3.3 В состав основного комплекта рабочих чертежей генерального плана включают:

  • общие данные по рабочим чертежам;

  • разбивочный план;

  • план организации рельефа;

  • план земляных масс;

  • сводный план инженерных сетей;

  • план благоустройства территории;

  • выносные элементы (фрагменты, узлы) по ГОСТ 21.101**.

3.4 Рабочие чертежи основного комплекта выполняют на инженерно-топографическом плане (кроме чертежа плана земляных масс).

Допускается разбивочный план, сводный план инженерных сетей и план благоустройст­ва территории выполнять без нанесения го­ризонталей рельефа местности.

3.5 Контуры проектируемых зданий и со­оружений наносят на план по архитектурно-строительным рабочим чертежам, принимая координационные оси зданий и сооружений совмещенными с внутренними гранями стен.

Когда расстояние от наружной грани стены здания, сооружения до координационной оси в масштабе изображения превосходит толщину линии контура, последнюю относят от коор­динационной оси на соответствующее рассто­яние (L) в соответствии с рисунком 1.


* Виконують при наявності вказівок у договорі на виконання проектних робіт

** Виконують при великій насиченості зображень


* Выполняют при наличии указаний в договоре на выполнение проектных работ

** Выполняют при большой насыщенности изображений.

ДСТУ Б А.2.4-6-95 (ГОСТ 21.508-93) С.3



3.6 Плани робочих креслень розташову­ють довгою стороною умовної межі території вздовж довгої сторони аркуша, при цьому пів­нічна частина території повинна знаходитися зверху. Допускається відхилення орієнтації на північ у межах 90° вліво чи вправо. Плани, що розташовані на різних аркушах, виконують з однаковою орієнтацією.

3.7 При малій насиченості зображень до­пускається поєднувати декілька різних планів в один з присвоєнням йому відповідного на­йменування.

Приклад

«Креслення розпланування та план організації рельєфу», «План організації рельєфу та зем­ляних мас».

3.8 При великій насиченості зображень плану благоустрою території допускається ви­конувати декілька планів по видах робіт з при­своєнням кожному плану відповідного найме­нування.

Приклад

«План озеленення», «План розташування ма­лих архітектурних форм», «План проїздів, тротуарів, доріжок та майданчиків».

3.9 Допускається ділити план на декілька ділянок, розміщуючи їх на окремих аркушах. В цьому випадку на кожному аркуші, де пока­зана ділянка плану, наводять схему цілого пла­ну з розбивкою його на ділянки, вказують но­мери аркушів, на яких вони розміщені, та штриховкою позначають ділянку, що зобра­жена на даному аркуші.

3.10 Робочі креслення генеральних планів допускається випускати поетапно розробка­ми по мірі виконання відповідних робочих креслень будівель, споруд проектованого підприємства або житлово-цивільного об'єк­та.

У цьому випадку кожну розробку оформ­люють за станом на певну дату з відповідними доповненнями робочих креслень. Чергову розробку не розглядають і не оформлюють як внесення змін.


Розробкам присвоюють порядкові но­мери.


3.11 При черговій розробці основний напис доповнюють зліва графами 10-13 за ГОСТ 21.101 відповідно до рисунку 2.

3.6 Планы рабочих чертежей располагают длинной стороной условной границы терри­тории вдоль длинной стороны листа, при этом северная часть территории должна находить­ся вверху. Допускается отклонение ориента­ции на север в пределах 90° влево или вправо. Планы, расположенные на разных листах, вы­полняют с одинаковой ориентацией.

3.7 При малой насыщенности изображе­ний допускается соединять несколько различ­ных планов в один с присвоением ему соответ­ствующего наименования.

Пример

«Разбивочный план и план организации рель­ефа», «План организации рельефа и земляных масс».

3.8 При большой насыщенности изобра­жений плана благоустройства территории до­пускается выполнять несколько планов по ви­дам работ с присвоением каждому плану соот­ветствующего наименования.

Пример

«План озеленения», «План расположения ма­лых архитектурных форм», «План проездов, тротуаров, дорожек и площадок».

3.9 Допускается делить план на несколько участков, размещая их на отдельных листах. В этом случае на каждом листе, где показан учас­ток плана, приводят схему целого плана с раз­бивкой его на участки, указывают номера лис­тов, на которых они размещены, и штрихов­кой обозначают участок, показанный на дан­ном листе.

3.10 Рабочие чертежи генеральных планов допускается выпускать поэтапно разработка­ми по мере выполнения соответствующих ра­бочих чертежей зданий, сооружений проекти­руемого предприятия или жилищно-гражданского объекта.

В этом случае каждую разработку оформ­ляют по состоянию на определенную дату с со­ответствующими дополнениями рабочих чер­тежей. Очередную разработку не рассматри­вают и не оформляют как внесение изменений.

Разработкам присваивают порядковые номера.

3.11 При очередной разработке основную надпись дополняют слева графами 10-13 по ГОСТ 21.101 в соответствии с рисунком 2.

ДСТУ Б А.2.4-6-95 (ГОСТ 21.508-93) С.4



Над основним написом розміщують відо­мість розробок креслення: для креслення роз­планування. планів організації рельєфу, зем­ляних мас і благоустрою території за формою 1, для зведеного плану інженерних мереж - за формою 2.

Приклади оформлення відомостей розро­бок наведені у додатках А і Б.

3.12 Зображення на кресленнях генераль­ного плану виконують лініями за ГОСТ 2.303:

  • суцільними товстими основними - кон­тури проектованих будівель та споруд (крім будівель та споруд на плані зем­ляних мас), «червону» лінію, проектні горизонталі з відмітками, кратними 0,50 та 1,00м;


  • штриховою тонкою - лінії «нульових» робіт та перелому проектного рельєфу;

  • штрихпунктирною дуже товстою з двома крапками - умовну межу території проектованого підприємства, будівлі, споруди;

  • суцільною тонкою - проектовані буді­влі, споруди на плані земляних мас та всі інші елементи генерального плану.

3.13 Плани робочих креслень виконують в масштабі 1:500 або 1:1000, фрагменти планів -в масштабі 1:200, вузли - в масштабі 1:20.

Допускається плани виконувати в масш­табі 1:2000, вузли - в масштабі 1:10.

Масштаб зображення вказують в основ­ному написі після найменування зображення.

Якщо на аркуші розміщено декілька зоб­ражень, що виконані у різних масштабах, тоді масштаби вказують на полі креслення під на­йменуванням кожного зображення.

3.14 Система висотних відміток, що прий­мається у робочих кресленнях генеральних планів, повинна відповідати системі висотних відміток, прийнятій на інженерно-топогра­фічному плані.

3.15 Розміри, координати та висотні від­мітки вказують у метрах з точністю до двох знаків після коми.

3.16 Величину кутів вказують у градусах з точністю до однієї хвилини, а при необхідно­сті - до однієї секунди.

3.17 Величину уклонів вказують в проміле без позначення одиниці виміру.

Крутизну укосів вказують у вигляді спів­відношення одиниці висоти укосу до горизон­тального положення.

Над основной надписью помещают ведо­мость разработок чертежа: для разбивочного плана, планов организации рельефа, земляных масс и благоустройства территории по форме 1, для сводного плана инженерных сетей - по форме 2.

Примеры оформления ведомостей разра­боток приведены в приложениях А и Б.

3.12 Изображения на чертежах генерального плана выполняют линиями по ГОСТ 2.303:

  • сплошными толстыми основными - кон­туры проектируемых здании и сооруже­ний (кроме зданий и сооружений на плане земляных масс), «красную» линию, про­ектные горизонтали с отметками, крат­ными 0,50 и 1,00м;

  • штриховой тонкой линии - «нулевых» работ и перелома проектного рельефа;

  • штрихпунктирной очень толстой с дву­мя точками - условную границу терри­тории проектируемого предприятия, здания, сооружения;

  • сплошной тонкой - проектируемые зда­ния, сооружения на плане земляных масс и все остальные элементы генерального плана.

3.13 Планы рабочих чертежей выполняют в масштабах 1:500 или 1:1000, фрагменты пла­нов - в масштабе 1:200, узлы - в масштабе 1:20.

Допускается планы выполнять в масштабе 1:2000, узлы - в масштабе 1:10.

Масштаб изображения указывают в основ­ной надписи после наименования изображения.

Если на листе помещено несколько изоб­ражений, выполненных в разных масштабах, то масштабы указывают на поле чертежа под наименованием каждого изображения.

3.14 Система высотных отметок, принима­емая в рабочих чертежах генеральных планов. должна соответствовать системе высотных от­меток, принятой на инженерно-топографи­ческом плане.

3.15 Размеры, координаты и высотные от­метки указывают в метрах с точностью до двух знаков после запятой.

3.16 Величину углов указывают в градусах с точностью до одной минуты, а при необ­ходимости - до одной секунды.

3.17 Величину уклонов указывают в про­милле без обозначения единицы измерения.

Крутизну откосов указывают в виде соот­ношения единицы высоты откоса к горизон­тальному положению.

ДСТУ Б А.2.4-6-95 (ГОСТ 21.508-93) С.5



3.18 Основні умовні графічні позначення та зображення елементів генерального плану та споруд транспорту приймають за ГОСТ 21.204.


Малі архітектурні форми (наприклад, аль­танки, навіси, фонтани, скульптури, перголи і т. ін.) та інші конструкції, вироби, пристрої (наприклад, лавки, урни і т. ін.) виконують спрощено у масштабі креслення або умовними графічними позначками.

3.19 При виконанні робочих креслень ге­нерального плану порядкові номери будівель та споруд (в т.ч. огорож, підпірних стінок, ес­такад, галерей, тунелів) приймають, як пра­вило, за генеральним планом, розробленим на попередніх стадіях проектування.


Водовідвідним спорудам (канавам, лот­кам, трубам) присвоюють самостійні поряд­кові номери.

При об'єднанні в одному основному ком­плекті креслень генерального плану та споруд транспорту залізничним коліям та автомо­більним шляхам присвоюють самостійні по­рядкові номери.

Допускається не присвоювати порядкові номери автомобільним шляхам та водовід­відним спорудам. У цьому випадку на плані вказують їхні координати.

3.20 На планах (крім плану земляних мас) наводять експлікацію будівель та споруд за формою 3 (для генеральних планів підпри­ємств виробничого призначення) або відо­мість житлових та громадських будівель і спо­руд за формою 4 (для генеральних планів жит­лово-цивільних об'єктів). Допускається екс­плікацію або відомість будівель та споруд на­водити на аркуші загальних даних по робочих кресленнях.


3.21 У графах експлікації будівель та спо­руд вказують:

  • у графі «Номер на плані» - номер будів­лі, споруди;

  • у графі «Найменування» - найменування будівлі, споруди;

  • у графі «Координати квадрата сітки» - координати нижнього лівого квадрата будівельної геодезичної сітки, у межах якого на зображенні будівлі та спору­ди нанесений його номер (при необ­хідності).


Приклад оформлення експлікації будівель та споруд наведений у додатку В.

3.18 Основные условные графические обо­значения и изображения элементов генераль­ного плана и сооружений транспорта прини­мают по ГОСТ 21.204.

Малые архитектурные формы (например, беседки, навесы, фонтаны, скульптуры, перго-лы и т.д.) и другие конструкции, изделия, ус­тройства (например, скамьи, урны и т.д.) вы­полняют упрощенно в масштабе чертежа или условными графическими обозначениями.

3.19 При выполнении рабочих чертежей генерального плана порядковые номера зда­ний и сооружений (в т.ч. ограждений, подпор­ных стенок, эстакад, галерей, тоннелей) при­нимают, как правило, по генеральному плану, разработанному на предыдущих стадиях про­ектирования.

Водоотводным сооружениям (канавам, лоткам, трубам) присваивают самостоятель­ные порядковые номера.

При объединении в одном основном ком­плекте чертежей генерального плана и соору­жений транспорта железнодорожным путям и автомобильным дорогам присваивают само­стоятельные порядковые номера.

Допускается не присваивать порядковые номера автомобильным дорогам и водоотвод­ным сооружениям. В этом случае на плане ука­зывают их координаты.

3.20 На планах (кроме плана земляных масс) приводят экспликацию зданий и соору­жений по форме 3 (для генеральных планов предприятий производственного назначения) или ведомость жилых и общественных зданий и сооружений по форме 4 (для генеральных планов жилищно-гражданских объектов). До­пускается экспликацию или ведомость зданий и сооружений приводить на листе общих дан­ных по рабочим чертежам.

3.21 В графах экспликации зданий и соо­ружений указывают:

  • в графе «Номер на плане» - номер зда­ния, сооружения;

  • в графе «Наименование» - наименова­ние здания, сооружения;

  • в графе «Координаты квадрата сет­ки» - координаты нижнего левого уг­ла квадрата строительной геодезичес­кой сетки, в пределах которого на изо­бражении здания и сооружения нане­сен его номер (при необходимости).

Пример оформления экспликации зданий и сооружений приведен в приложении В.

ДСТУ Б А.2.4-6-95 (ГОСТ 21.508-93) С.6



3.22 У графах відомості житлових та гро­мадських будівель і споруд вказують:

  • у графі «Номер на плані» - номер будів­лі. споруди;

  • у графі «Найменування та позначка» - найменування будівлі, споруди з зазна­ченням позначки індивідуального або типового проекту, проекту за катало­гом;

  • в інших графах - дані у відповідності з їх найменуванням.

Приклад оформлення відомості житлових та громадських будівель та споруд наведений у додатку Г.


4 ЗАГАЛЬНІ ДАНІ

ПО РОБОЧИХ КРЕСЛЕННЯХ


Загальні дані по робочих кресленнях ви­конують за ГОСТ 21.101 з урахуванням нас­тупних змін і доповнень: