ж) підіймання сипучих та дрібноштучних вантажів проводити в спеціально призначеній тарі; при цьому заповнювати тару вище встановленої норми не допускається.

4.4. При підійманні та переміщенні вантажів стропальнику забороняється:

а) перебувати на вантажі під час підіймання або переміщення, а також допускати підіймання або переміщення вантажу, якщо на ньому перебувають люди;

б) перебувати під піднятим вантажем або допускати перебування під ним інших людей;

в) відтягувати вантаж під час його підіймання, переміщення, або опускання;

г) перебувати самому та допускати перебування людей на залізничній платформі, в полувагоні, кузові автомобіля при веденні вантажно-розвантажувальних робіт грейферними або магнітними кранами;

д) вивільняти за допомогою кранів защемлені з'ємні вантажозахоплювальні пристрої.

4.5. При роботі стрілових самохідних кранів поблизу лінії електропередачі стропальник повинен бути особливо уважним.

Для запобігання ураження струмом стропальник перед кожною операцією, яка викликає необхідність дотику з вантажем, стропами, гаком або елементами крана, повинен засвідчитись, що стріла крана або канати не знаходяться на небезпечному приближенні до проводів лінії електропередачі.

4.6. При роботі стрілових самохідних та баштових кранів, для запобігання затиснення між поворотною та неповоротною частинами крана, стропальник не повинен знаходитись в небезпечних місцях.

4.7. Якщо стропальник під час переміщення вантажу помітить несправність крана, підкранової колії або іншу небезпеку, він повинен негайно подати сигнал про припинення переміщення вантажу та повідомити про несправність кранівнику.

5. Обов'язки стропальників при опусканні вантажу

5.1. Перед опусканням вантажу стропальник зобов'язаний:

а) заздалегідь оглянути місце, на яке буде опускатись вантаж та упевнитись у неможливості його падіння, перевертання або сповзання;

б) на місце встановлення вантажу, у випадку необхідності, заздалегідь покласти міцні підкладки для зручності витягнення строп з-під нього;

в) знімати стропи з вантажу або гака лише після того, як вантаж буде надійно встановлений, а при необхідності i закріплений.

5.2. Стропальнику забороняється встановлювати вантаж на тимчасові перекриття, труби, кабелі та інші місця, не призначені для укладання вантажу.

6. Відповідальність стропальників

6.1. Стропальник несе відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

(пункт 6.1 у редакції наказу Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.10.2007 р. N 232)

http://www.sot.zp.ua