15.32.Об’єм тари для відходів та герметика, що містять розчинники, не повинен перевищувати 0,5 л; для розчинників та підшара - не більше 0,2 - 0,25 л.

  1. При відключенні вентиляції роботи всередині відсіків повинні бути негайно припинені, а працівники з них - виведені.
  2. Роботи можуть бути відновлені тільки після включення вентиля-ції та проведення аналізу повітряного середовища.
  3. Для зняття заряду статичної електрики з працівників, які перебувають усередині відсіку, слід застосовувати антистатичні браслети, заземлені струмопровідні килимки тощо.

15.36.Операції з нанесення підшара або клею із використанням ручного пневматичного інструмента слід проводити в камері або ізольованому приміщенні, обладнаних місцевими витяжками з гідрофільтром або іншим пристроєм для прибирання аерозолей.

  1. Нанесення рідкого клею на сотові заповнювачі за допомогою ролика слід проводити з використанням спеціальних пристроїв, виготовлених із матеріалу, що не дає іскри і не сприяє виникненню та накопиченню

зарядів статичної електрики; ручка даного пристрою повинна бути виконана із струмонепровідних матеріалів. Заправлення пристроїв клеєм та нанесення клею необхідно проводити на столах, обладнаних місцевими витяжками.

  1. При нанесенні пастоподібних клеїв повинні застосовуватись шпателі, виготовлені з матеріалів, що мають діелектричні властивості.
  2. При знятті антиадгезійних шарів (поліетиленової плівки, ламінованого паперу) із плівкового клею повинні виконуватись такі вимоги безпеки:
  • роботи необхідно виконувати на заземлених столах, обладнаних витяжками;
  • перед початком виконання цих операцій працівники повинні знімати з себе заряд статичної електрики;
  • ручний інструмент, що використовується, повинен бути виготовлений із струмонепровідного матеріалу;
  • ручний інструмент повинен бути заземлений;
  • під час проведення операції працівник повинен перебувати на ізолювальному струмонепровідному покритті (підлога, килимок тощо);
  • працювати слід у гумових рукавицях.

16. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ ЗІ ЗРІДЖЕНИМИ ГАЗАМИ

  1. Роботи зі зрідженими газами повинні проводитись у чистому спецодязі та захисних окулярах, але без рукавиць для уникнення їх спалаху.
  2. Скляні посудини Дюара та інші кварцові посудини із подвійними стінами, що призначені для зріджених газів, повинні бути розташовані в захисному футлярі в чистому та сухому вигляді. Простір між стінками посудини та футляром заповнюється обпеченим азбестом. Не дозволяється застосовувати з цією метою вату, повсть та інші горючі матеріали.
  3. Наливати зріджені гази (повітря, кисень, азот) у посудину Дюара слід тільки через металеву лійку, яка не повинна торкатися стінок посудини. Трубка лійки повинна бути довша за горловину посудини.
  4. Посудини Дюара необхідно зберігати від різких поштовхів та ударів для унеможливлювання виплеску зріджених газів.
  5. Не дозволяється використання посудин Дюара як тару для інших рідин та протирати внутрішню поверхню горловини посудини обтиральними матеріалами.
  6. Посудини Дюара зі зрідженими газами повинні бути постійно закриті ковпачками, які легко пропускають газ, що випаровується із посудини, для унеможливлювання попадання у горловину посудини органічних та інших речовин, здатних викликати вибух.

Під час попадання вологи в горловину посудини можливе закупорювання горловини льодом, що утворився, та подальший розрив посудини.

  1. Не дозволяється зберігати посудини Дюара зі зрідженими газами біля радіаторів і нагрівальних приладів та використовувати несправні посудини Дюара (значне випаровування, поява інею на кожусі, механічні ушкодження).
  2. Посудини зі зрідженими газами повинні мати яскраву етикетку з написом відповідного газу.

16.9.Злив та перенесення зріджених газів у посудинах Дюара ємністю вище 5 л дозволяється тільки двома працівниками.

Начальник управління організації державного нагляду за промисловою безпекою на виробництвах

і об’єктах підвищеної небезпекиЮ.М.Герасименко