4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1 Після повернення з рейсу очистити автомобіль від грязі і поставити його на місце, що відведено для стоянки. В зимовий час при зберіганні автомобіля на площадці або в приміщенні, що не обігрівається, злити воду із системи охолодження.

4.2 Водій при постановці автомобіля на стоянку зобов'язаний враховувати, що ширина проїзду між автомобілями в приміщеннях і на площадках для стоянки повинна бути достатньою для вільного в'їзду автомобіля на своє місце (за один маневр), а відстань від межі проїзду до автомобіля - не менше 0,5 м.

4.3 Після постановки автомобіля в приміщенні для стоянки вимкнути запалювання (подача палива), відключити "масу", якщо є вимикач, а на автомобілі, де його немає або він несправний необхідно зняти клему акумулятора, загальмувати автомобіль стояковим гальмом.

4.4 При зберіганні транспортних засобів на площадках з ухилом більше 1% під колеса необхідно установлювати упорні колодки.

4.5 Дозволяється ставити на стоянку у закрите приміщення автомобілі, що працюють на стисненому природному та зрідженому нафтовому газі тільки із справною газовою апаратурою, обладнанням.

Перед постановкою такого автомобіля на стоянку необхідно закрити витратний вентиль, випрацювати газ із системи живлення (до повної зупинки двигуна), після чого перекрити магістральний вентиль, включити подачу бензину і провести заїзд.

4.6 Після постановки газобалонного автомобіля на відкриту стоянку необхідно не виключаючи двигун перекрити витратний вентиль і випрацювати увесь газ із системи, потім перекрити магістральний вентиль, після чого вимкнути запалювання і відключити "масу".

4.7 При виявленні витікання газу із балонів на газобалонному автомобілі, який поставлений на стоянку, його слід відбуксирувати на пост зливу (випуску) газу.

4.8 При безгаражному зберіганні автомобілів, що працюють на стисненому природному або зрідженому нафтовому газі, підігрів газових комунікацій

дозволяється робити тільки за допомогою гарячої води, пари або гарячого повітря.

4.9 У приміщеннях і на площадках, які призначені для стоянки транспортних засобів, неприпустимо:

- палити, користуватись відкритим вогнем;

- проводити будь-який ремонт транспортних засобів;

- залишати відкритими горловини паливних баків;

- перевіряти наявність палива у баках за допомогою відкритого вогню;

- підзаряджувати акумуляторні батареї (у приміщеннях для зберігання автомобілів);

- мити або протирати бензином автомобільні кузови, деталі та агрегати, а також руки і одяг;

- зберігати або залишати в кабіні (салоні), кузові автомобіля бензин, дизельне паливо;

- установлювати автомобілі з небезпечним вантажем;

- зменшувати відстань між автомобілями і автомобілями та елементами будівель;

- заправляти автомобілі паливом, а також зливати паливо із баків та випускати газ.

4.10 Після закінчення всіх робіт вимити руки і обличчя теплою водою з милом. При можливості прийняти душ.

4.11 Про всі недоліки що були виявлені у процесі роботи повідомити свого керівника.

5 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1 У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

- негайно зупинити транспортний засіб і залишитися на місці пригоди;

- увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;

- не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають відношення до пригоди;

- вжити можливих заходів для подання медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;

- повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган міліції, записати прізвища і адресу очевидців, чекати прибуття працівників міліції;

- вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;

- до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до складу офіційно затвердженої аптечки);

5.2 У разі вимушеної зупинки транспортного засобу на переїзді водій зобов'язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду, а якщо це не вдається зробити він повинен:

- коли є можливість послати двох людей уздовж колії в обидва боки від переїзду не менш як на 1000 м;

(якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на однорейкових переїздах - в бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається;

- залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, вживати всіх заходів для звільнення переїзду;

- у разі появи поїзда бігти йому на зустріч, подаючи сигнал зупинки.

5.3 У разі виникнення пожежі під час руху необхідно зупинити автомобіль, виключити запалювання, вжити заходів для гасіння пожежі.

5.4 У разі виникнення пожежі на автомобілі, що працює на газі, необхідно виключити запалювання і закрити витратні та магістральні вентилі. Гасити пожежу необхідно вогнегасниками, кошмою, піском або струменем розпиленої води.

Балони з газом необхідно сильно поливати холодною водою щоб уникнути надмірного підвищення тиску в них.

5.5 У разі виникнення пожежі на території підприємства повідомити про це пожежну службу підприємства, окриком оповістити працюючих, обезживлити приміщення і розпочати ліквідацію пожеж первинними засобами гасіння: вогнегасниками, піском. Загоряння електропроводки і електрообладнання гасити тільки вуглекислотними вогнегасниками ОУ-2, ОУ-5.

5.6 Порядок надання першої долікарської медичної допомоги у випадку травмування (отруєння).

5.6.1 Надати необхідну допомогу потерпілому при нещасних випадках до прибуття лікаря.

5.6.2 Послідовність надання першої допомоги:

- усунути вплив на організм шкідливих чинників, які загрожують здоров'ю та життю постраждалого (звільнити від дії електричного струму, винести з зараженої атмосфери, погасити одяг, що горить, тощо);

- визначити характер і тяжкість травми, найбільшу загрозу для життя постраждалого і послідовність заходів щодо його врятування;

- виконати необхідні заходи щодо врятування постраждалого в порядку терміновості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, накласти пов'язку, тощо);

- підтримати основні життєві функції постраждалого до прибуття медичного працівника;

- викликати швидку медичну допомогу або лікаря, або прийняти заходи для транспортування постраждалого в найближчу лікувальну установу.

Допомога постраждалому, що надається не медичними працівниками не повинна замінювати допомогу з боку медичного персоналу і повинна надаватись лише до прибуття лікаря.

5.6.3 Конкретні дії щодо надання першої допомоги постраждалому при різних ураженнях викладаються в інструкції з надання першої (долікарської) медичної допомоги, що вивчається водієм при проходженні інструктажів з питань охорони праці.