9.5.4.)

  1. Забороняється застосовувати ПЗВ з номінальним диференціальним струмом спрацьовування понад 30 мА в таких випадках: нагрівальні кабелі доступні дотику (наприклад, для обігрівання водостічних труб і жолобів); нагрівальні кабелі застосовуються для обігрівання приміщень житлових, громадських, сільськогосподарських будинків та споруд, приміщень з вибухо- пожежонебезпечними зонами; нагрівальні кабелі не мають металевої оболонки (екрана) або приєднані до електромережі через розетку з вилкою.
    1. З’єднання з електричною мережею з допомогою штепсельної вилки допускається тільки для саморегулювальних нагрівальних кабелів.
      1. Допускається застосовувати один ПЗВ на групу кабельних нагрівальних секцій (груповий ПЗВ). У таких випадках кожну кабельну нагрівальну секцію слід захищати окремим автоматичним вимикачем.
      2. Металеву оболонку (екран) нагрівальних кабелів слід приєднувати до захисного PE провідника розподільної мережі установок ЕКО з обох кінців з допомогою затискачів чи болта.
      3. У разі застосування нагрівального кабеля без металевої оболонки (екрана) над ним слід укладати рулонну металеву сітку з розміром чарунок 50 х 50 мм і приєднувати її до системи зрівнювання потенціалів.
      4. На всіх об’єктах, оснащених установками ЕКО, слід установлювати попереджувальні таблички так, щоб їх було добре видно.

Додаток 1

до пункту 2.5.9 «Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок»

Класифікація зон з електробезпеки у приміщеннях саун з електронагрівальними приладами

Для забезпечення безпеки та вибору електрообладнання приміщення саун розподіляються на чотири зони з наступними розмірами (див. рисунок 2.5.9):

  • зона 1, в якій допускається розміщення тільки електронагрівальних приладів;
  • зона 2, для якої вимоги щодо теплостійкості для електрообладнання не встановлюються;
  • зона 3, в якій електрообладнання повинно витримувати температуру не нижче +125° C, а ізоляція проводів і кабелів — не нижче +170° C;
  • зона 4, в якій повинні установлюватися тільки пристрої керування приладами електронагрівання (термостати і обмежувачі температури) і електропроводка до них. Електропроводка повинна витримувати температуру не нижче +170° C.

Рисунок 2.5.9 — Розміри зон 1, 2, 3, 4 — зони; I — теплоізоляція; II — з’єднувальна коробка.

Додаток 2

до пункту 2.6.5 «Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок»

Класифікація зон з електробезпеки у приміщеннях ванн та душа

Для забезпечення безпеки та вибору електрообладнання приміщення ванн та душа розподіляються на чотири зони з наступними розмірами (див. рисунок 2.6.5).

Зона 0 — внутрішній об’єм ванни або душового піддона.

Зона 1 обмежується:

  • зовнішньою вертикальною площиною ванни, душового піддона або вертикальною площиною на відстані 0,60 м від душового розбризкувача для душа без піддона;
  • підлогою та горизонтальною площиною на відстані 2,25 м над підлогою.

Зона 2 обмежується:

  • зовнішньою вертикальною площиною зони 1 та паралельною їй вертикальною площиною на відстані 0,60 м;
  • підлогою та горизонтальною площиною на відстані 2,25 м над підлогою.

Зона 3 обмежується:

  • зовнішньою вертикальною площиною зони 2 та паралельною їй вертикальною площиною на відстані 2,40 м;
  • підлогою та горизонтальною площиною над підлогою на відстані 2,25 м.

Розміри вимірюються з урахуванням стін та стаціонарних перегородок.

Рисунок 2.6.5 — Розміри зон:

1-а — ванна; 1-b — ванна зі стаціонарною перегородкою; 2-а — душ з піддоном; 2-b — душевий піддон зі стаціонарною перегородкою; 3-а — душ без піддона; 3-b — душ без піддона, але зі стаціонарною перегородкою; 0, 1, 2, 3 — зони; 4 — розбризкувач душа; 5 — стаціонарна стіна-перегородка.