Рівень знань

Knowledge Level

Геометрія

Geometry

Деталі

Details

Матеріали

Materials

Аналіз

Analysis

Довірча вірогідність

CF

KL1

З оригінальних ескізних будівельних креслень з вибіркою візуалізацією зйомки або з повної зйомки


From original outline construction drawings with sample visual survey or from full survey



Змодельована конструкція у відповідності з використаною практикою і з обмеженого огляду на місці


Simulated design in accordance with relevant practice and from limited in siu inspection

Значення, використані за умовчанням, відповідно до стандартів, діючих під час будівництва, і з обмежених випробувань на місці


Default values in accordance with standards of the time of construction and from limited in-sitv testing

LF-MRS

cfkl1

KL2

З неповних оригінальних детальних будівельних креслень з обмеженим оглядом на місці або з розширеного огляду на місці


From incomplete original detailed construction drawings with limited in-sitv inspection or from extended in-sitv inspection


З оригінальних проектних технічних умов з обмеженними випробуваннями на місці або з розширенних випробувань на місці


From original design specifications with limited in-situ testing or from extended in-situ testing


Всі

All


cfkl2

KL3

З оригінальних детальних будівельних креслень з обмеженим оглядом на місці або з вичерпаним оглядом на місці


From original detailed Construction drawings with limited in-sitv inspection or from comprehensive in-situ inspection


З оригінальних протоколів випробувань з обмеженим випробуванням на місці або з вичерпаним випробуванням на місці


From original test reports with limited in-sitv testing or from comprehensive in-situ testing


Всі

All


cfkl3



Примітка Значення, приписане до довірчої вірогідності, яке повинне використовуватися в країні, можна знайти в її Національному додатку. Рекомендованими значеннями є , і .



іі) деталі: деталі конструкції не стають відомими з детальних будівельних креслень і можуть бути допущені на підставі змодельованої конструкції відповідно до звичайної практики під час будівництва; в даному випадку слід проводити обмежені огляди в найбільш критичних елементах для перевірки того, щоб допущення відповідали фактичній ситуації. Інакше буде потрібно застосовувати дорожчі огляди на місці.


ііі) матеріали: не пряма інформація про механічні властивості будівельних матеріалів як з оригінальних проектних технічних умов, так і з оригінальних протоколів випробувань відсутні. Значення, використовувані за умовчанням, слід приймати відповідно до стандартів, що діють під час будівництва, супроводжувати обмеженим випробуванням найбільш критичних елементів на місці.


(2) Зібраної інформації повинно бути достатньо для виконання місцевих верифікацій характеристик елементів і для установки моделі лінійного структурного аналізу.


(3) Оцінку несучої здатності конструкції, на підставі стану обмеженого знання слід виконувати з використанням методів лінійного аналізу – статичних або динамічних (див. 4.4).


3.3.3 KL2: Звичайне знання


(1) KL2 відповідає наступному стану знань:



і) геометрія: загальна геометрія конструкції і розміри елементів відомі або (а) з расширеної зйомки, або (b) з ескізних будівельних креслень, використаних як для оригінального будівництва, так і для інших подальших змін. У випадку (b) слід перевіряти на місці достатню вибірку як розмірів загальної геометрії, так і розмірів елементів; за наявності суттєвих розбіжностей з ескізним будівельним кресленням слід виконати повніше зняття розмірів.



іі) деталі: деталі конструкції відомі або з розширеного огляду на місці, або з неповних детальних будівельних креслень. У останньому випадку слід виконати обмежені огляди на місці в найбільш критичних елементах для перевірки відповідності доступної інформації фактичної ситуації.


ііі) матеріали: інформація про механічні властивості будівельних матеріалів доступна або з розширених випробувань на місці, або з оригінальних проектних технічних умов. У цьому останньому випадку, слід виконувати обмежене випробування на місці.


(2) Зібраної інформації повинно бути досить для виконання місцевих верифікацій характеристик елементів і для установки лінійної або нелінійної структурної моделі.


(3) Оцінка несучої здатності конструкції, на підставі даного стану знання може виконуватися з використанням методів лінійного або нелінійного аналізу статичного або динамічного (див. 4.4).


3.3.4 KL3: Повне знання


(1) KL3 відповідає наступному стану знань:



i) геометрія: загальна геометрія конструкції і розміри елементів відомі або (а) з вичерпної зйомки, або (b) з повного набору ескізних будівельних креслень, використовуваних як для оригінального будівництва, так і для інших подальших змін. У випадку (b) слід перевіряти на місці достатню вибірку як загальної геометрії, так і розмірів елементів; за наявності істотних розбіжностей з ескізним будівельним кресленням буде потрібно зробити повнішу зйомку розмірів.


іі) деталі: деталі конструкції відомі або з вичерпного огляду на місці, або з набору детальних будівельних креслень. У останньому випадку, на місці слід виконувати обмежені огляди в найбільш критичних елементах для перевірки відповідності доступної інформації фактичній ситуації.


ііі) матеріали: інформація про механічні властивості будівельних матеріалів доступна либо из вичерпного випробування на місці, або з оригінальних протоколів випробувань. У цьому останньому випадку слід виконувати обмежене випробування на місці.


(2) Застосовується 3.3.3(2).


(3) Застосовується 3.3.3(3).


3.4 Ідентифікація рівня знання


3.4.1 Геометрія


3.4.1.1 Ескізні будівельні креслення


(1) Ескізними будівельними кресленнями є документи, які описують геометрію конструкції, дозволяючи ідентифікувати несучі елементи конструкції, і їх розміри, а також конструктивну систему, яка повинна витримувати як вертикальні, так і горизонтальні дії навантажень.


3.4.1.2 Детальні будівельні креслення


(1) Детальними кресленнями є документи, які описують геометрію конструкції, дозволяючи ідентифікувати несучі елементи конструкції, і їх розміри, а також конструктивную систему, яка повинна витримувати як вертикальні, так і горизонтальні дії навантажень. Крім того, вони містять інформацію про деталі (як вказано в 3.3.1(2)).


3.4.1.3 Візуальна зйомка


(1) Візуальна зйомка є процедурою перевірки відповідності між фактичною геометрією конструкції і доступними ескізними будівельними кресленнями. Слід виконувати вибіркові геометричні вимірювання на вибраних елементах. Можливі зміни конструкції, які можуть мати місце під час будівництва або після його завершення, підлягають зйомці відповідно до пункту 3.4.1.4.


3.4.1.4 Повна зйомка


(1) Повна зйомка є процедурою, в результаті якої складаються будівельні креслення, що дозволяють ідентифікувати несучі елементи конструкції, і їх розміри, а також конструктивну систему, яка повинна витримувати як вертикальні, так і горизонтальні дії.


3.4.2 Деталі


(1) В ході оглядів можуть бути прийняті наступні надійні неруйнуючі методи:


3.4.2.1 Змодельована конструкція


(1) Змодельована конструкція є процедурою, в результаті якої визначається ступінь і компоновка підсилення, – як в повздовжньому, так і в поперечному напрямі – у всіх елементах, що беруть участь в забезпеченні стійкості будівлі як до вертикальних, так і до горизонтальних впливів. Проектування слід здійснювати на підставі нормативних документів і стану практики, використовуваної під час будівництва.


3.4.2.2 Обмежений огляд на місці


(1) Обмежений огляд на місці є процедурою перевірки відповідності між фактичними деталями конструкції і доступними детальними будівельними кресленнями або результатами змодельованої конструкції в пункті 3.4.2.1. Це включає виконання оглядів, як вказано в 3.4.4(1)Р.


3.4.2.3 Розширений огляд на місці


(1) Розширений огляд на місці є процедурою, використовуваною в тих випадках, коли оригінальні детальні будівельні креслення недоступні. Це спричиняє за собою виконання оглядів, як вказано в пункті 3.4.4(1)Р.


3.4.2.4 Вичерпний огляд на місці


(1) Вичерпний огляд на місці є процедурою, використовуваною в тих випадках, коли оригінальні детальні будівельні креслення недоступні, і коли потрібний більш високий рівень знання. Це спричиняє за собою виконання оглядів, як вказано в 3.4.4(1)Р.


3.4.3 Матеріали


3.4.3.1 Руйнівне і неруйнуюче випробування


(1) Слід розглядати можливість використання неруйнуючих методів випробувань (наприклад, випробування обстукуванням молотком Шмідта, і т. д.); проте такі випробування не слід використовувати при ізоляції, але тільки у поєднанні з руйнівними випробуваннями.


3.4.3.2 Обмежене випробування на місці


(1) Обмежена програма випробування на місці є процедурою для отримання додаткової інформації про властивості матеріалів, витягуваною або із стандартів під час будівництва, або з оригінальних проектних технічних умов, або з оригінальних протоколів випробування. Це спричиняє за собою виконання випробувань, як вказано в 3.4.4(1)Р. Проте, якщо значення, отримані з випробувань, виявляються нижчими за значення, використовувані за умовчанням в відповідності із стандартами, що діють під час будівництва, потрібне розширене випробування на місці.


3.4.3.3 Розширене випробування на місці


(1) Розширена програма випробувань на місці є процедурою для отримання інформації, коли ні оригінальні проектні технічні умови, ні протоколи випробувань не є доступними. Це спричиняє за собою виконання випробувань як вказано в 3.4.4(1)Р.


3.4.3.4 Вичерпне випробування на місці


(1) Вичерпна програма випробування на місці, є процедурою для отримання інформації, коли ні оригінальні проектні технічні умови, ні протоколи випробувань не є доступними, і коли потрібний вищий рівень знання. Це спричиняє за собою виконання випробувань як вказано в 3.4.4(1)Р.


3.4.4 Визначення рівнів огляду і випробувань


(1)Р Класифікація рівнів огляду і випробувань залежить від процентної частки елементів конструкції, які повинні перевірятися для деталей, а також від числа зразків матеріалів на поверх, які повинні прийматися для випробувань.


Примітка Об'єм огляду і випробувань, які повинні проводитися в країні, можна знайти в її національному додатку. Для звичайних ситуацій рекомендовані мінімальні значення представлені в таблиці 3.2. Можуть мати місце випадки, що вимагають зміни для збільшення деяких з них. Ці випадки будуть вказані в національному додатку.


Таблиця 3.2: Рекомендовані мінімальні вимоги для різних рівнів огляду і випробувань.

NOTE The values ascribed to the confidence factors to be used in a country may be found in its National Annex. The recommended values are , and .



ii) details: the structural details are not known from detailed construction drawings and may be assumed based on simulated design in accordance with usual practice at the time of construction, in this case, limited inspections in the most critical elements should be performed to check that the assumptions correspond to the actual situation. Otherwise, more extensive w-situ inspection is required.



iii) materials: no direct information on the mechanical properties of the construction materials is available, either from original design specifications or from original test reports. Default values should be assumed in accordance with standards at the time of construction, accompanied by limited in-situ testing in the most critical elements.



(2) The information collected should be sufficient for performing local verifications of element capacity and for setting up a linear structural analysis model.


(3) Structural evaluation based on a state of limited knowledge should be performed through linear analysis methods, either static or dynamic (see 4.4).


3.3.3 KL2: Normal knowledge


(1) KL2 corresponds to the following state of knowledge:


i) geometry: the overall structural geometry and member sizes are known either (a) from an extended survey or (b) from outline construction drawings used for both the original construction and any subsequent modifications. In case (b), a sufficient sample of dimensions of both overall geometry and member sizes should be checked on site; if there are significant discrepancies from the outline construction drawings, a fuller dimensional survey is required.


ii) details: the structural details are known either from extended in-situ inspection or from incomplete detailed construction drawings In the latter case, limited in-situ inspections in the most critical elements should be performed to check that the available information corresponds to the actual situation.


iii) materials: information on the mechanical properties of the construction materials is available either from extended in-situ testing or from original design specifications. In this latter case, limited in-situ testing should be performed.


(2) The information collected should be sufficient for performing local verifications of element capacity and for setting up a linear or nonlinear structural model.


(3) Structural evaluation based on this state of knowledge may be performed through either linear or nonlinear analysis methods, either static or dynamic (see 4.4)



3.3.4 KL3: Full knowledge


(1) KL3 corresponds to the following state of knowledge:


i) geometry: the overall structural geometry and member sizes are known either (a) from a comprehensive survey or (b) from the complete set of outline construction drawings used for both the original construction and any subsequent modifications. In case (b), a sufficient sample of both overall geometry and member sizes should be checked on site; if there are significant discrepancies from the outline construction drawings, a fuller dimensional survey is required


ii) details: the structural details are known either from comprehensive in-situ inspection or from a complete set of detailed construction drawings. In the latter case, limited in-situ inspections in the most critical elements should be performed to check that the available information corresponds to the actual situation.


iii) materials: information on the mechanical properties of the construction materials is available either from comprehensive in-situ testing or from original test reports. In this latter case, limited in-situ testing should be performed.


(2) 3.3.3(2) applies.


(3) 3.3.3(3) applies


3.4 Identification of the Knowledge Level


3.4.1 Geometry


3.4.1.1 Outline construction drawings


(1) The outline construction drawings are those documents that describe the geometry of the structure, allowing for identification of structural components and their dimensions, as well as the structural system to resist both vertical and lateral actions.



3.4.1.2 Detailed construction drawings


(1) The detailed drawings are those documents that describe the geometry of the structure, allowing for identification of structural components and their dimensions, as well as the structural system to resist both vertical and lateral actions. In addition, they contain information about details (as specified in 3.3.1(2)).



3.4.1.3 Visual survey


(1) A visual survey is a procedure for checking correspondence between the actual geometry of the structure with the available outline construction drawings. Sample geometry measurements on selected elements should be carried out. Possible structural changes which may have occurred during or after construction should be subjected to a survey as in 3.4.1.4.



3.4.1.4 Full survey


(1) A full survey is a procedure resulting in the production of structural drawings that describe the geometry of the structure, allowing for identification of structural components and their dimensions, as well as the structural system to resist both vertical and lateral actions.


3.4.2 Details


(1) Reliable non-destructive methods may be adopted in the inspections specified as follows:


3.4.2.1 Simulated design


(1) A simulated design is a procedure resulting in the definition of the amount and layout of reinforcement, both longitudinal and transverse, in all elements participating in the vertical and lateral resistance of the building. The design should be carried out based on regulatory documents and state of the practice used at the time of construction.




3.4.2.2 Limited in-situ inspection


(1) A limited in-situ inspection is a procedure for checking correspondence between the actual details of the structure with either the available detailed construction drawings or the results of the simulated design in 3.4.2.1. This entails performing inspections as indicated in 3.4.4(1)P.


3.4.2.3 Extended in-situ inspection


(1) An extended in-situ inspection is a procedure used when the original detailed construction drawings are not available. This entails performing inspections as indicated in 3.4.4(1)P


3.4.2.4 Comprehensive in-situ inspection


(1) A comprehensive in-situ inspection is a procedure used when the original detailed construction drawings are not available and when a higher knowledge level is pursued. This entails performing inspections as indicated in 3.4.4(1)P.


3.4.3 Materials


3.4.3.1 Destructive and non-destructive testing


(1) Use of non-destructive test methods (e.g., Schmidt hammer test, etc.) should be considered, however such tests should not be used in isolation, but only in conjunction with destructive tests.



3.4.3.2 Limited in-situ testing


(1) A limited programme of in-situ testing is a procedure for complementing the information on material properties derived either from standards at the time of construction, or from original design specifications, or from original test reports. This entails performing tests as indicated in 3.4.4(1)P. However, if values from tests are lower than default values in accordance with standards of the time of construction, an extended in-situ testing is required.





3.4.3.3 Extended in-situ testing


(1) An extended programme of in-situ testing is a procedure for obtaining information when neither the original design specification nor the test reports are available. This entails performing tests as indicated in 3.4.4(1)P.



3.4.3.4 Comprehensive in-situ testing


(1) A comprehensive programme of in-situ testing is a procedure for obtaining information when neither the original design specification nor the test reports are available and when a higher knowledge level is pursued. This entails performing tests as indicated in 3.4.4(1)P.



3.4.4 Definition of the levels of inspection and testing


(1)P The classification of the levels of inspection and testing depend on the percentage of structural elements that have to be checked for details, as well as on the number of material samples per floor that have to taken for testing.



NOTE The amount of inspection and testing to be used in a countiy inay be found in its National Annex. For ordinary situations the recommended minimum values are given in Table 3.2. There might be cases requiring modifications to increase some of them. These cases will be indicated in the National Annex.



Table 3.2: Recommended minimum requirements for different levels of inspection and testing.