8 МАРКУВАННЯ, ПАКУВАННЯ, ТРАНСПОРТУВАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ

8.1 Транспортування та зберігання конструкцій виконуються у відповідності з вимогами стандартів на конструкції конкретних типів і цього стандарту.

8.2 На кожній конструкції (відправному елементі) або на супроводжувальних документах до пакета повинні бути нанесені наступні маркувальні знаки:

- номер замовлення;

- умовні познаки, прийняті в стандартах на конструкції конкретних типів або в кресленнях.

Допускається нанесення додаткових маркувальних знаків (номер креслення, порядкового номера виготовлення конструкції тощо), які повинні бути вказані в стандартах на конструкції конкретних типів.

Місця нанесення маркувальних знаків повинні бути вказані в стандартах на конструкції конкретних типів.

8.3 В стандартах конкретних типів конструкцій, для яких потрібна упаковка при транспортуванні та зберіганні, повинні бути вказані види пакувальних матеріалів, тари, а також метод пакування і маркування тари згідно з ГОСТ 14192.

8.4 Перевозити конструкції допускається транспортом будь-якого виду за умови захисту конструкцій від забруднення та механічних пошкоджень.

Підприємство-виробник повинно розробляти схеми розміщення конструкцій на транспортних засобах та їх закріплення на час транспортування.

8.5 Вантаження, кріплення, транспортування та розвантаження конструкцій повинні виконуватись відповідно до діючих технічних умов транспортних підприємств.

8.6 Вантаження та розвантаження конструкцій повинно виконуватися засобами, які виключають пошкодження конструкцій та їх захисного покриття.

8.7 Конструкції повинні зберігатись на спеціально обладнаних складах розсортованими за видами, типорозмірами, марками і бути захищеними від забруднення. Способи складування конструкцій для зберігання встановлені у стандартах на конструкції конкретних типів.

9 ВИМОГИ ДО МОНТАЖУ

9.1 Монтаж металевих конструкцій потрібно виконувати відповідно до затверджених у встановленому порядку проектів виконання робіт та вимог нормативних документів.

9.2 При виконанні монтажних робіт не допускається:

- механічне пошкодження конструкцій (виникнення залишкових деформацій, вм'ятин тощо);

- пошкодження захисних покриттів.

9.3 Граничні відхилення від проектного положення змонтованих конструкцій повинні встановлюватись стандартами на конструкції конкретних типів.

9.4 Особливі вимоги до монтажу конструкцій повинні бути наведені в стандартах на конструкції конкретних типів.

10 ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ

10.1 Загальні вимоги безпеки при виробництві конструкцій згідно з СНиП ІІІ-4 та ДБН А.3.2-2.

10.2 Рівень шуму у робочій зоні не повинен перевищувати значень, які наведені у ГОСТ 12.1.003.

10.3 Санітарно-гігієнічні показники повітря робочої зони нормуються згідно з ГОСТ 12.1.005.

10.4 Виробничі приміщення та параметри виробничого середовища мають відповідати вимогам державних санітарних норм і пожежних норм згідно з ДСН 3.3.6.037, ДСН 3.3.6.039, ДСН 3.3.6.042, ГОСТ 12.1.004, ГОСТ 12.4.021.

10.5 Працюючі при виробництві конструкцій повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту згідно з ГОСТ 12.4.011.

10.6 Визначення концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони і контролювання за їх вмістом повинні здійснюватись згідно з ГОСТ 12.1.005.

10.7 Вантажно-розвантажувальні роботи повинні виконуватися згідно з ГОСТ 12.1.019, ГОСТ 12.3.002, ГОСТ 12.3.009.

Код УКНД 91.080.10

Ключові слова: алюмінієві конструкції, виготовлення конструкцій, контролювання якості конструкцій, монтаж конструкцій, несучі та огороджувальні конструкції, транспортування і зберігання конструкцій, сталеві конструкції.