Правилах технічної експлуатації залізниць України [71];

Правилах перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України [72];

Правилах безпеки для працівників залізничного транспорту на електрифікованих лініях [25];

НАПБ В.01. 053-2000/520 [60];

Інструкції з сигналізації на залізницях України [66];

Інструкції з супроводження та охорони пошти при перевезеннях [65];

Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України [53];

Інструкції провідника-електромонтера поштового вагона [74];

Порядку пересилання поштових відправлень [75];

Инструкции об организации перевозки почты в почтовых вагонах [76], цих Правилах.

7.1.3. Згідно Правил перевезення пошти та експлуатації поштових вагонів на залізницях України [64] поштові вагони, їх обладнання повинні відповідати технічній документації на конкретні моделі поштових вагонів.

7.1.4. Відповідальність за забезпечення вимог безпеки в поштовому вагоні покладається на начальника поштового вагона згідно "Инструкции об организации перевозки почты в почтовых вагонах "[76].

7.1.5. Згідно Правил перевезення пошти та експлуатації поштових вагонів на залізницях України [64] для приймання поштового вагона перед рейсом, забезпечення безпечного руху його на маршруті має бути призначений провідник-електромонтер поштового вагона, обов’язки якого викладені в Інструкції провідника-електромонтера поштового вагона [74].

7.1.6. На об’єктах поштового зв’язку має бути забезпечено:

- своєчасне інформування працівників, які займаються обміном пошти з поштовими вагонами, про прибуття та відправлення поїздів;

- додержання схеми і графіку подачі поштових вагонів під навантаження (розвантаження) пошти;

- доведення до відому бригад поштових вагонів місць набору питної води на всіх станціях за маршрутами слідування поштових вагонів, місць заправки вугіллям для опалення поштових вагонів і водою.

7.1.7. Рівень освітлення місць обміну пошти з поштовими вагонами в темний час доби має бути не менше 100 лк у разі освітлення люмінесцентними лампами і 50 лк у разі освітлення лампами накалювання згідно ВСН 45. 122-77 [56].

7.1.8. Залізничні платформи та навантажувально-розван-тажувальні площадки мають задовольняти вимогам ВНТП 311-86 [58].

Ширина платформ по обміну пошти на території ПО у разі механізованого навантажування та розвантажування вагонів має бути не менше :

12 м - у разі двустороннього розташування поштових вагонів;

8 м - у разі одностороннього розташування поштових вагонів.

Ширина платформ по обміну пошти на території ПО у разі навантажування та розвантажування пошти в контейнери та візки має бути не менше:

6 м - у разі одностороннього розташування поштових вагонів;

8 м - у разі двустороннього розташування поштових вагонів.

По краю платформ по обміну пошти на території ПО мають бути обладнані огороджувальні (відбойні) пристрої висотою не менше 0,05 м і шириною 0,15 м.

7.1.9. На поверхні платформ по обміну пошти на території ПО має бути нанесена обмежувальна розмітка двох різних кольорів:

жовтого - на відстані 0,5 м від краю платформи, ближче якої до краю платформи не дозволяється встановлювати та загальмовувати транспортні засоби під час обміну пошти з поштовими вагонами;

білого - на відстані 1 м від краю платформи, ближче якої до краю платформи не дозволяється рух транспортних засобів.

7.1.10. У разі відсутності на станціях обміну пасажирських платформ місця обміну пошти мають бути обладнані у вигляді площадок з твердим і рівним покриттям.

7.1.11. Під час експлуатації поштового вагона повинні виконуватися вимоги безпеки визначені Правилами перевезення пошти та експлуатації поштових вагонів на залізницях України [64], Інструкцією провідника-електромонтера поштового вагона [74] та "Инструкцией об организации перевозки почты в почтовых вагонах "[76].

7.1.12. Поштові відправлення повинні розміщуватись тільки в коморах поштових вагонів. Проходи до дверей комор мають бути вільними.

7.1.13. У разі укладання посилок (пачок) штабелем його висота не повинна перевищувати 1,5 м, при цьому посилки в твердій упаковці та вагою більше 10 кг повинні розміщуватися унизу. На полицях повинні укладатися тільки посилки легші за 10 кг так, щоб вони не виступали за межі полиць.

7.1.14. Прийом пошти у вагон з платформ у пунктах відправлення має припинятися за 3 хв. до відправлення потягу. На проміжних станціях двері комор мають зачинятися перед відправленням потягу.

7.1.15. Для забезпечення безпеки працівників у разі відстані між залізничною платформою і вагоном понад 0,2 м повинні використовуватися міцні перехідні містки, які перекривають простір між платформою і дверима вагона та мають кріплення, що виключають можливість зміщення містків.

7.1.16. Під час оброблення пошти в поштовому вагоні слід дотримуватися вимог безпеки, що викладені в підрозділі 5.2. цих Правил (Вимоги безпеки під час обробки письмової кореспонденції).

7.1.17. Рух технологічного самохідного транспорту (електрокари, електротягачі, електронавантажувачі, колісні трактори) на залізничних станціях від об’єкта поштового зв'язку до поштового вагону повинен здійснюватись за "Схемою руху внутрішньовиробничого транспорту ПО по платформах станції ... ", яка погоджується з керівником станції та затверджується керівником ПО. Схема руху доводиться до відома кожного водія транспортного засобу ПО.

7.1.18. Типи транспортних засобів, що використовуються для транспортування поштових відправлень на території залізничної станції, узгоджуються з керівництвом станції.

7.1.19. У разі виїзду для обміну пошти на залізничні платформи дозволяється причіпляти не більше трьох візків до будь-якого виду транспорту.

7.1.20. Проїзд транспортних засобів через рейкові колії дозволяється тільки у встановлених для цього місцях (переїздах, проїздах, переходах).

7.1.21. Перед тим, як переїхати через залізничні колії, транспортний засіб має бути зупинений на відстані не менше 3 метрів від найближчої рейки. Переконавшись , що шлях вільний, можна в'їжджати на переїзд.

7.1.22. Під час наближення потягу (локомотива) до платформи або його руху вздовж платформи транспортний засіб необхідно зупинити.

7.1.23. Рух транспортних засобів, візків, контейнерів по пасажирських (поштових) платформах дозволяється на відстані не ближче 1 м від краю платформи.

7.1.24. Рух транспортного засобу по платформах дозволяється лише в один ряд в кожному напрямку. Рух транспортного засобу під час посадки та висадки пасажирів не дозволяється.

7.1.25. Не пізніше як за 10 хвилин до прибуття потягу має бути доставлена пошта до місця зупинки поштового вагону.

7.1.26. До прибуття потягу візки, контейнери з поштою та порожні візки встановлюються вздовж пасажирської платформи на відстані не ближче 1м від її краю і загальмовуються.

7.1.27. Для навантаження та розвантаження пошти візки, контейнери, електрокари (електротягачі) встановлюються не ближче ніж 0,5 м від краю платформи і загальмовуються.

Після обміну пошти не слід залишати на пасажирській платформі порожні поштові візки та контейнери.

7.1.28. Під час обміну пошти двері комор поштового вагону необхідно закріпляти відповідними пристроями.

7.1.29. На залізничних станціях, де нема платформ, пошта повинна укладатися між двома коліями до висоти штабелю не більше 1м та не ближче 1,3 м від головки рейки.

7.1.30. Поштові відправлення повинні укладатись на візок так, щоб вони не виступали за габарити візка.

7.1.31. Навантажений поштовий візок під час ручного транспортування повинні переміщати не менш ніж 2 працівника.

7.1.32. У пунктах обміну пошти, де час зупинки потягу не перевищує 3 хвилин, пошта має обмінюватися без входу працівника пункту обміну до поштового вагону.

7.2. Вимоги безпеки під час перевезення та обміну пошти з

використанням автомобільного транспорту

7.2.1. Вимоги безпеки, що викладені в цьому підрозділі, поширюються на процеси перевезення та обміну пошти з використанням автомобільного транспорту у пунктах обміну (ПО).

7.2.2. Під час перевезення та обміну пошти з використанням автомобільного транспорту повинні виконуватися вимоги, що викладені у Законі України "Про дорожній рух" [2], ДНАОП 0.00-1.28-97 [14], Інструкції з супроводження та охорони пошти при перевезеннях [65], Правилах перевезення пошти автомобільним транспортом [70], Правилах дорожнього руху [5], вимогах цих Правил.

7.2.3. Для перевезення поштових відправлень і їх обміну на ОПЗ мають застосовуватися спеціально обладнані автомобілі.

7.2.4. Обмін пошти з використанням автотранспорту на ОПЗ здійснюється через люкові вікна.

7.2.5. Люкові вікна обміну мають бути обладнані повітряно-тепловими завісами або захисними фартухами, пристроєм сигналізації про прибуття автотранспорту та готовність його до обміну пошти.

7.2.6. Із зовнішньої сторони будинку люкові вікна мають бути обладнані світильниками у бризкопилозахисному виконанні, що забезпечують рівень освітлення місця обміну не менш як 150 лк.

7.2.7. Над люковими вікнами обміну пошти мають бути встановлені навіси.

7.2.8. Стулки вікон обміну із зовнішньої сторони повинні бути пофарбовані відповідно до вимог ГОСТ 12.4.026-76 [41].

7.2.9. На території перед люковими вікнами має бути упор для коліс автомобіля висотою не менше 1/3 діаметру заднього колеса автомобіля, пофарбований згідно ГОСТ 12.4.026-76 [41]. Установка упору від стіни будинку в зоні обміну повинна забезпечувати відстань між стіною будинку і заднім відкритим бортом автомобіля не менше 0,5 м для всіх типів автомобілів.

7.2.10. Для зупинки автомобіля біля люкових вікон на стіні будинку з лівої сторони від осі вікна (зі сторони водія) на відстані 1,25 м має бути нанесена вертикальна смуга від рівня землі до навісу шириною 0,05 її довжини.

7.2.11. Під час руху автомобіля заднім ходом до люкового вікна обміну пошти персоналу не дозволяється знаходитися між автомобілем і вікном обміну, підійматися в кузов.

7.2.12. Секцію транспортера слід висувати після зупинки автомобіля та отримання сигналу про прибуття автомобіля.

7.2.13. Транспортер має бути обладнаний сигналізацією (звуковою або світловою) для попередження про висунення секції транспортера.

7.2.14. Висунена секція транспортера повинна перекривати зазор між стіною будинку і фургоном (заднім бортом автомобіля).

7.2.15. Столи висувних секцій транспортерів, що призначені для прийому поштових відправлень, мають бути пофарбовані згідно ГОСТ 12.4.026-76 [41], компоновка столів має виключати можливість попадання пальців працівників між задньою площиною прийомного стола і кінцевим барабаном.

7.3. Вимоги безпеки під час обміну пошти з використанням

авіаційного транспорту

7.3.1. Під час перевезення та обміну пошти з використанням авіаційного транспорту повинні виконуватися вимоги, що викладені у Правилах перевезення пошти повітряними суднами [77], Інструкції з супроводження та охорони пошти при перевезеннях [65], цих Правилах.

7.3.2. Місця обміну пошти з повітряними суднами, маршрути та швидкість руху автотранспорту до них визначаються керівником аеропорту.

7.3.3. Підходи або під'їзди до місць обміну пошти з повітряними суднами мають встановлюватися згідно схеми, затвердженої керівником аеропорту. Працівники ОПЗ зобов'язані виконувати вимоги посадових осіб (чергових диспетчерів, керівників польотів) щодо дозволу та заборони руху людей та транспорту по льотному полю.

7.3.4. Працівники ОПЗ, які повинні виїжджати (виходити) на територію аеропорту для виконання службових обов'язків, мають бути ознайомлені із зонами, дозволеними для руху транспорту та людей, маршрутами та швидкістю руху транспорту.

7.3.5. Працівники з обміну пошти не повинні підходити до повітряного судна до повної зупинки всіх його двигунів.

7.3.6. Під час під’їзду до повітряного судна автомобіль має бути зупинений не ближче як за 10 м до нього і після цього здійснювати під'їзд до повітряного судна тільки з дозволу та під керівництвом працівника аеропорту.

Відстань між кузовом автомобіля та вантажним люком повітряного судна повинна залишатися не менше як 0,5 м.

7.3.7. Автомобіль, що поданий під навантаження (розвантаження) пошти, має бути поставлений на ручні гальма. Під колеса автомобіля мають бути встановлені переносні підколісні упори (як спереду, так і позаду).

7.3.8. Навантаження пошти в повітряне судно та розвантаження її з нього здійснюється працівниками аеропорту.

7.3.9. Не дозволяється:

– перевозити сторонніх осіб на транспорті ОПЗ до місця обміну пошти з повітряним судном;

– залишати без нагляду поштові відправлення на льотному полі та рульожних доріжках;

– під'їзд автомобілів (автонавантажувачів та іншого виду транспорту) до повітряного судна впритул;

– обмін пошти у невизначених місцях.

7.4. Вимоги безпеки під час експлуатації технологічного (внутрішньовиробничого) транспорту

7.4.1. Технологічний транспорт (електрокари, електротягачі, електронавантажувачі, автонавантажувачі, причіпні та ручні візки) має відповідати вимогам ГОСТ 12.2.003-91 [31], ГОСТ 16215-80 [41а], ГОСТ 18962-97 [41б].

7.4.2. Під час експлуатації технологічного транспорту повинні виконуватися вимоги, що викладені у ДНАОП 0.00-1.09-94 [10], ДНАОП 0.00-1.28-97 [14], НАОП 1.4.32-1.05-79 [26], цих Правилах.

7.4.3. Реєстрація технологічного транспорту повинна виконуватися згідно ДНАОП 0.00-1.09-94 [10].

7.4.4. Технічний стан технологічного транспорту повинен перевірятися особою, яка відповідає за випуск на лінію технічно справних транспортних засобів. Перевірка має здійснюватися оглядом перед випуском транспорту на лінію.

За результатами огляду проводиться запис у спеціальному журналі технічного стану транспорту.

7.4.5. Особа, яка відповідає за випуск на лінію, не повинна допускати експлуатацію механізованого транспорту:

– водіями, які не пройшли атестацію (чергову перевірку знань) та не мають посвідчення на право керування даним видом транспорту;