Струм повинно бути застосовано зазначений час та середнє значення його сили, визначене з протоколу, новиино бути хоча б рівним зазначеному значенню.

Якщо випробувальна станція не здатна провести ці випробування за постійного струму, то, за домовленості між виробником та користувачем, їх може бути проведено за змінного струму, якщо буде прийнято відповідні заходи обережності, наприклад, щоб пікове значення сили струму не перевищувало силу допустимого струму.

Для обладнання, що має однакові номінальні значення сили змінного та постійного струму, випробування за змінного струму треба вважати чинними і для постійного струму.

  1. Методика випробування

Тимчасові з'єднання В замінюють випробним обладнанням та обладнання повинно бути замкнено двічі з інтервалом приблизно 3 хв між цими операціями за сили очікуваного пікового струму, не меншого номінальної вмнкальної здатності за

ДСТУ ІЕС 60947-3:

короткого замикання обладнання. Струм повинно бути підтримано мінімум 0,05 с.

Механізм замикання повинен працювати так, щоб точніше відтворити умови експлуатації.

  1. Режим роботи обладнання протягом випробування

Обладнання повинно під час виконання вищезазначених випробувань не бути небезпечним для оператора чи наносити пошкодження сусідньому обладнанню.

Не повинно бути ніякої стійкої дуги чи іскріння між полюсами чи між полюсами та корпусом та плавлення плавкого запобіжника в колі системи виявлення.

Обладнання повинно залишатися механічно придатним до експлуатації. Не дозволено зварювання контактів, що перешкоджає операції розмикання за використання нормальних робочих засобів.

  1. Стан обладнання після випробування

Необхідно відразу після проведення випробування визначити, що обладнання замкне та розімкне задовільно під час операцій замикання та розмикання без навантаги.

Сила, що необхідна для розмикання не повинна бути більшою иіж випробувальна сила з 8.2.5.2 та таблиці 8.

Операцію замикання вважають задовільною, коли за нормальної роботи рукоятки після її повного ходу контакти буде повністю замкнено для обладнання, щоб бути здатним проводити номінальний робочий струм.

Після випробування та без технічного обслуговування обладнання повинно витримати перевірку діелектричних властивостей згідно з 8.3.5.3.

Контакти повинні бути у належному стані без технічного обслуговування, щоб проводити найвищий номінальний робочий струм та витримувати перевірку підвищеною температурою за 8.3.5.5.

  1. Перевірка діелектричних властивостей

  2. Застосовують 8.3.3.4.Струм спливу

Застосовують 8.3.3.5, за винятком того, що максимальне значення сили струму спливу не повинно перевищувати 2 мА на полюсі для усіх категорій застосування.

  1. Перевірка підвищеною температурою

Застосовують 8.3.3.6.

8.3.6 Випробувальна послідовність IV: умовний струм короткого замикання

Цю випробувальну послідовність застосовують до типів обладнання, зазначених в таблиці 15, та містить випробування, що відповідають цій таблиці.

Ця випробувальна послідовність не є обов'язковою, якщо значення сили номінального умовного струму короткого замикання не зазначено виробником та виконується випробувальна послідовність III (див. 8.3.5).

Для вимикачів, роз'єднувачів та вимикачів-роз'єднувачів захисним апаратом від короткого замикання обладнання може бути автоматичний вимикач чи плавкий запобіжник та встановлені на боці навантаги випробного обладнання.

Тип автоматичного вимикача чи плавкого запобіжника, що придатні для обладнання, повинен зазначити виробник.

Детальна інформація щодо захисного пристрою, що застосовують для випробування, тобто назва виробника, позначення типу, номінальна напруга, сила струму, та вимикальна здатність за короткого замикання, повинно бути зазначено у протоколі випробування.

Типове випробування з зазначеним захисним пристроєм допускається використовувати для будь-якого іншого захисного пристрою, у якого інтеграл Джоуля (Pt} та струм відсікання за номінальної напруги, очікуваного струму та коефіцієнту потужності не перевищують зазначені значення для типу захисного пристрою, використовуваного для випробувань.

Випробування проводять для перевірки відповідності вимогам 7.2.5.

  1. Стійкість до короткого замикання з захистом автоматичним вимикачем

На розгляді.

  1. Стійкість до короткого замикання з захистом плавким запобіжником

    1. Параметри та умови випробування

Виробник вважає придатним для використання в обладнанні плавкі вставки, що повинні мати максимальний номінальний струм та номінальну вимикальну здатність.

Виробник обладнання повинен забезпечити плавкими вставками (див. серію стандартів ІЕС 60269) для застосування протягом випробування. Детальну інформацію щодо використовуваних плавких вставок має бути зазначено у протоколі випробування.

Випробувальна напруга, яку застосовують, повинна бути рівною 1,05 Ue, де Ue відповідає робочій напрузі випробного апарату.

Випробування иовиино бути проведено так, як наведено нижче.

  1. Випробування на стійкість

Очікуваний струм, що відповідає номінальному умовному струму короткого замикання, зазначеному виробником, має бути застосовано до обладнання у замкненому положенні.

  1. Випробування на замикання

Після випробування на стійкість відповідно до а), усе обладнання відповідно до таблиці 15 повинно бути оснащено новими плавкими вставками та замкнено на номінальний умовний струм короткого замикання.Таблиця 15 - Випробувальна послідовність IV: умовний струм короткого замикання

Випробування

Під­пункт

Зразки «)

Тиші устаткований та порядок випробувань

Вими­качі

Запобіжник- вимикач та вимикач- запобіжпик

Роз'єд­нувач

Роз'єднувач - запобіжник та запобіжник- роз'сдпувач

Вими­кан­ії сре- микач •)

Вимикач- роз'сднувач - запобіжник та запобіжник- вимикач- роз'сднувач

Стійкість до короткої^ замикання з захистом плавким запобіжником

8.3.6.2.1 а)

Л,В

1

1

1

1

1

1

Замикання за короткого замикання з захистом плавким запобіжником

8.3.6.2.1

Ь)

Л.В

2

2

-

-

2

2

Перевірка діелектричних властивостей

8.3.6.3

л,в

3

3

2

2

3

3

Струм спливу ь>

8.3.6.4

л,в

-

-

3

3

4

4

Перевірка підвищеною температурою

8.3.6.5

л,в

4

4

4

4

5

5

я) Випробувальна послідовність IV не с обов'язковою, якщо виконано випробувальну послідовність Ш (див. таблицю 14).

ь> Випробування необхідне лише для 14, шо вище ніж 50 В.

с) «д’» _ зразок кожної основної конструкції, вибраний з найвищим значениям сили номінального умовного струму короткого



замикання чи, якщо застосовують, “А” - зразки кожного типу відповідно до 8.3.2.1.3 d).

“В” - якщо застосовують, зразки випробують дня перевірки багатьох комбінацій U*, /<?, номінальних напруг змінного чи постійного струмів.

  1. Випробувальна схема

Застосовують 8.3.5.1.2.

  1. Калібрування випробувальної схеми

Застосовують 8.3.5.2.3.

  1. Методика випробування

Для запобіжників-вимикачів, запобіжників-роз'єднувачів та запобіжників- вимикачів-роз'єднувачів замикальний механізм повинен працювати відповідно до 7.2.1.1.

Тимчасові з'єднання замінено випробним обладнанням та випробувальний струм застосовують відповідно до 8.З.6.2.1.ДСТУІЕС 60947-3:

Після переривання випробувального струму плавким запобіжником відновлювальну напругу необхідно протримати мінімум 0,05 с.

  1. Режим роботи обладнання протягом випробування

Застосовують 8.3.5.2.5.

  1. Стан обладнання після випробування

Застосовують 8.3.5.2.6.

  1. Перевірка діелектричних властивостей

Застосовують 8.3.3.4.

  1. .4 Струм спливу

Застосовують 8.3.3.5.

  1. Перевірка підвищеною температурою

Застосовують 8.3.3.6.

  1. Випробувальна послідовність V: Робочі характеристики за перевантаги

Цю випробувальну послідовність застосовують до типів обладнання, зазна­чених в таблиці 16, та вона містить випробування, що відповідають цій таблиці.

  1. Випробування на перевантагу

Обладнання спочатку витримують за кімнатної температури. Випробувальний струм становить 1,6 Лй₽чи 1,61th протягом 1 год чи доки не перегорить один чн більше плавких запобіжників. Якщо час менше ніж 1 год, то його необхідно зафіксувати у протоколі випробування.

Виробник обладнання повинен забезпечити плавкими вставками (див. серію стандартів ІЕС 60269) для застосування під час випробування. Детальну інформацію щодо використовуваних плавких вставок має бути зазначено у протоколі випробування.

В межах від 3 хв до 5 хв після спрацьовування плавкого запобіжника(-ів) чн після закінчення періоду у 1 год обладнання повинно спрацювати один раз, тобтоДСТУІЕС 60947-3:

замикатися та розмикатися. Обладнання не повинно мати ніякого пошкодження, що перешкоджає такій операції. Сила для розмикання обладнання не повинна бути більшою, ніж випробувальна сила приводного механізму у 8.2.5.2 та таблиці 8.

Тривалість випробування має бути заміряно та зазначено у протоколі випробування.

  1. Перевірка діелектричних властивостей

Застосовують 8.3.3.4.

  1. Струм спливу

Застосовують 8.3.3.5.

  1. Перевірка підвищеною температурою

Застосовують 8.3.3.6 з наведеним нижче доповненням.

Плавкі вставки, що використовують під час випробування на переваитагу відповідно до 8.3.7.1, повинно бути замінено новими плавкими вставками того самого типу та номінальних параметрів.

Таблиця 16 - Випробувальна послідовність V: робочі характеристики за перевантаги

Ви пробу вашій

Підпункт

Зразки Ь)

Типи устаткований та иорядок випробувань

Занобіжник- вимикач та вимикач- запобіжішк

Роз'сднувач- запобіжпик та запобіжник- роз'сднувач

Вимикач- роз'сднувач- запобіжпик та запобіжник- вимикач- роз'сднувач

Вшіробувашія па перевантаїу

8.3.7.1

Л

1

1

1

Перевірка діелектричних властивостей

8.3.7.2

Л

2

2

2

Струм спливу а)

8.3.7.3

л

*

3

3

Перевірка підвищеною температурою

8.3.7.4

л

3

4

4

Випробування необхідне лише для що вище иіж 50 В.



ь> “д” _ зразок кожної основної конструкції, вибраний з найвищим значенням сили номінального струму Л, та, якщо застосовують, з максимальною підвищеною температурою відповідно до 8.3.2.1.3 <1).

За узгодженням з виробітком, випробувальну послідовність може бути змінено так, шоб вшіробувашія на перевірку підвищеною температурою йшло безпосередньо після вшіробувашія иа нереваїггагу, потім слідує перевірка діелектричних властивостей та вшіробувашія струму спливу, якщо застосовують.

ДСТУІЕС 60947-3:

  1. Випробування на електромагнітну сумісність

Застосовують 8.4 ІЕС 60947-1 з наведеним нижче доповненням.

Під час випробування застосовують такий критерій ефективності функціонування:

  1. не відбувається випадкове розмикання чи замикання контактів.

  2. Стійкість

    1. Обладнання, що не містить електронних кіл

Випробування не вимагається.

  1. Обладнання, що містить електронні кола

Застосовують вимоги 7.3.2.2. Щоб перевірити відповідність цим вимогам, необхідно провести випробування, зазначені в таблиці 6.

  1. Випромінювання

    1. Обладнання, що не містить електронних кіл

Випробування не вимагається (див.7.3.3.1).

  1. Обладнання, що містить електронні кола

Застосовують вимоги 7.3.3.2. Повинно бути перевірено межі, зазначені у таблиці 7.