користуватися несправними, зношеними, немаркірованими грузозахватнимиі пристосуваннями і тарою;

- застосовувати для зачалки вантажів випадкові закладки (кілочки, штирі і ін.);

- знаходитися під вантажем;

- стояти біля нахиленого або нестійкого вантажу;

- знаходитися під піднятковим, заходити в нішу у момент відправлення або прийому вантажу;

- експлуатація господарського комплексу за відсутності або порушенні двосторонньої сигналізації.

2.1.11.2. При знаходженні кріпильника в ніші господарського підняткового, в підповерховій гірничій виробці при прийомі, спуску вантажу необхідно заздалегідь:

2.1.11.2.1. Прибрати від зрубу господарського підняткового предмети, що заважають безпечному прийому вантажу. Звільнити місце для його складування.

2.1.1 1.2.2. Виконати вибирання "заколів" в копровій частині і на стінках виробок, якщо вони є.

2.1.11.2.3. Перевірити надійність кріплення тягальной лебідки, наявність запобіжного розстрілу, стан підвіски блоку в копровій частині підняткового.

2.1.11.2.4. Перевірити і при необхідності відновити світлову (або звукову) сигналізацію і провести її випробування.

2.1.11.2.5. Підготувати запобіжні пояси і відтяжний крюк, виконаний з круглої сталі ШІ2-14 мм, завдовжки до 2,5 м.

2.1.11.2.6. Перевірити справність запобіжних ґрат на піднятковому запобіжному полку і т.д.

2.1.11.2.7. При отриманні з изчележачого горизонту сигналу про підйом вантажу кріпильник, що приймає груз, повинен запобіжним поясом застрахуватися до елементів кріплення ніші або забитому штирю за відсутності кріплення і продублювати сигнал про те, що починається підйом вантажу; тримаючи в руках відтяжний крюк, знаходитися в безпечному місці, чекаючи його підйому.

2.1.11.2.8. Спуск і підйом вантажу по піднятковому повинен здійснюватися ланкою робітників в кількості 2-3 чоловік, з них один подає сигнали і управляє тяговою лебідкою. .

2.1.11.2.9. Відтяжка піднятого вантажу від отвору над зрубом підняткового виконується після того, як вантаж буде піднятиііна висоту ІСЩ-^

20ЇЇ мм над зрубом і вжиті заходи по попередженню падіння кріпильника піднятковий під час зачеплення вантажу відтяжним гаком.

2.1.12. Вимоги безпеки при транспортуванні устаткування і матеріалів по вертикальних виробкам, не обладнаних господарським вузлом.

2.1.12.1. При виконанні робіт по транспортуванню устаткування, інструменту, матеріалів по вертикальних виробках, не обладнаних підйомними пристроями, виконувати всі вимоги "Проекту організації робіт на транспортування вантажів вручну".

2.1.12.2. Для транспортування устаткування і матеріалів по вертикальних виробках, не обладнаних господарським вузлом служать: вентиляційно-ходові, рудоспуски, ходові, вентиляційні; переріз підняткових від 1,5x1,5 до 3x3 м. Вертикальні виробки повинні бути закріплені згідно паспорту, якщо передбачено кріплення, освітлені, за винятком рудоспусків і відповідати вимогам правил безпеки.

Підняткові повинні бути надійно перекриті на рівні підошви виробки на всіх підповерхах, сполучення з горизонтальними виробками повинні бути закріплені.

2.1.12.3. Вентіляційноходові підняткові повинні бути обладнані сходовим ходом з полицями відновідно до вимог безпеки.

2.1.12.4. Перед операціями по спуску- підйому устаткування підняткові оснащують світловою сигналізацією або ж встановлюється телефон для зв'язку.

2.1.12.5. На верхньому полку підняткового біля натягальної лебідки вивішується таблиця сигналів.

2.1.12.6. На сполученнях ходового підняткового з підповерхами під час приведення виробки в безпечний стан і на час операцій по спуску-підйому на безпечній відстані виставляються пости охорони.

2.1.12.7. Для закріплення засобів підйому або спуску, в копровій частині підняткового встановлюється розстріл або колона і до них кріпляться засоби підйому. При неможливості установки розстрілу або колони в копровій частині виробки буриться шпур завдовжки 1.5-1,8 м, в який встановлюється цанговий болт.

2.1.12.8. Для спуску-підйому устаткування застосовується ручна лебідка такелажу УГП 1-8 з міцно закріпленими тросами і надійними строповочними засобами.

2.1.12.9. Транспортування устаткування по вертикальних виробках, не обладнаних господарчим вузлом, виконується ланкою кріпильників з 4 чоловік, які навчені безпечним прийомам роботи, під керівництвом особи технічного нагляду, яке виконує розстановку людей.

Робітники розподіляються в наступному порядку: 1 чоловік - на ніжчележачому горизонті або підповерсі виставляється на пост охорони на час приведення виробки в безпечний стан і для строповки вантажу; 3 чоловіки - на вищерозміщеному підповерсі.

2.1.12.10. У разі доставки устаткування на підповерх заввишки більше 15 м необхідно виконати подовження тросу для спуску.

2.1.12.11. Перш ніж почати роботу по спуску- підйому устаткування всі кріпильники повинні надіти страхувальні пояси і пристебнутися до елементів металевого кріплення виробки.

2.1.12.12. Двоє кріпильників підносять вузол устаткування до отвору на полиці. Після цього тросом з лебідки УГП-8 і гаком надійно строплять вантаж за допомогою затискувачів.

2.1.12.13. Керуванням рукояткою лебідки натягається трос, так щоб вантаж завис над отвором полку, після цього подається сигнал на ніжчележачий горизонт, про те, що почався цикл по спуску устаткування.

2.1.12.14. Один з кріпильників повинен супроводжувати вантаж. Для цього необхідно дочекатися, поки вантаж опуститься по піднятковому нижче за отвір полку на 1 м, і почати його супровід.

2.1.12.15. Як тільки груз з супроводжуючим опуститися нижче за полок, другий робітник перекриває піднятковий лядою і допомагає старшому управляти лебідкою УГП-8.

2.1.12.16. Якщо вантаж зачепився за полицю або сходи підняткового, супроводжуючий негайно повинен подати голосом команду "Стоп", пристебнутися карабіном до сходинок сходів і після цього, не відв'язуючи ломика від страхувального поясу, "обкантувати" деталь устаткування або вивести її із зачіпляючого за елементи сходів, подати команду на "Спуск", а сам продовжувати супроводжувати вантаж.

2.1.12.17. Після того, як вантаж досяг приймального горизонту, подається сигнал на "пуск" троса. Супроводжуючий з кріпильником, що знаходиться на горизонті, за допомогою відтяжних гаків відтягають в безпечне місце вантаж і подають команду "Стоп", відчіплюють трос і подають команду на підйом" тросу.

2.1.12.18. Супроводжуючий повертається на вихідну позицію і починається новий цикл по спуску устаткування.

2.1.13. Перед початком роботи необхідно зробити зовнішній огляд всього електромеханічного устаткування і захисного заземлення.

2.1.14. Перевірити огорожі частин, що обертаються, на всіх машинах і механізмах, на яких виконуватиметься робота.

2.1.15. Перевірити кріплення машин і механізмів і правильність їх установки.

2.1.16. Необхідно змастити всі машини і механізми.

2.1.17. Перед приєднанням повітряних шлангів до машин, що працюють на стислому повітрі, продути шланг, щоб видалити з нього бруд, пил і т.п.

2.1.18. Необхідно перевірити міцність приєднання шлангів до машин і їх страховку.

2.1.19. З'єднання частин рукавів низького тиску необхідно виконувати згідно вимог "Паспорта на заправку рукавів низького тиску ПС-1".

2.1.20. Перевірити надійність перекриття вертикальних виробок, міцність

їх огорож, відповідність типовим паспортам.

2.1.21. Кріпильник зобов'язаний стежити за справністю ручного інструменту; інструменти повинні знаходитися в спеціально відведеному місці і відповідати вимогам:

2.1.21.1. Бойки молотків і кувалд, ковальських зубил повинні мати гладку поверхню без перекосу, вибоїн, тріщин і дірок.

2.1.21.2. Рукоятки кувалд і іншого інструменту ударної дії повинні виготовлятися з сухої деревини твердих листяних порід (берези, дуба, бука, клена, ясена, горобини, граба) без сучків і розшарування або з синтетичних матеріалів, що забезпечують експлуатаційну міцність і надійність в роботі. Використовування рукоятей, виготовлених з м'яких і великошарувастих порід дерева (їлини, сосни і т.і.), а також з сирої деревини забороняється. Рукоятки молотків, зубил і т.д. повинні мати по всій довжині в перетині овальну форму, бути гладкими і не мати тріщин.

До вільного кінця рукоятки повинні декілька товщати щоб уникнути вислизання з рук. Вісь рукояті повинна бути строго перпендикулярна подовжній вісі інструменту. Клини для зміцнення інструменту -на рукоятці повинні виконуватися з м'якої сталі, мати насічки (йоржі). При забиванні клинів в рукоятки кувалд і молотків необхідно утримувати їх кліщами.

2.1.21.3. Інструмент ударної дії (зубило) повинен мати гладку потиличну частину без тріщин, дірок, наклепа і скосів. На робочому кінці не повинно бути пошкоджень.

2.1.21.4. Розміри зіву (захоплення) гайкових ключів не повинні перевищувати розмірів головок болтів (граней гайок) більш ніж на 0,3 мм. Застосування підкладок при зазорі між площинами губок і головок болтів і гайок більш допустимого не дозволяється.

2.1.21.5. Робочі поверхні гайкових ключів не повинні мати сколів, а рукоятки - дірок. На рукоятці повинен бути вказаний розмір ключа.

При відкручуванні і закручуванні гайок і болтів подовжувати гайкові ключі додатковими важелями, другими ключами або трубами не допускається. При необхідності слід застосовувати рукоятки ключів додатковими важелями тільки типу "зірочка".

2.1.21.6. Рукоятки (живці) лопат повинні міцно закріплюватися в утримувачах, причому виступаюча з утримувача частина рукоятки повинна бути зрізана похило до площини лопати.

2.1.21.7. Інструмент на робочому місці повинен бути розташований так, щоб виключалася можливість його скочування і падіння. Класти інструмент на поручні огорож,' поблизу отвору ходового підняткового не допускається.

2.1.21.8. Відповідальними за справний стан ручного інструменту є особа, що видає інструмент і кріпильник, що користується ним.

2.2. Загальні правила безпеки при роботі з пневмоінстументом.

2.2.1. Пневматичний інструмент (пилка ПШЛ-2, пневмогайковерти, відбійні молотки) повинен підключатися до повітряної магістралі тільки через вентилі, встановлені на відведеннях від магістралі.

2.2.2. При виявленні витоків, розриву гумових шлангів і при перервах в роботі вентилі необхідно перекривати.

2.2.3. Не можна припиняти подачу стислого повітря переломом шланга.

2.2.4. При переході з підключеним інструментом з одного місця на інше шланг не можна натягувати, перегинати і переплутувати, торкатися їм контактного дроту, що знаходиться під напругою. Він не повинен потрапляти під ноги.

2.2.5. З'єднати шланги між собою, а також приєднувати їх до інструменту і магістралі необхідно за допомогою штуцерів і ніпелів, що мають справне різьблення. Кріпити шланги на штуцерах і ніпелях слід стягуючими хомутами, кріплення в'язальним дротом не рекомендується.

2.2.6. При перенесенні і роботі з ппевмоінструментом не допустимо брати його за робочі частини або тримати руку біля частин, що обертаються або рухомих, зупиняти руками частини, що обертаються за інерцією.

2.2.7. Не допустимо включати пневмоіиструмент особам, що не пройшли спеціальне навчання.

2.2.8. Не допустимо працювати ппевмоінструментом з приставних драбин або підмостей без запобіжних поясів або в нестійкому положенні.

2.2.9. Під час експлуатації пневмоінструмента необхідно стежити за тим, щоб в нього не потрапляли бруд і вода.

2.2.10. Правила безпеки при роботі з ПШЛ-2.

2.2.10.1. Перед початком роботи пилку необхідно оглянути, перевірити справність редуктора і двигуна, змазати пази шини, відрегулювати натягнення ріжучого ланцюга, проконтролювати мастило редуктора, під'єднати повітряний шланг і перевірити роботу пилки на холостому ходу.

2.2.10.2. Щоб уникнути поломки ріжучого ланцюга не слід встановлювати його криво (завалювати) при введенні пилки в пропил і виведені її з пропилу. У разі зупинки двигуна при затиску пильного ланцюга в дереві, необхідно вимкнути двигун і усунути затиск. Звільняти з пропила затиснену пилку включенням і виключенням двигуна не дозволяється.

2.2.10.3. Необхідно працювати тільки добре заточеним ланцюгом. Він повинен заточуватися не менше одного разу протягом трьох змін роботи. Змазується ланцюг через кожні 30-40 хвилин роботи пилки.

2.2.10.4. Не дозволяється в процесі роботи ставити пилку на який-небудь предмет пильним апаратом або упирати кінець шини в породу.

2.2.10.5. Після роботи пилку необхідно очистити від тирси, масла і помістити в сухе місце. Штуцер підведення стислого повітря слідує закрити ковпачком.

2.2.10.6. При роботі ПШЛ-2 не рекомендується:

2.2.10.6.1. Переходити через працюючу пильну частину.

2.2.10.6.2. Торкатися до неї навіть при виключеному двигуні, але при неперекритому вентилі на повітряній магістралі і не від'єднаному від пилки повітряному шлангу.

2.2.10.6.3. Триматися рукою за розтяжку рукояті пилки щоб уникнути пошкодження руки пильним ланцюгом.

2.2.11. Правила безпеки при роботі з пневмогайковертами (1-96, Ш-3106,1-51 і ін.):

2.2.11.1 До роботи гайковертом допускаються кріпильники, що ознайомлені із заводською інструкцією з експлуатації механізму і пройшли відповідний інструктаж.

2.2.11.2. Перед початком роботи необхідно перевірити наявність вентиля на повітряній магістралі. Він повинен знаходитися поблизу від

місця роботи, підходи до нього повинні бути вільні.

2.2.11.3. Повітряний шланг перед підключенням необхідно продути, масляні порожнини заповнити мастилом і гайковерт включити в роботу вхолосту протягом декількох секунд.

2.2.11.4. Включати гайковерт під час роботи необхідно тільки після установки насадки на гайку.

2.2.11.5. При відкручуванні або закручуванні гайок необхідно стежити, щоб поздовжня вісь гайковерта співпала з поздовжньою віссю болта.

2.2.11.6. Затягуватися повинна гайка протягом 12-15 сек., не більш, інакше може бути зірване різьблення.

2.2.11.7. Сумарний час роботи гайковерта протягом зміни не повинен перевищувати чотирьох годин.

2.2.12. Правила безпеки при роботі з відбійним молотком: