Наприклад: зі зняттям напруги і заземленням, з ізолюючої площадки автомотриси (автодрезини), з видачею заборони на поїзди тощо.

“Короткий зміст робіт”. Як правило, найменування робіт повинне відповідати найменуванню робіт за технологічними картами, правилам устрою і технічної експлуатації контактної мережі електрифікованих залізниць, графіку ПВР.

При забезпеченні робіт, що виконуються іншими (сторонніми) підприємствами, повинні вказуватися роботи на пристроях, які необхідно виконувати персоналу ЕЧ, для забезпечення виконання робіт сторонньої організації.

“Зазначення зони і місця роботи”. Особа, яка видає наряд, повинна вказати зону робіт:

найменування перегону або станції;

номера колій.

Після зазначення зони роботи вказуються місця робіт, тобто номери опор, на яких виконується робота, номери секційних ізоляторів, повітряних стрілок тощо, залежно від виду робіт.

У графі “Найменування станції, підстанції, перегону” вказується місце розташування комутаційного апарата, яким необхідно робити операції після включенню чи відключення для виконання робіт.

Продовження додатка 8

У цій графі повинні вказуватися основні і резервні джерела живлення, що належать іншим підприємствам або підрозділам ЕЧ (район контактної мережі чи електропостачання), ПЛ при зближенні, перетинанні тощо, які за умовами роботи необхідно відключати і заземлювати.

У графі “Ввімкнути” повинні бути зазначені диспетчерські найменування комутаційних апаратів, з якими необхідно здійснити операції для безпечного виконання робіт (“А”, “ППЗ КП”, “ПСК” тощо). Під час виконання робіт зі зняттям напруги і заземленням також повинні бути зазначені комутаційні апарати, що знаходяться в зоні або місці роботи.

У графі “Вимкнути” вказується диспетчерське найменування комутаційного апарата, який необхідно вимкнути (“А”, “ППЗ КП”, “ПСК” тощо), а також нормально вимкнутих комутаційних апаратів, що обмежують зону роботи.

У графі “Встановити заземлення” особа, яка видає наряд, вказує місце установки і кількість заземлень, наприклад:

на к/м оп. №: 8, 12, __4__ шт.;

інвентарну (інв.) ДМС, АГВ, АДМ оп. № 10, __1__ шт.;

на ПЛ ПЕ оп. № _, № _, ____ шт.;

на ПЛ-0,4 кВ фід. № __ оп. № __, ____ шт.;

на шлейфи ПЛ до КТП-10 кВ №: 5 оп. № __ , ____ шт.;

на хвилевід оп. № __, ____ шт.

У цій графі повинні бути зазначені також, у разі потреби, місця накладення заземлень на ПЛ, що перетинають або зближаються з електроустановкою, на якій буде виконуватися робота.

Якщо ці лінії (електроустановки) належать іншому (сторонньому) підрозділу (підприємству), у графі “Додаткові заходи безпеки” повинно бути зазначено про необхідність перевірки накладених заземлень персоналом, що експлуатує ці лінії.

У графах:

“Додаткові заходи безпеки” – особа, яка видає наряд, вказує місця, де забороняється виконання робіт, із зазначенням номерів опор, прольотів, що залишаються під напругою, місця підвищеної небезпеки, закриття колій і з'їздів.

“Що залишається під напругою” – особа, яка видає наряд, вказує найменування проводів, ПЛ ПЕ, СЦБ, хвилеводу тощо, що залишилися під напругою, до яких у процесі роботи заборонено наближатися.

“Небезпечні місця” – особа, яка видає наряд, повинна вказати їх точне розташування з номерами опор чи прольотів.

“Закриття колій і з'їздів” – особа, яка видає наряд, повинна вказати номера колій, з'їздів і обов'язково зазначити, чи для усіх видів рухомого складу, чи тільки для ЕРС.

Продовження додатка 8

“тощо” – особа, що видає наряд, повинна зазначити заходи безпеки, що виключають помилкову подачу напруги комутаційними апаратами, що вимикаються (вмикаються) виконавцем робіт, наприклад: привід с/р “А” закрити на замок, повісити заборонні плакати тощо.

Під час виконання робіт під напругою (на контактній мережі) і без зняття

напруги поблизу струмовідних частин, що знаходяться під напругою, повинно бути зазначено про наявність у бригаді заземлювальної штанги. Під час виконання робіт без зняття напруги поблизу струмовідних частин, що знаходяться під напругою, зазначити, що заземлювальна штанга повинна бути приєднана до рейки.

Під час виконання земляних робіт зазначити про огородження котловану, про попереднє шурфування, про заборону застосовувати ломи при роботі в зоні діючих кабелів тощо.

Під час робіт із ВПМ на автомобільному або гусеничному ходу зазначити про їх заземлення. При роботах у темний час доби зазначити про освітлення робочого місця тощо.

При виконанні робіт із застосуванням вантажопідіймальних машин особа, відповідальна за безпечне проведення робіт кранами (підйомниками), надає дозвіл на проведення робіт з краном (підйомником) після перевірки виконання передбачених нарядом заходів безпеки, інструктажу машиніста та виконавців щодо переміщення стріли (робочої платформи підйомника), найменших допустимих відстаней від рухомих частин крана (підйомника) до частин, що знаходяться під робочою (наведеною) напругою, до габаритів рухомого складу, здійснює запис про надання дозволу на роботу з використанням крана (підйомника):

У рядку „Встановлення підйомника (крана), інструктаж машиніста та членів бригади провів, дозвіл на проведення робіт видав у ___год. ____хв., дата, підпис (П.І.Б.)”.

У рядку “Із використанням вантажопідіймальних машин” особа, що видає наряд, повинна зазначити тип кранової установки (крана): наприклад – “кранової установки АДМ (АГВ) або крана на залізничному ходу КДЕ- _____, крана на автомобільному ходу - ________”.

У таблиці “Зміни в складі застосовуваних вантажопідіймальних машин” зазначаються вантажопідіймальні машини, з якими буде працювати бригада у зв'язку зі зміною складу ВПМ.

Графи “Включені ...”, “Виведені ...” заповнюються відповідно до підрядкового тексту.

У графах “Дата”, “Час”, “Дозволив (підпис)” вказується відповідно дата і час включення (виведення) машин і підпис особи, що видає наряд, і керівника робіт.

Продовження додатка 8

При зміні складу застосовуваних машин, у разі потреби, слід внести зміни до складу бригади.

ЗВОРОТНА СТОРОНА НАРЯДУ

“Оформлення щоденного допуску до роботи і переходу на нове місце робіт” – керівник робіт після підготовки кожного робочого місця або після перерви в роботі протягом робочого дня (робочих днів) заповнює графу про допуск до роботи і переходу на нове місце робіт “Дата, час, підпис" – відповідно до підрядкового тексту.

“Склад бригади: прізвище, ініціали, група” – особа, яка видає наряд, вказує в рядках цієї графи прізвища, ініціали і групи з електробезпеки членів бригади, у тому числі машиніста автомотриси (автодрезини). Тут указуються також наглядачі і відповідальний за безпечне виконання робіт кранами, якщо ці функції не виконує керівник робіт.

У графі “З характером робіт ознайомлений, цільовий інструктаж отримав” у рядках “Дата, час, підпис” керівник робіт вказує дату і час проведення інструктажу членам бригади перед допуском до роботи. У відповідних рядках кожен член бригади розписується про одержання інструктажу.

Кількість допусків, оформлених підписами членів бригади, повинна відповідати кількості робочих місць у зоні виконання робіт і кількості перерв у роботі протягом робочого дня (робочих днів).

У графі “Допущені до роботи” керівник робіт у рядках “Дата, час” вказує дату і час одержання від чергового ЕЧЦ наказу і його номера або дату і час одержання від енергодиспетчера дозволу на виконання роботи, якщо вона виконується без наказу енергодиспетчера.

У рядках “Підпис керівника робіт” керівник робіт ставить свій підпис про проведення інструктажу членам бригади.

Час одержання наказу від ЕЧЦ і час проведення інструктажу членам бригади - різний час.

У графі “Закінчення робіт” керівник робіт у рядках “Дата, час” вказує дату і час надання ЕЧЦ повідомлення про перерви після закінченого робочого дня і після повного закінчення робіт: у рядках “№ повідомлення ЕЧЦ” вказує номер повідомлення енергодиспетчера після закінчення робочого дня і після повного закінчення робіт.

У рядках “Підпис керівника робіт” керівник робіт ставить свій підпис.

Графа “Зміни в складі бригади” оформлюється відповідно до підрядкового тексту особою, яка видає наряд, і підтверджується підписом керівника робіт.

Продовження додатка 8

Особа, яка вносить зміни у складі бригади, зобов'язана записати прізвище, ініціали і групи з електробезпеки працівників, що вводяться, у графу “Склад бригади”.

Рядки “Наряд дійсний до …”, “Наряд видав ...” тощо заповнюються відповідно до підрядкового тексту.

У рядку “Наряд видав ...” вказуються дата, посада, підпис особи, що видала наряд.