Система стандартизаціїДБНIV-11-1P
та
нормування в будівниціві
Впроваджується Правила розробкиуперше
кошторисних норм на ремонт устаткування
РОЗРОБЛЕНІ: |
Головним управлінням кошторисних норм, ціноутворення і експертизи у будівництві Держкоммістобудування України (Т.С.Лисюк, Ю.П.Сергатий), Державним інститутом праці і соціально-економічних досліджень ( ДІП і СЕД ) ( Т.П.Сиркіна ) і Науково-дослідним інститутом по технології та механізації монтажних робіт (НДІ мехмонтаж) (Л.М. Славенко |
ПІДГОТОВЛЕНІ ТА ВНЕСЕНІ ДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ |
Головним управлінням кошторисних норм, ціноутворення і експертизи у будівниц тві Держкоммістобулування України |
РЕДАКТОРИ: |
А.В.Беркута, П.І.Губень, Л.І.Тишкевич, М.Т.Бишенко |
ЗАТВЕРДЖЕНІ: |
Наказом Держкоммістобудування України від 05.06.97 89 та введені в дію з 01.06.97 |
Ці норми та правила встановлюють основні правила та вказівки з розробки та використання кошторисних норм на ремонт устаткування ] (НРУ) та являються обов'язковими для всіх організацій-розробників незалежно від форм власності і відомчої належності.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
демонтаж - знімання виробів у зборі (металевих конструкцій, устаткування і т.і.), або його вузлів з місця його установлення;
ремонт - розбирання, заміна спрацьованих елементів, збирання, регулювання, випробування вхолосту та пуск до експлуатації:
ремонт промпроводок (трубопроводи, технологічні газопроводи, трубопроводи пневмотранспорту, золошлакопроводи, кабельні мережі і т.і.) - заміна відпрацьованих комунікацій, їх випробування, ремонт або заміна трубопроводної арматури та з'єднувальних частин; ревізія - часткове розбирання вироба, заміна елементів, що швидко спрацьовуються, його регулювання, додання мастильних матеріалів;
монтаж - установлення вироба чи його вузлів на місце, регулювання та пуск до експлуатації:
наладка після ремонту - індивідуальне випробування устаткування під навантаженням, регулювання синхронності або послідовності технологічних операцій, що виконуються окремими машинами; заміна вироба - демонтаж старого вироба, монтаж нового чи відремонтованого, його регулювання та пуск до експлуатації.
а) витрат праці робітників на виконання ремонтних робіт (із зазначенням професій та розрядів), людино-година;
б) витрати праці робітників, які керують машинами та механізмами при виконанні ремонтних робіт, людино-година;
в) потреба в екслуатації машин і механізмів (із зазначенням часу використання видів машин і механізмів), машино-година:
г) потреба в основних матеріалах, виробах і конструкціях, допоміжних та інших матеріалах (із зазначенням їх виробничих норм витрат, а при необхідності - кошторисних норм витрат, що визначаються шляхом усереднення виробничих норм), натуральні вимірники.
метр" та інші) або комбінована ("тона, додавати на кожну штуку" та інші). Одиниця виміру об'єкту ремонту повинна відповідати "Общесоюзному классификатору системы обозначений единиц измерения" (СОЕИ). Додання нової одиниці виміру проводиться по узгодженню з Держкоммістобудування України.
для ремонту виробів - заміна елементів вироба (складальних одиниць чи деталей ) на інші, готові, з виконанням супутніх робіт по розбиранню, від'єднанню, установленню, регулюванню, збиранню; відновлення елементів виробів чи вироба на місці установлення;
для ревізії - розбирання вироба в обсязі, що необхідний для перевірки його технічного стану, та заміна елементів, що швидко спрацьовуються; усунення бруду в місцях проведення контрольних операцій та додання чи заміна мастильних матеріалів: проведення контрольних операцій та оцінка технічного стану вироба; збирання та випробування роботи вироба після ревізії;
для монтажу - приймання матеріалів і виробів до монтажу: переміщення з навантаженням та розвантаженням по горизонталі та вертикалі; розпакування матеріалів та виробів з прибиранням та віднесенням упаковки; предмонтажна підготовка матеріалів і виробів в обсязі, передбаченому технологічним процесом; приймання підвалин; виконання саме монтажних робіт; перевірка якості монтажних робіт із випробуванням,що передбачене технологічним процесом;
для наладки устаткування після ремонту - ревізія устаткування перед прокруткою; прокрутка устаткування в усіх режимах роботи з виконанням контролю його стану в процесі роботи і регулювання; ревізія устаткування після прокрутки.
виконання робіт, що не мають відношення до розглядаємого об'єкту ремонта (наприклад, в нормах на ремонт устаткування не враховуються ресурси, необхідні для демонтажу та монтажу мастильних та інших систем); контроль зварювальних стиків фізичними методами; влаштування риштовань, серед них із інвентарних елементів.
та ремонт на місці установлення вироба), а також використання взаємозамінних машин і механізмів, матеріалів, виробів і конструкцій.
н ві о дн м ош е ен р ня до
с[ го і о і_ о m s с[ >, о. ш о > о. о >.. m s с[ аою
ре
мо
нт
но
ї
оп
ер
аці
ї
в
и
д
р
е
м
о
н
т
н вид ресурсу о
ї
р
а
ц
1
ї
порядковий номер норми в межах розділу
: номер розділу в межах збірника номер збірника НРУ
ознака НРУ
При необхідносп виділення окремих норм для видів робіт із складу робіт по операції "ремонт" припускається її роз'єднання на складові часіини. Наприклад, З!- розбирання, 32 - збирання і т.і.
Види ресурсів мають такі значення кодів :
боти;
механізмами;
: :номер технологічної карти в межах розділу :номер розділу в межах збірника номер збірника НРУ
:ремонт устаткування технологічна карта
Обгрунтування ціни ресурсу зоповнюється у тих випадках, коли в НРУ по технології робіт можна точно зазначити найменування, типорозмір, марку матеріалу і т.і., для яких можливо визначити його ціну.
Обгрунтування ціни повинно відповідати діючим в Україні збірникам кошторисних цін на матеріали (привізні та місцеві), вироби та конструкції, прейскурантам, розцінкам на експлуатацію машин і механізмів.
Середній розряд роботи Рср визначається як середньозважена величина по формулі:
де Kp - кількість людино-годин робітників p-ого розряду, людино- година;
р- розряд роботи;
N - максимальний розряд по діючій тарифній сітці
а) визначення початкових умов і розробка макетів таблиць НРУ;
б) розробка технологічних карт:
в) розрахунок витрат праці та часу використання машин і
мзмів;
ег) розрахунок матеріальних витрат;
хд) формування таблиць і збірників НРУ;
ає) складання технічної частини та вступних вказівок;
нж) узгодження, оформлення, апробація та запровадження в дію
ізбірників НРУ.
розроблені нові норми.
НРУ також встановлюються:
міщення устаткування, що ремонтується;
виконання операцій по ремонту устаткування, а також машини
та механізми по механізації трудомістких процесів.
Початкові умови приймаються на підставі діючої нормативно-технічної та розпорядчивої документації міністерств, відомств, галузей.