4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Привести в порядок робоче місце і проходи. Інструмент і пристосування протерти і скласти на відведене для них місце.

4.2. Ручний інструмент і пристосування очистити від мастики, розчину і прибрати у призначене для їх зберігання місце.

4.3. Сповістити керівника робіт про закінчення роботи і повідомити про всі зауваження, неполадки, що виникли протягом зміни.

4.4. Зняти спецодяг, почистити його, прибрати у місця зберігання.

4.5. Ретельно вимити руки та обличчя теплою водою з милом чи прийняти душ.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Ізолювальник повинен знати свої обов'язки згідно з Планом локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, в якому розроблені заходи щодо сповіщення про виникнення аварійних ситуацій та аварій і про першочергові дії у разі їх виникнення.

5.2. При роботі ізолювальника можливі наступні аварійні ситуації:

а) порушення міцності кріплення стінок траншей і котлованів;

б) обрив або неправильне стропування труби, що утримує трубоукладач;

в) загорання гарячого бітуму.

5.3. У випадках порушення міцності кріплення стінок траншей і котлованів необхідно негайно припинити роботу, за допомогою підручних засобів вийти з небезпечної зони і повідомити керівника робіт. Подальші роботи по локалізації аварії необхідно виконувати під керівництвом керівника робіт.

5.4. У разі обриву або неправильного стропування труби, що утримує трубоукладач, ізолювальник повинен дати сигнал на опускання труби на землю і тільки на землі усувати неполадки.

5.5. У випадках загорання гарячого бітуму його необхідно гасити сухим піском чи пінним вогнегасником. Забороняється гасити гарячий бітум водою, з метою виключення створення пароутворення, викиду суміші і посилення полум'я.

5.6. При нещасному випадку необхідно зупинити роботу, викликати негайно швидку допомогу, повідомити керівника робіт, надати першу допомогу потерпілому, зберегти на робочому місці обстановку і стан обладнання такими, якими вони були на момент події, якщо це не загрожує життю та здоров'ю інших працівників та довкіллю.

5.7. Послідовність надання першої допомоги:

• припинити дію на організм факторів, що спричинили нещасний випадок, які загрожують здоров'ю чи життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести з ураженої зони, загасити одяг, що спалахнув) і оцінити його стан;

• визначити характер і важкість травми, найбільшу загрозу для життя потерпілого, послідовність заходів щодо його рятування;

• вжити необхідних заходів щодо рятування потерпілого у порядку першочерговості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, накласти пов'язку тощо);

• викликати швидку допомогу чи лікаря або вжити заходів для відправки потерпілого в найближчий медичний заклад;

• підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичної допомоги.