- Оформлення проектної документації здійснюється згідно з нормативними документами комплексу А.2.4 "Система проектної документації для будівництва".
- До складу вихідних даних належать:
- містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
- завдання на проектування (додаток Б);
- інші вихідні дані (додаток А).
- Проектування може виконуватись за чергами будівництва, а також із виділенням пускових комплексів, якщо це передбачено завданням на проектування. У цьому разі стадія, яка затверджується або схвалюється, розробляється у цілому на об'єкт, у тому числі по чергах будівництва, а також з виділенням пускових комплексів. Інші стадії розробляються відповідно до завдання на проектування.
Черги та пускові комплекси будівництва повинні забезпечувати санітарно-побутові умови, пожежну безпеку, охорону праці та охорону навколишнього середовища.
- При розробленні проектної документації для об'єктів, що підлягають науково-технічному супроводу, слід керуватися вимогами ДБН В.1.2-5.
- У разі застосування проектної документації (проектних рішень) для повторного використання проектна документація на новий об'єкт будівництва складається з документації проекту (проектних рішень) повторного використання і документації на його прив'язку до конкретного майданчика, зміст якої визначається окремими нормативними документами.
- Для підприємств і споруд із складною технологією виробництва або такою, що не має аналога, в проектах в обґрунтованих випадках може передбачатись випереджувальне будівництво та введення в дію дослідних цехів та стендів для виконання досліджень, відпрацювання та випробування експериментальних та нових технологій, обладнання, матеріалів та виробів.
- Проектування експериментального будівництва здійснюється відповідно до вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, а також Індивідуальних технічних вимог та повинно передбачати науково-технічний супровід згідно з ДБН В.1.2-5.
- Проектування об'єктів будівництва на ділянках залягання корисних копалин загальнодержавного значення, не пов'язане з їх видобутком, допускається за погодженням із відповідними територіальними геологічними підприємствами та органами державного гірничого нагляду відповідно до чинного законодавства.
5 ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ (ТЕО), ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗРАХУНОК (ТЕР)
- ТЕО (ТЕР) розробляється на підставі завдання замовника для об'єктів виробничого призначення та лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури, які потребують детального обґрунтування відповідних рішень та визначення варіантів і доцільності будівництва об'єкта.
ТЕР застосовується для технічно нескладних об'єктів виробничого призначення та лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури.
Примітка. За відповідного обґрунтування замовником може бути прийнято рішення щодо розроблення ТЕО для об'єктів невиробничого призначення.
- ТЕО (ТЕР) обґрунтовує основні проектні рішення, потужність виробництва, номенклатуру та якість продукції, якщо вони не задані директивно, кооперацію виробництва, забезпечення сировиною, матеріалами, напівфабрикатами, паливом, електро- та теплоенергією, водою і трудовими ресурсами, включаючи вибір конкретної ділянки для будівництва, вартість будівництва та основні техніко-економічні показники.
При підготовці ТЕО (ТЕР) повинна здійснюватись всебічна оцінка впливів планованої діяльності на стан навколишнього середовища (ОВНС) згідно з ДБН А.2.2-1; рекомендовані рішення ТЕО (ТЕР) мають обґрунтовуватися результатами ОВНС; матеріали ОВНС, оформлені у вигляді спеціальної частини (розділу) документації, є обов'язковою складовою ТЕО (ТЕР).
ТЕР виконується у скороченому обсязі порівняно з ТЕО відповідно до характеру об'єкта та вимог завдання.
- Склад ТЕО (ТЕР) викладено у додатку В.
- Матеріали ТЕО (ТЕР) передаються замовнику на паперовому (в чотирьох примірниках) та електронному носієві.
- ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ (ЕП)
- ЕП розробляється на підставі завдання замовника для принципового визначення вимог до містобудівних, архітектурних, художніх, екологічних та функціональних рішень об'єкта, підтвердження можливості створення об'єкта невиробничого призначення.
У складі ЕП для обґрунтування прийнятих рішень за завданням замовника виконуються розрахунки основних проектних рішень, кошторисної вартості та обґрунтування ефективності інвестицій, а також можуть додатково виконуватися інженерно-технічні розробки, схеми інженерного забезпечення об'єкта.
- ЕП передається замовнику на паперовому (у чотирьох примірниках) та електронному носієві.
- Склад ЕП викладено у додатку Г.
- ПРОЕКТ (П)
- П розробляється для визначення містобудівних, архітектурних, художніх, екологічних, технічних, технологічних, інженерних рішень об'єкта, кошторисної вартості будівництва.
П розробляється на підставі завдання на проектування, вихідних даних та схваленої при тристадійному проектуванні попередньої стадії.
- Розділи П необхідно подавати у чіткій і лаконічній формі, без надмірної деталізації, у складі та обсязі, достатньому для обґрунтування проектних рішень, визначення обсягів основних будівельних робіт, потреб в обладнанні, будівельних матеріалах та конструкціях, положень з організації будівництва, а також визначення кошторисної вартості будівництва.
- Матеріали П у повному обсязі передаються замовнику генеральним проектувальником на паперовому (у чотирьох примірниках) та електронному носієві, субпідрядним проектувальником - генеральному проектувальнику в п'яти примірниках, а матеріали вишукувань відповідно в двох примірниках.
- До складу проектної продукції, що передається замовнику, не входять інженерно-технічні, техніко-економічні, екологічні та інші розрахунки, матеріали проектів-аналогів, а також матеріали інженерних вишукувань. Ці матеріали зберігаються у проектувальника згідно з вимогами нормативних документів.
- За необхідності виконання науково-дослідних, експериментальних робіт у процесі проектування і будівництва у проектній документації належить наводити їх перелік із стислою характеристикою і обґрунтуваннями необхідності їх виконання.
- Склад розділів П на будівництво об'єктів невиробничого призначення наведено у додатку Д, а на будівництво об'єктів виробничого призначення та лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури - у додатку Е.
- При застосуванні обладнання індивідуального виготовлення, включаючи нетипове і не- стандартизоване, у відповідних розділах проекту належить наводити вихідні вимоги на розроблення цього обладнання.
- РОБОЧИЙ ПРОЕКТ (РП)
- РП розробляється для технічно нескладних об'єктів, а також об'єктів із застосуванням проектів (проектних рішень) повторного використання.
РП розробляється для визначення містобудівних, архітектурних, художніх, екологічних, технічних, технологічних, інженерних рішень об'єкта, кошторисної вартості будівництва і виконання будівельних робіт.
- РП є інтегруючою стадією проектування і складається з двох частин - затверджувальної та робочої документації. Склад і зміст затверджувальної частини наведені у додатках Д та Е.
Для виконання будівельних робіт видається робоча документація у повному обсязі.
- Затверджувальна частина РП та робоча документація передаються замовнику на паперовому (у чотирьох примірниках) та електронному носієві.
- Склад та зміст розділів РП з капітального ремонту об'єктів, наведених у додатках Д та Е, може зменшуватися залежно від технічної та технологічної складності робіт.
9 РОБОЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ (Р)
- Стадія Р розробляється на підставі затвердженої попередньої стадії.
- Склад Р викладено у додатку Ж.
Окрім того, до складу Р для будівництва повинні входити:
- переліки робіт, для яких необхідне складання актів на приховані роботи та актів проміжного прийняття відповідальних конструкцій;
- вихідні вимоги щодо розроблення конструкторської документації на обладнання індивідуального виготовлення (включаючи нетипове та нестандартизоване обладнання), за яким вихідні вимоги на попередніх стадіях не розробляються.
- Обсяг та деталізація робочих креслень мають бути доведені до необхідної кількості та рівня.
- Після затвердження П за рішенням замовника робоча документація може розроблятись автором проекту або іншим проектувальником. Розроблення робочої документації іншими проектувальниками здійснюється з дотриманням авторських рішень затвердженого П та додержанням авторських прав.
- Р розробляється після затвердження попередньої стадії проектування, крім випадків, коли за рішенням проектувальника та замовника, який затверджує проектну документацію, може розроблятись робоча документація до затвердження попередньої стадії проектування. В окремих обґрунтованих випадках, що передбачається договором, за рішенням замовника та генпроек- тувальника стадія Р може розроблятися до затвердження попередньої стадії проектування.
- За окремими, особливо складними, об'єктами проектувальник при виконанні робочої документації може здійснювати додаткові розробки, які не передбачені нормативними документами і уточнюють матеріали проекту.
- При проектуванні об'єктів з особливо складними конструкціями і методами провадження робіт (що обов'язково має бути обґрунтовано в пояснювальній записці проекту) можуть бути включені робочі креслення на спеціальні допоміжні споруди, пристосування та установки. Зазначені креслення та кошторис розробляються на підставі обґрунтування, яке направляється генеральним проектувальником замовнику.
- Вихідні дані щодо імпортного обладнання і креслення на обладнання індивідуального виготовлення проектувальнику надаються замовником до початку розроблення робочої документації, якщо інше не передбачено умовами договору та/або завданням на проектування.
Розроблення проектно-конструкторської документації на обладнання і конструкції індивідуального виготовлення, включаючи нетипове та нестандартизоване обладнання, виконується за водо м-в пробником на підставі вихідних даних і технічного завдання, розробленого проектувальником.
Проектувальник може розробляти проектно-конструкторську документацію на вказане обладнання і конструкції.
- Деталювальні креслення металевих конструкцій (КМД), технологічних трубопроводів, газо- повітропроводів та інших необхідних конструкцій розробляє завод-виробник на підставі креслень проектувальника стадії конструкції металеві (КМ), наданих замовником.
- Робочі креслення, кошторисна документація, специфікації обладнання, виробів і матеріалів, креслення металевих конструкцій, трубопроводів, повітропроводів, а також проектна документація на будівництво об'єктів передаються замовнику на паперовому (у чотирьох примірниках) та електронному носієві.
Робочі креслення проекту (проектних рішень) повторного використання, за яким на одному майданчику повинно здійснюватись будівництво декількох однакових об'єктів, передаються в чотирьох примірниках лише для одного з цих об'єктів, а для інших - по два примірники. Документація на частину, що змінюється, передається замовнику на паперових носіях у чотирьох примірниках у повному обсязі на кожен об'єкт.
Субпідрядний проектувальник передає генеральному проектувальнику робочу документацію на один примірник більше встановленої вище кількості примірників.
9.11 Державні стандарти, креслення типових конструкцій, виробів та вузлів, на які є посилання у робочих кресленнях, а також проекти (проектні рішення) повторного використання тимчасових споруд до складу робочої документації не входять і проектувальником замовникові не передаються.
10 КОШТОРИСНА ДОКУМЕНТАЦІЯ
10.1 Кошторисна документація на об'єкти будівництва в цілому та за окремими складовими обчислюється за нормативами з ціноутворення.
ПЕРЕЛІК ВИХІДНИХ ДАНИХ ТА ТЕХНІЧНИХ УМОВ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКОМ
- Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.
- Фрагмент чинної містобудівної документації: генерального плану, детального плану або плану зонування території (за наявності останньої), схеми планування району (за наявності).
- Вихідні дані та вимоги на розроблення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) у разі необхідності.
- Пропозиції та дані про імпортні будівельні конструкції, вироби, обладнання з показниками енергоефективності, якщо це відомо замовнику.
- Матеріали інвентаризації, оціночні акти, рішення органів місцевого самоврядування про знесення і характер компенсації за будинки та споруди, зелені насадження, які підлягають знесенню (у разі необхідності).
- Дані для розроблення рішень з організації будівництва і складання кошторисної документації.
- Дані про види застосовуваного палива та дозвіл на його використання.
- Для об'єктів виробничого призначення додатково подаються такі матеріали:
- дані технічних завдань на машини та обладнання з тривалим циклом розроблення, конструювання і виготовлення;
- номенклатура продукції, виробнича програма;
- креслення та/або технічні характеристики продукції підприємства;
- відомості про імпортне та вітчизняне обладнання або креслення на нетипове та нестан- дартизоване обладнання з показниками енергоефективності;
- необхідні дані щодо виконаних науково-дослідних робіт, пов'язаних з утворенням нових технологічних процесів і обладнання;
- при забудові площ залягання корисних копалин - дозвіл на забудову згідно з чинним Положенням.
- При реконструкції, капітальному ремонті та технічному переоснащенні об'єктів будівництва:
- висновки про результати інструментального обстеження будівельних конструкцій, обмірювальні креслення, відомості про послідовність перенесення діючих інженерних мереж та комунікацій, дані з інвентаризації існуючих на підприємствах (будинках, спорудах) джерелах забруднення;
- висновки та матеріали, виконані за результатами обстеження діючих виробництв, конструкцій будинків та споруд;
- технологічні планування діючих виробництв (цехів), ділянок зі специфікацією обладнання і відомостями про його стан;
- умови на розміщення інвентарних тимчасових будинків і споруд, підйомно-транспортних машин та механізмів, місць складування будівельних матеріалів тощо;
- переліки існуючих будинків (приміщень) і споруд, підйомно-транспортних засобів підприємства (будинку, споруди), які можуть бути використані в процесі виконання будівельних робіт;
- інші необхідні дані.
- При капітальному ремонті об'єктів - дефектний акт.
- Технічні умови на приєднання запроектованого об'єкта до інженерних мереж і комунікацій.
- Технічні умови в частині забезпечення протипожежного захисту об'єкта.
- Додаткові технічні умови зацікавлених організацій.