Електроклеми, роз’єми і електричні компоненти повинні, як призначено, бути марковані відпо­відними засобами ідентифікації.

  1. Електроланцюги безпеки

    1. Ланцюги безпеки щодо несправностей повинні відповідати вимогам 8.5 і 8.6.

Несправності потрібно розглядати для відкритого ланцюга і ланцюга короткого замикання для пасивних компонентів (резистори, конденсатори, індуктори тощо) і, крім того, змінення функції для активних компонентів (транзистори, інтегральні схеми тощо) (див. додаток F).

  1. Усі частини ланцюга безпеки повинні бути розроблені, щоб відповідати відстаням відпливу і допускам, визначеним у 8.4.2.

  2. Усі компоненти ланцюга безпеки повинні бути використані в м ежах якнайгірших ви­падків обмежень і в межах вимог виробників для напруги, струму і потужності.

  3. Ланцюги безпеки повинні бути розроблені так, щоб сходовий підйомник міг діяти, поки всі ланцюги безпеки нормально функціонують.

  4. Будь-яка несправність або комбінація несправностей, які створилися самі, не призвели до ненадійного стану, але коли об’єднані з подальшою несправністю спричиняють ненадійний стан, сходовий підйомник повинен бути зупинений перед найпізнішим в наступній зміні напрямком.

Проте комбі нація з більш ніж трьох несп равностей може бути проігнорована, якщо ланцюг безпеки змонтований як мінімум у двох жолобах. У разі іншого статусу підіймальна платформа повинна зупинитися перед найпізнішим в наступному змінені напрямком.

    1. Ланцюг безпеки повинен бути відповідно до безпеки і аналізування несправностей відповідно до вимог додатка F.

  1. Пристрої залишкового електричного струму

Усі електричні ланцюги, інші ніж живлення заряджен ня акумулятора на сходових підйом­никах, що мають напругу більшу ніж 50 В вище заземлення, повинні бути захищеними через ви­користовування пристрою залишкового струму (ПЗС). Максимальний номінальний струм пови­нен бути 30 мА. Максимальний час надходження номінального електричного струму повинен бути 200 мс. Максимальний час н адходжен ня за п’ять годин номінального ел ектр ич ного струму по­винен бути 40 мс.

Де можливо, перевіряння цим пристроєм не повинне спричинювати н едовіру до будь-якого іншого подібного пристрою щодо засобів постачання електричної енергії.

Переконливість цієї пропозиції є предметом місцевих вимог щодо електричного живлення.

  1. Додаткові вимоги для роботи з акумуляторним живленням

    1. Для сходового підйомника з акумуляторним живленням напруга лан цюга керування не повинна перевищувати 60 В.

    2. Акумулятори не повинні протікати, навіть коли перебувають під кутом. Акумулятори не повинні випаровуватися протягом нормальної роботи, зокрема заряджання.

    3. Плавкий запобіжник повинен бути придатним в лінії з живленням акумулятора, яке тільки доступне через використовування відповідного інструмента(-ів). Цей плавкий запобіжник повинен ізолювати живлення акумулятора за 0,5 с до короткого замикання і за 5 с до подвоєної середньої величини наявного потоку електричного струму.

    4. Порядок зарядження для акумуляторів повинен бути як на рисунку 5а) для ланцюгів перемінного струму і рисунку 5b) для ланцюгів постійного струму. Максимальний потенціал на­пруги, що виміряний з відносним заземленням, повинен бути як вказано нижче:

  1. для захищених контактів зарядження 250 В перемінного струму або 60 В постійного струму;

  2. для незахищених контактів зарядження 25 В перемінного струму або 60 В постійного струму.

Примітка. Не можна торкатися засобів захи сту без ви користання інструменту.

Заряджання акумулятора потрібно здійснювати в м ісцях, де сходовий підйомник є очі кува- ним між пересуваннями. Зазвичай, це місце в кожному кінці руху (огородження).

    1. Електричні клеми акумулятора повинні бути фізично захищені від короткого замикання.

    2. Безпечне розташування або фіксація для акумуляторів повинні бути захищені.

    3. Вимикач контролювання ізоляції повинен забезпечувати акумулятор бути ізольованим від ланцюгів керування і ланцюгів привода двигуна.

    4. Ємність акумулятора і оцінення заряджання повинні бути відповідними до умов об­слуговування після визначання щодо врахування руху і передбаченої номінальної потужності.

    5. Якщо сходовий підйомник досягає до заряджених контактів остаточного зупинення, це повинно бути повідомлено користувачу візуально або голосом.

    6. Навантаження шасі повинно бути як показано на рисунку 5.

    7. Заряджений акумулятор не повинен ушкоджуватися або дозаряджатися, навіть після тривалого періоду після зарядження.

    8. Вимоги 8.12.8 не застосовують до систем дублювання акумулятора.

  1. Дистанційне керування

При м ітка. Дистанційне керуван ня є відповідно для застосовуван ня, де це неможли во або бажано мати фізичний зв’язок між сходовим підйомником і керованою поверховою площадкою (тобто, на сходовому підйомнику з акумуляторним живленням).

    1. Система дистанційного керування повинна бути розроблена для роботи з єдиним сходовим підйомником. Це повинно бути розроблено так, щоб сходовий підйомник не відповідав на сигнали від іншого сходового підйомника або іншої подібної системи дистанційного керуван­ня. (Наприклад, використовування відповідного частотного спектра, кодованих сигналів і напрямку).

    2. Необхідність повинна бути рішенням в м ежах відправника і одержувача. У м ежах відправника це може бути досягнуто засобами, вказаними в 8.14.2.

    3. На сходовому підйомнику із загальним доступом, пристрій дистанційного керування повинен бути у фіксованому положенні поруч зі сходовим підйомником під наглядом кваліфіко­ваної особи з обслуговування.

    4. Вимикачі зупинення на платформі, контакти безпеки і ланцюги безпеки повинні відміня­ти всі направлені сигнали (чи від засобів керування платформою, чи від дистанційного керуван­ня) і сходовий підйомник повинен зупинятися в межах 20 мм відповідно до 7.2.1.

    5. Дистанційний зв’язок повинен залишатися ефективним на всій довжині руху платформи. Вимоги 8.3.3 повинні бути підтримані технічним обслуговуванням всіх точок протягом руху.

    6. Дистанційний зв’язок повинен бути розробл ен ий так, щоб бути стійким до випадку сигнальної відмови.

    7. Система дистанційного кабельного керування повинна бути розроблена так, щоб бути не менш безпечною, ніж система телефонного керування у випадках відмови компонентів.

  1. Операційні пристрої

    1. Кожна поверхова площадка і тримальний пристрій повинні бути забезпечені опера­ційними пристроями. Вони повинні бути використані для керування направленим рухом сходового підйомника і його функція повинна бути «утри мувати рух». У будинках з приватним доступом засоби контролювання поверхових площадок можна не використовувати, якщо це не потрібно користувачу.

Положення контрольних пристроїв повинне бути відповідним для вимог користувача, що призначені для перевезення осіб сидячи або стоячи, або в інвалідному кріслі.

Вимикач безпеки двостійкого стану повинен бути придатний на тримальному пристрої схо­дового підйомника, який, коли керований, повинен безпосередньо перервати ланцюг безпеки.

Цей вимикач повинен бути чітко видимий і легко доступний користувачу, легкий до дії, і за­хищений за допомогою положення або конструкції від неуважн ої дії.

    1. Положення керуван ня на кожній поверховій площадці (де можливо) повинно бути забезпечено засобами, які, коли керовані, повинні безпосередн ьо переривати ланцюги засобів керування, що діють спільно.

    2. Скрізь, де необхідно (наприклад, щоб обмежити недозволене використовування) по­винно бути забезпечено вимикачем з можливістю блокування для обмеження використовування сходового підйомника користувачем, не для нього призначеним.

    3. Коли користувач має утруднення під час взаємодії з нормальними операційними при­строями керування, можливо, необхідно розглядати спеціальні пристрої для специфічної нездат­ності. Рекомендації для таких пристроїв подано в додатку C.

  1. Граничні межі вимикачів і межі кінцевих вимикачів безпеки

    1. Граничні межі вимикачів і межі кінцевих вимикачів безпеки повинні бути передбачені.

Гранична межа кінцевого вимикача безпеки повинна перешкоджати подальшому руху сходо­вого підйомника в обох напрямках руху, поки сходовий підйомник правильно не повернений вручну на позицію.

  1. Нижній кінцевий вимикач безпеки може бути знехтувано у разі гідравлічного привода або тих приводів, що об’єднують ослаблені канати або ослаблені ланцюги вимикачів безпеки. Крім того, як верхній, так і нижній кінцеві вимикачі безпеки можуть бути знехтувані, коли конструкція системи привода є такою, що перебіг за межі нормальних меж руху є неможливим, навіть без використовування механічних кінцевих зупинень.

Нижній кінцевий вимикач безпеки може бути знехтуваний, ящо нижній граничний кінцевий вимикач — це вимикач безпеки, і якщо нижнє перерегулювання призводить до дії вимикачі без­пеки тримального пристрою, платформи, що стоїть, упору для ніг або інвалідного крісла.

  1. Пристрої аварійної сигналізації

    1. Платформа інвалідного крісла сходового підйомника в будинках із загальним досту­пом повинна бути придатна до пристрою аварійної сигналізації. Програму установки обговорю­ють із покупцем або користувачем, що стосується розташування аварійної сигналізації.

Примітка. Потрібно розглянути можли вість забезпечен ня аварійної си гналізації, яка попереджає надій ного асис­тента або викликає допомогу до безпосереднього розташування с ходового підйомника. Це особли во дореч но для ви­користання платформи сходового підйомника кори стувачем інвалідного крісла.

  1. Пристрої аварійної сигналізації повинні також:

  1. живитися від ланцюга, що відокремлений від головного привода двигуна, або

  2. бути обладнаними резервним енергетичним джерелом (як наприклад, дублювання акумулятора).

  1. ТРИМАЛЬНИЙ ПРИСТРІЙ

    1. Загальні вимоги

      1. Типи тримального пристрою

Різні форми тримального пристрою дозволені для перевезення користувача, що признача­ють залежно від індивідуальних потреб. Широкі класифікації є як вказано нижче:

  1. тримальний пристрій зі стільцем (9.2);

  2. платформа для стояння (9.3);

  3. платформа для інвалідного крісла (9.4).

  1. Спеціальні пристосування

Якщо спеціальні пристосування необхідні до подол ання користувачами труднощів з індиві­дуальними потребами, необхідно розглянути потребу додаткових особливостей безпеки.

У більшості ситуацій для користувача спеціальні пристосування не повинні перешкоджати дос­тупу або скорочувати захист безпеки загальному споживачу.

  1. Комбінований тип тримального пристрою

Якщо комбінований тип тримального пристрою є необхідним (тобто тримальний пристрій у вигляді стільця і платформа для стояння), особл ивості безпеки повинні бути об’єднаним еквіва­лентом щодо вказаного для кожного з типів тримального пристрою.

  1. Конструкція

Тримальний пристрій повинен складатися з мобільного візка, який утримується, підтримується і супроводжується одним або більше поручнями, на якому стілець, платформа або інше впровад­жене п ристосуван ня для підтримування користувача і безпечного перевезення.

Будь-яка частина або край тримального пристрою, що призначені до використовування як ручна підтримка, повинні мати зазор як мінімум 80 мм від будь-якої частини прикріпленої уста­новки, щоб перешкоджати ушкодженню руки протягом руху тримального пристрою.

  1. Табличка із зазначеним навантаженням

Табл ич ка із зазначеним навантаженням повинна бути прикріплена у видимому місці, або на тримальному пристрої або на кожній поверховій площадці, що поруч зі сходовим підйомни­ком. Табличка повинна мати напис, подібний за змістом і відповідний до наступного.

  1. Платформа сходового підйомника для сидіння або стояння:

НОМІНАЛЬНЕ НАВАНТАЖЕННЯ ВІД ОДНІЄЇ ОСОБИ

З МАКСИМАЛЬНОЮ ВАГОЮ XX кг

  1. Для інвалідного крісла сходового підйомника:

НОМІНАЛЬНЕ НАВАНТАЖЕННЯ ВІД ОДНІЄЇ ОСОБИ

І ІНВАЛІДНОГО КРІСЛА

З МАКСИМАЛЬНОЮ ОБ’ЄДНАНОЮ ВАГОЮ XX кг

Приклади таких табл ичок показано на рисунку 6. Висота літер, що їх використовують на табличці, повинна бути як визначено на рисунку 6.

  1. Табличка з інформацією про сходовий підйомник

Табл ичка з інформацією про сходовий підйомник або табличка з зазначенням як мінімум: адреси постачальника і довідкового номера сходового підйомника, повинні також бути безпечно прикріпленими на видному місці.

  1. Мінімальні розміри зазорів

Рекомендовані мінімальні розміри зазорів показано на рисунку 7.

У будинках із загальним доступом, ці розміри повинні бути досягнуті, якщо можливо. Якщо ці розміри не можуть бути досягнуті, попереджувальні позначення повинні бути чітко показані і розгляд повинен бути наданий до необхідності додаткових запобіжників.