1.25. Під час загоряння електропроводів, приладів, електрообладнання їхнеобхідно вимкнути від мережі і гасити тільки сухим піском або пінним вогнегасником..

Під час загоряння пально-мастильних матеріалів не можна гасити полум'я водою. Для цього необхідно застосовувати землю, пісок, вогнегасники. Палити дозволяється тільки у спеціально відведених місцях..

1.26. Кожний просівальник порошків повинен бути ознайомлений з планом лік-відації аварій на підприємстві в частині, яка має відношення до його робочого місця і дільниці виконання робіт.

1.27. Просівальник порошків зобов'язаний дотримуватися правил особистоїгігієни (мити руки перед їжею, їсти лише у визначеному місці, після роботи користуватися лазнею; стежити за чистотою і охайністю спецодягу і спецвзуття).

1.28. Особи, які винні у порушенні вимог безпеки, що наведені в цій інструкції, несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з чинним в Україні законодавством.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Перед початком роботи просівальник порошків зобов'язаний:

2.1.1. оглянути робоче місце, стан обладнання, наявність і стан огороджень, заземлень, вентиляції, освітлення, сигналізації;

2.1.2. дізнатися про наявність зрошення на щоковій дробарці;

2.1.3. одержати завдання на зміну і інструктаж при особливості виконання робіт;

2.1.4. перевірити наявність і цілісність протипилових респіраторів і захисних окулярів; наявність діелектричного килимчика;

2.1.5. перевірити кріплення і цілісність сит, щільність пилоізолюючих кожухів; стан привода елеватора; кріплення верхнього оголовка, підмурка елеватора, металоконструкції шахти;

2.1.6. переконатися, що підмурок шахти елеватора не засипаний матеріалом; що транспортерна стрічка звільнена від матеріалу, на ній відсутні сторонні предмети; огородження і тросик аварійної зупинки приведений до ладу;

2.1.7. привести до ладу свій спецодяг: застібнути куртку і брюки на всі ґудзики; обв'язати або застібнути обшлаги рукавів; прибрати волосся під головний убір;

2.2. Під час підготовки до пуску вібросит необхідно:

2.2.1. привести зовнішній огляд вібросит і підтягнути ослаблені гайки і гвинти;

2.2.2. очистити контрольні сита металевою щіткою;

2.2.3. змастити тертьові деталі і вузли;

2.2.4. оглянути контрольні сита;

2.2.5. перевірити справність заземлення;

2.2.6. перевірити роботу аспіраційних пристроїв.

2.3. Про результати прийому зміни просівальник порошків повинен доповісти майстру і зробити відповідний запис в журналі прийому - здачі змін.

2.4. Одержавши завдання від майстра і ключ-бирку під розпис в журналі прийому і здачі ключів-бирок, просівальник порошків може ставати до роботи.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Запуск устаткування до роботи здійснюється після подавання звукового сигналу.

3.2. Під час запуску необхідно дотримувати послідовності вмикання механізмів у відповідності до технологічної інструкції.

3.3. Під час роботи устаткування просівальник порошків особливу увагу повинен звертати на ефективність роботи витяжної вентиляції. В разі підвищеної концентрації пилу необхідно встановити місця нещільностей в захисних конструкціях, зупинити роботу, пові-домити майстра, викликати слюсаря і до усунення порушень не вмикати механічне або віб-росито у роботу.

3.4. Вентиляційні установки повинні бути зблоковані з технологічним устат-куванням. Робота без ефективного пиловидалення не допускається.

3.5. Просівальник порошків повинен дотримуватися правил використання протипилових респіраторів:

3.5.1. під час роботи технологічного устаткування;

3.5.2. під час регламентованих перерв на огляд, прибирання та ремонт устаткування - використання протипилових респіраторів обов' язково;

3.5.3. заміна респіраторів в умовах підвищеної запиленості повітря повинна здійсню-ватися в міру зниження їх ефективності;

3.5.4. у разі відсутності зрошення вихідного матеріалу, що надходить на переробку, робота технологічного устаткування не припустима.

3.6. Під час роботи грохота, механічних і вібросит просівальник порошківповинен:

3.6.1. стежити за рівномірним завантаженням елеватора, грохота;

3.6.2. завантажувати грохот матеріалом тільки при досягненні двигуном привода повних обертів;

3.6.3. стежити за кріпленням і рівномірним натяганням сит, не допускаючи їх ослаб-лення і поривів;

3.6.4. не допускати до управління ситами осіб, які не мають прав допуску;

3.6.5. зупиняти устаткування тільки після повного проходження матеріалу скрізь елеватор або сито;

3.6.6. періодично перевіряти наявність достатнього змащення вузлів і деталей( в точках змащення) під час зупинки устаткування.

3.7. При роботі на віброситі необхідно:

3.7.1 пуск вібросита проводити без навантаження і тільки після увімкнення прий-мальних агрегатів;

3.7.2. подання матеріалу на вібросито починати тільки після досягнення встанов-леного режиму вібрації;

3.7.3. під час роботи вібросита особливу увагу приділяти кріпленню дебалансових дисків на вантажах і стежити за поданням матеріалу рівномірним шаром за шириною сита;

3.7.4. періодично перевіряти нагрів підшипників, якість просіву матеріалу за сортом, відсутність деренчання сита;

3.7.5. встановити на ситах борти (захисні екрани) для попередження викидів мате-ріалу на майданчик обслуговування;

3.7.6. шурувати у випускних отворах живильників, що подають матеріал на вібро-сито, в завантажувальних і розвантажувальних лійках під час роботи живильників і вібро-сит тільки при наявності шурувальних отворів довгими шурувальними списами;

3.7.7. оглядати і ремонтувати вібросито тільки при закритому затворі бункера;

3.7.8. під час виявлення несправності зупинити сито; зупиняти вібросито можна тільки після припинення подавання на нього матеріалу і переробки його до повного очищення сит.

3.8. Під час увімкнення грохотів, елеваторів, сит для роботи в автоматичному режимі необхідно припинити всі роботи у камерах грохочення і вивести людей у безпечне місце.

3.9. Просівальник порошків не повинен:

3.9.1. допускати роботу устаткування при ослабленому кріпленні сит і вібратора колиски; захаращених чарунках сит (налипанні матеріалу, наявності сторонніх предметів) і ослабленому кріпленні самого устаткування, головок елеватора;

3.9.2. проводити прибирання в камерах грохочення при працюючих механізмах;

3.9.3. під час роботи вібросита очищати сітку або проштовхувати застряглі куски матеріалу.

3.10. Ремонтні роботи на елеваторі, грохоті, стрічковому конвеєрі повинні проводи-тися при вимкненому устаткуванні і розібраній схемі.

3.11. Робота просівальника порошків, який обслуговує грохоти, механічні і вібро-сита, повинна бути припинена під час поломки устаткуваня, аваріях, нещасному випадку.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПО ЗАКІНЧЕННІ РОБІТ

4.1. Після закінчення зміни просівальник порошків повинен:

4.1.1. вимкнути усі механізми;

4.1.2. дати сигнал машиністу дробарки, машиністу елеватора, машиністу стрічкового конвейєра про вимкнення грохотів, механічних сит;

4.1.3. подати звуковий сигнал машиністу млина про припинення роботи вібросит;

4.1.4. переконавшись у відсутності матеріалу на віброситі зупинити його і зупинити стрічковий конвейєр;

4.1.5. вилучити ключ-бирку з пульту управління віброситом.

4.2. Прибирання в камерах грохотів, механічних і вібросит від матеріалу необхідно проводити тільки віником із зрощенням, застосовуючи протипиловий респіратор.

4.3. Потім просівальник порошків повинен привести до ладу устаткування.

4.4. Просівальник порошків, який здає зміну, і просівальник порошків, який приймає зміну, повинні спільно перевірити стан устаткування, чистоту робочих місць, наявність освітлення, наявність і справність огороджень, витяжної вентиляції.

4.5. Про результати здачі зміни просівальник порошків повинен доповісти майстру, про всі недоліки і поломки на протязі зміни; зробити запис в журналі прийому-здачі змін під розпис; здати ключ-бирку майстру під розпис в журналі прийому-здачі ключів -бирок.

4.6. Одержавши дозвіл майстра, очистити одяг від пилу і бруду і попрямувати в лазню, щоб отримати теплого душу.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Під час роботи просівальник порошків зобов'язаний суворо дотримуватися правил технічної експлуатації устаткування. Недотримання правил технічної експлуатації може привести до аварій і нещасних випадків.

5.2. В разі виникнення аварійної ситуації просівальник порошків повинен вимкнути устаткування і діяти згідно з планом ліквідації аварій на підприємстві.

5.3. Про аварію або можливу аварійну ситуацію просівальник порошків повинен повідомити керівникові робіт - майстру або начальнику зміни.

5.4. Керівник робіт зобов'язаний повідомити усіх працюючих про те, що сталося і вивести їх у безпечне місце.

5.5. Особи, які наділені оперативною частиною плана ліквідації аварії, в ліквідації її, повинні виконувати вимоги керівника.

5.6. В разі виникнення пожежі необхідно викликати пожежну охорону, а до її прибуття ліквідувати загоряння первинними протипожежними засобами, які є на місці.

5.7. У випадку, якщо внаслідок аварії є потерпілі, необхідно надати їм першу (долікарську) допомогу.