3.25. Сходи у виробничих будівлях рекомендується приймати з згідно з ДБН В.1.1-7, а фундаменти - згідно з СНиП 2.02.01-83 Основания зданий и сооружений (Основи будівель і споруд) та СНиП 2.02.05-87 Фундаменты машин с динамическими нагрузками (Фундаменти машин з динамічними навантаженнями).

3.26. Розміри приміщення вагової рекомендується приймати згідно з ГОСТ 29329-92. Весы для статического взвешивания. Общие технические требования (Ваги для статичного зважування. Загальні технічні вимоги).

3.27. Адміністративні і побутові приміщення рекомендується приймати згідно з СНиП 2.09.04-87 Административные и бытовые здания (Адміністративні та побутові будівлі).

3.28. У складі підприємства рекомендується передбачити санітарно-побутові приміщення, що включають:

  • гардеробні з індивідуальними шафками на два відділення (для верхнього та спеціального одягу);
  • умивальні, забезпечені гарячою та холодною водою;
  • приміщення для відпочинку, психологічного розвантаження та приймання їжі з умивальними раковинами;
  • душові за типом санпропускника;
  • приміщення для збереження інвентарю та брудного спецодягу;
  • приміщення для прання та сушіння спецодягу;
  • кімнату для збереження та видавання чистого робочого одягу;
  • туалети;
  • кімнату гігієни жінки;
  • пункт охорони здоров’я.

3.29. Обладнання санітарно-побутових приміщень, приміщень для приймання їжі, кімнати відпочинку в робочий час і психологічного розвантаження рекомендується приймати згідно з СНиП 2.09.04-87 Административные и бытовые здания (Адміністративні та побутові будівлі).

3.30. Розміри та обладнання приміщення лабораторії рекомендується проектувати відповідно до цілей технологічного контролю (морфологічні, бактеріологічні і хімічні аналізи) і для виробничого контролю впливу підприємства на навколишнє середовище.

Проектування приміщення лабораторії рекомендується приймати згідно з СНиП 2.09.04-87 Административные и бытовые здания (Адміністративні та побутові будівлі).

3.31. Складські приміщення, майстерні та гаражі рекомендується проектувати згідно з ДБН В.2.5-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів, ДБН 360-92** Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень, СНиП 2.09.02-85* Производственные здания (Виробничі будівлі), СНиП 2.11.01-85 Складские помещения (Складські приміщення).

3.32. Рекомендовані вимоги до складів для зберігання брикетів побутових відходів, або брикетів компонентів, вилучених із змішаних побутових відходів під час сортування:

- мати достатню місткість, бути зручними для роботи та забезпеченими надійними пристроями для складування, зберігання матеріалів та продукції;

- бути забезпеченими вантажно-розвантажувальними засобами, які дозволяють швидко, з мінімальними трудовитратами вивантажувати матеріали та продукцію, що надходять до складу, а також виконувати всередині сховища транспортні операції;

- бути достатньо захищеними від атмосферних опадів та вітру;

- територія складів повинна мати достатнє освітлення відповідно до чинних норм.

3.33. Склади рекомендується оснащувати такими типами підйомних i транспортних засобів: кранами мостовими, козловими, стріловими, штабелеукладниками, авто- та електронавантажувачами, електрокарами, електротягачами, одноківшовими навантажувачами, розвантажувачами безперервної дії, лебідками, транспортерами, тельферами, візками.

3.34. Розміри складів рекомендується визначати згідно зі СНиП 2.11.01-85 Складские помещения (Складські приміщення) залежно від технології складування, обладнання підйомно-транспортним устаткованням.

3.35. До всіх будівель і споруд рекомендується забезпечити вільний доступ. Проїзди та під'їзди до будівель і споруд, а також підходи до пожежного інвентарю й обладнання, запасних виходів і зовнішніх пожежних драбин мають бути вільними, освітлюватися в темний час доби.

3.36. Рекомендоване основне технологічне обладнання підприємства (за етапами виробничого процесу).

- вагова спеціально обладнаних транспортних засобів, що доставляють побутові відходи на підприємство.

- перевантажувальна станція не ущільнених побутових відходів.

3.37. Рекомендована технологічна схема перевантажувальної станції 1. Безпосереднє перевантаження побутових відходів із спеціально обладнаного транспортного засобу, що доставляє побутові відходи на перевантажувальну станцію, в кузов великовантажного спеціально обладнаного транспортного засобу, що перевозить побутові відходи на об’єкти поводження з відходами, на різних рівнях. Металоконструкція.

3.38. Рекомендована технологічна схема перевантажувальної станції 2. Завантаження побутових відходів із приймального бункеру в кузов великовантажного спеціально обладнаного транспортного засобу, що перевозить побутові відходи на об’єкти поводження з відходами. Приймальний бункер місткістю до , закритий горизонтальною кришкою або секторним затвором, які приводяться у рух за допомогою гідравлічного приводу, металоконструкція

3.39. Рекомендована технологічна схема перевантажувальної станції 3. Завантаження побутових відходів із дозуючого бункеру в кузов великовантажного спеціально обладнаного транспортного засобу, що перевозить побутові відходи на об’єкти поводження з відходами Приймальний бункер місткістю від до , дозуючий бункер місткістю до , металоконструкція.

3.40. Рекомендована технологічна схема перевантажувальної станції 4. Завантаження побутових відходів із горизонтального бункеру до спеціально обладнаного транспортного засобу, що перевозить побутові відходи на об’єкти поводження з відходами. Горизонтальний бункер, оснащений шаговим механізмом або з днищем, виконаним як пластинчастий живильник або стрічковий конвеєр для переміщення твердих побутових відходів до розвантажувального отвору. Горизонтальний бункер, днище - шаговий механізм, живильник, стрічковий конвеєр, кран-балка для вилучення великогабаритних побутових відходів та побутових відходів електронного та електричного обладнання тощо з горизонтального бункеру, металоконструкція.

3.41. Рекомендована технологічна схема лінії брикетування побутових відходів 1. Завантаження побутових відходів із дозуючого бункеру у пресове обладнання для формування брикетів побутових відходів. Приймальний бункер місткістю від до , дозуючий бункер місткістю до , металоконструкція, пресове обладнання.

3.42. Рекомендована технологічна схема лінії брикетування побутових відходів 2. Ущільнення побутових відходів горизонтальним компактором у великогабаритний контейнер, який встановлюється на великовантажний транспортний засіб, що здійснює перевезення побутових відходів на об’єкти поводження з відходами. Приймальний бункер компактора, місткість якого залежить від продуктивності компактора, контейнер з брикетованими побутовими відходами, металоконструкція.

3.43. Усі побутові відходи, що надходять на підприємство, рекомендується піддавати дозиметричний контроль згідно з вимогами Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України.

3.44. Обладнання, під час роботи якого можливі виділення забруднюючих речовин, рекомендується конструювати й поставляти у комплекті з усіма необхідними укриттями й пристроями, що забезпечують надійну герметизацію джерел їхнього виділення. У конструкції укриттів рекомендується передбачити засоби для під’єднання до систем аспірації.

3.45. Виробники спеціалізованого обладнання і конструкцій для підприємства надають інформацію про очікувані рівні шуму, вібрації інфразвуку, шкідливих хімічних речовин, суспендованих твердих частинок, що виділяються під час роботи обладнання, та інші можливі несприятливі фактори, а також передбачені засоби захисту від них.

3.46. Статичні й динамічні навантаження від технологічного обладнання на будівельні конструкції рекомендується визначати за даними заводів-виробників.

3.47. Під час визначення вертикальних навантажень на перекриття рекомендується враховувати: власну масу обладнання (включаючи привод, опорні пристрої, ізоляцію); маса матеріалу, що перебуває в робочій зоні машини або вантажу, що транспортується, тощо, а також умови експлуатації. При цьому масу матеріалу приймають відповідно до граничного об’єму заповнення, можливому під час експлуатації обладнання. Масу вантажу, що транспортується, приймають рівною номінальній вантажопідйомності підйомно-транспортного обладнання.

3.48. Приймальне відділення рекомендується проектувати згідно зі СНиП 2.09.02-85* Производственные здания (Виробничі будівлі) та СНиП 2.09.03-85 Сооружения промышленных предприятий (Споруди промислових підприємств)

3.49. Для забезпечення безперебійного вивантаження побутових відходів з бункерів рекомендується використовувати спеціальні пристрої для обвалення зводів і зависань - систему пневматичного обвалення або встановлення вібраторів на нижній частині бункерів.

3.50. Живильник рекомендується проектувати так, щоб забезпечити рівномірне подавання побутових відходів на технологічну лінію. Конструкція живильника повинна бути такою, щоб забезпечити плавний перехід горизонтальної на нахильну частину і піднімання побутових відходів на задану технологією висоту. Живильники рекомендується проектувати згідно з вимогами ГОСТ 12.2.022-80 ССБТ. Конвейеры. Общие требования безопасности (ССБП. Конвеєри. Загальні вимоги безпеки).

3.51. Над бункерами рекомендується проектувати підвісну кран-балку із захватом для вилучення великогабаритних побутових відходів, що можуть випадково попадати у бункер.

3.52. Вибір технологічної схеми підприємства перевантаження та брикетування побутових відходів залежить від багатьох факторів, основні з них мають бути такі:

  • продуктивність;
  • місце розташування;
  • необхідність брикетування побутових відходів.

3.53 Розміщення (компонування) основних елементів підприємства перевантажування та брикетування побутових відходів усередині будівлі (споруди) рекомендується здійснювати з урахуванням раціональнішого використання його площі, планування, комунікаційних систем, зовнішніх під’їздів тощо.

IV. Рекомендоване інженерне обладнання

4.1. Системи господарсько-питного і протипожежного водопроводу, внутрішню систему каналізації, водостоки і водовідведення з території підприємства рекомендується проектувати згідно з вимогами СНиП 2.04.01-85 Внутренний водопровод и канализация зданий (Внутрішній водопровід і каналізація будинків), СНиП 2.04.02-84 Водоснабжение. Наружные сети и сооружения (Водопостачання. Зовнішні мережі і споруди), СНиП 2.04.03-85 Канализация. Наружные сети и сооружения (Каналізація. Зовнішні мережі і споруди). Якість води повинна відповідати вимогам ДСанПіН № 383-96 Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько-питного водопостачання.

4.2. Водозабезпечення питною водою будівель, розташованих на території підприємства, рекомендується здійснювати шляхом приєднання їх до мережі міського водопроводу або свердловин, рекомендується улаштувати резервуари для наповнювання їх привізною водою.

4.3. Рекомендується передбачати підведення гарячої води до умивальників, раковин, душових сіток.

4.4. Для технологічних потреб рекомендується передбачати улаштування поливальних кранів з під’єднанням до мережі виробничого чи господарсько-питного водопроводу. Під час компостування водорозбірні колонки чи крани рекомендується встановлювати біля кожного штабелю для забезпечення зволоження закладених штабелів в процесі компостування. Продуктивність системи зволоження визначають з урахуванням підвищення вологості матеріалу, що компостується, на 20%:

4.5. Відведення побутових стічних вод від споруд і громадських туалетів рекомендується здійснювати в каналізаційну систему підприємства, а потім на локальні очисні споруди, де відбувається їхнє знезаражування. Скид знезаражених стічних вод у міську водовідвідну мережу допускається у тому випадку, коли їх об’єм і склад відповідають вимогам [6], за погодженням з органами санітарно-епідеміологічного нагляду та природоохоронними органами на місцях.

Можливо проектування та будівництво очисних споруд з ефектом очищення стоків за повною схемою, згідно з вимогами СНиП 2.04.03-85 Канализация. Наружные сети и сооружения (Каналізація. Зовнішні мережі і споруди).

4.6. Розрахункову витрату води на зовнішнє та внутрішнє пожежогасіння, а також кількість струменів для внутрішнього пожежогасіння рекомендується приймати згідно зі СНиП 2.04.01-85 Внутренний водопровод и канализация зданий (Внутрішній водопровід і каналізація будинків) та СНиП 2.04.02-84 Водоснабжение. Наружные сети и сооружения (Водопостачання. Зовнішні мережі і споруди).

4.7. Водовідведення зливових і талих вод з території підприємства рекомендується передбачати:

  • поверхневим - лотками уздовж проїзної частини дорожньої мережі;
  • до локальних очисних споруд зливової каналізації.

4.8. Опалювання та вентилювання будинків підприємства рекомендується проектувати згідно з вимогами ДБН В.2.5-39:2008 Інженерне обладнання будинків і споруд. Теплові мережі, СНиП 2.04.05-91 Отопление, вентиляция и кондиционирование (Опалення, вентиляція і кондиціонування повітря).

4.9. Приміщення підприємства рекомендується оснащувати загальнообмінною припливно-витяжною вентиляцією згідно з вимогами відповідних нормативних документів.

4.10. Рекомендується передбачити очищення вентиляційних викидів підприємства від забруднюючих речовин.

4.11. Згідно зі СНиП 2.04.05-91 Отопление, вентиляция и кондиционирование (Опалення, вентиляція і кондиціонування повітря) системи вентилювання та кондиціювання рекомендується передбачати такими, щоб під час їх роботи концентрація шкідливих речовин у повітрі робочої зони, на робочих місцях виробничих приміщень і в адміністративно-побутових приміщеннях не перевищувала 30% ГДК, встановлених санітарними нормами.

4.12. Місце для забирання припливного повітря рекомендується вибирати в зоні найменшого забруднення від навколишніх виробничих та вентиляційних викидів. У разі неможливості за місцевими умовами забезпечити забирання повітря з незабрудненої зони припливне повітря рекомендується попередньо очищати з тим, щоб після його надходження сумарна кількість газів і пари в робочій зоні не перевищувала ГДК.