притворах , що обладнані закривачами.

6.17. З кожної сходової клітки повинно бути передбачено   вихід    безпосередньо назовні, а з однієї — через вестибюль.

Сходові клітки для евакуації людей повинні мати природне освітлення.

6.18.  Гвинтові,  криволінійні, а також забіжні сходи на шляхах евакуації забороняються.

6.19.  Технічні,     підвальні    та    цокольні    поверхи    слід розділяти      протипожежними перегородками   1-го типу на відсіки площею не більше . У технічних підпіллях двері в протипожежних перегородках  можуть  бути  важко-горючими з ущільненням у стулках.

Перегородки, що відділяють технічний коридор підвальних і цокольних поверхів від решти приміщень, повинні бути протипожежними 1-го типу.

6.20. У зовнішніх стінах підвалів повинні передбачатись вікна розміром 1,2x0,9 м з приямками з розрахунку не мбнше одного вікна на . площі підвалу, але й не менше двох.

6.21.  З підвальних і цокольних поверхів необхідно передбачати виходи безпосередньо     назовні.     Сполучення підвальних і цокольних поверхів з першим поверхом повинно здійснюватись по самостійних сходових клітках з виходом в них через тамбур-шлюз із двома дверима,  що    самі    зачиняються. Розміщення    цих сходів у межах ліфтових холів не допускається.

6.22.  Сполучення шахт ліфтів та сходових кліток з підвалами не допускається.

Межі вогнетривкості та поширення вогню для конструкцій галерей у галерейних будинках повинні відповідати показникам, що прийняті для перекриттів.

6.23. Застосування    горючих    облицювальних    матеріалів      і матеріалів, що   виділяють   при   горінні   токсичні речовини, а також   килимових   покриттів на шляхах  евакуації   (сходових клітках, коридорах, пішохідних тунелях, вестибюлях, холах), а також в їдальнях та актових залах не допускається.

6.24. Огорожі комунікаційних ніш повинні бути протипожежними 1-го типу.

 6.25. Сонцезахисні пристрої у будин-ках-інтернатах повинні бути з негорючих матеріалів.

Огорожа лоджій і балконів у будинках висотою три поверхи й більше повинна виконуватись з негорючих матеріалів (за винятком конструкцій засклення).

6.26.  На дахах   будинків-інтернатів висотою 10м і більше слід передбачати негорючі   огорожі висотою не менше (на плоских покрівлях — не менше 0,9м).

6.27.  Використання аміачних холодильних установок у будинках для престарілих не допускається.

6.28.  У   лікувально-виробничих   майстернях   при   будинках   для престарілих забороняється використовувати вибухонебезпечні речовини та матеріали.

6.29: У будинках-інтернатах для престарілих автоматичною пожежною сигналізацією повинні бути обладанані всі приміщення (за винятком приміщень з вологими процесами).

ДОДАТОК 1 Довідковий

 

ТЕРМІНИ, ВИЗНАЧЕННЯ ТА СКОРОЧЕННЯ

ПРЕСТАРІЛІ (ОСОБИ ПОХИЛОГО ВІКУ) — всі особи пенсійного віку (жінки — з 55 років, чоловіки — з 60 років).

СІМ'Я — група (починаючи з двох осіб) людей, які живуть разом і пов'язані родинними зв'язками.

Терміни, що характеризують фізичний стан престарілих:

ПРАКТИЧНО ЗДОРОВІ  —  престарілі, які здатні до самообслуговування і беруть повноцінну участь у трудовому житті родини та суспільства;

НАПІВПРАЦЕЗДАТНІ— особи, які здатні до повсякденного самообслуговування, періодичної трудової діяльності, але потребують епізодичної допомоги при виконанні трудомістких робіт;

НЕМІЧНІ -   престарілі,  які здатні до часткового самообслугову-вання, потребують постійного нагляду та регулярної медичної допомоги; зрідка можуть виконувати неважку працю.

БУДИНОК ПРЕСТАРІЛИХ (скорочено— БП) — будинок, призначений для тимчасового або постійного перебування престарілих.

БУДИНОК-ІНТЕРНАТ (скорочено — БІ) — установа соціального забезпечення для престарілих, які не потребують стаціонарного лікування та не мають родичів, котрі згідно з законом зобов'язанні їх утримувати. За обсягом та рівнем стаціонарних послуг вони поділяються на будинки-інтернати з первинним, обмеженим та розвиненим обслуговуванням.

БУДИНКИ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ (БЕО) — відомчі житлові будинки (типу гуртожитків) для сумісного перебування невеликої кількості престарілих — одна-дві житлові групи по 5 осіб. Принцип організації БЕО — самообслуговування, посильна взаємодопомога, повсякденна допомога обслуговуючого персоналу (приготування їжі — на місці або привізне, прибирання, прання), періодичне громадське обслуговування пересувного типу.

Тип будинку — одно-двоквартирні будинки з розширеним складом приміщень.

ЖИТЛОВІ БУДИНКИ ЗМІШАНОЇ СТРУКТУРИ   ЗАСЕЛEHHЯ — комбінації груп квартир для престарілих і груп квартир для інших категорій сімей (одинаки передпенсійного віку, неповні сім'ї, сім'ї спеціалістів та інш. — тобто соціальні групи людей, що не мають розвиненого підсобного господарства і тяжіють до мешкання в упорядкованому комунальному житловому фонді).

Типи будинків— блоковані, блоковано-галерейні, секційні і т.п.

ЖИТЛОВІ БУДИНКИ ДЛЯ РОДИH-НИХ СІМЕЙ — тип садибного житлового будинку складної планувальної структури, що дозволяє просторово виділяти функціональні групи приміщень сумісного та роздільного використання груп (членів), які складають великі, складні сім'ї з кількох поколінь.

РОДИННИЙ БУДИНОК ПРЕСТАРІЛИХ — житло для престарілих малої місткості (до 5 осіб), де нагляд за престарілими   здійснює сім'я-піклувальник.

Тип будинку — житловий будинок для родинних сімей.

ЖИТЛОВА ГРУПА (ЖИТЛОВИЙ БЛОК) — група житлових (спальних) кімнат, об'єднаних підсобними приміщеннями загального користування.

ФАП — фельдшерсько-акушерський пункт.

 

 ДОДАТОК   2 Обов' язкиаий

 

ПРАВИЛА ПІДРАХУНКУ ПЛОЩІ, ОБ'ЄМІВ ТА КІЛЬКОСТІ ПОВЕРХІВ

1.  Площі   квартирних   будинків визначаються  за правилами, наведеними в ДБH 79-92 «Житлові   будинки   для індивідуальних забудовників України».

2.  Житлову площу   БІта  БEOслід визначати як суму площ спальних (житлових) кімнат.

3.  Площа   приміщень  загального  користування —  сума площ приміщень денного перебування престарілих:   загальних кімнат, холів, кімнат відпочинку, залу   їдальні, клубних приміщень, кімнат для лікувально-трудової діяльності.

4.  Підсобна   площа   —   площа   усіх підсобних і обслуговуючих приміщень (коридори,        санвузли,        приміщення вестибюль н о- адміністративної, лікувально-профілактичної, господарської та ін. груп), що розміщені в об'ємі капітальних стін за винятком приміщень загального користування.

5. Площа літніх приміщень — сумарна площа балконів,   лоджій, веранд і терас індивідуального та загального користування.

6.  Загальна площа БІ (БEO) — сума площ   житлової, підсобної та приміщень загального користування.

Площі сходів, ліфтових та ін. шахт, горищ та господарського підпілля в загальну площу будинку не враховуються.

7. Площу приміщень будинків для престарілих слід визначати за їх розмірами, що вимірюються між опорядженими поверхнями стін і перегородок на рівні підлоги (не враховуючи плінтуси). При визначенні     площі     мансардного приміщення враховується частина площі цього приміщення  з  висотою від підлоги  до   виступаючих конструкцій стелі не менше .

8. Будівельний об'єм будинків для престарілих   визначається      як   сума

будівельного об'єму вище позначки ± 0,000 (надземна частина) та нижче цієї позначки (підземна частина).

Будівельний об'єм надземної частини будинку з горищем, що не опалюється, визначається помноженням площі горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будинку на рівні першого поверху вище цоколя на повну висоту будинку, що вимірюється від рівня чистої підлоги першого поверху до верхньої площини теплоізоляційного шару горищного перекриття; для плоских суміщених дахів до середньої позначки верху даху.

Будівельним об'єм підземної частини будинку визначається помноженням площі горизонтального зрізу по зовнішньому обводу будинку на рівні першого поверху вище цоколя на висоту, виміряну від рівня чистої підлоги першого поверху до рівня підлоги підвалу або цокольного поверху.

Об'єм портиків під'їздів, літніх приміщень, що розміщуються поза габаритами будинку, в загальний об'єм будинку не враховується.

9. Площа   забудови   будинку   визна-чатється   як   площа горизонтального перерізу по зовнішньому обводу будинку на рівні цоколя, враховуючи частини, шо виступають.   Площа   під будинком,   що стоїть на стовпах, а також проїзди під будинком зараховуються до площі забудови.

10.  В загальну кількість поверхів будинку зараховуються всі надземні поверхи, в тому числі мансардний і цокольний, якщо верх перекриття   оста нього   знаходиться  вище середньої планувальної позначки землі не менше ніж на .

При різній кількості поверхів у різних частинах будинку, а також при розміщенні будинку на ділянці з ухилом, коли за рахунок ухилу збільшується кількість поверхів, площа визначається окремо для кожної частини будинку.

 

 

ДОДАТОК З Довідковий

НОМЕНКЛАТУРА ЖИТЛА ДЛЯ РОЗСЕЛЕННЯ ОСІБ ПОХИЛОГО BIKV

СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ УКРАЇНИ

Типи житла

Сімейний стан престарілих

Фізичний стан

престарілих

 

   Місткість будинку

Житлові   будинкиквартирного  типу

Житлові будинки для       родинних сімей

Складні       сім'ї більше-4 осіб, у т.ч. 1-2 престарілих

Працездатні, напівпрацездатні , немічні

4-8 осіб і більше

Одноквартирні індивідуальні будинки

Сім'ї престарілих, (одинаки)

Працездатні, напівпрацездатні

2-3 особи (1)

Блоковані житлові будинки

Одинаки,     сім'ї престарілих

Працездатці, напівпрацездатні

6 - 8 осіб (12)

Житлові будинки змішаної структури

Одинаки,     сім'ї престарілих;   одинаки     та     сім'ї інших вікових категорій

Працездатні, напівпрацездатні, немічні

16-32 особи, в т. ч. 4-8 престарілих

 

Житлові будинки з покімнатним заселенням, в т.ч. — сезонні

Будинки для престарілих з елементами обслуговування

Одинаки,        подружні або родинні пари

Напівпрацездатні, (працездатні, немічні)

5 - 10 осіб

Будинки-інтернати загального типу:

 

 

 

-з первинним обслуговуванням

Одинаки,       подружні або родинні пари

Напівпрацездатні, (немічні)  

5 - 10 осіб

-з обмеженим обслуговуванням

Одинаки,        подружні або родинні пари

Напівпрацездатні, немічні

5-20 осіб

-з розвиненим обслуговуванням

Одинаки,        подружні або родинні пари

Немічні, напівпрацездатні

15 -50 осіб

Примітка. В дужках вказані допустимі значення.

 

 

ДОДАТОК 4 Довідковий

 

ПРИМІРНИЙ СКЛАД ТА ПЛОЩІ ПРИМІЩЕНЬ У БУДИНКАХ З  ЕЛЕМЕНТАМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ

 

Приміщення

Площа, м2

Примітки

Житлові кімнати:

 

 

- на одну особу

10,0-12,0

 

- на дві особи

14,0-18,0

 

- для сімей з двох осіб

9,0+12,0

 

- для сімей з трьох осіб

12,0+18,0

 

Санвузли:*

 

 

- туалет з рукомийником

1,5

 

-санітарна кабіна  (вмивальник, унітаз, душ)

3,0

 

- ванна (ванна, унітаз, вмивальник)

4,0-4,5

 

Вбудовані шафи (поза межами житлових кімнат)

не менше

/особу

 

Загальна кімната

10,0+2n

 

їдальня з вмивальником

7+0,5n(6,0)

В дужках вказана додаткова площа при об'єднанні їдальні та загальної кімнати

Кухня:

 

 

- при місцевому приготуванні їжі

10,0+0,5n

 

- при привізному харчуванні

9,0-12,0

 

Комори для продуктів

2,0-4,0

 

Кімната для   праці з вбудованою шафою

12,0-15,0

Може входити до складу господарських будівель

Комори

1,5n

 

Пральня з місцем для прасування

4,0-5,0

Не обов'язково

Приміщення для пересувних форм обслуговування

8,0-10,0

Можливо виділення площі в передпокої або в загальній кімнаті

Кімната персоналу з санвузлом (при БЕО на 2 житлові групи)

8,0+1,2

При цілодобовому перебуванні— 12+1,2**