Під час отруєння кислотами необхідно ретельно промити шлунок водою і дати потерпілому нейтралізуючі засоби: молоко, сирі яйця.

Під час отруєння газами потерпілого необхідно винести із приміщення на свіже повітря або влаштувати в приміщенні протяг, відкривши вікна і двері. Під час зупинки дихання і серцевої діяльності приступити до штучного дихання і масажу серця.

У всіх випадках отруєння потерпілого необхідно направити в медичний заклад.

Під час випадкового ковтання антифризу потерпілий повинен бути негайно доставлений в медичний заклад.

5.2.6. Травми очей

У разі поранення ока гострими або колючими предметами, а також при пошкодженнях ока під час сильних ударів, потерпілого потрібно терміново направити в медичний заклад. Предмети, які попали в очі не потрібно виймати із ока, щоб ще більше не пошкодити його. На око накласти стерильну пов'язку.

У разі попадання пилу або порошкоподібної речовини в очі, промити їх слабким струменем проточної води.

У разі опіків хімічними речовинами необхідно відкрити повіки і добре промити очі на протязі 10-15 хвилин слабким струменем проточної води, після чого потерпілого відправити в медичний заклад.

У разі опіків очей гарячою водою, парою промивання очей не рекомендується. Очі закривають стерильною пов'язкою і потерпілого направляють в медичний заклад.