А.5.4 Поверхневі забруднення

Матеріал за можливості не повинен мати поверхневих забруднень.

А.6. ВИПРОБУВАННЯ

А.6.1 Відбирання проб для хімічного і ситового аналізів

А.6.1.1 Відбирання проб для хімічного і ситового** аналізів проводять методом, встановле­ним у ISO 37133, але застосовують й інші методи, що дають таку саму точність.

А.6.1.2 Відбирання проб звичайно проводять на складі постачальника, якщо немає іншої домовленості. Де б відбирання проб не відбувалося, представники постачальника і покупця мо­жуть бути присутніми.

А.6.1.3 За необхідністю арбітражне відбирання проб проводить арбітр, обраний за взаємною домовленістю постачальника і покупця. Відбирання проб проводиться методом, встановленим у ISO 3713**’, але у разі взаємної домовленості постачальника, покупця й арбітра застосовують й інші методи, що дають таку саму точність.

Проба, отримана під час арбітражного відбирання, застосовується обома зацікавленими сторонами.

А.6.2 Аналіз

А.6.2.1 Хімічний аналіз феросиліцію проводять методами, встановленими в ISO 4139 і ISO 4158, але можуть застосовуватися й інші методи, що дають таку саму точність.

А.6.2.2 Феросиліцій постачають з документом про якість, складеним постачальником, у якому зазначають вміст кремнію, і, якщо досягнута домовленість, інших елементів, зазначених у таб­лиці А.1 або обговорених додатково, і за вимогою покупця з пробою, що представляє партію.

А.6.2.3 У разі розбіжностей застосовують один із двох видів аналізу.

А.6.2.3.1 Контрольний аналіз

Хімічний аналіз проводять на тій самій пробі методами, встановленими в ISO 4139 та ISO 4158. Застосування інших методів, що дають таку саму точність, можливо у разі домовленості покупця і постачальника.

Якщо різниця результатів двох аналізів знаходиться в межах X % 4 5. то приймають середню арифметичну величину.

Якщо різниця більше X %, то за умови, що немає іншої угоди, проводять арбітражний аналіз арбітром, обраним за домовленістю постачальника і покупця.

А.6.2.3.2 Арбітражний аналіз

Арбітражний аналіз проводять методом, встановленим у ISO 4139 і ISO 4158. У разі взаємної домовленості постачальника, покупця й арбітра можна використовувати інші методи, що дають таку саму точність.

Результат, отриманий арбітром, остаточний за умови, що він знаходиться в межах двох спірних результатів або не перевищує одного з них більше ніж на У % ”.

А.7 ТРАНСПОРТУВАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ

Феросиліцій лакують, транспортують і зберігають відповідно до міжнародних правил6.

ДОДАТОК А.А
(довідковий)

МІНІМАЛЬНІ РОЗМІРИ ОТВОРІВ
СИСТЕМ ТРАНСПОРТУВАННЯ

Під час дрібнення феросиліцій розбивають на куски, довжина яких може бути значно більшою ніж товщина. Тому отвори живильників, труб та інших видів устатковання для транспортування феросиліцію повинні мати адекватні розміри, щоб не допускати закупорки систем.

Рекомендовано використовувати зазначені в таблиці А.А.1 розміри як найменші для всіх критичних отворів у системах транспортування і подання феросиліцію.

Таблиця А.А.1

Клас

Мінімальний розмір, мм

1

750

2

600

3

450

4

400

5

250

77.100

Ключові слова: феросиліцій, кремній, алюміній, хром, масова частка, клас крупності, марка сплаву, партія, умовне позначення феросиліцію, плавка, аналіз проб, контроль.

1’Пункт, у якому відповідальність за постачання переходить від постачальника до покупця Якщо ні постачальник, ні покупець не несуть відповідальності за транспортування, то такий пункт установлюють за взаємною домовленістю.

2 Методи ситового аналізу будуть встановлені в ISO 4551

3Спеціальні методи відбирання проб феросиліцію будуть встановлені в ISO 4552/1.

4’Значення повинне обумовлюватися покупцем і постачальником

5 Величина буде встановлена як загальна точність рзаг.

6 Міжнародні правила, наприклад: РИД — Міжнародні правила перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом; Міжнародні правила перевезення небезпечних вантажів морським транспортом.

Київ

ДЕРЖСПОЖИВСТАНДАРТ УКРАЇНИ

2004