Примітка. Дозволено направляти на мікрофільмування:

  • документацію, виконану із застосуванням друкувальних засобів систем автоматизованого проектування з імпортним про­грамним забезпеченням, яка має особливості щодо оформлення та зображення, за умови її читаності;

  • документацію, яка не відповідає вимогам нормативних документів системи СФД і не може бути відновлена (виконана у ми­нулі роки проектними організаціями, що вже не існують або розташовані за межами України), за письмовим зверненням постачаль­ника документації. Письмове звернення постачальника документації у цих випадках підлягає мікрофільмуванню.

    1. Непридатна до мікрофільмування документація має бути доопрацьована і/або відновлена згідно з вимогами ДСТУ ГОСТ 13.1.002, ГОСТ21.203, ГОСТ2.501.

    2. ПДБ постачають на мікрофільмування як зброшурованою, так і у вигляді окремих аркушів.

  1. Технічні вимоги до проектної документації для будівництва, яка підлягає мікрофільму­ванню

    1. ПДБ потрібно постачати на мікрофільмування на прозорих або непрозорих матеріалах (па­пері, картоні, кальці, восківці тощо), призначених для фіксування абетково-цифрової та графічної інформації у будь-який з таких способів:

  • рукописний (олівцем або тушшю);

  • електрографічний;

  • друкарський;

  • машинопис;

  • за допомогою друкувальних і графічних пристроїв ПЕОМ.

  1. ПДБ потрібно постачати на мікрофільмування на аркушах форматів згідно з ГОСТ 2.301, елементи зображення яких виконано тушшю, графітом, барвниками або іншими способами, які засто­совують для виконання документів.

  2. Постачають на мікрофільмування всі види штрихових чорно-білих документів. Інші кольори також дозволено згідно з ДСТУ ISO 128-20.

  3. ПДБ має містити чіткі, контрастні зображення з рівномірною оптичною густиною (за винят­ком документів, у яких нерівномірність оптичної густини зображення обумовлена вмістом).

Різниця між значеннями оптичної густини елементів зображення і основи документів відповідає ДОТУ ГОСТ 13.1.002.

  1. Лінії, літери, цифри і знаки (плюс, мінус, кома, крапка, градус), а також початок і кінець розмірних і виносних ліній у документації мають бути не розпливчасті, чітко зображені згідно з вимо­гами ГОСТ 2.303, ГОСТ 2.316.

  2. Дозволяють для мікрофільмування кресленики, на яких розмірні лінії розміщено в контурі і поза контуром зображення і які мають перетинання розмірних і виносних ліній між собою та елемен­тами графічного зображення згідно з ГОСТ 2.307.

  3. ПДБ, виготовлена з використанням друкувальних і графічних пристроїв виводу ПЕОМ, має відповідати вимогам ДСТУ ISO 128-20, ДСТУ ISO 128-21, ГОСТ 2.004.

  4. У документах, виконаних вручну, товщина ліній графічного зображення, відстань між лініями (штрихами), висота букв і цифр має відповідати ДСТУ ГОСТ 13.1.002, ГОСТ 2.304.

У випадках, коли документи виконані з використанням друкувальних і графічних пристроїв виво­ду ПЕОМ, товщина ліній графічного зображення, відстань між лініями (штрихами), висота букв і цифр має відповідати ДСТУ ISO 128-20, ДСТУ ISO 128-21, ГОСТ 2.004. У цих документах дозволено інші шрифти за умови однозначного розуміння кожного символу.

  1. Текстові документи потрібно виконувати згідно з ДСТУ 1.5, ДСТУ 3008 та ГОСТ 2.105.

  2. Допускають на мікрофільмування кресленики, на яких зображення виконано методом аплі­кації, якщо це не порушує його цілісності.

  3. Підписи осіб, які розробили цей документ і провели нормоконтроль, є обов'язковими.

  4. Кожен аркуш графічного та текстового документа повинен мати основний напис та додат­кові графи до нього згідно з ДСТУ ГОСТ 2.104.

  5. Кресленики з великою насиченістю зображень, які не ускладнюють розуміння змісту, до­пускають на мікрофільмування.

  6. Якщо в комплекті документації є зменшені порівняно з оригіналами документи, їх треба відновити відповідно до формату оригіналу.

  7. Документи, які виконують з використанням темплетів, мають відповідати вимогам ГОСТ 2.428, ГОСТ2.002.

Темплети потрібно наклеювати по всьому контуру; сліди клею, плями та інші дефекти, якщо вони приводять до втрати або зміни інформації, не дозволено.

Значення оптичної густини основи документа і темплетів мають бути однакові.

  1. ПДБ з наявністю незначних дефектів фізичного стану, виконання графіки і тексту, внесен­ня змін та оформлення має бути доопрацьовано постачальником документації або підприємством СФД за узгодженням з постачальником.

  2. ПДБ, яка має дефекти фізичного стану, що не ускладнюють розуміння змісту документа, допускають на мікрофільмування за письмовим зверненням постачальника документації. Письмове звернення підлягає мікрофільмуванню.

Примітка. До дефектів фізичного стану відносять: відсутність частини аркуша документа внаслідок обриву; надриви та потер­тості на згинах; дірки від швидкозшивача; прозорі накладки на цифрах, літерах, графічних елементах; пом’ятості, підчистки, забруд­нення (плями клею і мастил тощо); нерівно склеєні кресленики великих форматів; часткова відсутність рамки формату аркуша

  1. ПДБ, яка містить кресленики, виконані на підоснові з незначними дефектами графічного виконання та фізичного стану, які не ускладнюють розуміння змісту документа та вважають допусти­мими, дозволено мікрофільмувати із символом «ДДП» (повна назва символу — «Документ із довід- ковою підосновою») на робочому полі аркуша або на полі для підшивання (у разі відсутності вільного місця на робочому полі аркуша). У ВК ПДБ символ «ДДП» проставляють у графі «Примітка».

Підосновою можуть бути кресленики топографічних зйомок, інженерно-топографічних планів, планів населених пунктів, генеральних планів, автомобільних доріг і залізниць, поповерхові плани марок АР чи АБ для суміжних марок (ОВ, ЕП тощо) комплектів документації, міліметровий папір.

  1. ВИМОГИ ДО ВІДПРАВЛЕННЯ НА МІКРОФІЛЬМУВАННЯ ПРОЕКТНОЇ

ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА

  1. Відправляти документи на мікрофільмування потрібно однією або кількома партіями залежно від обсягу документації.

Кожну партію відправляють із супровідним листом.

Форму супровідного листа наведено в додатку А.

  1. У разі відправлення комплекту документації на один об'єкт однією партією комплектуваль­ним документом на партію є ВК ПДБ.

Форму ВК ПДБ наведено в додатку Б.

  1. У разі відправлення комплекту ПДБ кількома партіями або кількох комплектів однією партією комплектувальним документом на партію документації є супровідний перелік.

Форму СП наведено в додатку В.

СП складають до кожної партії документації і надають йому номер відповідно до порядкового номера партії.

СП направляють з партією документації у двох примірниках — правдник і копію.

Копію СП дозволено виконувати на аркушах формату А4 із заповненням інформацією обох боків аркуша за умови забезпечення читаності документа, передбачивши поля для підшивання.

  1. У разі відправлення комплекту документації кількома партіями не дозволено розділяти між партіями аркуші робочих креслеників однієї марки.

Час між відправленнями наступної і попередньої партії документації не повинен перевищувати ЗО календарних днів.

  1. 3 першою партією ПДБ потрібно направляти:

  • ВКПДБ;

  • документи, які мають гриф обмеження доступу;

  • акт про відповідність комплекту проектної документації для будівництва вимогам мікрофіль­мування.

Форму акта наведено в додатку Г.

  1. Партію документації пересилають однією або кількома посилками у тарі згідно з ГОСТ 27840. Маса кожної посилки не повинна перевищувати норми, установленої центральним органом виконав­чої влади з питань зв'язку.

  2. У разі відправлення партії документації кількома посилками, СП вкладають в одну з поси­лок, на якій зазначають номер супровідного листа і дату відправлення.

На решті посилок зазначають «До вих. №» та дату відправлення. Кожній посилці надають по­рядковий номер у партії. Посилці, яка містить документацію відповідно до 6.5 та СП, надають поряд­ковий номер «1».

  1. Документи вкладають у посилки відповідно до порядку їхнього запису в СП або ВК ПДБ.

  2. Документи, виконані на аркушах різних форматів, перед відправкою комплектують за форматом.

  3. Документи, виконані на аркушах форматів АЗ або менших, відправляють у розгорнутому вигляді в папках відповідних розмірів.

Папки перев'язують шпагатом, вкладають у поліетиленові пакети. Пакети після цього запаюють і складають у транспортну тару.

    1. Документи, виконані на аркушах формату більше за АЗ, відправляють у футлярах будь-якої конструкції.

    2. Перед вкладанням до футляру документи мають бути накручені на скалки діаметром 35 мм, об- горнені поліетиленовою плівкою згідно з ГОСТ 10354 і перев’язані шпагатом.Документи в посилки необхідно вкладати так, щоб унеможливити їхнє зміщення та ушко­дження під час пересилання.

    3. Оформлювати та адресувати посилку треба, забезпечуючи неможливість ознайомлення з її вмістом без порушення цілості паковання.

  1. ВИМОГИ ДО КОМПЛЕКТУВАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА

    1. Для обліку і контролю документації, яку відправляють до підприємства СФД, мають бути складені комплектувальні документи.

Примітка Комплектувальні документи може складати підприємство СФД за умови, що це обумовлено Договором про надання послуг

  1. Комплектувальними документами СФД на ПДБ є:

  • відомість комплекту проектної документації для будівництва;

  • супровідний перелік.

  1. ВК ПДБ складається на кожний об’єкт будівництва (виробничий корпус або цех, склад, жит­ловий будинок, міст, тунель, платформа тощо).

На документацію, що має гриф секретності, складають окремий перелік, який у складі ВК ПДБ зазначають самостійною позицією.

  1. ВК ПДБ охоплює комплекти документації згідно з 4.4.

  2. ВК ПДБ на об’єкт будівництва за окремими розділами містить комплекти документації згідно з нормативними документами СФД.

ПДБ записують за розділами:

  • загальна пояснювальна записка;

  • робочі кресленики кожної марки позаплощадкових інженерних мереж;

  • робочі кресленики кожної марки внутрішньоплощадкових інженерних мереж;

  • робочі кресленики за маркою «ГП»;

  • робочі кресленики основних комплектів, наведених у відомості основних комплектів робочих креслеників на аркушах загальних даних провідної марки.

Назву розділу поміщають у графі «Назва документа».

  1. ВК ПДБ містить робочі кресленики за марками кожної будівлі або споруди відповідно до складу проекту (змісту) або загальних даних провідної марки.

  2. Рекомендований перелік ПДБ за марками основних комплектів, яка підлягає мікрофільмуванню, наведено в додатку Д.

  3. У рядку познака ВК ПДБ на титульному аркуші, першому та наступних аркушах на об'єкт на­дають базову познаку, яку встановлено за чинною в організації системою.

Приклад

3011 ВКПДБ,

де 3011 — номер договору (контракту) або шифр об’єкта будівництва;

ВК ПДБ — відомість комплекту проектної документації для будівництва.

  1. СП, за яким направляють документацію об'єкта, надає літерну познаку та його порядковий номер.

Приклад

3011 СП №1,

де 3011 — номер договору (контракту) або шифр об’єкта будівництва;

СП —супровідний перелік;

№ 1 — номер супровідного переліку.

  1. ПРАВИЛА ЗАПОВНЕННЯ ВІДОМОСТІ КОМПЛЕКТУ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА І СУПРОВІДНОГО ПЕРЕЛІКУ

    1. ВК ПДБ або СП виконують на кальці або білому папері чорною тушшю, машинописом або за допомогою друкувальних пристроїв ПЕОМ у вигляді, що відповідає вимогам мікрофільмування.

    2. ВК ПДБ або СП виконують на форматах АЗ чи А4 згідно з ГОСТ 2.301, вимоги щодо текстової частини — згідно з ГОСТ 2.105.

    3. ВК ПДБ затверджує керівник постачальника документації.

    4. На титульному аркуші ВК ПДБ, першому та наступних аркушах ВК ПДБ та СП у відповідних місцях та графах зазначають назву об’єкта, адресу, назву будівлі, споруди, інженерних мереж.

    5. На титульному аркуші ВК ПДБ зазначають:

  • у рядку «До документації внесено зміни станом на» — дату останньої зміни (день, місяць, рік);

  • у рядку «Усього подано в комплекті» — кількість фізичних аркушів і через дріб кількість ар­кушів формату А4;

  • у рядку «Ідентифікаційні дані підприємства-постачальника документації»:

  • код виду діяльності згідно з ДК 009, код підприємства згідно з «Єдиним державним реєст­ром підприємств і організацій України», код території згідно з ДК 014.

Примітка. У разі відсутності дозволено не заповнювати код території.

  1. У графах та рядках на першому, другому та наступних аркушах ВК ПДБ і СП зазначають:

  • у рядку «Місце напису (штампа) підприємства СФД про виконану роботу» — дані, наведені у 8.7;

  • у рядку «Гриф» — гриф обмеження доступу відповідно до грифа на документації. У разі відсутності грифа на документації рядок не заповнюють;

  • у рядку «Прим. №» — порядковий номер примірника (для документів з грифом обмеження доступу);

  • у рядку «Назва підприємства, установи, організації-постачальника документації» — повну назву постачальника документації;

  • у рядку «Дата відправлення та вихідний номер листа» —дату та вихідний номер листа, з яким направляють документацію (дозволено зазначати номер договору на мікрофільмування документації та дату його укладання);

  • у графі «Номер посилки» — порядковий номер посилки, в яку вкладено цей документ (тільки для СП);

  • у рядку «Супровідний перелік №» — номер супровідного переліку (тільки для СП);

  • у рядку «Вид документації» — проектну документацію для будівництва;

  • у графі «Познака документа» — познака документа згідно з його основним написом;