1.26. Під час загоряння електропроводів, приладів, електрообладнання їх необхідно вимкнути від мережі і гасити тільки сухим піском або пінним вогнегасником.

Під час загоряння пальне-мастильних речовин неможливо гасити полум'я водою. Для цього необхідно використовувати землю, пісок, вогнегасники.

1.27. Проходи та доступ до протипожежного інвентарю, вогнегасників і гідрантів повинні бути вільні, не захаращені.

1.28. Палити дозволяється в спеціально відведених для цього місцях..

1.29. Кожний садчик повинен бути ознайомлений з планом ліквідації аварій, в частині, яка має відношення до його робочого місця і дільниці виконання робіт.

1.30. Садчик зобов'язаний дотримуватися правил особистої гігієни (мити руки перед їжею, їсти тільки у визначеному місці, після роботи користуватися лазнею; стежити за чистотою і охайністю спецодягу, спецвзуття, тощо).

1.31. Особи, які винні у порушенні вимог безпеки, що наведені в цій інструкції, несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з чинним в Україні законодавством.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Садчик, який приймає зміну, повинен дізнатися у садчиків попередньої зміни про незавершені роботи, про стан справ і доповісти про це майстру.

2.2. Перед початком роботи необхідно довести до ладу спецодяг: застібнути куртку на усі ґудзики, застібнути обшлаги рукавів, прибрати волосся під головний убір; перевірити наявність і справність рукавиць.

2.3. Садчик, який приймає зміну, зобов'язаний:

2.3.1. довести до ладу робоче місце, прибрати сторонні предмети;

2.3.2. перевірити освітлення, заземлення електрообладнання, апаратури, подачу підйому та спускання дверей, сигналізацію;

2.3.3. під час огляду печей перед початком садки особливу увагу звернути на стан склепінь, топок, каналів печі, ходків; при цьому отвори подових гратів повинні бути зачинені;

2.3.4. перевірити правильність встановлення переносних ланок колій і поду печі;

2.3.4. переконатися у наявності і справному стані лавки, тари під пісок, фіксаторів для вагонів, лінійки (шаблона) для вирівнювання поду вагонів;

2.3.5. визначити правильність і безпеку підвішування переносного освітлення;

2.3.6. переконатися у наявності діелектричного килимчика, інших засобів індивідуального захисту.

2.4. Перед початком роботи садчик повинен переконатися у наявності схеми садки, а також у тому, що вагон зафіксований клинами і фіксуючими пристроями.

2.5. Після огляду робочого місця і випробування механізмів вхолосту садчик повинен доповісти майстру про результати огляду.

2.6. Після отримання завдання від майстра стати до роботи.

3. Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Під час подачі тунельного вагона садчик повинен знаходитися від нього на відстані не ближче 1,5 м.

3.2. Після подачі вагон необхідно оглянути, переконатися в його справності, після чого зафіксувати його дерев'яним клином, встановлюючи останній під колісну пару, і фіксуючим пристроєм.

3.3. Після того, як вагон зафіксований, необхідно перед початком укладання вирівняти подину вагона шаблоном (лінійкою).

3.4. Садчик повинен здійснювати садку за схемою, яка затверджена технічним директором підприємства.

3.5. Під час садки на вагон лавки, на якій стоїть садчик, необхідно встановити стояк.

3.6. Знімання виробів з транспортера садчик повинен проводити обережно, не допускаючи його падіння. Брак виробів необхідно складати у кюбель і відносити в приміщення дробарки для наступної переробки.

3.7. Садка виробів у камери повинна виконуватися поступово, уступами в межах "ялинки" знизу угору, охайно з необхідною стійкістю для запобігання завалу "ялинки".

3.8. По закінченні садки виробів необхідно підготувати вагон до подачі його на електролафет: прибрати шаблон (лінійку), лавку, дерев'яні клини з-під колес; обмести налиплу масу з виробів і відійти на безпечну відстань від вагона (не ближче 2 м).

3.9. Транспортування напівфабрикатів, подача вагонеток у камери печей дозволяється тільки по рівних, справних доріжках або вузькоколійних коліях із справними поворотними кругами.

3.10. Поворотні переносні круги повинні мати справні ручки для перенесення і запобіжники для запобігання сходу вагонеток з круга.

3.11. При встановленні вагонетки на електролафет необхідно переконатися в закритті запобіжного кулачка.

3.12. Завантаження в печі напівфабрикатів необхідно проводити при температурі повітря у робочій зоні взимку - не вище 30°С, а влітку - не вище 40°С.

3.13. При виявленні витоку газу у робочій зоні роботу щодо завантаження необхідно припинити і доповісти про це майстру.

3.14. Під печі перед садкою необхідно тримати рівним і чистим. Робота щодо очищення поду від шлаку і піску, що спікся, повинна виконуватися за нарядом -допуском.

3.15. Вагонетки, що переміщуються вручну, необхідно оббити повстю для запобігання можливих ударів і забитих місць працівників; при цьому на кожній вагонетці повинна бути визначена її вантажопідйомність.

3.16. При переміщенні вагонеток працівники повинні завжди знаходитися ззаду рухомої вагонетки.

3.17. В кінці відкатних колій вагонеток необхідно влаштовувати запобіжні тупики, що перешкоджають сходу вагонетки з рейок.

3.18. В місцях підходу відкатних колій до колій ручного лафета на ньому повинні бути пристрої (стопори, упори), які утримують вагонетку від скочування.

3.19. Поворотні круги необхідно обладнати пристроями, які забезпечують точне стикування рейок поворотного кругу з рейками відкатних колій і нерухомість кругів при накочуванні і скочуванні вагонетки.

3.20. Всі роботи садчик повинен виконувати в рукавицях і касці при достатньому освітленні, при справному склепінні капала печі і ходків.

3.21. Садчик не повинен:

3.21.1. працювати в печі, якщо температура повітря буде вище 40°С влітку і вище 30°С взимку, а також при виявленні витоку газу;

3.21.2. здійснювати навантаження і вивантаження продукції в один хідник;

3.21.3. працювати при несправному склепінні печі та несправних хідниках;

3.21.4. ставати до роботи при поганому освітленні або при повній його відсутності;

3.21.5. тягнути вагонетку на себе, ходити попереду рухомої вагонетки, їздити на ній;

3.21.6. підлазити під стоячі вагони;

3.21.7. переходити в невстановлених місцях через транспортери, конвеєри; підлазити під них і заходити за огородження;

3.21.8. перевантажувати вагонетку вище норми за вантажопідйомністю;

3.21.9. укладати вироби на несправні вагони;

3.21.10. користуватися відкритим вогнем у камері печі і коло газових пальників;

3.21.11. застосовувати несправні поворотні круги і несправне рейкове господарство;

3.21.12. поправляти троса лебідки на ходу;

3.21.13. зупиняти вагонетку на ходу руками, ногами, тулубом;

3.21.14. використовувати теплові агрегати і печі для відпочинку або обігріву.

3.22. Садчик за необхідністю переходу під час виконання робіт з одногосадочного місця на інше повинен вимкнути устаткування, зійти з лавки і перейтина нове садочне місце.

4. Вимоги безпеки по закінченні робіт

4.1. За 15 хвилин перед закінченням зміни садчик повинен прибрати брак і бій вогнетривких виробів; провести вологе прибирання робочого місця; скласти інструмент, пристосування і тару в спеціально відведеному місці.

4.2. Садчик, який здає зміну повинен, доповісти про всі неполадки в обладнанні та технологічному процесі садчику, який приймає зміну, після чого доповісти майстру про здачу зміни.

4.3. Після здачі зміни садчик повинен пройти у лазню і прийняти душ.

5.Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. Можливими аварійними ситуаціями при роботі садчика можуть бути пожежі або загоряння, витік газу, аварійна зупинка печі, завал садки, а також стихійні лиха (повінь, буревій, зсуви, тощо).

5.2. В разі виникнення аварійної ситуації садчик повинен припинити роботу, повідомити про те, що сталося, керівникові робіт - майстру, начальнику зміни, а також диспетчеру заводу, вжити всіх заходів, що забезпечують безпеку оточуючих і зберігання обладнання.

5.3. Під час виникненні аварії необхідно діяти згідно з оперативною частиною плану ліквідації аварії на підприємстві.

5.4. Керівник робіт повідомляє всіх працюючих і організовує їх вихід у безпечне місце, крім осіб, на яких покладені обов'язки щодо ліквідації аварії.

5.5. В разі, коли є потерпілі, необхідно додати їм першу (долікарську) допомогу.

5.6. Першу допомогу потерпілим під час нещасного випадку необхідно додавати швидко з використанням індивідуального пакета з наступним зверненням до лікарні.