Об’єднану пробу готують з точкових проб методом ««вартування*. Для цього точкові проби висипають на стіл, добре перемішують, розміщують на столі у формі квадрата, ділять ножем по діагоналі на чотири рівні частини (трикутники), два протилежні трикутники відкидають, а дві час­тини. які залишилися, знову перемішують, знову перетворюють у квадрат І ділять на чотири час­тими * продовжують до тих пір, доки не отримаєм зразок потрібної маси.

5.2 Нефасовані: карамель, ірис, східні солодощі типу карамелі (глянсована, дражирооа- на, обсяпна карамель і суміш карамелі, мигдаль в цукрі, горіховий, соняшниковий І кунжут­ний козиная, мак з горіхами, соломі горіхи та Інші), цукерки і східні солодощі типу м’яких цукерок, драже

Із різних місць кожної одиниці транспортної тари в виборці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандарту, відбирають точкові проби, з’єднують їх, перемішують і складають об’єднану про­бу масою не менше ніж 600 г.

Б.З Монпасье, відкрита карамель без захисної оболонки I драже, фасовані масою нет­то 1 кг та більше

Із різних місць кожної транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандарту, відбирають точкові проби, з’єднують їх, перемішують І складають об’єднану пробу ма­сою не менше ніж 600 г.6 4 Цукерки, карамель, Ірис, східні солодощі типу карамелі, монпансьє, драже, фасовані в жерстяні банки, коробки, пакети Із полімерних плівок або целофану тощо масою нетто не більше ніж 1 кг

Із кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту, відбирають по дві банки, коробки або по два пакети під час фасування до 100 г включно і по одній банці, коробці чи одному пакету під час фасування понад 100 г, вміст їх висипають, добре перемішують і складають об’єднану пробу масою не менше ніж 600 г.

»- 6.5 Цукерки, СХІДНІ солодощі типу м’яких цукерок, фасовані в коробки

Із кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об'єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту. відбирають не менше однієї коробки. Для складання об’єднаної проби від одержаної вибір­ки відбирають не менше ніж:

  • одну коробку масою нетто понад 400 г;

  • дві коробки масою нетто до 400 г включно.

Якщо цукерки та східні солодощі тилу м’яких цукерок фасовані в коробки і маса нетто ЇХ ста­новить від 100 г до 150 г, то беруть таку кількість коробок, щоб відібраної проби було достатньо для аналізів.

5.6 Східні солодощі типу м’яких цукерок: щербет, вершкове поліно, ойла та Інші

Для складання об’єднаної проби від вибірки, об’єм якої зазначений а таблиці 2 цього стандар­ту, відбирають не менше ніж:

  • одну одиницю виробу масою до 1 кг включно;

  • половину виробу масою виробу від 1 кг до 2 кг включно;

  • одну четверту частину виробу масою виробу понад 2 кг.

* 5.7 Шоколад в плитках та кондитерські плитки, паковані в ящики

Із різних місць кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандарту, відбирають:

  • одну плитку масою нетто понад 100 г;

  • три плитки масою нетто від 51 г до 100 г включно;

  • шість плиток масою нетто до 50 г включно.

Із відібраних плиток складають об'єднану пробу масою не менше ніж 300 г.

  1. Какао-порошок, фасований у банки І пачки

Із кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту, відбирають по дві банки або пачки, висипають їх вміст, добре перемішують І складають об’єднану пробу, якў' потім скорочують методом «квартування» до маси не менше ніж 300 г.

  1. Вагові вироби: какао-порошок, какао-порошок виробничий I какяовела молота у мішках

Із кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту, відбирають точкові проби, з’єднують їх разом, добре перемішують І складають об'єднану пробу, яку потім скорочують методом «квартування» до маси не менше ніж 300 г.

  1. Мармелад, зефір, пастила, рахат-лукум, желейні вироби

  1. Виробі/, фасовая/ в коробки

Із кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту, відбирають не менше двох коробок. Із кожної коробки відбирають однакову кількість оди­ниць виробів в асортименті I складають об’єднану пробу масою не менше ніж 400 г.

Із кожної коробки з пластовим мармеладом вирізають ножем точкові проби мармеладу, з єдну- ють їх разом, перемішують І складають об'єднану пробу масою не менше ніж 400 г.

  1. Вагое/ вироби

  2. Із кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту, із різних місць відбирають точкові проби в асортименті І складають об’єднану пробу масою не менше ніж 400 г.Пластовий мармелад, лахоеачид у ящики

Із кожного ящика в вибірці, об'єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандарту, вирізають но- кем із різних місць точкові проби мармеладу; з'єднують їх разом, перемішують І складають об'єдна­ну пробу масою ке менше ніж 400 г

5.11 Халва

  1. Вироби, фасовані с банки, пачки, коробки та Іншу спожиткоеу тару

Із кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об'єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту. відбирають по одній банці, пачці, коробці або іншої спожиткової тари, вміст Тх перемішують і складають об'єднану пробу масою не менше ніж 400 г.

  1. -2 Вааое/ вироби

Із рюмих місць кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандарту, вирізають ножем точкові проби халви, з’єднують Тх разом, перемішують І склада­ють об'єднану пробу масою не менше ніж 400 г

  1. Печиво, пряники, галети, крекер, вафлі, борошняні східні солодощі

    1. Вироби, фасовані в пачки, пакети

Із ріхнмх місць кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об'єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандарту, відбирають не менше двох пачок, пакетів, вміст ТХ перемішують І складають об’єд­нану пробу масою не менше ніж 400 г.

5-12-2 Вироби, фасовані а коробки

із кожної сдиниці транспортної тари в вибірці, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стан­дарту в^дбизають не менше однієї коробки. Для складання об’єднаної проби від отриманої вибір­ки вибирають «є менше ніж:

  • одну коробку масою нетто понад 400 п

  • Д5, коробки масою нетто до 400 г включно.

5.12-3 Вагові вироби

Із різних місць кожної одиниці транспортної тари в вибірці, об'єм якої зазначений в таблиці 2 ц»ого стандарту відбирають точкові проби, з'єднують Тх разом, перемішують і складають об'єднану гробу масою не менше ніж 400 г.

5 13 Вагові коврижки і бісквіт

Для складання об’єднаної проби від вибірки, об'єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандар­ту, відбирають не менше ніж одну одиницю виробу, якщо маса виробу не перевищує 400 п якщо маса виробу більше ніж 400 г, то його розрізають на чотири рівні частини під прямим кутом і відби­рають одну четверту частину.

514 Торти, тістечка, рулети, напівфабрикати для ромової баби

5.14Л Торти і рулети поштучні

Для складання об’єднаної проби від вибірки, об’єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандар­ту, відбирають не менше ніж одну одиницю виробу.

5.14.2 Рулети еагоеі

Для складання об'єднаної проби від вибірки, об'єм якої зазначений в таблиці 2 цього стандар­ту відбирають не менше и«с

  • половину виробу масою нетто лриад 1 кг,

  • одну одиницю виробу масою нетто до 1 кг включно.

  1. 3 Тістечка а лотках

Для складання об’єднаної проби ІЗ КОЖНОГО ЛОТКЗ ВИбірКИ. об'ЄМ ЯКОЇ 383Н8ЧЄНИЙ 0 таблиці 2 цього стандарту, відбирають не менше ніж одну одиницю виробу а асортименті,

5.14.4 Випечені поштучні напівфабрикати для ромоооТ баби масою від 500 г І тортів

Для складання об'єднаної проби від вибірки, об'єм якої зазначений в таблиці 4 цього стандар­ту, відбирають не менше ніж одну одиницю виробуДСГУ4615 3 X,

14 5 Вилачы ,ч»пІвфабри» іти, що Гх на 4зають

f Я складання ^єднаної прої и від вибірки, с 5 єм якої зазна ений в таблиц 4 цього станд< > TV at бирають одну щиницю вирої у. розрізають < д прямим куте < на дві або ч< гири рівні масі ь ни • е збирають оди) стриману масі <ну.

І 14.6 Випвчвні іоштучмішл 9фабрикти < w тіствчок і юьювоїбаби есоюдобОСЧ

j ті складання < 5 єднаної проб і від вибірки, с >’єм якої зазна* яий в таблиці 1 цього станда - ту ещ іирають не ме ше ніж 200 г.

5 15 Напівфабр ікати: караые п>на маса, »р м, помада, мі чинка, сироп, паленка, жел , щоко/ адні напівфаі рикати тощо

Із різних місць в Сірки напівфа рикату, обєм коТ зазначенні в 4.10 цьогс с индарту, вщої рають емкові проби, іеремішують і кпадають об'є кану пробу ма сю не менш® іск 200 г

5. 6 Ромова ба€ і, кята, струд ль, здобна пі слава, кекси т »що

  1. 6.1 Поштучн вироби

Ді * складання з* єднаної проби а д вибірки, об ш якої зазнач» »ий в таблиці; цього стандгр ту вщб рають не мені е ніж одну одк шцю виробу: я що маса вирої у не перевищу 150 г — відби рають і s менше ніж 4 0 г.

5/ 5.2 Вагові вщ оби

Рд складання об щнаної проби іід вибірки, об’ м якої зазнане кй в таблиці 2 даого стандаз- ту. вщб рають не мечі е ніж:

  • оловину вирзі f масою нетто іонад 1 кг,

  • дну ОДИНИЦЮ І іробу масою н *тто до 1 кг ви очно.

51 Вафлі листо і та фігурні

Длі складання об* днаної проби і д вибірки, об’с * якої зазнане» їй в таблиці 4 ,ього стандарт ту, вщбн іають не менц • ніж п’ять лю ів або фігур, а е не менше чі : 200 г.

5,11 Гумка жувалі на

5.1(1 Вироби, фа -свані в тюб, ки, плитки, п піки та Іншу пожиткоауп эру

Із ке кної одиниці т анспортної та и в вибірці. о( єм якої зазна*- іний в таблиці 2 цього стан,

дарту. ці# злрають по од ій паковальнК одиниці. Із кз> чзї відібраної» аковальної од ниці відбира­ють одна ову кількість с інниць виребк І складають о< 'єднану пробу іасою не мени е ніж 200 г

5.18 ’ Поштучні « іроби

Із рк чих місць козо >ї одиниці траї спортної тари вибірці, об’єм якої зазначені 1 в таблиці 2 цього ста дарту відбира пь точкові про и і складають б'єднану проб масою не мен je ніж 200 г

5.13 кцібрану об’сх тну пробу д л ть на три часі іни. одну із як х направляют» в лаборато­рію для в 'пробовувань, і дві інші залі дають як коні юльні, які вик ристовують д. я повторних випробов’ кінь у разі виї иснення розбі: ностей

5.20 онтрольні про и у вигляді ко обок, банок, п *иток, пачок тє іншої спожи~х вої тари за­гортають і цупкий папір . перев'язують ' іпагатом.

Рент поміщають в • исті сухі склян банки з прите ними скляним або добре пр гнаними гу­мовими nf збками або за зртають в пер змент, підперг мент, целофаі. полімерну пг в<у. або па­кують в пл стмасові корю ки з кришкамі що загвинчу* ъся

Приго оалені контрої >ні проби оп*э* тгують або пш мбують.

V 5.21 Г юби повинні с проводжувати ь актом відби| ачня, в якому азначають:

  • пор щковий номер зроби.

  • наз у виробу.

  • наз у підприємств, -виробника, йі ю адресу

  • ~ Д£т І мас вибірки і чробу (для виї збів. зазначені х у 6.2.9 цього стандарту);

дат' і місце відбир ння проб;

ком р партії або ві хна;— масу проб* у грамах

Об СМ Г-ВрТ , ВАД М3 ВІД б ЇМО Пробу.

дг.я яких в гробовувам* і нфавляють пр

провите і ксаду особ* к в адбрагш л сбу

5-21.1 7 с гр б* всі »ід5*с < контролюю* а організації, і звивиі супро одхуеатись а том ft А Ср/

5 21 2 Гроб* wo ваб^мАг* • ллпр*сівс~в н для внутріи ч>ото контролі , актом відбо; f ие сг ЮеСДЖуСГк

5 ПІДГОТ/ 4ННЯ ПРО ДЛЯ ЛАБО >АТОРНИХ І ИПРОБОВУ ЗАНЬ

  1. Засоби в імірюаамь, дг ізмЬгмІ приг хЯ, посуд: і

ГОДммииК г^мо З ««мчі» нормативним 10<умЄИТ0М,

ваг* лаС< штормі загал» ого признач* ччя другого к асу точності; найбільшою q зии- * LB J зважування ; j£ * зпдис 3 ГС 2Т 24104,

фарфора а ступка »і ГОСТ 9147, I

тарту им «во медеиГчн» ч подрібнюся згідно э чикк м иормативин документом, І *

скляні Са »м з притерті на скляними бо гумовими іробками згіці з з ГОСТ 2533 ,

пластмас си коробки з ришкамм, щз згвинчуиттьс , згідно з чини м нормативна і до-

у ІХТСМ

хзіхллмг»» Ч4і згідно з о нгнм норматис <им документе І

а скасовувати » ь засоби вим жувальної тех ікм, посуд, дог іміжие обпади имя, -л. 7'р-аг.«* з каса -ерис^иками і » нижчими, ю зазначені у зі ікдяргп

£ і* ори сковувать мші види лак вальних мате) злів, дозволеї лк до викорис зчня s.r нэм вигорав-к злади у ефиз; охорони здер в'я Украіни

5 2 Падхот/і і.^ня проб бе: розділення в робу на скла ,ові частини j

< 2^ Гоготу пробдлг в/пробсеувачі без розділевн на складові ч; ними проводці > для І

>• xZ< - • їзиката яю аі іяють собою с дорідну масу бо розділення дкмх на складе її ча«