Назва показників

Одиниця

виміру

Значення показників

станом на вихідний рік

станом на розрахунковий строк

3 них:

державного значення:

км

- міжнародні (М)

»

- національні (Н)

»

- регіональні (Р)

»

- територіальні (Т)

»

місцевого значення:

- обласні

»

- районні

»

Щільність транспортної мережі:

- залізничної

м/100 км2

- автомобільної

»

Споживання електроенергії

млн. кВт-год/рік

Споживання тепла

МВт

Споживання природного газу

млн.м3/рік

Загальний обсяг водоспоживання

тис.м3/добу

Загальний обсяг водовідведення

»

ФОРМА ВИХІДНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО СТРУКТУРИ ЗЕМЕЛЬНОГО ФОНДУ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ПРОЕКТУ СХЕМИ ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, ОБЛАСТІ, ОКРЕМОЇ ЧАСТИНИ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ, ГРУПИ РАЙОНІВ

Територіальний орган із управління земельними ресурсами

АНКЕТА

щодо вихідної інформації для виконання схеми планування території

(назва територіально-адміністративної одиниці або окремої частини території України)

СТРУКТУРА ЗЕМЕЛЬНОГО ФОНДУ (у розрізі районів та міських рад Автономної Республіки Крим (області) на 20р.)

Перелік районів та міськрад

Загальна

площа

земель,

тис.га

Площа земель за категоріями, тис.га

сільсько

госпо

дарського

призна

чення

житлової та гро- мадсьої забудови

природно- заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення

оздо

ровчого

призна

чення

рекреа

ційного

призна

чення

історико-

культур

ного

призна

чення

лісогоспо

дарського

призна

чення

водного

фонду

промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

МЕТОДИКА АНАЛІЗУ СТАНУ ВИКОРИСТАННЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ

РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, ОБЛАСТІ, ГРУПИ РАЙОНІВ,

ОКРЕМОЇ ЧАСТИНИ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Д.1 Аналіз соціально-економічного та містобудівного розвитку території Автономної Республіки Крим, областей України, окремих частин території України (далі - регіон) здійснюється за системою індикативних показників, які характеризують існуючий потенціал розвитку та розкривають досягнутий ними рівень соціально-економічного, екологічного та планувального розвитку. Поєднаний аналіз блоків і груп цих показників забезпечує виявлення існуючих в регіоні проблем розвитку і є підґрунтям для розроблення заходів з їх вирішення. Аналітичні складові доцільно виконувати із застосуванням геоінформаційних технологій, модулів просторового аналізу та електронного тематичного картографування. При здійсненні аналізу доцільно об'єднувати міста республіканського та обласного значення із адміністративними районами, які їх оточують.

З цією метою запроваджується система показників, що має таку структуру:

Д.2 Показники, що характеризують потенціал розвитку адміністративних районів та міст державного, обласного та регіонального значення (далі - адміністративні одиниці першого рівня) регіону, включають зручність транспортно-географічного положення, забезпеченість природно- ресурсним потенціалом та основними виробничими фондами з поправкою на рівень їх зношеності, рівень розвитку транспортної мережі, забезпеченість трудовими ресурсами та оцінку їх якості.

Д.2.1 Зручність транспортно-географічного положення розраховується на основі графової моделі за індексами зручності розташування адміністративних одиниць першого рівня для розвитку економічних зв’язків. Індекс зручності є комплексним індексом, який враховує зручність розташування районів між собою; до обласного центру; до центрів сусідніх областей; до найближчого транспортного переходу на кордоні та до найближчого морського порту.

Д.2.2 Забезпеченість природно-ресурсним потенціалом розраховується на одиницю площі адміністративної одиниці першого рівня, що нормується до відповідного середньодержавного показника (розраховується за матеріалами щорічного моніторингу Генеральної схеми планування території України). Структура природно-ресурсного потенціалу розраховується у відсотках до сумарної величини природних ресурсів адміністративної одиниці першого рівня. При цьому до уваги приймаються мінеральні, водні, земельні, лісові та природно-рекреаційні ресурси.

Д.2.3 Забезпеченість основними виробничими фондами визначається на основі індексу, який являє собою показник їх вартості у розрахунку на одного мешканця адміністративної одиниці першого рівня, що нормується до відповідного середньодержавного показника (розраховується за матеріалами щорічного моніторингу Генеральної схеми планування території України).

Д.2.4 Рівень розвитку транспортної мережі розраховується через індекс, що являє собою співвідношення щільності автомобільних їга залізничних транспортних магістралей адміністративної одиниці першого рівня до відповідного середньодержавного показника (розраховується за матеріалами щорічного моніторингу Генеральної схеми планування території України).

Д.2.5 Забезпеченість трудовими ресурсами розраховується на основі індикативного показника демографічного навантаження (кількість непрацюючих, що припадає на одного зайнятого у господарстві), нормованого до відповідного середньодержавного показника (розраховується за матеріалами щорічного моніторингу Генеральної схеми планування території України).

Д.2.6 Якість трудових ресурсів розраховується на основі індикативного показника частки економічно активного населення, що має базову вищу освіту, нормованої до відповідного середньо- державного показника (розраховується за матеріалами щорічного моніторингу Генеральної схеми планування території України).

Д.З Показники, що характеризують розвиток територіальних адміністративних одиниць першого рівня, включають рівень їх економічного, соціального, екологічного, техногенно-безпечного та містобудівного розвитку

Д.3.1 Рівень економічного розвитку розраховується на основі індексів валової доданої вартості, ефективності функціонування господарства, експортної та інвестиційної активності адміністративної одиниці першого рівня.

Комплексний індекс економічного розвитку адміністративної одиниці першого рівня розраховується шляхом приведення перерахованих вище окремих індексів до середньозваженого показника.

Д.3.2 Рівень соціального розвитку адміністративної одиниці першого рівня визначається на основі двох груп індикативних показників, що характеризують умови та якість життя населення.

Комплексний індекс якості життя населення адміністративної одиниці першого рівня розраховується шляхом приведення перерахованих вище окремих індексів до середньозваженого показника.

Д.З.З Рівень забруднення навколишнього природного середовища розраховується на основі індексів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, індексів скидання стічних вод та обсягів накопичених відходів адміністративної одиниці першого рівня.

Комплексний індекс забруднення навколишнього природного середовища адміністративної одиниці першого рівня розраховується шляхом приведення перерахованих вище окремих індексів до середньозваженого показника.

Д.3.4 Рівень містобудівного розвитку адміністративної одиниці першого рівня розраховується на основі індексів щільності населення, щільності міської забудови та урбанізації.

Комплексний індекс містобудівного розвитку адміністративної одиниці першого рівня розраховується шляхом приведення перерахованих вище окремих індексів до середньозваженого показника.

Д.З.5 Рівень безпеки формується на основі аналізу рівня містобудівного розвитку із врахуванням приведених ризиків можливості виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Д.4 На основі ідентифікації адміністративних одиниць першого рівня за ознаками та критеріями, які визначають їх переважні властивості та в результаті їх об’єднання, визначаються спеціалізовані функціональні зони, кожна з яких характеризується специфічними проблемами функціонування та розвитку.

Д.5 Проблемні ситуації в спеціалізованих функціональних зонах визначаються в результаті порівняння значень індексів, які характеризують їх сучасний стан з показниками соціально-економічних прогнозів (даними щодо перспективного розвитку виробничої діяльності, демографічних змін, соціальних та екологічних умов життєдіяльності населення тощо). В результаті виділяються проблемні території, які потребують спеціальних заходів із метою стимулювання їх прискореного розвитку.

Д.6 3 метою вирівнювання наявних розбіжностей у соціально-економічних та екологічних характеристиках окремих територій на етапі реалізації схеми планування можуть розроблятися цільові програми щодо перспективного розвитку функціональних зон, раціонального їх використання, а також перспективного функціонального зонування території регіону в цілому.

Д.7 Розроблення перспективної планувальної структури регіону здійснюється з урахуванням комплексної оцінки його території на основі планувального каркаса регіону з визначенням основних структурних елементів (планувальних центрів, ядер, осей). На цій основі розробляються пропозиції щодо виділення міжрайонних систем розселення регіону на базі груп адміністративних одиниць першого рівня з близькими показниками соціально-економічного розвитку, які характеризуються функціональною та структурно-територіальною (композиційною) єдністю. Визначеніміжрайонні системи розселення можуть бути об'єктами проектування на подальших регіонального планування.

етапах

інозем- інозем- на роз-

Д.8 У схемах планування території, які розробляються для регіонів, що межують з ними державами, необхідно розробляти окремий розділ із планування прикордонних з ними державами територій цього регіону, склад та зміст якого визначається у завданні роблення.

БІБЛІОГРАФІЯ

  1. Конституція України
  2. Закон України "Про основи містобудування"
  3. Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності"
  4. Закон України "Про Генеральну схему планування території України"
  5. Земельний кодекс України
  6. Водний кодекс України
  7. Лісовий кодекс України
  8. Кодекс України про надра
  9. Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні"
  10. Закон України "Про місцеві державні адміністрації"
  11. Закон України "Про будівельні норми"
  12. Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища"
  13. Закон України "Про природно-заповідний фонд України"
  14. Закон України "Про екологічну мережу України"
  15. Закон України "Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000 - 2015 роки"
  16. Закон України "Про охорону культурної спадщини"
  17. Закон України "Про курорти"
  18. Закон України "Про Загальнодержавну програму розвитку водного господарства"
  19. Закон України "Про транскордонне співробітництво"
  20. Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку малих міст"
  21. Закон України "Про захист населення від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру"
  22. Закон України "Про затвердження Загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського та Чорного морів"
  23. Закон України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення"
  24. Закон України "Про стимулювання розвитку регіонів"
  25. Закон України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України"
  26. Закон України "Про державну таємницю"
  27. Постанова Верховної Ради України "Про Концепцію сталого розвитку населених пунктів" від 24 грудня 1999 р. № 1359
  28. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1998 р. № 1893 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, що є власністю держави"
  29. Постанова Кабінету Міністрів України "Про забезпечення реалізації Закону України "Про Генеральну схему планування території України" від 29 серпня 2002 р. № 1291
  30. Постанова Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 р. № 1561-12 "Про затвердження Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях"
  31. Постанова Кабінету Міністрів України № 559 від 25 травня 2011 р. "Про містобудівний кадастр"
  32. Постанова Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. № 1190 "Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року"
  33. Указ Президента України "Про Концепцію державної регіональної політики" від 25 травня 2001 р. № 341
  34. Наказ Мінрегіону від 16.11.2011 №290, зареєстрований в Мін’юсті 20.12.2011 за № 1468/20206, "Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації"
  35. Наказ Мінрегіонбуду України від 06.06.2011 № 68 "Щодо затвердження переліку відомостей, що становлять службову інформацію"
  36. Наказ Служби безпеки України від 12 серпня 2005 р. № 440 "Про затвердження Зводу відомостей, що становлять державну таємницю"