ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ
Будинки і споруди
КУЛЬТУРНО-ВИДОВИЩНІ
ТА ДОЗВІЛЛЄВІ
ЗАКЛАДИ
Видання офіційне
Держбуд України Київ 2005
РОЗРОБЛЕНО:
ВАТ КиївЗНДІЕП
(д-р архіт. В.В. Куцевич – керівник; архітектори: І.І. Чернядьєва, О.М. Сахно, Н.М. Кир'янова, Б.М. Губов,
кіноінженер Й.Л. Верник)
Діпромісто
(архіт. Г.Д. Андреев, інженери:
А.Т. Лук'янчук , Е.М. Биков, Л.О. Чуйченко,
П.Т. Персухов, О.М. Ізраїлєв, А.Г. Павлов)
За участі:
УкрНДІПроцивільсільбуду
(кандидати архіт.: О.П. Чижевський, Г.І. Болотов; архіт. В.В. Жога)
УкрНДІ пожежної безпеки МНС України
(канд.техн.наук О.О. Сізіков,
інженери С.С. Солодка, В.Г. Сокол)
Головного санітарно-епідеміологічного управління МОЗ України
(інспектор-лікар А.П. Скрипник)
Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України
(д-р мед. наук В.Я. Акіменко, канд. біолог, наук О.В. Яригін)
ВНЕСЕНО ТА ПІДГОТОВЛЕНО ДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ:
Управлінням архітектурно-конструктивних та інженерних систем будинків і споруд житлово-цивільного призначення Держбуду України
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Наказом Держбуду України від 27.09.05 № 171 і надано чинності з 01.04.2006 р. Введено: «ИМЦ» ( г. Киев, ул. М. Кривоноса, 2а; т/ф. 249-34-04 )
Право власності на цей документ належить державі. Відтворювати, тиражувати і розповсюджувати цей документ повністю чи частково на будь-яких носіях інформації без офіційного дозволу Державного комітету України з будівництва та архітектури заборонено. Стосовно врегулювання прав власності звертатись до Державного комітету України з будівництва та архітектури
Офіційний видавець нормативних документі в у галузі будівництва
і промисловості будівельних матеріалів Держбуду України
Державне підприємство "Укрархбудінформ"
© Держбуд України, 2005
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ
Будинки і споруди.ДБН В.2.2-16-2005
Культурно-видовищніНа заміну та дозвіллєві закладиВСН 45-86/Госгражданстрой
|
Чинні від 2006-04-01
Ці Норми поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих однозальних і багатозальних будинків та споруд культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів:
Вимоги цих Норм є обов'язковими для фізичних і юридичних осіб – суб'єктів інвестиційної діяльності на території України незалежно від форм власності і відомчої належності.
Ці Норми не поширюються на культурно-видовищні та дозвіллєві заклади місткістю понад 1500 місць для глядачів, цирки, казино, спеціалізовані театри і кінотеатри.
Перелік нормативних документів, на які є посилання в цих Нормах, наведений у додатку А. Терміни та визначення понять, які використовуються у цих Нормах, наведені в додатку Б.
1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
2 ВИМОГИ ДО ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК
2.1 Розміщення, розмір та склад земельних ділянок кінотеатрів, відеокомплексів, театрів, клубів, центрів дозвілля визначаються згідно з вимогами ДБН 360; ДБН Б.2.4-1; ДБН В.2.2-9 з урахуванням ДержСанПіН 173, СанПиН 2605, НРБУ і вимог цього розділу.
С. 2 ДБН В.2.2-16-2005
Розміри ділянок для будівництва рекомендується приймати з розрахунку:
Вибір земельної ділянки для будівництва театру та визначення його розмірів рекомендується здійснювати на основі передпроектних досліджень згідно з вимогами ДБН А.2.2-3.
2.2На земельній ділянці кінотеатру, відеокомплексу, театру, клубу, центру дозвілля слід передбачати:
Залежно від профілю закладу можливе розміщення сезонних споруд для клубної роботи і рекреації, майданчиків для спортивних ігор, дитячих майданчиків і відкритих майданчиків музейної експозиції.
2.3На ділянці будинків і споруд культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів, що проектуються та реконструюються, повинні бути передбачені індивідуальні автостоянки для інвалідівза розрахунком, але не менше одного машино-місця і спеціальні пристрої (пандуси, підйомники,поручні) для використання інвалідами всієї території і будинку згідно з вимогами ВСН 62.
3 ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНІ РІШЕННЯ БУДИНКІВ І ПРИМІЩЕНЬ
Загальні вимоги
3.1Приміщення будинків кінотеатрів, відеокомплексів, театрів, клубів, центрів дозвілля поділяються на комплекси і групи:
Склад комплексів і груп приміщень театрів приймається відповідно до додатка Д цих Норм. Склад і місткість груп приміщень клубів і центрів дозвілля приймаються відповідно до додатка Е цих Норм.
Приміщення комплексу для глядачів
3.2Площі приміщень комплексу для глядачів кінотеатрів, відеокомплексів, театрів, клубів,центрів дозвілля визначаються відповідно до функціонального призначення кожного закладу (див.кінотеатри і відеокомплекси – 4.1-4.3 та таблицю 3, театри – 5.2-5.4 та таблицю 6, клуби, центридозвілля – таблицю 13).
При проектуванні вестибюлів і гардеробних будинків і споруд культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів повинні бути передбачені місця для людей, що супроводжують інвалідів, із розрахунку 0,5 м на інваліда. Кількість місць для інвалідів на кріслах-колясках слід визначати з розрахунку 1-1,5 % від загальної місткості, але не менше 2 місць у залах до 200 місць.
ДБН В.2.2-16-2005 С. 3
Приміщення демонстраційного комплексу
Зал для глядачів
3.3Площі залів для глядачів слід приймати, м2 на одне місце, не менше, для:
загального призначення1,5
індивідуального призначення (відеокабіни) .2,0-2,5
з театрально-концертними залами0,65– 0,8
з універсальними концертно-танцювальними залами1,0-1,6
з кіноконцертними залами1,0-1,2
Площу залу для глядачів (включаючи балкони, ложі і яруси) слід визначати в межах огороджувальних конструкцій: для кінотеатрів – включаючи естраду; для театрів, клубів, центрів дозвілля – до передньої межі естради (сцени, авансцени або бар'єра оркестрової ями).
У залі для глядачів за наявності ярусів чи балконів з кількістю рядів не більше трьох висоту від підлоги місць для глядачів до низу виступних конструкцій розташованих вище ярусів, балконів чи стелі залу для глядачів слід приймати не менше 2,5 м*), а при більшій кількості рядів – не менше 3 м. Висота бар'єрів балконів повинна бути не менше 0,9 м**) на бар'єрах слід передбачати пристосування, що запобігають падінню предметів з висоти.
3.7Зали для глядачів слід проектувати з урахуванням встановлення в них крісел з відкиднимисидіннями.
У сезонних кінотеатрах, клубах, центрах дозвілля із залами для глядачів місткістю не більше 200 місць, малих залах театрів, а також у ложах та на балконах глибиною не більше двох рядів допускається встановлювати стільці або лави зі спинками.
3.8Ширину крісел (між осями підлокітників) слід приймати не менше 0,52 м, ширину стільців ілав – не менше 0,45 м. Глибина крісел, стільців і лав повинна забезпечувати ширину проходів міжрядами не менше 0,45 м.
3.9Відстань між спинками крісел (глибину ряду) слід передбачати не менше 0,9 м, а міжспинками стільців чи лав – не менше 0,85 м, у кінотеатрах – не менше 1,0-1,1 м.
Кількість неперервно встановлених місць у ряду слід приймати: за одностороннього виходу із ряду не більше 26, за двостороннього – не більше 50.
У разі перепаду висот сусідніх рядів більше 0,25 м між рядами слід встановлювати огорожу. Висота огорожі визначається виходячи з побудови профілю залу, але не нижче 0,7 м.
3.10Відстань між передньою межею естради (сцени, авансцени чи бар'єра оркестрової ями) таспинками сидінь першого ряду місць для глядачів слід приймати не менше 1,5 м, а в залах дляглядачів місткістю до 300 місць – не менше 1,2 м.
*) За винятком лож та ярусів, які знаходяться в одному рівні з приміщенням фронтального освітлення сцени, висота яких визначається розрахунком та технологічними вимогами.
**) В разі додержання умов видимості.
Висоту рівня планшета естради (сцени, авансцени) над рівнем підлоги першого ряду місць для глядачів слід передбачати не більше 1 м, а в залах для глядачів місткістю до 500 місць – не більше 0,8 м (з горизонтальною підлогою – не більше 1,1 м).
За місткості залів не більше 200 місць (за винятком залів для глядачів у кінотеатрах) допускається передбачати встановлення крісел, стільців і лав чи їх ланок без кріплення до підлоги, але з забезпеченням пристосувань, що запобігають їх перекиданню.
3.13У залах для глядачів і лекційних залах місткістю більше 50 осіб, обладнаних фіксованимисидячими місцями, необхідно передбачати не менше 4 % крісел із вмонтованими системами індивідуального прослуховування. Ці місця слід розташовувати в зоні гарної видимості.
Місця для інвалідів на кріслах-колясках слід передбачати в першому або останньому ряду партеру або ложі і розміщувати на плоскій ділянці підлоги. Розміри місць для інвалідів на кріслах-колясках – 0,9 х 1,5 м, ширина під'їзду до місць повинна бути не менше 0,9 м.
Сцена (естрада)
Висоту над колосниковим настилом у просвіті слід приймати, м, не менше:
-для сцен:
С-1 ?? С-3, С-52,0
С-4, С-6 ?? С-92,4
-при похилому покритті в низькій частині сцен:С-1 ?? С-3, С-51,5
С-4, С-6 ?? С-91,8
-ар'єрсцени1,6
3.16Вздовж бічних і задньої стін сцени слід передбачати яруси робочих галерей. Нижнюгалерею рекомендується розташовувати на 1 м вище будівельного порталу, але не нижче верхупрорізу ар'єрсцени плюс 0,5 м.
Відстань між ярусами робочих галерей від підлоги до підлоги слід приймати від 2,5 м до 3 м за всією висотою сцени. Ширину (у просвіті) робочих галерей, розташованих на бічних стінах, слід приймати: при встановленні електроприводів підйомів на галереях – 2,8 м; при встановленні електроприводів за межами сценічної коробки, при ручному приводі підйомів і на освітлювальних галереях – 1,5-1,8 м. Ширину робочих галерей (обхідних містків) на задній стіні сцени слід приймати не менше 0,8 м.