колясках

в) для житлових будинків першої категорії по ДБН В.2.2-15 (рекомендований)

житлової кімнати (загальною)

3,6

житлової кімнати для інвалідів що пересуваються на крісліх-колясках

3,6

житлової кімнати (спальні на одну людину) і кухні

2,6

житлової кімнати (спальні на двох чоловік)

2,7

кухні і кухонної зони в кухні-їдальні

2,4

передпокою

1,6

передпокою для інвалідів що пересуваються на крісліх колясках

1,6

внутрішньоквартирних коридорів, ведучих в житлові кімнати

1,2

решти коридорів

1,0

коридорів для інвалідів що пересуваються на крісліх колясках

1,6

ванної кімнати

1,7

убиральні

0,9

убиральні з умивальником

1,3

Додаток Д

(обов’язковий

ВИМОГИ ЩОДО ПІДРАХУНКУ ПЛОЩІ ОДНОКВАРТИРНОГО ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ, ПЛОЩІ ПРИМІЩЕНЬ, ПЛОЩІ ЗАБУДОВИ, БУДІВЕЛЬНОГО ОБ’ЄМУ, ПОВЕРХОВОСТІ

ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ І ПЕРЕЛІК ОБОВ’ЯЗКОВИХ ТЕХНІКО- ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ

B.1 Площу одноквартирного будинку визначають як суму площ всіх приміщень будинку за винятком лоджій, балконів, веранд, терас, холодних комор, холодних підвалів і технічних підпіль, неопалювальних горищ і мезонінів, зовнішніх тамбурів.

В.2 Загальну площу квартир визначають як суму площ всіх приміщень будинку (за винятком вхідних тамбурів, холодних підвалів і технічних підпіль в одноквартирних будинках), вбудованих шаф і літніх приміщень, підрахованих з наступними знижуючими коефіцієнтами:

  • для балконів, прибудованих альтанок (газибо) і терас - 0,3;
  • лоджій - 0,5;
  • засклених балконів, веранд, засклених лоджій і холодних комор - 0,8;
  • площза неопалювальних підвалів - вимотою 2.4 м і вище - 0,8;
  • площа неопалювальних підвалів, погребів (льохів), технічних приміщень, - висотою 1,9-2.4 м - 0.5;

Примітки

1. При визначенні площі захищеного зовнішнього майданчика, в тому чіслі прибудованої альтанки (газібо), тераси з навісом і огородженням наполовину і більш (площі) виступаючою за межі зовнішніх стін житлового будинку, що граничать з нею, і відкритою в зовнішній простір не менше чим з двох сторін, при довжині захищеної ділянки (стінами і огорожею) менш загального периметра цього майданчика, слід рахувати площу як для балконів і терас, з коефіцієнтом 0,3.

2 Площа, займана піччю або каміном в площу приміщень не включається. Площа під маршем внутрішньоквартирних сходів при висоті від підлоги до низу виступаючих конструкцій 1,6 м і більш включається в площу приміщень, де розташовані сходи.

  1. Площа горищ, холодних мезонінів, технічних поверхі (технічного підпілля або підвалу, технічного горища) в площу будинку не включається, а також прибудованих тамбурів, ганків (портиків), крылец, незабудованих пустот під крильцями, зовнішніх відкритих сходів в загальну площу будівель не включаються.

В.3 Житлову площу одноквартирних будинків визначають як суму площ житлових кімнат без урахування вбудованих шаф. В разі організації на 1 поверсі єдиного простору з обєднанняс кімнат, кухні, передпокою і відсутністю дверей або трансформованих перегородок між функціональними зонами вся площа приміщеня вважається житловою.

В.4 Загальна площа приміщень громадськолго призначення, вбудованих в житлові будівлі, підраховується окремо згідно вимогам ДБН В.2.2-9.

В.5 Площу одноквартирного житлового будинку визначають як суму площ поверхів будинку, зміряних в межах внутрішніх поверхонь зовнішніх стін, а також площ балконів і лоджій.

В.6 Площу приміщень житлових будівель визначають по їх розмірах, вимірюваних між обробленими поверхнями стін і перегородок на рівні підлоги (без урахування плінтусів). При визначенні площі мансардного приміщення враховують площу цього приміщення з висотою похилої стелі не менше 1,5м при нахилі 30° до горизонту; 1,1 м при 45°; 0,5 м при 60° і більш. При проміжних значеннях висота визначається по інтерполяції. Площу приміщення з меншою висотою враховують в загальній площі з коефіцієнтом 0,7, при цьому мінімальна висота стіни повинна бути 1,2 м при нахилі стелі 30°; 0,8 м при нахилі від 45° до 60°; не обмежується при нахилі 60° і більш.

В.7 Площу забудови будівлі визначають як площа горизонтального перетину по зовнішньому обводу будівлі на рівні цоколя, включаючи виступаючі частини. Площа під будівлею, розташованою на стовпах, а також проїзди під будівлею включаються в площу забудови.

В.8 Будівельний об'єм житлової будівлі визначають як суму будівельного об'єму вище за відмітку ±0,000 (надземна частина) і нижче за цю відмітку (підземна частина).

Будівельний об'єм надземної і підземної частин будівлі визначають в межах обмежуючих поверхонь з включенням захищаючих конструкцій, світлових ліхтарів і ін., починаючи з відмітки чистої підлоги кожній з частин будівлі, без урахування проїздів і просторів під будівлями на опорах.

В.9 При визначенні поверховості надземної частини будівлі в число поверхів включають всі надземні поверхи (включаючи мансардний), зокрема технічний і цокольний, якщо верх його перекриття знаходиться вищим за середню планувальну відмітку землі не менше чим на 2 м.

При різних позначках головного і додаткових входів поверховість рахується від позначки головного входа .

При різному числі поверхів в різних частинах протяжної в плані будівлі на ділянці з ухилом поверховість визначають окремо для кожної частини будівлі.

Технічний поверх, розташований над верхнім поверхом, горище або мезонін у просторі горища при визначенні поверховості будівлі не враховують.

В.10 До складу обов'язкових техніко-економічних показників по житловому будинку включають:

а) площа ділянки;

б) площа забудови;

в) поверховість;

г) умовну висоту будівлі (визначають по 2.18 ДБН В. 1.1-7);

д)кількість житлових блоків у блокованому будинку, зокрема:

  • однокімнатних;
  • двокімнатних і більш;

с) площа житлових блоків в будинку;

ж) площа літніх приміщень (підрахована згідно В.2);

з) загальну площу житлових блоків в будинку;

и) площа вбудованих нежилих приміщень;

к) загальний будівельний об'єм всього, зокрема:

  • вище за відмітку ± 0.00;
  • нижче за відмітку ±0.00;

л) питому теплову потужність опалювання.

В.8 Будівельний об'єм житлового будинку слід визначати як суму будівельного об'єму вище за відмітку ±0,000 (надземна частина) і нижче за цю відмітку (підземна частина).

Будівельний об'єм надземної і підземної частин житлового будинку включає об'єми, в межах відміток чистої підлоги кожній з частин житлового будинку і його наружных поверховостей. Останні в себе включають: стіни, огорожі лоджій і засклених балконів, совмещен- ные покриття і утеплені перекриття над верхнім поверхом (у «холодних» горищах), світлові фонари, еркери, опалювальні надбудови.

будівельний об'єм не включаються виступаючі на фасадах і даху архітектурні деталі конструктивні елементи, балкони (без скління) і тераси, портики,

підпільні канали, чер- даки, вентиляційні шахти на даху.

В.9 Будівельний об'єм нежилої частини житлового будинку слід визначати як сумубудівельного об'єму вище за відмітку ±0,000 (надземна частина) і нижче за цю відмітку (підземна частина), що відноситься до нежилої частини житлового будинку.

В.10 Поверховість житлового будинку слід визначати кількістю всіх надземних поверхів, в число яких входять технічний, мансардний і цокольний поверхи. Цокольний поверх включається в це чис- ло, якщо верх його перекриття знаходиться вищим за планувальну відмітку землі на 2 м і більш.

При різному числі поверхів в різних частинах будинку, а також при розміщенні будинку на ділянці з уклоном, коли за рахунок ухилу збільшується число поверхів, поверховість необхідно визначати окремо для кожної частини.

Горище і технічний поверх, розташований над верхнім житловим поверхом, при визначенні этаж- ности житлового будинку не враховуються.

ДОДАТОК Е Бібліографія

1. Пособие по проектированию систем водяного отопления (Посібник з проектування систем водяного опалення) к СНиП 2.04.05-91 Отопление, вентиляция и кондиционирование (Опалення вентиляція і кондиціонування)

2.ISO/TC 59/SC 15 Performance criteria for single family attached and

detached dwellings. (Програмні критерії для одно сімейних окремо розміщених і

блокованих будинків).

  1. СП 55.13330.2011 Дома жилые одноквартирные. Актуализированная редакция СНиП 31-02-2001 (Строительные нормы Российской Федерации).
  2. СП 31-105-2002 Свод правил по проектированию и строительству. Проектирование и строительство энергоэффективных одноквартирных жилых домов с деревянным каркасом.
  3. СП 31-106-2002 Свод правил по проектированию и строительству Проектирование и строительство инженерных систем одноквартирных жилых домов.

ТКП 45-3.02-230-230-2010 (03350) Дома жилые одноквартиные и блокированные. Строительные нормы проектирования (республика Беларусь).

СНиП РК 3.02-27-2004 Дома жилые одноквартирные. (Строительные нормы республики Казахстан).