6.9 Технічний нагляд за стабільністю показників сертифікованої продукції підпас її виробництва '


6.9.1 Технічний нагляд за стабільністю показників, що підтверджені сертифікатом відповідності, під час виготовлення продукції здійснює орган, який видав сертифікат. За пропозицією органу з сертифікації продукції нагляд може проводитись органами з сертифікації систем якості або територіальними центрами стандартизації, метрології та сертифікації.


До участі у проведенні технічного нагляду можуть залучатися фахівці Держнаглядохо-ронпраці, Держсаннагляду, тощо для забезпечення вірогідності інформації щодо спеціальних питань контролю.


Загальний порядок проведення технічного нагляду викладений в додатку Е, рекомендована форма звіту за результатами технічного нагляду—в додатку Ж.


6.9.2 Обсяг, порядок та періодичність нагляду встановлюються органом з сертифікації продукції під час проведення сертифікації і регламентуються програмою технічного нагляду, яка розробляється органом і затверджується його керівником.


6.9.3 За результатами нагляду орган з сертифікації продукції може призупинити або скасувати дію ліцензійної угоди чи сертифіката у випадках:


— порушення вимог, що ставляться до продукції під час обов'язкової сертифікації;


— порушення вимог з технології виготовлення, правил приймання, методів контролю та випробувань, позначення продукції, що узгоджені з органом з сертифікації під час проведення сертифікації продукції;


— зміни нормативних документів на продукцію або на методи її випробувань без попереднього погодження органом з сертифікації продукції;


— зміни конструкції (складу), комплектності або технології виготовлення продукції без попереднього погодження органом з сертифікації продукції. (Змінена редакція, Зміна № 2)


6.9.4 Рішення щодо призупинення дії ліцензійної угоди і/або сертифіката відповідності приймається у випадку, якщо вжиттям коригувальних заходів, погоджених органом з сертифікації продукції, підприємство може усунути виявлені причини невідповідності та без проведення повторних випробувань акредитованою випробувальною лабораторією підтвердити відповідність продукції вимогам нормативних документів. У протилежному разі ліцензійна угода або сертифікат скасовуються.


(Змінена редакція. Зміна № 2)


6.9.5 Інформація щодо призупинення або скасування дії сертифіката відповідності у письмовій формі доводиться органом з сертифікації до відома заявника та Національного органу з сертифікації.


Дія сертифіката відповідності припиняється з моменту вилучення його з Реєстру Системи згідно з ДСТУ 3415.


6.9.6 У разі призупинення дії сертифіката здійснюються такі коригувальні заходи. Орган з сертифікації:


— інформує про призупинення чи відновлення дії сертифіката відповідності органи Держ-споживзахисту і Державної митної служби та інші зацікавлені організації;


— встановлює термін виконання коригувальних заходів;


— контролює виконання заявником коригувальних заходів. Заявник:


— визначає обсяг виробленої невідповідної продукції та нове маркування для розрізнення продукції, виробленої до і після проведення коригувальних заходів;


—повідомляє споживачів про небезпеку (або небажаність) використання (експлуатацію) продукції та порядок усунення виявлених невідповідностей або обміну продукції;


— усуває невідповідності в продукції, що знаходиться в експлуатації, або забезпечує її повернення та дороблення, заміняє продукцію у споживача, якщо усунення виявлених невідповідностей неможливе чи недоцільне;


—здійснює заходи для усунення причин невідповідності продукції. (Змінена редакція, Зміна № 2)


6.9.7 У разі скасування сертифіката відповідності орган з сертифікації інформує про це органи Держспоживзахисту і Державної митної служби та інші зацікавлені організації. Заявник повинен повернути оригінали сертифікатів та всі копії органу, який їх видав. Повернені оригінали та копії підлягають знищенню за актом.


(Змінена редакція, Зміна № 2)


6.9.8 У разі виявлення неправильно виданого сертифіката відповідності Держстандарт України скасовує його реєстрацію згідно з ДСТУ 3415 та повідомляє про це відповідний орган з сертифікації, який здійснює коригувальні заходи відповідно до 6.9.7.


6.10 Інформація про результати сертифікації продукції


6.10.1 Орган з сертифікації продукції веде облік виданих ним сертифікатів та направляє їх копії до Держстандарту України.


6.10.2 Держстандарт України на підставі Реєстру Системи видає довідники, що містять інформацію щодо сертифікованої продукції.


7 КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ


Орган з сертифікації продукції та організації, що діють за його дорученням, несуть відповідальність за розголошення комерційної або професійної таємниці відносно конфіденційної інформації.


8 АПЕЛЯЦІЇ


8.1 Якщо заявник бажає опротестувати заходи щодо його заявки на сертифікацію продукції, визнання сертифіката або рішення про скасування ліцензійної угоди, він повинен подати письмову апеляцію до органу з сертифікації продукції не пізніше одного місяця після одержання повідомлення про прийняте рішення. Подання апеляції не зупиняє дії прийнятого рішення.


Для розгляду кожної апеляції створюється апеляційна комісія.


8.2 Апеляція розглядається апеляційною комісією органу з сертифікації продукції не пізніше одного місяця після її одержання.


8.3 Апеляційна комісія для розгляду апеляції повинна мати такі документи:


— апеляцію заявника;


—листування щодо спірного питання між заявником, випробувальною лабораторією та органом з сертифікації продукції;


— протоколи випробувань продукції;


— зразки або фотознімки продукції;


— технічну документацію на продукцію (в разі необхідності). Документація надається членам апеляційної комісії органом з сертифікації продукції не пізніше, як за два тижні до засідання комісії.


8.4 Заявник має право бути заслуханим на засіданні комісії.


8.5 Апеляційна комісія розглядає спірні питання конфіденційно. Під час прийняття рішення мають бути присутні тільки члени комісії і в повному складі.


8.6 Апеляційна комісія, як правило, приймає одне з таких рішень:


— видати сертифікат (ліцензію);


— відмовити у видачі сертифіката (ліцензії);


— скасувати видану ліцензію.