3.1.37 Обклеювання шпалерами передбачено по підготовленій поверхні.

3.1.38 Зазначений у даному збірнику розмір «до» включає в себе цей розмір.

3.2 Правила обчислення об'ємів робіт

3.2.1 Облицювальні роботи

3.2.1.1 Об'єм робіт з облицювання поверхні природним каменем слід обчислювати за площею поверхні облицювання, при цьому:

- розміри стін і колон для визначення площі облицювання приймаються з урахуванням переломів у плані за зовнішнім обводом, тобто за перерізами, які включають облицювальні плити;

  • при облицюванні профільованими каменями і деталями площа поверхонь облицювання приймається без урахування рельєфу каменів або деталей (за проекцією більшої сторони);

  • при виносі профільованої тяги (карнизи, наличники тощо) більше її висоти (ширини) приймається розмір тяги за більшою стороною.

3.2.1.2 Об'єм робіт з облицювання східців і присхідців, укладання підвіконних дощок слід обчислювати з урахуванням кінців плит, що закладаються у мурування або штукатурку.

3.2.2 Штукатурні роботи

  1. Площу штукатурення фасадних стін слід обчислювати за вирахуванням площі прорізів по зовнішньому обводу коробок. При поліпшеному і високоякісному штукатуренні фасадів площа, яку займають архітектурні деталі (карнизи, пояски, наличники, інші витягнуті деталі), а також колони та пілястри, що примикають до будівель, не включається у площу стін і обчислюється окремо.

  2. Віконні укоси і відливи, дверні укоси, а також бокові поверхні архітектурних та конструктивних деталей, що виступають із площини стін і втиснені у товщу стін, при штукатуренні фасадів обчислюються окремо з поділом на дві групи: за шириною до 200 мм і більше 200 мм.

При поліпшеному штукатуренні фасадів укоси і відливи слід визначати окремо.

  1. Об'єм робіт із штукатурення колон (що прилягають до будівель або стоять окремо), а також пілястрів слід обчислювати за площею їх розгорнутої поверхні.

  2. Об'єм робіт з витягування карнизів, тяг, поясків, наличників та інших витягнутих деталей при високоякісному штукатуренні фасадів слід обчислювати за площею, яку вони займають на поверхні фасаду (за проекцією на стіну).

Примітка. При улаштуванні карнизів з виступом, що перевищує їх висоту, об'єм робіт обчислюється за площею горизонтальної проекції карнизів.

  1. Площа, яку займають ліпні деталі, що установлюються на обштукатурену поверхню, із загальної площі штукатурення не вираховується.

  2. Об'єм робіт з внутрішнього штукатурення слід обчислювати окремо по кожному приміщенню залежно від різновиду їх опорядження (просте, поліпшене, високоякісне) або поквартирно, поповерхово, посекційно тощо, і в цілому, якщо тип опорядження для всіх приміщень однаковий.

  3. Об'єм робіт із штукатурення внутрішніх стін слід обчислювати з вирахуванням площі прорізів за зовнішнім обводом коробок і площі, що займають витягнуті наличники. Висоту стін слід вимірювати від рівня підлоги до стелі. Площу бокових сторін пілястрів належить додавати до загальної площі стін.

  4. Об'єм робіт із штукатурення стель (у тому числі кесонних з площею горизонтальної проекції кесона до 12 м2) слід обчислювати за площею між внутрішніми гранями стін або перегородок. Об'єм робіт із штукатурення ребристих перекриттів і кесонних стель з площею горизонтальної проекції кесона більше 12 м2 обчислюється за їх розгорнутою поверхнею.

  5. Об'єм робіт із штукатурення віконних і дверних укосів всередині будівель слід обчислювати додатково за їх площею і визначати за нормами 1, 2 групи 51.

  1. Об'єм робіт з витягування внутрішніх наличників слід обчислювати за площею, яку вони займають на поверхні стіни (за проекцією на стіну).

  2. Об'єм робіт із штукатурення сходових маршів і площадок слід обчислювати за площею їх горизонтальної проекції поповерхово.

Об'єм робіт із штукатурення карнизів і тяг всередині будівель слід обчислювати окремо за сумою виступів і висоти, помноженою на довжину тяги.

3.2.2.12 Об'єм робіт з установлення риштувань слід обчислювати:

  • при штукатуренні стелі і стін у приміщеннях - за горизонтальною проекцією стелі;

  • при штукатуренні у приміщеннях тільки стін - за довжиною стін, помноженою на ширину настилу риштувань;

  • при штукатуренні фасадів - за вертикальною проекцією стін без вирахування прорізів;

  • при штукатуренні на фасадах тільки карнизів, тяг, укосів і наличників - за проектом.

3.2.3 Ліпні роботи

  1. Об'єм ліпних робіт слід обчислювати за проектними даними відповідно до номенклатури ліпних виробів.

  2. Висоту випуклих погонних деталей слід приймати за обгином поперечного перерізу.

3.2.4 Малярні роботи

  1. Об'єми робіт з фарбування фасадів вапняними, силікатними і цементними сумішами слід обчислювати з урахуванням переломів фасадних стін без вирахування прорізів, при цьому віконні та дверні укоси, а також розгорнуті поверхні карнизів, тяг та інших архітектурних деталей в об'єм робіт не включаються.

  2. Об'єм робіт з фарбування перхлорвініловими, кремнійорганічними і полівінілацетатними сумішами слід обчислювати за площею поверхні, що фактично фарбується.

  3. Об'єм робіт з фарбування стін водними, олійними і полівінілхлоридними сумішами слід обчислювати за вирахуванням прорізів. Площу фарбування стовпів, пілястрів, ніш, віконних і дверних укосів слід враховувати в об'єм робіт.

  4. Площу віконних і дверних прорізів для вирахування їх із площі стін слід обчислювати за зовнішнім обводом коробок.

3.2.4.5 Об'єм робіт з фарбування ребристих та кесонних перекриттів слід обчислювати за площею їх горизонтальної проекції із застосуванням коефіцієнтів:

ребристих стель - 1,6;

кесонних стель - 1,75.

3.2.4.7 Об'єм робіт з фарбування ліпних стель слід обчислювати за площею горизонтальної проекції із застосуванням коефіцієнтів при насиченості ліпниною:

до 2 % - 1

від 2,1 до 10 % - 1,1

від 10,1 до 40 % - 1,5

від 40,1 до 70 % - 2,1

більше 70 % - 2,8

Насиченість ліпниною слід визначати виходячи з площі горизонтальної проекції ліпних виробів.

3.2.4.8 Об'єм робіт з фарбування ліпних виробів слід обчислювати за площею основи ліпних виробів на фасадах та стінах із застосуванням до цієї площі коефіцієнтів при висоті рельєфу:

до 30 мм при рідкій насиченості ліпниною - 1,5

до 30 мм при густій насиченості ліпниною - 3

більше 30 мм при рідкій насиченості ліпниною - 3

більше 30 мм при густій насиченості ліпниною - 5

3.2.4.9 Площу фарбування підлоги слід визначати за вирахуванням площ, що займають колони, печі, фундаменти та інші конструкції, які виступають над рівнем підлоги.

Фарбування плінтусів при дощатих підлогах у нормах передбачено і окремо не враховується.

При підлогах із лінолеуму і паркетних площу плінтусів для їх фарбування слід приймати в розмірі 10 % площі підлоги та нормувати як поліпшене фарбування підлог.

3.2.4.10 Площу поверхні заповнення віконних і дверних прорізів, що фарбуються, слід визначати із застосуванням до площі, обчисленої за зовнішнім обводом коробок, перевідних коефіцієнтів відповідно до таблиці 3.

Площу поверхні поручнів, що фарбується, слід обчислювати за розгорнутою поверхнею.

  1. Об'єм робіт з фарбування дерев'яних ферм силікатною фарбою слід обчислювати за площею вертикальної проекції ферм (з однієї сторони) без вирахування проміжків між елементами ферм.

  2. Об'єм робіт з фарбування металевих покрівель слід обчислювати за площею покрівлі, при цьому фарбування фальців, жолобів, ковпаків на димових трубах і покриття слухових вікон окремо не враховується.

  3. Об'єм робіт з фарбування водостічних труб, поясків, сандриків і зовнішніх підвіконь слід обчислювати за площею фасаду без вирахування прорізів.

  4. Об'єм робіт з фарбування по поверхні вагонки слід обчислювати за площею поверхні фарбування, заміряної без обгинання кальовок і відбірок, із застосуванням до цієї площі коефіцієнта 1,1 (на урахування рельєфу).

  5. Об'єм робіт з фарбування поверхні з хвилястих азбестоцементних листів і сталі слід обчислювати за площею, заміряною без урахування обгинання (хвилі), із застосуванням до цієї площі коефіцієнта 1,2 (на урахування рельєфу).

  6. Об'єм робіт з фарбування сталевих ґрат слід обчислювати за площею їх вертикальної проекції (з однієї сторони) без вирахування проміжків між стояками і поясками із застосуванням коефіцієнтів:

а) для простих ґрат без рельєфу із заповненням до 20 % типу парапетних, пожежних драбин, дротяних сіток з рамкою тощо - 0,5;

б) для ґрат середньої складності без рельєфу і з рельєфом із заповненням до 30 % типу сходових, балконних тощо - 1,0;

в) для ґрат складних з рельєфом із заповненням більше 30 % типу жалюзійних, радіаторних, художніх тощо - 2,5.

3.2.4.17 Об'єм робіт із фарбування приладів центрального опалення і санітарно-технічних приладів, труб, а також дрібних металевих деталей слід обчислювати за площею поверхні фарбування у такому порядку:

  • поверхня фарбування (з усіх сторін) приладів центрального опалення дорівнює поверхні нагріву приладів;

  • поверхня фарбування раковин - подвоєній площі їх горизонтальної проекції;

  • поверхня фарбування ванн - потроєній площі їх горизонтальної проекції;

  • поверхня фарбування змивного бачка з урахуванням частин кронштейнів, що виступають, - 0,7 м2;

  • поверхня фарбування 1 м сталевих труб, включаючи виступи від фасонних частин і ґаки, діаметром труб, мм:

15 - 0,11 м2;

20 - 0,13 м2;

25 - 0,16 м2;

32 - 0,18 м2;

40 - 0,21 м2;

50 - 0,26 м2

- поверхня фарбування 1 м чавунних труб та фасонних частин, включаючи виступи від розтрубів і кріплення, діаметром труб, мм:

50 - 0,28 м2;

75 - 0,37 м2;

100 - 0,48 м2;

125 - 0,59 м2;

150 - 0,72 м2


Таблиця 3 - Перевідні коефіцієнти для визначення площі фарбування вікон і дверей

Характеристика заповнення

Матеріал стін

Склад заповнення

Коефіцієнт до площі заповнення прорізів

У тому числі деталі прооліфлені

кількість рам

1

2

1

2

1

2

3

4

5

6

7

Вікна у житлових та громадських будівлях

Роздільні рами

1 З підвіконною дошкою

кам'яні

коробка, рама, підвіконна дошка

1,5

2,8

0,3

0,3

2 З підвіконною дошкою

дерев'яні

те саме, з наличниками з двох сторін

2,2

3,5

0,6

0,5

3 Без підвіконної дошки

кам'яні

коробка, рама

1,2

2,5

-

-

Спарені рами

4 З підвіконною дошкою

кам'яні

коробка, рама, підвіконна дошка

-

2,5

-

0,3

5 Без підвіконної дошки

кам'яні

коробка, рама

-

2,2

-

-

Фрамуги, вітрини

6 Фрамуги

перегородки

рама, наличники з двох сторін

1,6

-

0,7

-

7 Вітринне дерев'яне

кам'яні

коробка, рама

1,75

3,5

0,45

0,9

Вікна у промислових будівлях

8 Площею до 4 м2 з роздільними рамами

кам'яні

коробка, рама, розкладки, монтажні підвіконні дошки

2,1

3,2

0,3

0,3

9 Те саме, площею більше 4 м2

кам'яні

те саме

1,7

2,6

0,2

0,2

Балконні двері

10 Роздільні полотна

кам'яні

коробка, дверне полотно

2,1

3,5

-

-

11 Спарені полотна

кам'яні

те саме

-

2,6

-

-

Двері

12 Глухі дверні полотна

кам'яні

коробка, полотно

2,4

-

-

-

13 Те саме

дерев'яні

те саме, з наличниками з двох сторін

2,7

-

0,3

-

14 Те саме

перегородки

те саме

2,7

-

0,3

-

15 Засклені дверні полотна

кам'яні

коробка, полотно

1,8

-

-

-

16 Те саме

перегородки

те саме, з наличниками з двох сторін

2,1

-

0,3

-

17 Шафні двері

перегородки

коробка, полотно, наличники з однієї сторони

2,7

-

0,2

-

18 Обрамлення відкритого прорізу

перегородки

коробка, наличники з двох сторін

0,9

-

0,4

-

Примітка 1. Площа фарбування фрамуг у зовнішніх стінах визначається як площа фарбування вікон відповідних типів.

Примітка 2. Коефіцієнти для визначення площі фарбування дверей у кам'яних стінах (пп. 12, 15) не враховують фарбування наличників. При фарбуванні площі дверей в кам'яних стінах з наличниками з однієї сторони відповідні коефіцієнти слід збільшувати на 0,2.

Примітка 3. Коефіцієнти для визначення площі фарбування дверей у перегородках (пп. 14, 16, 18) враховують нормальну товщину коробок. При фарбуванні дверей у перегородках товщиною 140 - 160 мм з коробками на всю ширину перегородки відповідні коефіцієнти необхідно збільшувати на 0,2.

Примітка 4. Площа фарбувальної поверхні вікон і дверей балконних з потрійним склінням визначається за даними, наведеними в пп. 4, 5, 11 графи 5 з коефіцієнтом 1,5.